Zawartość dodana przez HelixSv
-
Już nikt nie jara się zasięgami ;)
Prawda. Ale przeważnie ludzie przeginają w drugą stronę. Kończę właśnie mój tour (czekam na prom w Niemcy-Szwecja) i zauważyłem na szybkich ładowarkach, że bardzo dużo ev jest ładowanych do 100%. Powiedziałbym nawet, że w większości przypadków. Ludzie traktują ładowanie jak tankowanie - do pełna. Dobijając na końcu z bardzo ograniczona mocą. Degradują baterie, marnują czas swój i oczekujących. To musi być znak, ev trafiają pod strzechy i zaczynają jeździć nimi już nie tylko entuzjaści ale też zwykli śmiertelnicy. 💫
-
Już nikt nie jara się zasięgami ;)
Kwestia dobrego zjazdu. Dwa dni temu po 30 minutach dość sprawnej jazdy miałem zużycie -2kWh/100 km. Nie spojrzałem na zasięg.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Jak bym sfotografował diesla to by mi klisza w smartfonie pękła.😁 Ciągnęło prąd jak inne. Jutro Innsbruck - Berlin. Jakieś 750 km nowymi dla mnie drogami z gęstą siecią Ionity po 0.35 EUR za kWh. To lubię.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Takie coś właśnie ustrzeliłem na ładowarce Ionity w Brenner (Włochy/Austria). Nie przyjrzałem się, co to. Dziwna lokalizacja jak na Ionity, parking piętrowy tuż obok wielkiego centrum handlowego no i przy autostradzie. Zajęte 6/6. Jest potencjał na jakieś 20+ punktów.
-
VW dzownil....
Nie przejedzie ani 270 km z tempomatem na 150 ani 150 km z tempomatem na 270 km.
-
Blok jakie gniazdko
Ja mam Easee, ale niedostępny w Polsce. Więc nie polecam. Lokalni ev-fan-boje coś powinni Ci coś doradzić.
-
Blok jakie gniazdko
A jak się okaże, że bardzo potrzebujesz "domowego gniazdka", to jest takie coś. ..mam nadzieję, że mam rację, bo elektrykiem nie jestem. https://allegro.pl/oferta/kabel-prosty-jazzy2go-1-fazowy-typu-2-adapter-schu-11059987645 Tam jest napisane, że to na jedną fazę. Rozumiem, że pozostałe dwie są ignorowane.
-
Blok jakie gniazdko
To ja pójdę pod prąd i doradzę normalnego wallboxa z wyjściem Type2. A odkurzacz mieć na baterie. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie potrzeba żadnego dodatkowego kabla (czy też adaptera) poza kablem type2-type2, który to dostarczany jest z samochodem. Ja rok temu kupiłem sobie odkurzacz na baterie i od tego momentu dorosły odkurzacz sieciowy jest nieużywany. Do samochodu odkurzacz z kablem to już w ogóle wyzwanie. No chyba, że potrzebujesz 230V na garażowe disco, to wtedy przepraszam.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Bo na wakacje to elektrykiem się nie jeździ. No chyba, że ze Szwecji do Włoch. Teraz jestem na Kitzsteinhorn. Ostatnio niestety nic nie ładowałem, za małe dystanse.
-
Elektryki trzymają się mocno.
- Elektryki trzymają się mocno.
-
Ionity - gasimy światło
Oczywiście. 20 ładowarek Ionity brzmi świetnie. Przy okazji, ten opis na FB trasy Odense-Kalmar jest bez sensu. To tak, jakby ładowarkę pod Krakowem na A4 opisać że jest na trasie Krapkowice - Dębica. Ta stacja z 20 ładowarkami jest raczej na trasie Berlin-Oslo, lub Hamburg - Stockholm.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Zużycie było około 22 kWh/100km. Jakbym był pewny ładowarek, to bym dojeżdżał na styk i ładował tylko do 60-70%. W ten sposób z każdego ładowania urwałbym może z 8-10 minut.
-
Ionity - gasimy światło
To jest lokalizacja, którą staram się omijać. Dwa razy z obiecanych 125 bądź 75 dawała mi 20 kW. Może poprawili, bo punkt jest bardzo dobry i jest sporo możliwości zjedzenia, tak niezbędnych w elektromobilności, obiadów.
-
Koniec swiata uzywane elektryki stanialy
Ale ja nie piszę, że używane Leafy tanieją. Tylko, że możliwe, że udział używanych Leafów w ogóle kupowanych EV wzrasta.
-
Koniec swiata uzywane elektryki stanialy
Możliwe, że przyczynił się do tego rosnący import starszych Leafów z Norwegii.
-
VW dzownil....
Tak. ID5 powinien się nazywać ID4 coupe albo ID4 liftback.
-
VW dzownil....
Spróbuję. ID4 jest bardziej kombi, czyli praktyczniejszy. ID5 jest droższy, ale chyba lepiej wyposażony. Nie wnikałem. ID5 wg mnie jest ładniejszy. ID5 jest minimalnie bardziej ekonomiczny, bo bardziej opływowy. Nie ma więcej różnic.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Żadnych wandali. Dopełniłem na AC (80-95%), bo taniej i chyba zdrowiej dla baterii. Już w Austrii. Jedno 30 min ładowanie na słowackim Lidlu. Kobiety poszły na zakupy a ja czytałem dyskusje o EV na HP.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Finalnie to mam zamiar wrócić do domu. To jest objazdówka. Bez jednego konkretnego celu. Raczej żeby się przejechać. Poniżej średnio dokładna trasa.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
-
Izera, czyli milion polskich samochodów elektrycznych
Rozwija się szybko! Tak samo jak inne narodowo-patriotycze przedsięwzięcia, jak CPK, prom i elektrownia w Ostrołęce.
-
No łatwo nie jest....
Tak przy okazji... Enyaq jest dużo lepszym samochodem niż EQA. ID3 do miasta nada się świetnie.
-
No łatwo nie jest....
Jeśli Eniaq jest w cenie ID3, to nie ma co się zastanawiać.