Skocz do zawartości

focus 1.6 czy 1.8 tdci?


Rekomendowane odpowiedzi

> Spalanie w trasie większe niż 7l?

> Sam z nim nie miałeś problemów?

a co w tym dziwnego?

to było latanie po autostradach praktycznie 4 tys z tych 5ciu. i to normalne przy autostradowych przy 5 biegowej skrzyni.

w miescie zimą, w mega korkach - Ursus - Centrum, poniżej 9ciu nie schodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję bardzo za wyczerpującą wiadomość!

> Mam pytanie, czy ten focus po lifcie jest "lepszym" autem od tego przed liftem? Coś poprawili

> oprócz wnętrza? Czy te radia sony 6000 czytają mp3?

jest jedna - wbrew pozorom bardzo ważna - poprawka. dodali rynienki (w wersji HTB) na klapie bagażnika i woda już nie leci do środka po deszczu jak otwierasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję bardzo za wyczerpującą wiadomość!

ok.gif

> Mam pytanie, czy ten focus po lifcie jest "lepszym" autem od tego przed liftem? Coś poprawili

> oprócz wnętrza?

W zasadzie to ja dużych różnic nie zauważam - i w jednym i w drugim morze niezbyt wyszukanego plastiku. Tak jak piszesz zmienili trochę wnętrze w tym po lifcie i tyle (no i na zewnątrz trochę też). Ale generalnie to dalej to samo auto.

A... w wyższych wersjach wyposażeniowych są lepsze fotele - zwróć uwagę bo w właśnie m. in. w goldx są wygodniejsze fotele - na pierwszy rzut oka nie widać różnicy ale jak dla mnie jest kolosalna różnica.

>Czy te radia sony 6000 czytają mp3?

Radio Sony to jeden model a CD6000 to inny model. "Sonówki" o ile dobrze kojarzę mp3 czytają i to chyba we wszystkich wersjach i przed fl i po. CD6000 to podstawowe radio - bez zmieniarki, bez mp3. Gra przeciętnie - jak w aucie, które wybierzesz będziesz miał Sony to "będziesz Pan zadowolony" - to są bardzo przyzwoite radia.

Ja nawet się zastanawiałem nad zmianą u siebie ale jakoś nie mogę się zebrać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi sie, ze sony przed FL w wersji ze zmieniarka nie czyta mp3

Ręki sobie nie dam uciąć ale szwagier jak do swojego przedlifotwego rozglądał się za sony to wydaje mi się, że mówił, że mp3 czytają.

Ale tak popatrzyłem na allegro teraz z ciekawości i chyba faktycznie masz rację - sony ze zmieniarką nie obsługują mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam Focusa II 2005 1,6 wersja FX Silver. Przebieg niewiadomy. Auto nie jest specjalnie dobite więc oceniam jego przebieg na 150 - 180 tys. Po zakupie tuleje przednie - tylne do wymiany ( drogo) Tuleja 200zł /szt. Po tygodniu wyciek płynu z hydrauliki wspomagania kierownicy. Też drogo. 500 przewody + robocizna. Reszta na razie spokój. Codziennie dojeżdżam do pracy z mojej wioski do Gdańska. Spalanie 7,5. 100 koni daje rade. Zamiast radia mam urządzenie multimedialne (radio, navi, tv, mp3, DVD, kam cofania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki wybór wybrałbym mimo wszystko 1.8 TDCi, którego sam mam, ale nie do końca lubię grinser006.gif

Jeździłem dużo 1.6 w MK1, MK2 i MK3. Co jak co, po mieście ujdzie, ale w trasie ile to wysiłku wymaga żeby fajnie pojeździć smirk.gif

W 1.8 robisz nowy soft i do 145 KM/350NM zrobią Ci bez niszczenia,

Ja mam obecnie ponad 140 kkm, przy przebiegu ok. 35 kkm zmieniłem soft i auto lata cały czas na poziomie 133/333. Jest bajecznie w porównaniu z 1.6 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drążków czy łączników stablizatora???

> Bo łączniki to normalne

Łączników naturalnie , obecne wytrzymały ok 10 tyś , mechanik zapewniał że kupił droższe ale naprawdę dobre hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli przebieg autentyczny i wszystko inne ok brałbym diesla jednocześnie próbując zbić 2tys .

Gość nic nie chce zejść z ceny, bo jest pewny swego auta. Moim zdaniem cena jest trochę wysoka. Benzyna byłaby tańsza o ok 2 tyś zł. Sam już mam mętlik.

Jak nie Focus to co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość nic nie chce zejść z ceny, bo jest pewny swego auta. Moim zdaniem cena jest trochę wysoka.

> Benzyna byłaby tańsza o ok 2 tyś zł. Sam już mam mętlik.

> Jak nie Focus to co innego?

Może spróbuj go trochę przetrzymać , jak z 2 tygodnie nie sprzeda to mu rura zmięknie .

Moim zdaniem Focus to nie jest zły samochód , mój ma przebieg ponad 200 tyś i ja jestem z niego raczej zadowolony , rozważam nawet wymianę w niedalekiej przyszlości na FF3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno pytanie, jako że masz wersję gold. Czy wersja gold posiada inną tapicerkę niż wersja

> silver x oraz kierownicę obszytą skórą? Bo ten od tego gościa gold właśnie ma zwykłą

> kierownicę i tapicerkę też zwykła...

Wersja goldx to była jedna z wyższych wersji więc skóra na kierownicy musi być. Poza tym podłokietnik, klima w automacie, komputer, reflektory z czarnym środkiem. W moim poliftowym są też automatyczne wycieraczki i samościemniające lusterko wsteczne.

Jeszcze edyta. Kierownica w goldx powinna być trójramienna, a na drzwiach trochę materiału w kolorze tapicerki.

Co do radia to różnica jest na pierwszy rzut oka. Wpisz sobie na allegro sony ford i zaraz wszystko będziesz wiedziawiedział. Podmienienie z tego co wiem to plug&play ale oczywiście musisz mieć kod radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, jak w temacie. Chcę kupić Focusa 2 z lat 2006-2008. Mam do wydania ok 20 tys zł. Rocznie

> będę robić ok 10-15 tys km. Byłem cały czas nastawiony na benzynę. W domu mamy dwie auta z

> silnikami benzynowymi, w tym jedno to TSI,które swoją eksploatacją trochę przypomina

> diesla-długo się rozgrzewa, trzeba dbać o turbo, itd. Ale wracając do tematu. Mam na oku dwa

> auta:

> 1) 1.8 tdci, kombi , 2007 rok, 90 tys przebiegu, wersja fx gold, bezypadkowe, 1 własciciel, salon

> pl.

> 2) 1.6 noPb htch 100, silver x. 2007 rok, 126 tys przebiegu, bezwypadkowe, 2 właściciel.

> Głównie będę jeździć po mieście, ale nie będą to raczej odcinki po 1-2 km, a zdecydowanie po ten

> 4-5 minimum. Dwa razy w tygodniu trasa 2 razy po 15 km, a, a do teraz co tydzień lub dwa trasa

> po 100 km w jedną stronę.

> Czy zakup diesla ma sens? Jak z awaryjnością 1.8 tdci? Ile mniej więcej kosztuje dwumasa, rozrząd i

> sam przegląd takiego diesla co roku? Na pewno diesel będzie lepszym autem w trasie od tej

> benzyny, ale w mieście pewnie także będzie sporo palił zanim się nie nagrzeje? Do jutra muszę

> dać odpowiedź czy biorę tego diesla.

> Bardzo proszę o rady!

Ja przy podobnym dylemacie 3-4 lata temu wziąłem benzynę (1,6 115 KM), robię nim ok 12 tys rocznie, i też podobne odcinki, benzyna przy pogodzie takiej jak teraz nagrzewa się po ok 1-2 km, diesel po 8-10 (jeździłem troche 1,8 tdci z tego samego rocznika, mondeo podobnie), w trasie diesel jest cichszy, elastyczniejszy i mniej pali , ale dalej niż 100 km to jeżdżę benzyniakiem max 1- 2 razy w roku, spalanie benzyniaka w trasie też jest raptem litr większe, kiedyś to chociaż ON był tanszy.

Wadą przy zakupie jest też to że na rynku używek benzynowych jest kilka razy mniej niż diesli i są droższe. Ja np za swoim chodziłem ponad pół roku, ale musiał być w konkretnej wersji, tj. Sedan, benzyna 115 KM, z klimatronikiem i podgrzewaną przednią szybą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno pytanie, jako że masz wersję gold. Czy wersja gold posiada inną tapicerkę niż wersja

> silver x oraz kierownicę obszytą skórą? Bo ten od tego gościa gold właśnie ma zwykłą

> kierownicę i tapicerkę też zwykła...

W wersji Gold-X mam trójramienna kierownice obszyta skora,

sportowe fotele, podlokietnik i utwardzone zawieszenie które jest dosyć twarde ale ja sie juz przyzwyczailem.

Jeszcze mam automatyczna klime ale nie wiem czy to byla czesc pakietu Gold-X oraz wstawki aluminiowe.

Ogolnie Focusem sie bardzo dobrze jezdzi , na takie przebiegi jak ja robie (600 km/mies) to inny silnik jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość nic nie chce zejść z ceny, bo jest pewny swego auta. Moim zdaniem cena jest trochę wysoka.

> Benzyna byłaby tańsza o ok 2 tyś zł. Sam już mam mętlik.

> Jak nie Focus to co innego?

Obecnie focusa w dieslu ciężko sprzedać ze względu na zalew pokontraktowych samochodów z przebiegami 140-240 tys, część z nich ma zrobione 70-90 tys. W takiej cenie właśnie kupują 2 latka młodsze egzemplarze, więc jak cofną to oferta Twojego znajomego przestaje być atrakcyjna, co w zalewie focusów ginie. Jak chcesz tego diesla to faktycznie możesz poczekać trochę, bo może mieć ciężko ze sprzedażą (aczkolwiek reguł w interesie samochodowym brak, może poza CCC).

Focusa benzynowego będzie z czasem łatwiej sprzedać.

Ale-do jazdy wolałbym zdecydowanie TDCI, jeśli samochód na parę lat, to chrzanić trochę wyższe koszty napraw jeśli się zdarzą, ale przynajmniej będziesz miał jakiś komfort jazdy, niezłą dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto gdzieś na 1,5 roku. W przyszłym roku, jeżeli nic się nie zmieni, będę otwierać działalność gospodarczą, także kupię sobie coś w leasingu.

Dzisiaj, w sumie przez przypadek, natrafiłem na ofertę A4 kombi 1.9 131 km z 2003 roku z przebiegiem 233 tys km. Cena trochę wyższa niż foki, no ale pojechałem do zobaczyć. Odbyłem jazdę i super się tym autem jeździ. Jedyne co to dzwięk silnika w okolicach 2 tys obr, jest dosyć natarczywy. Czy to normalne w tych silnikach?

Jakość wnętrza!!!! Auto ma 12 lat, a wygląda jak nowe. Kolorowy komputer zegarów, navi, super audio, i w ogóle auto bardzo , bardzo mi się spodobało.

Ten przebieg w Audi może już niepokoić finansowo?

Focus młodszy, czy stare Audi? A może macie inne typy? Chcę przeznaczyć na auto ok 20 tys zl. Albo kombi albo hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto gdzieś na 1,5 roku. W przyszłym roku, jeżeli nic się nie zmieni, będę otwierać działalność

> gospodarczą, także kupię sobie coś w leasingu.

> Dzisiaj, w sumie przez przypadek, natrafiłem na ofertę A4 kombi 1.9 131 km z 2003 roku z

> przebiegiem 233 tys km. Cena trochę wyższa niż foki, no ale pojechałem do zobaczyć. Odbyłem

> jazdę i super się tym autem jeździ. Jedyne co to dzwięk silnika w okolicach 2 tys obr, jest

> dosyć natarczywy. Czy to normalne w tych silnikach?

> Jakość wnętrza!!!! Auto ma 12 lat, a wygląda jak nowe. Kolorowy komputer zegarów, navi, super

> audio, i w ogóle auto bardzo , bardzo mi się spodobało.

> Ten przebieg w Audi może już niepokoić finansowo?

> Focus młodszy, czy stare Audi? A może macie inne typy? Chcę przeznaczyć na auto ok 20 tys zl. Albo

> kombi albo hatchback.

Przebieg typowo allegrowy, więc do sprawdzenia, vw da się odpłatnie sprawdzić więc wiele możesz się dowiedzieć. Wnętrze dobrze znosi upływ czasu i nawet jak ma pod 400 oryginalnego to po paru drobnych zabiegach typu wymiana właczników można je odmłodzić.

Silnik normalne że głośniejszy, to pompowtryski, w porównaniu do common raila pracuje głośniej. Audi ma lepsze wyciszenie i wykonanie od Forda, jednak półka wyżej mimo, że wielkościowo takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z tej samej trasy co kiedyś 1.6 105 KM.

Warunki niemal identyczne, no może teraz trochę szybciej jechałem, ale przez krótki czas.

1.8 TDCi 133 KM Kombi: 5.38 L ON/100 km

1.6 105 KM Hatch: 6.2 L nopb95/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość nic nie chce zejść z ceny, bo jest pewny swego auta. Moim zdaniem cena jest trochę wysoka.

> Benzyna byłaby tańsza o ok 2 tyś zł. Sam już mam mętlik.

> Jak nie Focus to co innego?

Rynek używanych aut w PL jeszcze długo nie będzie normalny.

Masz pod nosem pewne auto z małym nalotem, szczególnie jak na diesla i nie chcesz kupić, bo jest o 2 tysie za drogi. I szukasz dalej ...

Dobre auto musi kosztować. Tanie i okazyjne to są auta od handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten przebieg ciężko raczej uwierzyć jeśli to audi nie jest z pierwszej ręki z prywatnych rąk, od

> gościa, którego stać było na zakup nówki z salonu.

Auto w 2008 roku sprowadzone przez pracownika salonu samochodowego, którego właścicielem jest mój znajomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rynek używanych aut w PL jeszcze długo nie będzie normalny.

> Masz pod nosem pewne auto z małym nalotem, szczególnie jak na diesla i nie chcesz kupić, bo jest o

> 2 tysie za drogi. I szukasz dalej ...

> Dobre auto musi kosztować. Tanie i okazyjne to są auta od handlarzy.

To , że dobre auto musi kosztować nie trzeba mówić, bo to oczywiste. Po prostu jakoś nie byłem przekonany do tego konkretnego egzemplarza. Trochę trudnym człowiekem jest sprzedawca i dlatego nie udało się zgrać terminu wizyty w ASO na przeglądzie diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg sprawdzę sobie w zaprzyjaźnionym salonie VW podczas przeglądu vw. Kurcze, ale to Audi bardzo mnie zaskoczyło. Sam się obawiałem diesla w Focusie z przebiegiem 90 kkm, a jestem w stanie zaryzykować audi z nalotem 233kkm yikes.gifyikes.gif

W przyszłości, jeżeli teraz się na to nie zdecyduję, na pewno będę chciał kupić jakieś A4 wink.gif

Co byście jeszcze polecili?

Foka 1.8 tdci w kobiaku, czy A4 1.9 tdi w kombiaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeździłem przez weekend 1.6 tdci 109 km i jeździ się tym dużo lepiej niż 1.8 tdci, a spalanie yikes.gif Po mieście komp mi pokazywał średnią 6l/100 yikes.gif

Do dnia dzisiejszego nie znalazłem ani jednego 1.6 noPb w dobrym stanie frown.gif Diesli jest sporo więcej ,a auto potrzebuję dosłownie na wczoraj. Nie wiem czy ryzykować z tym dieslem ,czy dalej szukać. Do pracy mam jakieś 3 km i codziennie tak dojeżdżam. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem przez weekend 1.6 tdci 109 km i jeździ się tym dużo lepiej niż 1.8 tdci, a spalanie Po

> mieście komp mi pokazywał średnią 6l/100

> Do dnia dzisiejszego nie znalazłem ani jednego 1.6 noPb w dobrym stanie Diesli jest sporo więcej

> ,a auto potrzebuję dosłownie na wczoraj. Nie wiem czy ryzykować z tym dieslem ,czy dalej

> szukać. Do pracy mam jakieś 3 km i codziennie tak dojeżdżam.

auto potrzebujesz na wczoraj a wątek ma miesiąc.

kup poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto potrzebujesz na wczoraj a wątek ma miesiąc.

> kup poprostu.

Siedzę w pracy przez cały tydzień, a weekendami latam po salonach, komisach, umawiam się z ludźmi z ogłoszeń. Pojawia się ogłoszenia foki 1.6 noPb i popołudniu już jest nieaktualne oslabiony.gif

Co inne z klasy kompakt byście polecili w tej cenie?

Już nawet myślałem o grande punto, ale jak sobie pomyślę, że za te same pieniądze mogę mieć focusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> On się boi diesla... i ma rację.

nie ma racji. od miesiąca mógł jezdzic autem. zwłaszcza że widać że mu pilno.

a jak się boi diesla, to niech kupi kolega benzynę. nie szukamy maserati. i stawianie sobie ograniczeń typu TYLKO jeden model, typ, rocznik, silnik to robienie sobie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma racji. od miesiąca mógł jezdzic autem. zwłaszcza że widać że mu pilno.

Dobrze, że mi nie było pilno, bo miałem chęć na kupno foki 1.6 tdci od Akuq i byłbym już jakieś 5 kzł stratny na remoncie silnika.

> a jak się boi diesla, to niech kupi kolega benzynę. nie szukamy maserati. i stawianie sobie

> ograniczeń typu TYLKO jeden model, typ, rocznik, silnik to robienie sobie problemu.

Co zrobić, widocznie koledze bardzo się rdzawe samochody podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczam się do klasy kompakt, ale właśnie focus mk2 przypadł mi najbardziej do gustu. Nie ograniczam się do rocznika, typu, itd., ale chciałbym benzynę. Skoro takie proste jest znalezienie samochodu używanego, bezwypadkowego, to chętnie Ci zapłacę za taką usługę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ograniczam się do klasy kompakt, ale właśnie focus mk2 przypadł mi najbardziej do gustu. Nie

> ograniczam się do rocznika, typu, itd., ale chciałbym benzynę. Skoro takie proste jest

> znalezienie samochodu używanego, bezwypadkowego, to chętnie Ci zapłacę za taką usługę

nie świadczę takich usług. a jakbym świadczył, to patrząc na Twoje posty i wybrzydzanie, raczej bym odmówił smile.gif

aczkolwiek nigdy nie miałem problemu z zakupem auta. i często wymyślałem sobie dziwne modele i wersje.

Focusów benz masz faktycznie 3 razy mniej niż diesli, ale w tej chwili jest ich 600 na allegro. naprawdę? wszystkie są wypadkowe, za daleko... albo kolor nie ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę beznyniaka min 100 KM , bezwypadkowego i z polskiego salonu. A takich aut na otomoto jest

> raptem 30, na olx też mało. Na allegro muszę zobaczyc jak sprawa wygląda.

mówiłem... wybrzydzasz.

a po co Ci polski salon w równaniu? bezwypadkowość temat "elastyczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, że mi nie było pilno, bo miałem chęć na kupno foki 1.6 tdci od Akuq i byłbym już jakieś 5

> kzł stratny na remoncie silnika.

Albo i nie. Po zakupie pewnie zmieniłbyś olej i auto by śmigało dalej. To było ostatnie auto w którym dopuściłem do wymiany oleju tak jak producent mówi 30 tys. 15 tysięcy to maksymalna bariera. Tam silnik był wzorowy, do czasu aż nie zerwał się film olejowy i panewka nie poszła się....Awaria, która może przytrafić się w dowolnym aucie dowolnego producenta, be względu na zasilanie paliwem. Tak jak koledze w 2.0 TDCI które również jest polecane urwał się zawór i wysłał silnik na śmietnik. Życie i peszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę beznyniaka min 100 KM , bezwypadkowego i z polskiego salonu. A takich aut na otomoto jest

> raptem 30, na olx też mało. Na allegro muszę zobaczyc jak sprawa wygląda.

masz tego

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.