Zawartość dodana przez HelixSv
-
Dopłaty, za darmo. Wiadomo
Nie pisałem, że to proste. Ilość chińskich marek wchodzących na rynek europejskich musi być dla tutejszych producentów przerażająca. Nie wspominając już o pewnej marce z Ameryki.
-
Dopłaty, za darmo. Wiadomo
Mam przeczucie, że jak eu nie wprowadzi drakońskiego cła na auta z Chin, to większość europejskich marek znajdzie się na marginesie.
-
Ioniq czy golf, a może jednak któryś z trojaczków?
I to w czasach, gdy było z 6 ładowarek w całej Europie...
-
Ioniq czy golf, a może jednak któryś z trojaczków?
Zależy od stopnia fanatyzmu. Ja kilka lat temu przejechałem Świnoujście-Zakopane-Świnoujście w BMW i3. 4 osoby z bagażami. Nie zniechęciłem się.
-
Ioniq czy golf, a może jednak któryś z trojaczków?
Będą takie myśli... Nic nie poradzisz. Ale raczej skończy się na: "Niestety, musimy jechać spalinowym".
-
Stawki za kWh 2024
Nie i nie, ale dziękuję.
-
Stawki za kWh 2024
Prawdopodobnie nie mają dojścia do morza.
-
Stawki za kWh 2024
Różnie bywa, teraz sprzedajemy. https://app.electricitymaps.com/map U mnie, jak pada i/lub wieje to jest tanio. Jak świeci słońce to mam darmo. Ale jak jest -20 C i pogoda kiepska to jest mniej zabawnie, bo caly dom ogrzewany prądem. Na szczęście mam też kominek.
-
Stawki za kWh 2024
-
VW ID.4 2024
Bo Ty masz inną wersję. Zużycie Y w zależności od wersji (Wh/km): 164 SR 172 LR 181 ADHD Source: Link
-
Ioniq czy golf, a może jednak któryś z trojaczków?
Pomimo mniejszej baterii, Ioniq ma w praktyce lepszy zasięg i znacznie szybciej ładuje się w trasie. Golf bardziej wyglada na samochód, co może być dla kogoś zaletą. Ja bym bral Ioniqa, bo łatwiej gdzieś dalej pojechać. Można też pogooglac "ioniq vs e-golf".
-
VW ID.4 2024
Z ostatnich 24000 mam 15.9. Mój rekord to 9.
-
VW ID.4 2024
Potwierdzam. Mała bateria. Małe zużycie prądu. Wolna degradacja. Bezszkodowe (wręcz zalecane) ładowanie do 100%. Na razie 27000 km w 10 miesięcy. Za tirami nie jeżdżę, szkoda lakieru i szyby.
-
Jakieś nowości na S7 ? Wawa gdansk
Prawda, trochę posiedziałem. Ze 30 minut. Tesla nie nagrzała baterii, bo nie wiedziała, gdzie jest. Nawigacja zgłupiała po zjechaniu z promu w Gdynii. Postukałem w ekran i naprawiłem.
-
Jaki następny EV ?
1. To elektryk? 2. Może się ładować na wszystkich publicznych ładowarkach w EU? 3. Zmieszczą się dwa charty w bagażniku bez odcinania kończyn? 4. Ma najlepszy UI pod względem logiki i szybkości działania? Nie sądzę. Ale jak Ci pasuje...
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Dlaczego? Nie spełnia oczekiwań?
-
Jaki następny EV ?
Jestem w tej tragicznej sytuacji, że jeżdżę najlepszym samochodem na świecie. Pierwszy raz w życiu nie mam do czego wzdychać.
- Ceny
- Ceny
- Ceny
-
VW ID.4 2024
Za mało jeżdżę, żeby 5 minut różnicy na ładowarce miało dla mnie znaczenie. Narzekanie córki (160cm) że jedziemy do Göteborga w i4 zamiast eNiro trwało znacznie dłużej. Ciekawostka. Siedziałem dwa dni temu w EV9. Bardzo fajny samochód. Wielki. Nawet pianoblack jest szare a nie czarne. Cała deska jest przemyślana, sterowanie temperaturą normalne, fajne schowki. Tylko znowu, siedzenia z tyłu zaprojektowane dla dzieci azjatów. Siedzisko jest za nisko, a nad głową dużo miejsca, więc spokojnie mogli zrobić 3 cm wyżej. W starym Touregu (auto podobnej klasy) było duuużo lepiej. W ID4 czy Y też. Zaznaczam, że chodzi mi o wysokość siedziska, nie o odległość do fotela z przodu.
-
VW ID.4 2024
W morzu problemów ID4 ładowanie nigdy nie było uciążliwe (no chyba, że na zimnej baterii). Za to z tyłu wygodnie mogą siedzieć nawet ludzie z piszczelami.
-
Zasięg przy -10
Troche przejechalem buzzem w zimę. Klocek wymaga dobrej infrastruktury, znaczy dużej ilości ładowarek po drodze. Duże zużycie prądu i dość mała bateria. Na mrozie ciężko w kabinie utrzymać ciepło. Ale generalnie fajny busik.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Co to oznacza dość szybko ? Z 10% szybciej niż google. Znacznie czesciej wyprzedzałem niż byłem wyprzedzany. 30% trasy ograniczenie do 80 km/h 70% do 120 km/h
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Bez przesady. Elektrykiem jechałem w ZIMĘ!