Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli chodzi o AC (zielone punkty na Plug-Share) to eGolf, i tak może ciągnąć tylko max 7 kW. A DC (te żółte na PS), tak jak pisałeś, do 40 kW. Więc różnica jest. Ładujesz czasem na DC?
  2. Fajny test. Podobał mi się fragment, gdy mówił "6km of range, 9.4 to go". Ale do Mikołajek można jechać, no chyba, że w zimę, to nie. ...no chyba, że bez ogrzewania. To jest jednak pasja.
  3. Dla Ciebie 'hoho', dla innych 'ojezu!'
  4. Aż sprawdziłem w abrp. Mówi, że najszybciej przez Ostrołękę, ale max speed 80 . Meldunek na miejscu z 10%
  5. Ale tam są szybkie ładowarki.
  6. To zależy, ile i jak się jeździ. Sens EV maleje wprost proporcjonalnie do ilości kilometrów w długich trasach i częstotliwości ich pokonywania. Ale jak ktoś jeździ przeważnie promieniu 100 km, to jest spoko.
  7. Ja bym jechał przez Łomżę i Pisz. Rozumiem, że jesteś już w stadium: "Przez Bydgoszcz będę jeździł a do benzyniaka nie wsiądę!"
  8. Nie za bardzo. Zjazd i wjazd może po minucie. Podłączenie wtyczki i przyłożenie karty to kwestia kliku sekund. Na szczeście w przypadku Ionity nie muszę się bawić w appy, które mogą być upierdliwe. A poza wszystkim, te postoje i tak były potrzebne z przyczyn fizjologicznych, a drodze 'tam' wpadł nawet postój bez ładowania. W naszym przypadku ID4 nie wymaga więcej przystanków niż pasażerowie. Ale zdaję sobie sprawę, że są kierowcy, którzy bez zatrzymania dymają 5 godzin, bo chcą lub muszą.
  9. ostatnie ładowanie z tych czterech trwało 9 minut pisałem, żeby zawieźć psa. ludzie, ogarnijcie się, bo ja wiecznie żyć nie będę...
  10. Tylko uważaj, bo jest ryzyko, że będziesz tym miejskim EV chciał jeździć w trasy.
  11. No i? Jedni lubią akwarium, inni jak im nogi śmierdzą. Jest wolność (gdzieniegdzie). Nikt Cię nie przekonuje, że EV są lepsze.
  12. Ja nie mam za bardzo wyboru. W domu dwa elektryki. Ale jakbym musiał jechać 1000km autem spalinowym, to bym się chyba pochlastał z nudów. Zgadzam się, że EV nie są dla wszystkich, jak ktoś chce mieć święty spokój powinien na razie zostać przy autach z kominem. W ogóle, nie trzeba więcej EV i tak jest strach, czy będzie wolne miejsce na ładowarce.
  13. Patrząc od dołu: Pierwsze ładowanie Mantorp - dystans przejechany 265 km (z objazdem, bo wypadek na autostradzie). Nie wiem, jaki był soc, ale trzeba było zatrzymać się na lunch. Ładowarka ze 20 kW za wolna (widać w załączniku mało kWh względem czasu), ale w tym przypadku nie robiło to różnicy. Potem Södertälje. Ładowanie tuż przed Sztokholmem. Dystans od Mantorp 190 km. Było jeszcze sporo prądu, ale chciałem dopełnić do około 85%, bo przekazanie psa było dopiero za 2 godziny, więc chciałem oddać go z w miarę pełną bateria, aby nie tracić czasu w drodze powrotnej. Ładowanie do wysokiego soc skutkuje długim czasem, co widać w załączniku. Södertälje - Sztokholm/Solna 40 km Powrót. Do Mantorp (ponownie), dystans przejechany od ostatniego ładowania 265 km SoC wskazywał na początku, że dojadę do Gränna, ale ubywał za szybko, więc przystanek w Mantorp. I dopełnienie do około 60%, aby bezpiecznie dojechać do następnego przystanku. Tym razem trafiłem na inną ładowarkę i było dość szybko. Do Värnamo (Höglund) 180 km Ostatni i najkrótszy postój. Dojazd chyba z 13% wyjazd z 35%, aby tylko dojechać do domu. Najwięcej kW na minutę. I do domu 90km. Wszystkie odległości +/- 5 km Jeszcze jedno spostrzeżenie. Abrp jest dość pomocny przy oszacowaniu Soc, do którego należy naładować w celu bezstresowego dojechania do następnego przystanku. Jest dokładniejszy, niż zasięg podawany przez samochód.
  14. Cześć! Wczoraj zawiozłem z żoną psa (który był pod naszą tymczasowa opieką) do nowego właściciela do Sztokholmu. Szybki raport z jazdy. Auto: id4 82(77kWh) Dystans: 500km + 500km Czas jazdy łącznie z ładowaniami: 6h + 5,5h Bateria na starcie z domu: 100% Bateria na mecie w domu: 12% Ilość ładowań w trasie: 4 ionity Koszt ładowań w trasie: 436 sek (195 pln) Średnie zużycie: 19,5 kWh/100km Średniej prędkości nie sprawdziłem. Starałem się jechać licznikowe 120 km/u, ale było trochę robót drogowych i korków. Spostrzeżenia dotyczące auta: - kierownica stawia zbyt duży opór przy dużych prędkościach - asystent utrzymania na pasie pracuje na pół etatu i jest średnio pomocny - od soc 50% do 0% przewidywany zasięg spada szybciej niż pokonywane km (nawet jak zmniejszyłem prędkość ze 120 km/u na 110 km/u) - duży komfort Spostrzeżenia dotyczące Ionity: - mam kartę "we charge" (abonament: 51 pln, kWh: 1,50 pln) - sieć Ionity w Szwecji jest ok, znaczy jest biała plama na północy, ale tam prawie nikt nie jeździ. - na każdym z czterech ładowań było przynajmniej jedno stanowisko już zajęte a czasem nawet trzy. Są wakacje i niedziela, więc ruch spory, ale jak w ciągu roku nie podwoją infrastruktury, to przy obecnym tempie przyrostu EV, w przyszłe wakacje będą kolejki na 2 godziny czekania. - starałem się zaczynać ładowanie z prawie pustą bateria, ponieważ do 30% soc można się delektować takim obrazkiem: Pozdrawiam.
  15. To jest Orla?
  16. Miljon samych_polskich. Jeszcze trza doliczyć te zagramaniczne.
  17. W Zakopcu też ładowałem na AC tylko że przed urzędem miasta, w połowie drogi między Krupówkami a stacją kolejową. Tak się zdarzyło, że sam dwukrotnie mijałem swój samochód (małe zakupy) a potem oczywiście go zabrałem na parking hotelowy. Po co o tym piszę? Otóż za każdym razem ludzie przyglądali się Kiji i ładowarce z wielkim zainteresowaniem, obserwowali ekran (który nic nie pokazywał), kabel i samochód. Czułem się jak Król Julian z Madagaskaru. Fajnie, że jest tak duże zainteresowanie EV, szczególnie w tym bardzo zanieczyszczonym spalinami mieście...
  18. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Plugshare. Ma swoje wady, ale nic lepszego nie ma. Tak, w Polsce używam czterech (GW, Orlen, Noxo, PGE). W Szwecji z pięć. Poza tym mam wiele kart czy wisiorków RFID, są bardziej niezawodne od apek. To innogy, jest do tego apka. Unia coś próbuje z tym zrobić, zobaczymy.
  19. Skoro dokładają, to znaczy, że tłok. Dobrze, że coś robią. Ionity sprawia, że kierowca ev może się czuć traktowany na podobnym poziomie, jak kierowca auta z kominem.
  20. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Już w domu. W sumie przejechane 2200 km (300 km w Szwecji, 250 km w Niemczech, 1650 km w Polsce). Trasa w PL: Szczecin - Duszniki-Zdrój - Kraków - Zakopane - Warszawa - Gdynia Całkowity koszt ładowań 257 zł. Czyli 11,70 zł za 100 km. Brak niedogodności związanych z ładowaniem, tudzież wleczenia się za tirem. W trasie nie zdarzyło się, aby trzeba było specjalnie czekać, aby_się_naładowało.
  21. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Nie mogłeś wymusić polskiej sieci? Chyba w komórce można przestawić szukanie na manual... Ale specjalistą nie jestem.
  22. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Twoja wyprawa Mazdą z Zielonej Góry to był materiał na thillera już w fazie planowania. Bardzo proszę o nie wrzucanie wszystkich EV do jednego worka. Ja właśnie podładowalem na PGE Zakopane AC i jestem gotowy na Warszawę i nawet na dość ubogiej w ładowarki trasie będę bardzo spokojny.
  23. Mam bardzo proste wytłumaczenie. Koszt leasingu Skody był w przeliczeniu około 600 PLN większy niż VW. I zgadzam się, Skoda wydaje się być lepszym samochodem. Minimalnie większy bagażnik, lepsza deska rozdzielcza i podobno niższe zużycie prądu.
  24. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Strach jest... No, ale zasadniczo... się zawsze staramy, żeby mieć kwit...
  25. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Jak to bez obiadu? Muszę powiedzieć żonie, że ma szczęście, że na mnie trafiła. Poza tym wprawny "szybki-bezpieczny z yanosikiem" zrobi to w 5 godzin. A i w Szczecinie kupiłem sobie dash-cam. Jakiś cham wcisnął się przede mną na bramkach na A4. Przy okazji przekroczył ciągła. Mogę donieść?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.