Zawartość dodana przez HelixSv
-
IONIQ 5 - już czas...
aha. 42 keur to znacznie lepiej. zobaczymy, jak będzie i kiedy wystartują ze sprzedażą obu wersji. teraz wyczytałem, że nawet bida będzie znacząco droższa od e-niro czy eqa https://www.whatcar.com/news/2021-hyundai-ioniq-5-electric-car-revealed-price-specs-and-release-date/n22240 Pewnie u mnie na wiosnę 2022 odbędzie się walka pomiędzy i5, eqa, ty i używką ts.
-
IONIQ 5 - już czas...
no to może w korei. w europie ma kosztować 55-60k eur bardzo dużo niestety.
- IONIQ 5 - już czas...
-
IONIQ 5 - już czas...
15 minut wystarczy na siku i kupienie kawy. Nie wiem, gdzie tu upchnąć drzemkę... Może te specjalne fotele to takie 11-50 kW edition
-
IONIQ 5 - już czas...
Przestronnie. Hak. Szybkie ładowanie. Deska trochę nieteges. Może się skuszę.
-
Utrata hamulców
No niestety hamulce to bolączka wielu EV i PHEV a może też HEV. W moim pasku GTE po dwóch latach wymieniałem tarcze i klocki, wszystko pordzewiałe, porobiły się jakieś ranty i halasowało przy normalnej jeździe. Tesle tez czasem maja problemy z hamulcami....
-
Skonfigurowałem Enyaq'a
Jeżeli nie zależy Ci na normalnym bagazniku, to z najtańszej Tesli będziesz bardziej zadowolony niż z najdroższego Enjaka.
-
Infrastruktura
Zobaczymy, ile to potrwa. W Szwecji jedna taka stacja czekala pol roku.
-
Infrastruktura
Miałem na myśli pół litra coli (z cukrem i akcyzą). Optymisto Ty nasz. Nikt nikogo nie zmusza do EV, są fora dla samochodów spalinowych gdzie każdego stać (na samochód, bo na paliwo niekoniecznie).
-
Infrastruktura
Znowu zarażasz optymizmem. 38 milionowy kraj to jest tak wyswiechtany slogan, ze aż boli. Nie zapominaj, że połowa z tych milionów na widok samochodow elektrycznych żegna się lewą, leci do kościoła klnąc na UE a w biegu popija pół litra za 500+. Jako, że z zasady, jesteśmy tu wszyscy zwolennikami EV, cieszmy się z każdej ładowarki (nawet w budowie).
-
Infrastruktura
- Mazda MX-30
Aż sprawdziłem, ile ja mam do DC. 41 km do płatnej i 43 do darmowej. Swoją drogą, ciekawy wskaźnik...- Mazda MX-30
Praktykowana przez Bjørna technika jo-jo. Czyli przyspieszanie i hamowanie przed ładowaniem.- Mazda MX-30
Ciężko wrócić do maszyny parowej...- Mazda MX-30
to teraz już z górki. praktycznie pod górę, ale powinno być łatwiej.- Mazda MX-30
- Mazda MX-30
Powodzenia i bądź w kontakcie. Nie wiem, jak będę mógł pomóc, ale może jakoś...- Mazda MX-30
Najbardziej praktyczna informacja na trasę ZG-P to ta, że to jest naprawdę fajny samochód do miasta.- Mazda MX-30
Sa jeczsze cikrorzy mgoa pisca !- Mazda MX-30
No to lepiej. Kwestia jeszcze tego, czy będziesz ładował na CCS. I jeszcze, czy to się będzie opłacać. Zależy od ceny za prąd DC, ceny paliwa i zużycia obydwu. Jeśli masz w pobliżu darmową ładowarkę CCS, to możesz brać.- Mazda MX-30
Coś znalazłem https://www.daimler.com/magazine/technology-innovation/easy-tech-plug-in-hybrid-technology.html Jak na PHEV to AC jest szybkie. CCS za takie pieniądze ma mało sensu.- Mazda MX-30
Ja bym pewnie wziął, ale ja nie jestem normalny. W czeluściach mojego umysłu jest gdzieś bardzo ukryta myśl że CCS w hybrydzie ma mało sensu. Chyba, że nie masz darmowego ładowania pod pracą. A masz jakiś sklep niedaleko, jakis Kaufland, albo Lidl (nie wiem, co tak jest Czechii) z darmową ładowarka CCS. W takim wypadku robiąc 30 minutowe zakupy możesz sobie podładowac do pelna. Z AC zajmie Ci pewnie z 5 godzin. Chyba nie ma siły, żeby 650 eur się zwróciło...- Mazda MX-30
DC w hybrydzie to fajny gadżet, bardzo sporadycznie przydatny. W trasie i tak nie będziesz się zatrzymywał, żeby naładować 60 km. Ewentualnie pod jakimś Lidlem z darmową ładowarką. Bardziej dla zabawy.- Mazda MX-30
Ja też wolę zachodnie kanały (Fully charged, Autogefuhl, Carwow, TheStraightPipes, Tesla Bjorn) ale cos polskiego czasem ogladam. Marek jest chyba najlepszy. Zachar nie trzyma ostatnio poziomu.- Mazda MX-30
No jest trochę przygłup dziwak. Polecam materiał poniżej. Interesujące zaczyna się od 0:32 - Mazda MX-30
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.