Skocz do zawartości

Zagadnienia związane z budową domu


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, przemty napisał:

 

Też zamierzam mieć całość w podłodze ale straszą mnie, że sama pompa kotła nie wydoli przy 125 m2 i podłogówce na pierze...

Ja mam 160m2 ale parterówka, dołożyć jakąś pompkę w razie czego zawsze można, hydraulicy lubią robić jak najbardziej rozbudowane układy bo łatwiej im za to zawołać odpowiednią kwotę.

Mam to tak podłączone jak na twoim obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemty napisał:

Też zamierzam mieć całość w podłodze ale straszą mnie, że sama pompa kotła nie wydoli przy 125 m2 i podłogówce na pietrze...

Wydoli :ok: Tylko pamiętaj, żeby rury zasilające rozdzielacze były o większej średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemty napisał:

A do ogrzewania podłogowego po całości mieliście kompleksowy projekt takiego ogrzewania czy zdaliście się na wiedzę instalatora?

 

Projekt + sam robiłem z bratem nie nasza branża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie czym pomalować tą ozdobę przy szczycie?

Okna będą w kolorze złoty dąb i w tym kolorze chciałbym pomalować widoczne elementy dachu tylko nie wiem, który preparat użyć. Zależy mi na tym aby nie było połysku.

Ekipa poleca mi Jedynkę z woskiem...

IMG_20180202_160937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o jętki na zewn ? Te piony też były w projekcie ?

Maluje się w kolorze podbitki a tą znów dobiera się zazwyczaj do koloru okien.

Dziwi mnie kolejność prac, tym bardziej, że z tego co widzę to surowe drewno. Ja najpierw jętki zaimpregnowałem na dole, potem pomalowałem pod kolor podbitki (w moim przypadku złoty dąb) potem je docięli i zamontowali.

Radziłbym zainwestować w dobry środek do drewna, żeby potem co chwila nie wchodzić i malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie na szybko bo robią mi dach i ostatnia szansa na zmiany.

Mam 2 okna dachowe od strony północnej - nad klatką i w łazience.

Wahamy się czy dawać też dwa od południa - dach 2 spadowy ułożony Północ-południe.

 

Jakie macie doświadczenia z oknami od południa - mocno przegrzewają pomieszczenia w lecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemty napisał:

Dom w Rododendronach 21N

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, w projekcie jest 6 okien, a chcesz dac tylko 2 od polnocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemty napisał:

Tak chcę zrobić.

Ja mam na poddaszu okna w ścianach szczytowych. Dwa pokoje mają też drzwi na balkon. Dachowe było w planie tylko nad schodami i takie jest.

Wg mnie jest widno. To są tylko sypialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza garderobą okna wydaja sie na tyle duze ze swiatla powinno byc wystarczajaco. Mi osobiscie podobaja sie okna dachowe i pewnie bym nie likwidował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je likwiduję jedynie z powodów położenia domu względem stron świata, jedyne projekty które mieściły się na tej działce musiały mieć dach jak ten mój . A co wiąże się z tym, jedna część dachu jest od południa a więc bardzo mocno nasłoneczniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, przemty napisał:

Takie pytanie na szybko bo robią mi dach i ostatnia szansa na zmiany.

Mam 2 okna dachowe od strony północnej - nad klatką i w łazience.

Wahamy się czy dawać też dwa od południa - dach 2 spadowy ułożony Północ-południe.

 

Jakie macie doświadczenia z oknami od południa - mocno przegrzewają pomieszczenia w lecie?

Tak, bardzo mocno. Mam dwa spore okna i bez zewn rolet nie dało się w ok wysiedzieć.

Jak masz możliwość to wrzuć kabel elektryczny do rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, przemty napisał:

Dom w Rododendronach 21N

Popatrzyłem i tak na moje oko te podwójne drzwi balkonowe w każdej z sypialni są wystarczające, by doświetlić te pomieszczenia - w sumie niezbyt duże.

Dachowe dałbym tylko w łazience i nad schodami, ewentualnie w garderobie ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Popatrzyłem i tak na moje oko te podwójne drzwi balkonowe w każdej z sypialni są wystarczające, by doświetlić te pomieszczenia - w sumie niezbyt duże.

Dachowe dałbym tylko w łazience i nad schodami, ewentualnie w garderobie ...

 

 

 

Tu jest mała zmiana zamiast tych drzwi balkonowych w pokojach sa okna 140x160. Zlikwidowaliśmy balkon i ma być coś a la pergola nad tarasem więc nie było sensu dawać drzwi bo by trochę to głupio wyglądało.
Jedynie w sypialni zostały duże drzwi.
Co dogarderoby to raczej nie ma sensu bo jest połączona z sypialnią więc jak nagrzeje sie garderoba to i w sypialni bedzie sauna///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemty napisał:

 

Tu jest mała zmiana zamiast tych drzwi balkonowych w pokojach sa okna 140x160. Zlikwidowaliśmy balkon i ma być coś a la pergola nad tarasem więc nie było sensu dawać drzwi bo by trochę to głupio wyglądało.
 

IMO wystarczy :ok:

Chyba, że będziesz chciał tam urządzić gabinet, pracownie itp.

U mnie w takich pokojach są pojedyncze drzwi i wąskie okno 60 cm.

Okno dachowe mam tylko nad schodami i sprawdza się idealnie :ok:

W łazience mam wykusz i tam okienko w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
2 godziny temu, przemty napisał:

Czy ścianki działowe na parterze powinny mieć dylatacyjna od monolitycznego stropu?

A jeżeli tak, to jak dużą i czym ją wypełnić?

Nie, nie muszą, ale muruje się je zawsze po wylaniu stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2018 o 08:25, przemty napisał:

Ścianki wymurowane 5 miesięcy od zalania stropu ale są dociagniete do samego stropu i przyklejone do niego klejem. Więc zastanawiam się czy lepiej będzie jak zrobię szczelinę...

Nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Też już doszedłem do wniosku, że nie ma sensu.

Szczególnie, żw wypustki maty tak jakby zmniejszają powierzchnię grzejną rury bo nie styka się ona z wylewką a wypustek jest trochę.

 

Zastanawiam się jeszcze czy w kuchni dawać pod meblami ogrzewanie czy nie ?
Projektant co mi robił projekt podłogówki jest za opcją aby dawać ale znowu wiele osób odradza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemty napisał:

Mi projektant argumentował rurki pod meblami w kuchni tym, że jak nie dam to będziemy czuć chłód spod mebli...

Poloz jedna nitke pod meblami to da ci cieplejsza podloge przy samych szafkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemty napisał:

Mi projektant argumentował rurki pod meblami w kuchni tym, że jak nie dam to będziemy czuć chłód spod mebli...

I dobrze argumentował. Możesz spokojnie odsunąć się jakieś 30-40 cm od ściany zewnętrznej i tam zacząć podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.