Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Motokącik
    To co ja mam powiedzieć? sr rwd Nie patrze na utratę wartości. Mówie sobie, że to auto dla mnie, i że pojeżdze przynajmniej z 6 lat. Na szęście jestem bardzo zadowolony. A Ty rozważasz wersję Y o największym zasięgu, prawdopodobnie z najmniejszą utratą % wartości.
  2. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Motokącik
    Jedynym nieelektrycznym autem, który brałbym pod uwagę jest Corolla Kombi. Przez oszczędność, niezawodność i małą utratę wartość. Śmieszne, bo Toyoty jako marki nienawidzę. Prius jest ciekawszy, ale droższy i ma sporo mniejszy bagażnik. Mogę sie mylić, bo na spalinowych się nie znam. Bierz lr rwd. Z uwagi na kulejącą w Polsce infrę zasięg jest bardzo ważny. Dużo ważniejszy niż awd, czy trochę więcej mocy (której i tak, jest za dużo). Potwierdzam, że wersje rwd są bardzo oszczędne, co ma znaczenie nie tylko dla zasięgu, ale też dla portfela. Co do komfortu z tyłu, to w Y dla ludzi 180cm+ nie jest tak różwo, bo kanapa jest dość płytka i nadal jest za nisko (bolączka większości ev). Nadal jest lepiej niż w kia ev6 czy bmw i4, ale gorzej niż w np w id4. Więc jeśli syn jest wyższy od żony, to w dłuższej trasie pewnie on będzie chciał siedzieć z przodu.
  3. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Motokącik
    najsensowniejsza wersja
  4. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Motokącik
    rwd lr?
  5. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Motokącik
    Czyli witamy w sekcie?
  6. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    I takie akcje to ja rozumiem. Dizelek pojechał do Maroko, tam gdzie jego miejsce. Oby pozostałe poszły jego śladem.
  7. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Tesla
    19,5 Pisałem już kiedyś, że eap w EU jest prawie tak bezsensowny jak fsd. Ale jak już władowałem z tym ficzerem, to cieszę się, że już po 16 miesiącach od zakupu automatyczne parkowanie zaczęło działać. Z drugiej strony, z funkcji zmiany pasa na autostradzie korzystam za każdym razem, jak już się na niej znajdę. Działa dobrze w niewielkim ruchu. Teraz czekam na summon.
  8. Ojciec Założyciel
  9. Ale sojusz!
  10. Z tych samych powodów, z jakich go zakupiłem. 🤪 🤑
  11. Kupiłem sobie kolejny gadżet. W sumie, dopiero czwarty. 240 zł z amazona. Wybieram się niedługo w Europę. Na skromne +40C jak znalazł. Dam znać, czy to coś warte.
  12. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Chyba, że na trzecim biegu. Wtedy, to tak.
  13. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Infrastruktura
    W całej Europie prąd jest tani, więc zbyt dużej łaski nie robią.
  14. Nie ma to większego znaczenia. Ważne, żeby działało, nie było za ciężkie, drogie i awaryjne. Dla mnie mogą mieć nawet 6 biegów i jeździć na pięciu kołach jak jest taka potrzeba.
  15. Ładne i szybkie auto o świetnym zasiegu. Brałbym gdyby: - do bagażnika weszłyby dwa duże psy, - możnaby ładować na wszystkich SCh, - nie byłoby obowiązku serwisowania, - byłbym bogaty, - robiłaby to firma mająca wieksze pojęcie o EV 👀
  16. Napewno VW ma swoje powody, żeby dawać skrzynie biegów do wysilonych EV. Według mnie robią słabe motory, które przy wysokich obrotach mogą się rozpaść, w takim wypadku skrzynia biegów jest bardzo wskazana. Jest to też kolejna rzecz, która może się posuc, każda naprawa, czy wymiana to spora kasa dla VW. Merc, Bmw czy Chińczycy jakoś też nie widzą sensu biegów w elektrykach, więc to nie jest wymysł inżynierów Elona, tylko ułomność VW.
  17. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Ja na GW ładuję dwa razy w roku, więc abo mi się nie spina. Ja w sobotę ładowałem w Niemczech na SCh na trasie Berlin - Szczecin. 4 stanowiska, pół godziny czekania i 72 kW.
  18. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Jadąc z Poznania do Świnoujścia trzeba zboczyć troszkę więcej.
  19. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Obawiam się, że wszędzie owe rozliczenie jest lepsze niż w Polsce.
  20. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Kwestia praktyki. Moja ma już wywalone. Ufa, że wiem, co robię bezgranicznie. ENiro w lato ma kozacki zasięg. Fajne auto, brzydkie, ale fajne.
  21. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Obawiam się, że na EV bym nawet nie spojrzał.
  22. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    550 km to taka norma. Ja właśnie kończę weekend w Polsce. Zabrałem dziewczyny na koncert Dawida P do Poznania. Sobota. Jazda w Szwecji (160 km) i Sassnitz(D)-Miedzychód (410 km). Niedziela. Międzychód-Poznań-Miedzychód (180 km). Dziś Miedzychód - Świnoujście (255 km). Jutro około 150 km w Szwecji. Trochę wkurzają te stawki za prąd na nieTeslowych ładowarkach w PL, ale generalnie luzik, nigdzie się nie śpieszę. Teraz np. ładuje Y na AC, bo zrobiliśmy sobie dłuższy postój w Szczecinie. Zdjęć z ładowarek brak. Ps. Zdaje sobie sprawę, że ci z rendżrowerami w 3 dni obskoczyliby Portugalię, Albanię i Norwegię i to z boxem, rowerami i przyczepą. Ale mi jest tak dobrze. 🦥
  23. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Po pierwsze, pisze się "Prezydenckie wiadomosci". Do drugie w Polsce te newsy odnoszą się do wszystkich EV, ale w takich Stanach już tylko do Tesli, o innych markach się nie wspomina, aby nie kopać leżącego.
  24. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Elektrykiem 81 kkm. Niemozliwe, pewnie licznik kręcony. Naprawdę ma ze 40 kkm. Fizyki nie oszukasz.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.