Skocz do zawartości

Smutna rzecz - konwersja Renault


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec zrobilem konwersje mojego francuskiego cuda techniki na... plik banknow CHF

Mialem Espace od stycznia, przejechalem nim tylko ~11kkm pojawil sie z nim jednak problem (tzn nie tylko jeden ale jeden glowny) a mianowiscie przez to ze auto nie za niskie i dosyc miekkie potrafilo sie bujac na nierownosciach troche... ktos powie no i co z tego (i ja tak mowilem, bylo za to wygodne / komfortowe) ale jednak moja lepsza polowa i moj mlody czesto czuli sie w nim zle (tzn. choroba lokomocyjna) - problem doszedl do tego ze zwlaszcza mlody bardzo niechetnie wsiadal do samochodu... stwierdzilem wiec ze nie taki jest sens samochodu zeby byla jakas niechec itp.

Tak wiec jako ze chwilowo jestem bez samochodu... co kupic? Co mi szanowne grono doradzi?

Zalozenia:

- NIE SUV (nie chcemy juz wysokiego auta - to nie ma sensu w miescie tak czy siak)

- idealnie benzyna (ew. 6cyl diesel - np. Audi 45TDI)

- nie elektryk i pewnie nie PHEV - nie mam gdzie w domu ladowac

- latwo dostepny bagaznik (czyli kombi / hatchback ale sedan mniej chetnie... a jesli juz sedan to musi miec dziure na narty w kanapie)

 

Ja ogolnie wzial bym auto mniejsze chetnie, wczesniej mialem Superb 2, A6 no i teraz Espace - jakis czas temu jezdzilem troche A5 coupe kumpla i spodobalo mi sie jak latwo / wygodnie i zwinnie takim maluszkiem sie jezdzilo :)

 

Samochod nie starszy niz 2020 -> z gwarancja producenta

 

No wiec na co patrze:

-> Arteon (raczej SB)

-> A4 kombi, A5, ew. A6

-> BMW 5 kombi (no tu cenowo bedzie ciezej trafic - no ale jakby byly jakies super opinie...)

-> Skoda Octavia TSI RS (podoba mi sie to, sa dostepne w miare, wersja 2.0 TSI ma 245 koni i cenowo jest do przelkniecia)

-> Volvo (v60 czy moze jednak ma sens v90?)

 

Jakie jeszcze macie sugestie?

Widze ze sa Mazdy 6 na rynku w dobrych cenach (wiem ze to N/A) -> warto w ogole to ogladac?

 

Co tam jest jeszcze takiego wielkosci miedzy (wg. VAG) miedzy golfem kombi a passatem? (moze i passat ale zona mowi ze kombi wyglada jak okropna lodowka... (sorry @twinsen 😄 )  wiec... no... :) Dajcie jakies ciekawe pomysly 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, jaceq said:

Jakie jeszcze macie sugestie?

Widze ze sa Mazdy 6 na rynku w dobrych cenach (wiem ze to N/A) -> warto w ogole to ogladac?

 

Jesli lubisz tradycyjne rozwiazania w motoryzacji to mozesz obejrzec ale raczej z silnikiem 2,5 ;]

Jak jestes fanem gadzietow i nowinek to bym sobie darowal... Auto konstrukcyjnie juz 10-letnie i w tym roku konczy sie produkcja.

A patrzyles moze na Toyote Camry albo jakiegos Lexusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jaceq napisał:

No wiec zrobilem konwersje mojego francuskiego cuda techniki na... plik banknow CHF

Mialem Espace od stycznia, przejechalem nim tylko ~11kkm pojawil sie z nim jednak problem (tzn nie tylko jeden ale jeden glowny) a mianowiscie przez to ze auto nie za niskie i dosyc miekkie potrafilo sie bujac na nierownosciach troche... ktos powie no i co z tego (i ja tak mowilem, bylo za to wygodne / komfortowe) ale jednak moja lepsza polowa i moj mlody czesto czuli sie w nim zle (tzn. choroba lokomocyjna) - problem doszedl do tego ze zwlaszcza mlody bardzo niechetnie wsiadal do samochodu... stwierdzilem wiec ze nie taki jest sens samochodu zeby byla jakas niechec itp.

Tak wiec jako ze chwilowo jestem bez samochodu... co kupic? Co mi szanowne grono doradzi?

Zalozenia:

- NIE SUV (nie chcemy juz wysokiego auta - to nie ma sensu w miescie tak czy siak)

- idealnie benzyna (ew. 6cyl diesel - np. Audi 45TDI)

- nie elektryk i pewnie nie PHEV - nie mam gdzie w domu ladowac

- latwo dostepny bagaznik (czyli kombi / hatchback ale sedan mniej chetnie... a jesli juz sedan to musi miec dziure na narty w kanapie)

 

Ja ogolnie wzial bym auto mniejsze chetnie, wczesniej mialem Superb 2, A6 no i teraz Espace - jakis czas temu jezdzilem troche A5 coupe kumpla i spodobalo mi sie jak latwo / wygodnie i zwinnie takim maluszkiem sie jezdzilo :)

 

Samochod nie starszy niz 2020 -> z gwarancja producenta

 

No wiec na co patrze:

-> Arteon (raczej SB)

-> A4 kombi, A5, ew. A6

-> BMW 5 kombi (no tu cenowo bedzie ciezej trafic - no ale jakby byly jakies super opinie...)

-> Skoda Octavia TSI RS (podoba mi sie to, sa dostepne w miare, wersja 2.0 TSI ma 245 koni i cenowo jest do przelkniecia)

-> Volvo (v60 czy moze jednak ma sens v90?)

 

Jakie jeszcze macie sugestie?

Widze ze sa Mazdy 6 na rynku w dobrych cenach (wiem ze to N/A) -> warto w ogole to ogladac?

 

Co tam jest jeszcze takiego wielkosci miedzy (wg. VAG) miedzy golfem kombi a passatem? (moze i passat ale zona mowi ze kombi wyglada jak okropna lodowka... (sorry @twinsen 😄 )  wiec... no... :) Dajcie jakies ciekawe pomysly 😄

 

Też kiedyś myślałem nad Espace, przez głowę mi nie przeszło, że może być miękki. Mieliśmy podobny problem z synem jak był mały. Szwagierka miała New Yorkera i ilekroć syn się nim przejechał to go mdliło :bzik:.

Imho przejedź się dobrym SUVem, nie powinno być problemu. Nawet auta pokroju Sportage są dość zwarte i nie bujają. Do miasta właśnie jak najbardziej się nadają, znacznie lepiej niż duże kombi.

Ja mam od 2lat V90 i złego słowa nie mogę powiedzieć, mega komfortowe, dobrze wykonane, ciche, szybkie i ...olbrzymie. W mieście czasem żałuje, że nie wybrałem V60 :). Jednak obecnie zdecydowanie wolałbym XC60.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zrobilem konwersje mojego francuskiego cuda techniki na... plik banknow CHF
Mialem Espace od stycznia, przejechalem nim tylko ~11kkm pojawil sie z nim jednak problem (tzn nie tylko jeden ale jeden glowny) a mianowiscie przez to ze auto nie za niskie i dosyc miekkie potrafilo sie bujac na nierownosciach troche... ktos powie no i co z tego (i ja tak mowilem, bylo za to wygodne / komfortowe) ale jednak moja lepsza polowa i moj mlody czesto czuli sie w nim zle (tzn. choroba lokomocyjna) - problem doszedl do tego ze zwlaszcza mlody bardzo niechetnie wsiadal do samochodu... stwierdzilem wiec ze nie taki jest sens samochodu zeby byla jakas niechec itp.
Tak wiec jako ze chwilowo jestem bez samochodu... co kupic? Co mi szanowne grono doradzi?
Zalozenia:
- NIE SUV (nie chcemy juz wysokiego auta - to nie ma sensu w miescie tak czy siak)
- idealnie benzyna (ew. 6cyl diesel - np. Audi 45TDI)
- nie elektryk i pewnie nie PHEV - nie mam gdzie w domu ladowac
- latwo dostepny bagaznik (czyli kombi / hatchback ale sedan mniej chetnie... a jesli juz sedan to musi miec dziure na narty w kanapie)
 
Ja ogolnie wzial bym auto mniejsze chetnie, wczesniej mialem Superb 2, A6 no i teraz Espace - jakis czas temu jezdzilem troche A5 coupe kumpla i spodobalo mi sie jak latwo / wygodnie i zwinnie takim maluszkiem sie jezdzilo
 
Samochod nie starszy niz 2020 -> z gwarancja producenta
 
No wiec na co patrze:
-> Arteon (raczej SB)
-> A4 kombi, A5, ew. A6
-> BMW 5 kombi (no tu cenowo bedzie ciezej trafic - no ale jakby byly jakies super opinie...)
-> Skoda Octavia TSI RS (podoba mi sie to, sa dostepne w miare, wersja 2.0 TSI ma 245 koni i cenowo jest do przelkniecia)
-> Volvo (v60 czy moze jednak ma sens v90?)
 
Jakie jeszcze macie sugestie?
Widze ze sa Mazdy 6 na rynku w dobrych cenach (wiem ze to N/A) -> warto w ogole to ogladac?
 
Co tam jest jeszcze takiego wielkosci miedzy (wg. VAG) miedzy golfem kombi a passatem? (moze i passat ale zona mowi ze kombi wyglada jak okropna lodowka... (sorry [mention=129378]twinsen[/mention] )  wiec... no... Dajcie jakies ciekawe pomysly
 
Odpowiedziałeś sobie sam
A6 c8 2,0tdi kombi z dobrym wypasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zrobilem konwersje mojego francuskiego cuda techniki na... plik banknow CHF
Mialem Espace od stycznia, przejechalem nim tylko ~11kkm pojawil sie z nim jednak problem (tzn nie tylko jeden ale jeden glowny) a mianowiscie przez to ze auto nie za niskie i dosyc miekkie potrafilo sie bujac na nierownosciach troche... ktos powie no i co z tego (i ja tak mowilem, bylo za to wygodne / komfortowe) ale jednak moja lepsza polowa i moj mlody czesto czuli sie w nim zle (tzn. choroba lokomocyjna) - problem doszedl do tego ze zwlaszcza mlody bardzo niechetnie wsiadal do samochodu... stwierdzilem wiec ze nie taki jest sens samochodu zeby byla jakas niechec itp.
Tak wiec jako ze chwilowo jestem bez samochodu... co kupic? Co mi szanowne grono doradzi?
Zalozenia:
- NIE SUV (nie chcemy juz wysokiego auta - to nie ma sensu w miescie tak czy siak)
- idealnie benzyna (ew. 6cyl diesel - np. Audi 45TDI)
- nie elektryk i pewnie nie PHEV - nie mam gdzie w domu ladowac
- latwo dostepny bagaznik (czyli kombi / hatchback ale sedan mniej chetnie... a jesli juz sedan to musi miec dziure na narty w kanapie)
 
Ja ogolnie wzial bym auto mniejsze chetnie, wczesniej mialem Superb 2, A6 no i teraz Espace - jakis czas temu jezdzilem troche A5 coupe kumpla i spodobalo mi sie jak latwo / wygodnie i zwinnie takim maluszkiem sie jezdzilo
 
Samochod nie starszy niz 2020 -> z gwarancja producenta
 
No wiec na co patrze:
-> Arteon (raczej SB)
-> A4 kombi, A5, ew. A6
-> BMW 5 kombi (no tu cenowo bedzie ciezej trafic - no ale jakby byly jakies super opinie...)
-> Skoda Octavia TSI RS (podoba mi sie to, sa dostepne w miare, wersja 2.0 TSI ma 245 koni i cenowo jest do przelkniecia)
-> Volvo (v60 czy moze jednak ma sens v90?)
 
Jakie jeszcze macie sugestie?
Widze ze sa Mazdy 6 na rynku w dobrych cenach (wiem ze to N/A) -> warto w ogole to ogladac?
 
Co tam jest jeszcze takiego wielkosci miedzy (wg. VAG) miedzy golfem kombi a passatem? (moze i passat ale zona mowi ze kombi wyglada jak okropna lodowka... (sorry [mention=129378]twinsen[/mention] )  wiec... no... Dajcie jakies ciekawe pomysly
 
Audi z pneumatycznym zawiasem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marcindzieg said:

Miałeś Skodę i A6, byłeś zadowolony, kup jeden z nich. Ja bym nie kombinował. Doradziłbym Legacy/Levorga ale to zupełnie inne auta. Zresztą ten drugi to nie wiem czy dostępny z tego rocznika.

 

No patrze na octavie  / superb (octavia bardziej zwarta i to jednak zupelnie nowy model - u mnie sa one dostepne tylko jako kombi)

 

1 hour ago, Dark_Knight said:

Ja tylko zauważę, że nie każde wyższe auto musi się bujać a korzyści z wyższego nadwozia są niezaprzeczalne.

 

 

A jakie? bo jakichs wielkich nie zauwazylem szczerze mowiac

 

1 hour ago, Maciej__ said:

 

Jesli lubisz tradycyjne rozwiazania w motoryzacji to mozesz obejrzec ale raczej z silnikiem 2,5 ;]

Jak jestes fanem gadzietow i nowinek to bym sobie darowal... Auto konstrukcyjnie juz 10-letnie i w tym roku konczy sie produkcja.

A patrzyles moze na Toyote Camry albo jakiegos Lexusa?

 

Patrzylem na camry, ale jak dobrze pamietam tam nie mozna nawet kanapy zlozyc nie mowiac o dziurze na narty (chyba ze sie cos pozmienialo)

 

1 hour ago, hefi said:

Odpowiedziałeś sobie sam
A6 c8 2,0tdi kombi z dobrym wypasem

 

2.0 tdi raczej odpada, jak juz to tfsi ew. 45 tdi (3.0 v6 diesel) - obadam ten pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

Tak wiec jako ze chwilowo jestem bez samochodu... co kupic? Co mi szanowne grono doradzi?

Zalozenia:

- NIE SUV (nie chcemy juz wysokiego auta - to nie ma sensu w miescie tak czy siak)

- idealnie benzyna (ew. 6cyl diesel - np. Audi 45TDI)

- nie elektryk i pewnie nie PHEV - nie mam gdzie w domu ladowac

- latwo dostepny bagaznik (czyli kombi / hatchback ale sedan mniej chetnie... a jesli juz sedan to musi miec dziure na narty w kanapie)


Oczami wyobraźni widze VW Golfa kombi w wersji R

 

Na pewno się nie buja ;]
I dostęp do bagażnika jest bardzo poprawny ;]
 

Aha, na nowe Golfy kombi czeka się do 2023. Potwierdzone u dealera.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, kravitz said:


Oczami wyobraźni widze VW Golfa kombi w wersji R

 

Na pewno się nie buja ;]
I dostęp do bagażnika jest bardzo poprawny ;]
 

Aha, na nowe Golfy kombi czeka się do 2023. Potwierdzone u dealera.

 

Nasz szybko rzucilem okiem, golfy kombi (ale nie R) sa w jakiejs tam ilosc dostepne u mnie 'z placu'... ale ten samochod jest tak brzydki ze glowa boli 😄

Z 'blizniakow' to zdecydowanie wolal bym oktawie lub leona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

 

Nasz szybko rzucilem okiem, golfy kombi (ale nie R) sa w jakiejs tam ilosc dostepne u mnie 'z placu'... ale ten samochod jest tak brzydki ze glowa boli 😄

Z 'blizniakow' to zdecydowanie wolal bym oktawie lub leona.


Zgodze się co do urody tych samochodów, chociaż akurat kombi wyszło bardzo proporcjonalne. Chyba najładniejszy Golf kombi kiedykolwiek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, hefi said:
1 hour ago, jaceq said:
 
2.0 tdi raczej odpada, jak juz to tfsi ew. 45 tdi (3.0 v6 diesel) - obadam ten pomysl

A wkładali 3,0 tdi do c8?

Jak najbardziej (generalnie 45TDI i 50TDI to 3.0 V6 - co ciekawe sa one z 'tiptroniciem' czyli klasycznym automatem a nie DSG):

 

image.png.b7cf45dcb2c392589724421a62317e33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, PawelWaw said:

 

i ktos czeka ???

Wszystko zależy. Jak się komuś nie spieszy i chce kupić go, ale ma leasing do 2023 to może zamówić. Inna sprawa to to czy go odbierze, bo może się "znudzić" zanim w ogóle się wyprodukuje. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaceq napisał:

Mialem Espace od stycznia, przejechalem nim tylko ~11kkm pojawil sie z nim jednak problem (tzn nie tylko jeden ale jeden glowny) a mianowiscie przez to ze auto nie za niskie i dosyc miekkie potrafilo sie bujac na nierownosciach troche... ktos powie no i co z tego (i ja tak mowilem, bylo za to wygodne / komfortowe) ale jednak moja lepsza polowa i moj mlody czesto czuli sie w nim zle (tzn. choroba lokomocyjna)

Dziwne, w starym gracie to bym powiedział, ze amortyzatory do wymiany:phi:

Nie jeździłem jeszcze autem, które byłoby za miękkie/zbyt komfortowe a powiem nawet, ze wszystkie są za twarde;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, volf6 said:

Dziwne, w starym gracie to bym powiedział, ze amortyzatory do wymiany:phi:

Nie jeździłem jeszcze autem, które byłoby za miękkie/zbyt komfortowe a powiem nawet, ze wszystkie są za twarde;]

 

😄

kup Espace! 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 16:42, jaceq napisał:

Co tam jest jeszcze takiego wielkosci miedzy (wg. VAG) miedzy golfem kombi a passatem? (moze i passat ale zona mowi ze kombi wyglada jak okropna lodowka... (sorry @twinsen 😄 )  wiec... no... :) Dajcie jakies ciekawe pomysly 😄

 

 

dla Ciebie Subaru Outback

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-uwaga-xt-260km-2-4-t-limited-pierwszy-w-polsce-najnowszy-model-2020-ID6EdwhX.html#7be6956498

 

poleciłbym też XC70 ale chyba przestali robić...

 

dlaczego takie? Bo nie jest to SUV, wielkościowo też trochę mniejsze niż A6, za to podwyższone zawieszenie będzie przydatniejsze na jazdy na narty, zawsze można w trochę większy śnieg wjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 01:34, PawelWaw napisał:

 

i ktos czeka ???

czekają... teraz na tym się robi kasę, idziesz zamawiać auto, kładziesz np te 10 tys, jak już wiesz na 100% że przyjechało i za tydzień będziesz odbierał to wystawiasz na otomoto odstępne zamówionego auta za 20 klocków... ktoś może sobie kupić dzięki temu od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bielaPL said:

czekają... teraz na tym się robi kasę, idziesz zamawiać auto, kładziesz np te 10 tys, jak już wiesz na 100% że przyjechało i za tydzień będziesz odbierał to wystawiasz na otomoto odstępne zamówionego auta za 20 klocków... ktoś może sobie kupić dzięki temu od ręki

 

To ile juz tak zarobiles? ;]

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, bielaPL said:

 

dla Ciebie Subaru Outback

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-uwaga-xt-260km-2-4-t-limited-pierwszy-w-polsce-najnowszy-model-2020-ID6EdwhX.html#7be6956498

 

poleciłbym też XC70 ale chyba przestali robić...

 

dlaczego takie? Bo nie jest to SUV, wielkościowo też trochę mniejsze niż A6, za to podwyższone zawieszenie będzie przydatniejsze na jazdy na narty, zawsze można w trochę większy śnieg wjechać

 

I wlasnie Outback tez mi przeszedl przez mysl, siedzialem w najnowszej wersji pare dni temu i musze przyznac ze jest calkiem ok - dzieki za sugestie.

 

A tak btw. kto tutaj mial Stelvio? @bez czy zle pamietam? Bo moze by to byla jakas opcja... tylko sie zastanawiam jak glosno jest bo ktos chyba kiedys mowil ze z tylnich kol sporo halasu leci...

 

EDIT: z dostepnych u mnie 'na teraz' sa tylko 2.5 N/A - 168 koni... nie widze zadnego 260 koni :(

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, jaceq said:

 

I wlasnie Outback tez mi przeszedl przez mysl, siedzialem w najnowszej wersji pare dni temu i musze przyznac ze jest calkiem ok - dzieki za sugestie.

 

A tak btw. kto tutaj mial Stelvio? @bez czy zle pamietam? Bo moze by to byla jakas opcja... tylko sie zastanawiam jak glosno jest bo ktos chyba kiedys mowil ze z tylnich kol sporo halasu leci...

 

EDIT: z dostepnych u mnie 'na teraz' sa tylko 2.5 N/A - 168 koni... nie widze zadnego 260 koni :(

 

260KM to tylko import z USA, te silniki nie sa sprzedawane w EU.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 18:38, jaceq napisał:

A jakie? bo jakichs wielkich nie zauwazylem szczerze mowiac

 

Na przykład Tiguan. Albo Tarraco. Albo nawet Kodiaq. Do tego można je wziąć z adaptacyjnym zawieszeniem i wtedy już w ogóle jest fajnie.

 

 

 

Edit: Albo właśnie Stelvio. Ona się prowadzi lepiej niż niejeden plaskacz.

PS. Ale o Stelvio pytaj kogo innego, ja się na tym nie znam, nawet taką nie jechałem. Każdy fanboy Alfy Ci to powie. ;]

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Na przykład Tiguan. Albo Tarraco. Albo nawet Kodiaq. Do tego można je wziąć z adaptacyjnym zawieszeniem i wtedy już w ogóle jest fajnie.

 

 

Tarraco / Kodiaz zona z gory odrzuca - boi sie wielkosci takiej (po Espace) i wciskania sie na parkingi itp... Tiguan - moze

ogladalem Atece (Cupre) - ale z kolei feedback 'malzenski' ze 'o jaki maly bagaznik...' no i wez tu znajdz rozwiazanie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaceq napisał:

 

Tarraco / Kodiaz zona z gory odrzuca - boi sie wielkosci takiej (po Espace) i wciskania sie na parkingi itp... Tiguan - moze

ogladalem Atece (Cupre) - ale z kolei feedback 'malzenski' ze 'o jaki maly bagaznik...' no i wez tu znajdz rozwiazanie... :)

 

Tiguan Allspace. Wymiary ma dokładnie takie same jak Kodiaq i Tarraco (włącznie z bagażnikiem) a żonie wmówisz, że to Tiguan więc jest mniejszy. Na jazdę próbną zabierz ją krótkim to może się nie pokapuje.

:hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Tiguan Allspace. Wymiary ma dokładnie takie same jak Kodiaq i Tarraco (włącznie z bagażnikiem) a żonie wmówisz, że to Tiguan więc jest mniejszy. Na jazdę próbną zabierz ją krótkim to może się nie pokapuje.

:hehe:

 

Z pewnoscia dobrze sie to dla mnie skonczy... 😄 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

Z pewnoscia dobrze sie to dla mnie skonczy... 😄 🤣

 

To jest dobra rada, którą otrzymujesz niniejszym przez Internet od kogoś, komu wcale nie zależy żeby się to dla Ciebie dobrze skończyło.

;] ;l

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jaceq napisał:

 

Tarraco / Kodiaz zona z gory odrzuca - boi sie wielkosci takiej (po Espace) i wciskania sie na parkingi itp... Tiguan - moze

ogladalem Atece (Cupre) - ale z kolei feedback 'malzenski' ze 'o jaki maly bagaznik...' no i wez tu znajdz rozwiazanie... :)

Nie zebym Cie jakos specjalnie do Ateci namawial, ale my sie w 4os spokojnie miescimy. Oczywiscie jest to kwestia indywidualna.

Za to w kabinie jest calkiem przestronnie, za mna jezdzi syn 192cm i nie ma problemu z nogami czy glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, jaceq said:

 

I wlasnie Outback tez mi przeszedl przez mysl, siedzialem w najnowszej wersji pare dni temu i musze przyznac ze jest calkiem ok - dzieki za sugestie.

 

A tak btw. kto tutaj mial Stelvio? @bez czy zle pamietam? Bo moze by to byla jakas opcja... tylko sie zastanawiam jak glosno jest bo ktos chyba kiedys mowil ze z tylnich kol sporo halasu leci...

 

EDIT: z dostepnych u mnie 'na teraz' sa tylko 2.5 N/A - 168 koni... nie widze zadnego 260 koni :(

SUV czy coś VANowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, AstraC said:

SUV czy coś VANowego?

Chętniej jakieś ładne kombi.

 

Byliśmy wczoraj pooglądać:

BMW 3 kombi (2020 - polift) -fajna, może ujdzie gabarytowo

BMW 5 sedan (2020 przedlift) - dziwny bagażnik ale przynajmniej środek kanapy składany więc narty wejdą

 

Merca Eklasse sedan (2020 przedlift) - tu środek fajny, bagażnik całkiem ok i miejsce na narty

Alfa stelvio - odrzucona, żoną obawia się gabaryty

 

Dzisiaj spróbuję coś jeszcze pooglądać, do oglądania na liście mam:

BMW 5 kombi (przedlift)

BMW 3 kombi 330i jak i 330d (tu jest trochę zagrycha, 6cyl diesel vs 4cyl benzyna - osiągi podobne)

Eklasse po lift sedan

Arteon kombi (polift)

Octavię kombi RS (cenowo lepiej a gabaryt podobny do BMW 3 i nadal 245 koni)

Subaru Outback w najnowszej odmianie

Audi A6 i A5 a także a4 kombi

 

 

Taki miszmasz w tych autach ale chcemy ogólnie znaleźć co nam leży.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, jaceq said:

Chętniej jakieś ładne kombi.

 

Byliśmy wczoraj pooglądać:

BMW 3 kombi (2020 - polift) -fajna, może ujdzie gabarytowo

BMW 5 sedan (2020 przedlift) - dziwny bagażnik ale przynajmniej środek kanapy składany więc narty wejdą

 

Merca Eklasse sedan (2020 przedlift) - tu środek fajny, bagażnik całkiem ok i miejsce na narty

Alfa stelvio - odrzucona, żoną obawia się gabaryty

 

Dzisiaj spróbuję coś jeszcze pooglądać, do oglądania na liście mam:

BMW 5 kombi (przedlift)

BMW 3 kombi 330i jak i 330d (tu jest trochę zagrycha, 6cyl diesel vs 4cyl benzyna - osiągi podobne)

Eklasse po lift sedan

Arteon kombi (polift)

Octavię kombi RS (cenowo lepiej a gabaryt podobny do BMW 3 i nadal 245 koni)

Subaru Outback w najnowszej odmianie

Audi A6 i A5 a także a4 kombi

 

 

Taki miszmasz w tych autach ale chcemy ogólnie znaleźć co nam leży.

 

 

 

 

 

To odradzam Mondeo Kombi hybrydę, bo bagażnik jest żenujący, tak to nie rozglądałem się po nich to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Maciej__ said:

 

Przeciez wiekszosc aut, ktore tu wymieniles jest pewnie dluzsza od Stelvio ;)

Moze za wyjatkiem BMW 3 kombi, ale to by trzeba sprawdzic ;]

 

Stelvio jest krotkie - fakt, ale jest bardzo szerokie, szersze niz A6 czy BMW5 a przy skladaniu sie w waskich garazach (ktorych mam tu sporo, a u mnie w pracy to w ogole sa mega zygzaki) szrokosc + wysokosc daje wrazenie ogromnego gabarytu... i na tym to polega... (nie mowie ze to wszystko jest logiczne, mowimy tu o odczuciach zony... one nie musza byc logiczne... ale jak mowia 'happy wife, happy life' 😄 )

 

3 minutes ago, AstraC said:

To odradzam Mondeo Kombi hybrydę, bo bagażnik jest żenujący, tak to nie rozglądałem się po nich to nie wiem.

 

Mondeo traci juz troche myszka (tak samo jak Insignia dla przykladu - pomimo ze byl maly lifting) - nie bierzemy go pod uwage na chwile obecna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, jaceq said:

 

Stelvio jest krotkie - fakt, ale jest bardzo szerokie, szersze niz A6 czy BMW5 a przy skladaniu sie w waskich garazach (ktorych mam tu sporo, a u mnie w pracy to w ogole sa mega zygzaki) szrokosc + wysokosc daje wrazenie ogromnego gabarytu... i na tym to polega... (nie mowie ze to wszystko jest logiczne, mowimy tu o odczuciach zony... one nie musza byc logiczne... ale jak mowia 'happy wife, happy life' 😄 )

 

 

Mondeo traci juz troche myszka (tak samo jak Insignia dla przykladu - pomimo ze byl maly lifting) - nie bierzemy go pod uwage na chwile obecna.

A jeszcze Corolla taka jakaś Cross Country czy jak to tam wyglądała nie najgorzej, ale nie zaglądałem wnikliwie więc nie umiem ocenić jak reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, AstraC said:

A jeszcze Corolla taka jakaś Cross Country czy jak to tam wyglądała nie najgorzej, ale nie zaglądałem wnikliwie więc nie umiem ocenić jak reszta.

 

Jakos mamy niechec do Toyoty (poprostu nie pasuja nam w srodku).

A co do Mondeo kombi -> co masz na mysli ze baganik porazka? ze plytki (bo bateria pod podloga)?

 

A mamy jeszcze w planach obadanie Volvo V60 i V90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jaceq said:

 

Jakos mamy niechec do Toyoty (poprostu nie pasuja nam w srodku).

A co do Mondeo kombi -> co masz na mysli ze baganik porazka? ze plytki (bo bateria pod podloga)?

 

A mamy jeszcze w planach obadanie Volvo V60 i V90

Bagażnik strasznie zmniejszony przez baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, AstraC said:

Bagażnik strasznie zmniejszony przez baterię.

No tak, to na fotkach widzialem.

 

No wiec bylem dzisiaj poogladac kolejna partie aut (zadnym poki co nie jechalem, tylko ogladanie, odpalenie itp):

-  BMW 330i / 330d xDrive (2020 rok) -> diesel jednak serio mocno slyszalny w srodku jest, benzyna lepiej ale ogolnie w aucie jest zaskakujaco glosno (nie tylko od silnika) pomimo ze jedno z nich mialo np. dzwiekoszczelne / klejone szyby - design w srodku super, i smieszny efekt jak 330i schodzi z obrotow to troche buja buda... ogolnie jestesmy autem szczerze mowiac rozczarowani

 

- Volvo v60 / s60 (T4, T5, T6 - 2020 rok) -> tutaj jest lider poki co, silniki serio ciche, design nam pasuje, jest zaskakujaco duzo miejsca w srodku jak na ten gabaryt i bagaznik tez ok nawet w wersji sedan

 

-  Merc E-klasse 220d (najnowsza wersja, polift) Avantgard -> w srodku jest... mocno sredni moim zadniem, do tego naped na tyl (no ale mozna znalesc 4x4 wiec to nie problem), ale srodek w tej wersji kojarzy mi sie z wystrojem cyganskiego domu - raczej jestesmy na nie

 

- Jaguar XE sedan -> bardzo malo miejsca z tylu jak i maly baganik - odpada

 

- Mazda 6 2.0 benzyna kombi -> obszerne auto, w realu design w srodku robi znacznie lepsze wrazenie niz na zdjeciach, jednak silnik jest mocno slyszalny w srodku (zona pytala 3 razy czy to napewno nie diesel 🤣... raczej odpada... no chyba ze kultura pracy 2.5l jest znacznie lepsza.. jak sie nawinie gdzies to obczaje

 

- Audi A4 kombi 40 TFSI -> bardzo cicho silnik pracuje, najciszej ze wszystkich aut w porownaniu, zonie jednak nie odpowiada design w srodku

 

- Skoda Octavia RS (2021 - najnowsza wersja) (czyli TSI 2.0 245hp) -> tu jest calkiem fajnie, silnik nie jest super cichy ale auto jest fajne, design jest bardzo spoko no i wersja RS oferuje duzo za dobra cene w porownaniu do reszty stawki (no poza Mazda 6 bo tu jest taniej)

 

Tak wiec na chwile obecna liderem jest Volvo potem Skoda a potem... sam nie wiem :)
Co jeszcze chce zobaczyc:
Arteon kombi 190hp, Volvo V90 T4/ T5, BMW 530i xDrive (przedlift), A6 45TFSI c8 sedan... moze cos mi jeszcze do glowy przyjdzie

 

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, prawoimotoryzacja said:

@jaceq, niestety, teraz ceny samochodów nowych i używanych są kosmiczne, lecz w cenie dobrze wyposażonej A4, nie mówiąc o A5, kupisz A6, także ja bym się nie zastanawiał i brał A6, tym bardziej, że można kupić auto z gwarancją jeszcze 4 lat.

 

Tak sie bije z myslami, bo na codzien do miasta wolal bym jednak takie A4 - jest poprostu latwiej, jednak A6 to A6 (wiem bo mialem A6 c7 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jaceq napisał:

 

Tak sie bije z myslami, bo na codzien do miasta wolal bym jednak takie A4 - jest poprostu latwiej, jednak A6 to A6 (wiem bo mialem A6 c7 :) )

C7 pod względem jakości i dopracowania, to było moje ulubione auto, a jeszcze bardziej ulubionym... A7 :)

 

Zamiast A4, których jest pełno na każdym kroku, ja bym brał A5 - po obu już trochę widać wiek konstrukcji w kabinie. A6 wygląda dużo bardziej nowocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to na fotkach widzialem.
 
No wiec bylem dzisiaj poogladac kolejna partie aut (zadnym poki co nie jechalem, tylko ogladanie, odpalenie itp):
-  BMW 330i / 330d xDrive (2020 rok) -> diesel jednak serio mocno slyszalny w srodku jest, benzyna lepiej ale ogolnie w aucie jest zaskakujaco glosno (nie tylko od silnika) pomimo ze jedno z nich mialo np. dzwiekoszczelne / klejone szyby - design w srodku super, i smieszny efekt jak 330i schodzi z obrotow to troche buja buda... ogolnie jestesmy autem szczerze mowiac rozczarowani
 
- Volvo v60 / s60 (T4, T5, T6 - 2020 rok) -> tutaj jest lider poki co, silniki serio ciche, design nam pasuje, jest zaskakujaco duzo miejsca w srodku jak na ten gabaryt i bagaznik tez ok nawet w wersji sedan
 
-  Merc E-klasse 220d (najnowsza wersja, polift) Avantgard -> w srodku jest... mocno sredni moim zadniem, do tego naped na tyl (no ale mozna znalesc 4x4 wiec to nie problem), ale srodek w tej wersji kojarzy mi sie z wystrojem cyganskiego domu - raczej jestesmy na nie
 
- Jaguar XE sedan -> bardzo malo miejsca z tylu jak i maly baganik - odpada
 
- Mazda 6 2.0 benzyna kombi -> obszerne auto, w realu design w srodku robi znacznie lepsze wrazenie niz na zdjeciach, jednak silnik jest mocno slyszalny w srodku (zona pytala 3 razy czy to napewno nie diesel ... raczej odpada... no chyba ze kultura pracy 2.5l jest znacznie lepsza.. jak sie nawinie gdzies to obczaje
 
- Audi A4 kombi 40 TFSI -> bardzo cicho silnik pracuje, najciszej ze wszystkich aut w porownaniu, zonie jednak nie odpowiada design w srodku
 
- Skoda Octavia RS (2021 - najnowsza wersja) (czyli TSI 2.0 245hp) -> tu jest calkiem fajnie, silnik nie jest super cichy ale auto jest fajne, design jest bardzo spoko no i wersja RS oferuje duzo za dobra cene w porownaniu do reszty stawki (no poza Mazda 6 bo tu jest taniej)
 
Tak wiec na chwile obecna liderem jest Volvo potem Skoda a potem... sam nie wiem
Co jeszcze chce zobaczyc:
Arteon kombi 190hp, Volvo V90 T4/ T5, BMW 530i xDrive (przedlift), A6 45TFSI c8 sedan... moze cos mi jeszcze do glowy przyjdzie
 

Jesli chodzi o Mazde 6, to Skyactive po odpaleniu przez jakis czas chodzi dosc glosno i faktycznie moze sie kojarzyc z dieslem. Z tego co czytalem to dogrzewa
katalizatory . Pozniej cichnie i u mnie na postoju praktycznie nie slychac silnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, prawoimotoryzacja said:

C7 pod względem jakości i dopracowania, to było moje ulubione auto, a jeszcze bardziej ulubionym... A7 :)

 

Zamiast A4, których jest pełno na każdym kroku, ja bym brał A5 - po obu już trochę widać wiek konstrukcji w kabinie. A6 wygląda dużo bardziej nowocześnie.

 

No A6 wyglada nowoczesnie, choc boje sie troche tego odblaskujacego plastiku (a jest go tam sporo jak i samuch ekranow)

 

2 hours ago, Maciej__ said:


Jesli chodzi o Mazde 6, to Skyactive po odpaleniu przez jakis czas chodzi dosc glosno i faktycznie moze sie kojarzyc z dieslem. Z tego co czytalem to dogrzewa
katalizatory . Pozniej cichnie i u mnie na postoju praktycznie nie slychac silnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

O, to dobre info! dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, jaceq napisał:

Nie, Volvo S90 2020 rok (z piekna wlepka 'Made in China', wg. wikipedii od 2017 robia je juz tylko poza Europa)

Ciekawe :). Od jakiej literki zaczyna się VIN ?

Ja mam MY20 V90 i jest ze Szwecji. W ChRL jedynie niektóre wersje z tego co słyszałem robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sherif said:

Ciekawe :). Od jakiej literki zaczyna się VIN ?

Ja mam MY20 V90 i jest ze Szwecji. W ChRL jedynie niektóre wersje z tego co słyszałem robili

Od L (no i jest kolo VIN na naklejce 'Made in China' 😄 )

image.png.19e3c9646ab24ba4738d31835848b7b5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.