Zawartość dodana przez HelixSv
-
Pierwsza trasa "zagramaniczna" BMW i4 podsumowanie
Tylko, że on ma do porządnego SuC 25km przez domyślnie zakorkowane miasto.
-
Pierwsza trasa "zagramaniczna" BMW i4 podsumowanie
Aha, nie wiedziałem. To w takim razie, tak sobie. I tak więcej niż TMYSR (430km vs 350km wg ev-database)
-
Pierwsza trasa "zagramaniczna" BMW i4 podsumowanie
Piszę w porównaniu do innych EV. Nie jest źle, lepiej niż średnia. Wiadomo, że to nie diesel, niestety. Bo dizle najlepsze samochody są.
-
Pierwsza trasa "zagramaniczna" BMW i4 podsumowanie
Chyba najładniejszy elektryk, do tego duży zasięg, no i jakość odczuwalna bmw. Nie nadaje się do przewozu dorosłych na tylnych siedzeniach na dłuższych dystansach.
-
Idzie nowe...
O jest jeszcze miejsce na zakaz wjazdu pojazdów odrzutowych. Trzeba ignorować, w razie co, pytać o podstawę prawną.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Chyba tak zrozumiałem. W każdym razie, ładowanie o 20% czy 30% zdarza mi się tylko w przypadkach gdy właśnie tyle potrzebuję podładować, aby dojechać do domu.
-
Moje mody w Tesli Model Y LR
Tego ekranu za kierownicą nie wziąłbym za dopłatą. Ostatnio jeździłem trochę ID7. Autentycznie drażniło mnie, że musiałem patrzeć się na dwa ekrany, gdzie indziej prędkość, gdzie indziej nawigacja. Takie spustoszenie w głowie sieje rok jazdy Teslą. Ja mam wkładkę do cup-holderów i tackę do schowka. Mam też uszczelkę do dachu, wisi w garażu.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
20-30% to troche przegiecie, Generalnie optymalnie jest 5-50% To wartości uśrednione, zależy od danego modelu. No i oczywiscie od ładowarek, jak bardzo trzeba zboczyć z drogi, no i, czy w ogóle są.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Mądra strona. Wyczuwa klientów awanturujących się i ich odsiewa.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Ktoś Ci prawi komplement, a Ty tak się zachowujesz. A tak poważnie, to też uważam, że każdy nowy wynalazek powinien być w 100% dopracowany już sporo przed wynalezieniem. Powinien być też zakaz niezdrowej fascynacji nowościami, bo rodzi to niepotrzebne emocje i denerwuje normalnych ludzi. Po trzecie kierowcy EV powinni w końcu przestać zmuszać normalnych kierowców do czytania swoich wypocin. No chyba, że piszą o problemach, to tak.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
No tak, dyskusja o żenujących rozwiązaniach technicznych w eMachu, to żeby było obiektywnie, trzeba dać statystykę udziału w rynku pickupów. Wszystko rozumiem... wszystko.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
I to jest sytuacja na najlepszym dla Forda rynku. Ale oni na każdym EV tracą dużo kasy. Więc, czym mniej sprzedają, tym lepiej dla byznesu.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Raczej jeden z dowódów na to, że ci wszyscy, co mówili, że jak tylko tradycyjni producenci będą chcieli, to zjedzą Teslę na śniadanie, mylili się.
-
Co daje „Walbox”
Rqczej nieprawda. Nowa instalacja w nowym domu. Podejrzewam, że kostka była od Mini a ja ładowałem Passata (nie powinno mieć znaczenia). A pasek podczas ładowania nagrzewał też kabinę. Na szczęście w porę zauważyłem sprawę. Wymieniłem wtyczkę, gniazdko. Mam wallboxa, przeszłość, nie muszę się już tym interesować.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
O gustach się nie dyskutuje. Jak kogoś kręci nadmiar rury w samochodzie, jego sprawa.
-
Co daje „Walbox”
Szybkość ładowania, wygodę i bezpieczeństwo. Ja kiedyś stopiłem wtyczkę od ładowarki podróżnej ładując pheva. Do tej pory nie wiem, dlaczego.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
W sumie racja. Z ogrzewania czy klimy w EV i tak się nie korzysta.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Racja! Nie ma to jak wozić w samochodzie 12 metrów rury bez sensu. Aż tak bardzo kompensować nie muszę.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Ford nie za bardzo umie w elektryki. Przyklad: https://youtu.be/m1kHsd3Ocxc?si=U7dOwZC53_IPYe1e
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Rozumiem, ale usiądź sobie za sobą. Normalnie konkuruje z i3 czy Maluchem. Samochód wybitnie dwuosobowy. Widocznie bardzo chcieli nie zaszkodzić c/xc40. Nie jestem pewien, po zachowaniu na drodze zgaduję, że dwie.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Przejechałem dziś 100km prowadząc xc30. Świetny samochód, tylko: - bardzo ciasny dla kogoś siedzącego z tyłu - ciągnie za dużo prądu - 22 kWh/100km (80 km/h, 0C na zewnątrz, 19C wewnątrz). Dużo większa Y SR jest z 15% ekonomiczniejsza.
-
Dopłaty, za darmo. Wiadomo
Ale to już nie bedzie miało nic wspolnego z Państwowo-Ludowym Narodowo-Patritycznym Polskim Samochodem Elektrycznym imienia Świętej Pamięci... A czy jakiś koncern postawi fabrykę baterii, innych podzespołów, czy całych samochodów EV czy nieEV, to już zwykły biznes, tak samo jak różne fabryki tej branży na terenie Polski.
-
Ioniq czy golf, a może jednak któryś z trojaczków?
https://forum.autokacik.pl/topic/489623-ale-historia/?_rid=129897
-
Dopłaty, za darmo. Wiadomo
Sprzedaż chińskich samochodów w EU rośnie dużo szybciej niż sprzedaż samochodów EU w Chinach. Kwestia max 5 lat i chińczycy w konkurencji wzajemnego eksportu aut przegonią EU. A jeśli chodzi o EV, to możliwe już przegonili, ewentualnie max 2 lata.
-
Dopłaty, za darmo. Wiadomo
Nie powstanie żadna fabryka Izery. To jeden z najbadziej poronionych pomysłów ostatnich dziesięcioleci.