Zawartość dodana przez HelixSv
- Oplacalnosc EV
-
Oplacalnosc EV
O musztardzie było wspomnieć.
-
Oplacalnosc EV
Makao i po makale. Jazda po wiosce. Tyle samo z górki, co i pod górkę. Tylko, że taka zabawa ma mało sensu. Prąd i tak mam za darmo. ‐---------------------------------- Litr paliwa ze zgniłych dinozaurów ma wartość energetyczną około 10kWh. 45kWh / 100 km. Ze 3/4 energii idzie dosłownie w komin. A najśmieszniejsze jest to, że to jest bardzo dobry wynik.
-
FSD
Ja od nowości mam eap. Ten system wymaga wiele pracy. Phantom breaking co około 200 km, płynne wyprzedzanie na autostradzie jest mrzonką (a w większym ruchu po prostu niemożliwe), częste gubienie się, gdy pojawia się nowy pas ruchu (jest szansa, że bardzo raptownie zjedzie właśnie tam). Żona próbuje mi zabraniać wszelkich autopilotów podczas jazdy z nią, ale się nie daję. Z tego, co widzę na YT, to jest wielka przepaść pomiędzy fsd a eap. Nie chodzi o mniejszą funkcjonalność ale ogólne niedopracowanie i nerwowość.
- FSD
-
Mercedes Level 3
"Must be following other vehicles" Chyba wiem, co sie dzieje, jak pojazd przed mercem wjedzie do rowu.
- Mercedes Level 3
- Jestem pod wrażeniem
-
Jestem pod wrażeniem
Pewnie chodzi o pozycjonowanie produktu. Nie chcesz wlec się 200 km/h? Kup performansa. 🕶️ Do tego może dochodzą, koła, hamulce.
-
Że niby SCh ( Tesli) maja być i w PL otwarte dla innych elektryków
Nie strasz, nie strasz... Niech otwierają na wszystkich lokalizacjach, gdzie jest przynajnniej 20 SCh.
-
Że niby SCh ( Tesli) maja być i w PL otwarte dla innych elektryków
Nie zanosi się. Za mało jest SCh w Polsce na takie herezje. Ceny są dość dynamiczne. Uzywa sie app Tesla. Tyle teraz kosztuje dla nieTesli w Gigafactory pod Belinem: A tyle dla Tesli lub dla nieTesli po wykupieniu członkowstwa (pewnie koło 40 pln miesiecznie):
- FSD
-
Ładowarka w Rayu.
Chyba byłem. Na pewno widzialem na yt. Wiem, ze mają wielkie sklepy, różne restauracje, bary, setki toalet. Po prostu mokre marzenie EV fana. W każdym razie, te 120 dystrybutorów nie jest dla ozdoby. Ludzie jeżdżą tam i tankują. Porównując prędkość ładowania do tankowania, to duża stacja ładowania powinna mieć z 1200 stanowisk. O! To ogladalem. Fajne miejsce. https://youtu.be/80oyG1Vl1Vc?si=IY4Zkr0pEA3IIeZW
-
Ładowarka w Rayu.
Miejsce nie jest takie idiotyczne, jak by nie było jest na szlaku sezonowych migracji Amerykanów do/z Miami. A co do ilości, to biorąc pod uwagę, że najwieksza stacja benzynowa ma 120 dystrybutorów, to takie 200 SCh wydaje się całkiem rozsądne. https://www.today.com/food/worlds-largest-gas-station-bucees-tennessee-rcna91120 Ciekawe, czy trafi tu jakiś hejter-specjalista z HP. Według takowych, już 10x250kW wymaga pilnej budowy kilku elektrowni atomowychi i to w bezpośrednim sąsiedztwie.
-
Matrix nadchodzi.
A ja właśnie dziś na nie narzekałem. W mocnym deszczu działały co pół minuty. A potem w słabym co 3 sekundy.
-
Ładowarka w Rayu.
@Florydzialski za Tampą prawdziwą ładowarkę oddali do użytkowania nieTeslowcom. Twój elektryk zaczyna nabierać troche sensu. https://supercharge.info/map
-
Buspasy do stycznia 2026
Ale np. chyba w Szczecinie po przebudowie, busy jadą po torowisku przez środek ronda. W innych miastach też...
-
Buspasy do stycznia 2026
1. Stawiam, że tak 2. A to ciekawsze. Nie wiem.
-
Jak dojechać z Berlina do Białegostoku elektrykiem [emoji16]
A jaką masz moc tej darmochy? Bo kolega był w trasie...
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
To jest podstawa.
-
Superchargery
Ta Rumia. To raczej kaczka dziennikarska. Podobno buduje tam jakiś Galposter dla Auchan. Nie SCh. Uwaga na plik. Osoby mające pojęcie o energii i mocy mogą się gorzej poczuć...
-
Superchargery
Szczecin i Rumia siem budujo! Oba 12 x 250 kW Ta Rumia to tak średnio. Gdzieś na trójmiejskiej obwodnicy by było lepiej. Ale niech będzie.
-
Jak dojechać z Berlina do Białegostoku elektrykiem [emoji16]
Prawie wszystko zależy od aktualnego % naładowania baterii (soc). Najlepiej dojeżdżać na oparach i ładować do 68% Jak bateria jest zimna, to z 5 min przed ładowaniem przyspieszyć. Powinno pomóc.
-
Jak dojechać z Berlina do Białegostoku elektrykiem [emoji16]
Najgorszy elektryk jest sporo lepszy od najlepszego spalinowego. Poza tym, Pasek był całkiem dobry, dopiero przy id4 vw pokazał, co (nie) potrafi.
-
Jak dojechać z Berlina do Białegostoku elektrykiem [emoji16]
O! To tak jak ja. Nigdy nie twierdzilem, że zakup elektryka ma coś wspólnego z ekonomią czy nawet ekologią...