Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Siedziałem w środku. Luksusowy i interesujący. Zaskakująco mały bagażnik. Nie poprosiłem o jazdę testowa, bo jest poza moim zasięgiem finansowym.
  2. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Jeszcze jedno! Wielki ekran inforozrywki baaardzo się nagrzewa, do tego stopnia, że autentycznie odechciewa się go dotykać. W ID4 jest ciepły ten mały za kierownicą, ale on nie jest dotykowy. Gdzieś czytałem, że ekran samochodowy, żeby był dobry, cienki, ładny i odporny na wstrząsy, to musi być gorący. Ale z tego, co pamiętam to TM3 i TMY ekrany mają normalną temperaturę.
  3. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Takie, że jak się tylko chce, to wyprzedza się wszystko. Danych nie mam. I do tego ciekawostka, nie ma się uczucia utraty kontroli na autem, co w ID4 czy XC40 czasem się zdarza, a w eNiro w sumie zawsze.
  4. HelixSv dodał temat w Forum EV
    Wydębiłem na test i4. https://ev-database.org/car/1519/BMW-i4-M50 Przejechałem 250 km, jutro będzie tyle samo. Wygląda, jak BMW. Jest szybkie, oszczędne i ma spory zasięg. W środku czuć jakość. Poza tym: - Klamki zewnętrzne mogą się wyślizgnąć z dłoni, bo bardzo uchylają się ku górze (nieprzyjemne dla paznokci). - Podczas jazdy w centrum Göteborga zawiesił się system i zrobił się ładny niebieski screen, a szkoda, bo w tym momencie bardzo polegałem na nawigacji. Zrestartował się po około 30sek. - Siedzisko tylnej kanapy jest tak nisko, że moja córka, która ma 160 cm momentalnie zaczęła narzekać, że nie ma podparcia po udami. I sprzączka pasa środkowego miejsca jej zawadzała, ale muszę to sprawdzić. W każdym razie była bardzo niezadowolona, że nie pojechaliśmy eNiro lub ID4.
  5. HelixSv odpowiedział iwik na temat - Forum EV
    Interesujące. Ten samochód to zbiór detali, metafor i onomatopei. Jak prasłowiańska grusza, w której konarach znajduje schronienie prawdziwy Polak.
  6. HelixSv odpowiedział iwik na temat - Forum EV
    Tak, oczywiście. Zostanie przedstawione. Zmieni się wyborcom 500+ na 900+, da 15-stą emeryturę i wyborcy nie będą wiedzieć w co ich całować. A jeśli chodzi o narodowy elektryczny, to się zrobi protokół zniszczenia. Ewentualnie wspomni się o Winietuska.
  7. HelixSv odpowiedział iwik na temat - Forum EV
    Żal patrzeć, ilu w to wierzyło. Koncepcja narodowego samochodu od początku była żałosna. Nawet jakby coś takiego powstało, to nie miałoby żadnych szans z konkurencją. Coś jak Wartburg vs BMW.
  8. Ale starty i lądowania rakiet Muska to się ogląda. Ps. Jeszcze raz dzięki za wskazanie miejscówki kilka lat temu...
  9. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Z agregatem połączonym z maszyną parową, bo prawdziwy prąd to tylko z węgla.
  10. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Taniej wyjdzie teraz kupić elektryka z całym blokowiskiem niż czekać.
  11. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Pewnie masz już xx apek do ładowarek ev. Zainstaluj sobie apke do stacji Orlen circle bp itp i po tankowaniu nawet nie musisz zbliżać się do kasy 1. Chciałem tylko za kawę zapłacić. 2. Potrzebna mi apka do tankowania, jak rybie ręcznik... 💫
  12. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Ostatnio stałem z 15 minut w kolejce na Shellu w Świecku, sprzedawczyni nie mogła odkorkować sosu czosnkowego, a ja chciałem tylko zapłacić za kawę. Potem siku, przemycie szyb i auto naładowane, na trzeci obiad tego dnia nie było już czasu... Musiałem jechać na głodniaka.
  13. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Wiadomo. A między działającymi 2137 km.
  14. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Jeśli chodzi o ak, to najwyżej sekundor (chyba nie ma takiego słowa). Ale ja mieszkam w bardziej zelektryfikowanym kraju, więc moje osiągnięcie mniejsze jest. 💫
  15. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Bardziej jak przesiadka z wozu konnego do samochodu. 💫
  16. Oj nie. Do produkcji wodoru niezbędny jest prąd. To już definicji udowadnia, że prąd jest tańszy niż wodór. Straty energetyczne przy produkcji wodoru są duże. Nie jestem pewien, ale chyba około 60-70%. Ponownie chodzi o straty prądu, tego samego co można użyć od razu do ładowania. I oczywiście prąd zarówno do ładowania EV jak i do produkcji wodoru może być bardziej lub mniej czysty. Przeznaczenie prądu w żaden sposób nie definiuje sposobu jego uzyskania. Tak, ale: - tankowanie jest wolniejsze niż tankowanie benzyny czy diesla, szczególnie jak jest się drugim w kolejce, bo gaz musi być przygotowany (chyba chodzi o zmianę ciśnienia) - trzeba mieć (bardzo) drogie stacje tankowania - stacja czasem eksploduje - raczej nie można sobie zatankować przez noc w domu - prędkości ładowania EV systematycznie rosną Oj nie. Dużo bardziej skomplikowane (i droższe). Jedyny plus wodoru, to że nie trzeba wyprodukować i wozić dużej baterii. Poza tym same minusy.
  17. Ewentualnie możesz kupować dobowy tylko jak chcesz ładować...
  18. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Siłą rzeczy, phevy to najbardziej awaryjne auta, a elektryki najmniej. Miałem problemy z passatem gte (hamulce) i z mini countryman phev (coś ze sterownikiem silnika). Z żadnym z trzech EV nie miałem problemu.
  19. Są takie przypadki.
  20. To PR Metro Ursynów i PR Metro Stokłosy. 🚇
  21. Przekonałeś mnie. Aprobuję zakup EV.
  22. 1. ID4 (na zimówkach a temp w ciagłu jednego dnia potrafiła wachać sie od 0 do 21 stopni. ) 2. Że zabraknie pradu przed, nigdy. Obserwuję zasięg, odległość do ładowarki i staram się aby zasięg było o 20 km większy. Jak jest za mały to zwalniam, jak jest za duży to pokazuję córce prędkość maksymalną ID4 - całe 160 km/h Ładowarki wcześniej sprawdzam na PS czy chargefinder.com, czy działają. I generalnie mam jakiś mętny plan B, czyli np. w razie awarii w Świecku, wiem, że jest też tam Orlen. 3. W Warszawie ładowałem raz na type2-AC w Arkadii, ale sporo po Warszawie jeździłem, więc się wyrównuje.
  23. Dostaję od czytelników dużo listów z pytaniami o zakończoną wczoraj wyprawę "Z motyką na słońce. Głupota i stres". Wyprodukowałem więc taką planszę. Można sobie zobaczyć trasę, koszty i czasy ładowania. Ładowałem też trochę w hotelu w Utrecht (darmo). Tajemnice zachwowania resztki twarzy daleko jadąc EV to: - wyjazd z domu z pełną baterią i dojazd do domu z pustą - dojazd do ładowarki z jak najniższym stanem baterii - ładowanie do max 50-60% (no chyba, że następna ładowarka jest za daleko lub i tak trzeba zabić trochę czasu w oczkiwaniu na prom) - ładowarki Ionity (jeszcze dziura w Poznaniu). - abonament Ionity - trochę szczęscia, że wszystkie ładowarki będą prawidłowo działać - tak było - trochę szczęscia, że choć jedna ładowarka w danej lokalizacji będzie dostępna - tak było , poza lokalizacją miedzy Bremą a Hamburgiem, bo 4 niemieckich kierowców chaciało koniecznie ładować swoje EV do powyżej 90%. Tu Superchargery są lepsze, bp w momencie obłożenia odcinaja prąd po uzyskaniu 80% i dowalają karę postojową. Uprzedzając inteligentne śmichy i komentarze, że spalinowcem lepiej, bo szybciej i bez stresu, oznajmiam, że i owszem. A w odreagowaniu stresu pomagaja mi ceny benzyny/ON. Pragnę również zaznaczyć, że podróż sama w sobie miała być przyjemna, żadnego jechania po nocach, czy łamania ograniczeń. To nie te czasy, gdy musiałem przejechać trasę Southampton - Warszawa w jeden dzień. Aha, zużycie pradu na poziomie 22 kWh/100 km. Prędkości w okolicach 120-130 km/h, chyba że ograniczenia, korki bądź żona nakazywały mniej. Jeśli się nie pomyliłem, to koszt ładowań to około 1200 pln. Nie wiem, dlaczego AK robi downgrade jakości obrazka... dorzucam linka. https://ibb.co/RhpQSs1
  24. Ja informację o tym, że należy zaplacić za A2 przez net znalazłem na drzwiach do przyautostradowego kibla. Dobrze, że jechałem EV, to musiałem się zatrzymać do toalety, bo w dieslach trzeba cisnąć mininum 600 km za jednym razem i mandat za brak opłaty gotowy. Nie jestem pewien, czy informacja o opłacie była obecna w języku innym niż polskim, a płatność przez net przeszła chyba za ósmym razem. Genaralnie polski ład autostradowy.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.