Zawartość dodana przez HelixSv
-
Mazda MX-30
No i Daniel się sprzedał. Chłopak się zna na EV, swoje przeżył i przejechał. Zawsze chwali duży zasięg i pojemne baterie. Ale widocznie jakoś Mazda go przekonała, żeby zrobić o MX30 ciepły materiał. A tu materiał od Zachara, też żadnych wad. ŻODNYCH! Do MX-30 nic nie mam (szczególnie, jak wyjdzie wersja z rexem) i znajduje sobie miejsce na rynku. Ale tłumaczenie, że mała i wolno-ładująca się bateria jest lepsza i większa i szybko-ładująca jest żenujące.
-
Mazda MX-30
Cena samochodu nie ma żadnego znaczenia. Pieniądz ma taka sama wartość bez względu, czy właśnie kupujesz dom czy waciki.
-
Mazda MX-30
Chodzi o koszty ...i możliwe, że o samą podróż, która nagle staje się ciekawa. Ta sama droga spalinowym robi się przeraźliwie nudna. Są ludzie którzy przymierzają cały świat na rowerze, albo jadą Maluchem przez Afrykę, albo biegają co miesiąc 41 km, albo przepływają kajakiem Atlantyk. Nie będę ich naśladował, ale ich rozumiem. Pomimo, że wszystko mogliby robić łatwiej i nudniej. Jazda EV o małym zasięgu z ZG do Pragi to mały pikuś, a też da satysfakcję.
-
Mazda MX-30
Ja nawet nie zostałem zaskoczony. Szybkość ładowania DC jest często proporcjonalna do pojemności baterii. kWh=max kW Jest kilka chlubnych wyjątków, jak poprzedni ioniq, nawet i3 (do tego świetna krzywa), czy dużo nowocześniejsze id3 i tesle. Po Mazdzie, która zrobiła EV bo musiała, ciężko się spodziewać fajerwerków. Do ładowania w domu, czy pod sklepem się nadaje.
- Mazda MX-30
-
Mazda MX-30
Ale wiesz, ze te zielone to powolne Type2. Tak tylko się upewniam. No i żeby u dealera naładowali auto do pełna.
-
Mazda MX-30
W praktyce Mazda będzie raczej podpinana co drugi-trzeci dzień. Merc oczywiście codziennie.
-
Mazda MX-30
Radzę zastosować taktykę częstych pitstopów. Zatrzymywać się prawie na każdej ładowarce (w pl to właściwie na każdej) i ładowanie do 90% Lipany-Zgorzelec-Liberec-Mlada Boleslav. Bezpieczniej.
-
Mazda MX-30
Ciemny Rycerz jest spoko, lepszy jest taki jeden user, co zawsze narzeka na EV i wszędzie widzi teorie spiskowe od czapy, nie pamietam nicka, może to i lepiej.
-
Mazda MX-30
Życzę Ci serdecznie, aby koszty były Twoim jedynym problemem. Spróbuj wyobrazić sobie sytuację, że podjeżdżasz do ładowarki a ona nie działa. Dzwonisz na infolinię, a tam uprzejma osoba informuje Cię, że ładowarka nie działa i da znać technikom i może w kilka dni naprawią. Tobie zostaje: - kilkugodzinne ładowanie z Type2 (jeśli jest i działa) - jazda do innej ładowarki (jeśli masz jeszcze zasięg) - ładowanie gdzieś z gniazdka 230V (jeśli masz taką ładowarkę i jest jakieś życzliwe gniazdko w pobliżu i masz 10 godzin wolnego czasu) - wezwanie lawety i podwózka do innej ładowarki Ale na 90% wszystko będzie ok. Radzę jechać wolno, tak z 90 km/h. Bardzo pomaga w oszczędzaniu prądu, które to może być kluczowe w razie wtopy. Fajny wątek! Woda na młyn dla kącikowego betonu.
-
Mazda MX-30
Ja bym chyba próbował tak...
-
Mazda MX-30
Wg abrp 4h jazdy plus 1h na 3 ładowania.
-
Mazda MX-30
Dobrze rozumiem, że szykuje Ci się wyprawa tym autem z Warszawy do Pragi?
-
Blok jakie gniazdko
I wiercisz udarem...
-
Mazda MX-30
Tylko, że T3 to sedan. Dla mnie np to nie do przeskoczenia. Kona zupełnie inny segment. Sporo mniejsza.
-
Mazda MX-30
Znaczy, żona Ci kazała kupić. W każdym razie, gratulacje.
-
Mazda MX-30
Myślę, że prawdziwy powód to rozmiar samochodu i, co za tym idzie, drzwi. Tradycyjne drzwi byłby za małe, żeby się przez nie przecisnąć. Przynajmniej w i3. Generalnie nie przeszkadza, ale są momenty, że wkurza. np przy wjeździe na prom facet mierzył temperaturę i żeby zmierzyć córce, co siedziała z tyłu, musiałem odpiąć swój pas, otworzyć swoje drzwi a potem otworzyć drzwi z tylu, bo w i3 nawet nie otwiera się tylna szyba.
-
Infrastruktura
Jak se pomyślę, że t mógł mieć t3 zamiast paska....
-
Mazda MX-30
Wychodzi, że Tesla. W tym wypadku EV stałby się głównym autem w rodzinie. A nie jeździdełkiem dookoła komina....
-
Mazda MX-30
Racja. Dla mnie auta EV nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi, które wymazuję z pamięci.
-
Mazda MX-30
Ale te tylne drzwi zerżnęli z mojej beemki aż miło... Zobacz może, po ile chodzi Renault Zoe. Cena powinna być podobna. Zoe jest mniej "excluzywne", ale ma chyba trochę więcej miejsca i zasięg o niebo lepszy.
-
Infrastruktura
Nie wiem za bardzo, o co chodzi w tym sporze, ale jeszcze nieźle czytam po polsku, więc mogę pomóc. Wątek jest o infrastrukturze umożliwiającej ładowanie samochodów elektrycznych. Było tu o Orlenie, Ionity, Lidlu, ładowarce Delta, Fastnedzie i nawet jakimś traktorze w Norwegii. Jakby jeszcze zdarzały się jakieś problemy ze zrozumieniem słowa pisanego, to możliwe, że znowu pomogę.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Fotele są świetne w każdym w miarę nowym volvo. Najlepsze. Jaki silnik w tym s90?
-
Infrastruktura
Ionity (chyba) najtaniej. https://www.enelx.com/it/en/electric-mobility/products/privates/juicepass-app (na dole trzeba kliknąć "NEW RATES") Tam piszą, że można wybrać "Flat Large Plan" i za 45 EUR/miesięcznie ma się 145 kWh/miesięcznie. Wychodzi 1,4 zł za kWh. Więc na jakieś wakacje, czy inny wypad w Europę można sobie kupić. Poza Ionity cena dotyczy również 31000 innych ładowarek w EU (głównie we Włoszech).
-
Mazda MX-30
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.