Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. Najprościej, to zadzwonić i zapytać. Najlepiej z rana.
  2. > Oryginał 53zł. Za czujnik chyba! Bo nie za: "psze pana, bo mi temperatury nie pokazuje...", pan w ASO policzy za czujnik plus dwa razy tyle za wymianę. Aaaale, nie ze mną te numery , od czego są koledzy na forum. Już raz dzięki forum nie dałem się skasować w ASO Skoda na regulację rozrządu w 1,9D przy wymianie pompy wody (napedzanej z paska osprzętu). Jakbym nie wiedział to bym zapłacił 120pln za frajer.
  3. > Usterka termistora to częsta przypadłość 500 i pandy. Nie ma co na odległość jej wykluczać. Nie, no spoko, nic nie wykluczamy. Po prostu zacznę od tego łatwiejszego końca i pokombinuję bezmateriałowo. Zobaczymy, może się uda.
  4. > tam często dostaje sie woda a złączka ta jest owinięta taśma materialową i rdzewieje. Dzieki za podpowiedź z tą zaślepką. Nigdy 500tki nie rozbierałem i takie podpowiedzi są na wagę złota. Tym bardziej, że nic nie kosztuje, a ASO to by pewnie worek pieniędzy chciało za "naprawę termometru zewnętrznego"!
  5. Dzięki za podpowiedzi. Garaż mam nie ogrzewany ale mam taką poważniejszą dmuchawę elektryczną w kilkadziesiąt minut mam cieplutko. Od Wigilii mam parę dni urlopu to pokombinuję.
  6. Witam! Może ktoś pomoże. Piszę na ogólnym, bo więcej ludzi zagląda i może ktoś coś podpowie. W 500 mojej żony, termometr zaczął pokazywać temperaturę o 7-10 stopni niższą niż jest w rzeczywistości. Czyli przy ok. +4-5 st.C, pokazuje -4 st.C Może zaśniedział jakiś styk i oporność się zwiększyła albo coś... :?: Może ktoś się z tym spotkał i podpowie co zrobić. Ewentualnie jakby ktoś podpowiedział, gdzie umiejscowiony jest czujnik albo jakaś jego złączka, to bym sprawdził działanie. Chcę najpierw sam coś pokombinować, bo może być jakaś pierdoła a w ASO to zaraz będą chcieli komputer wymieniać albo coś jeszcze droższego. Z doświadczenia wiem, że to zazwyczaj są jakieś banalne usterki. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam.
  7. > No ale guma może tylko ochraniać blachę a tu są ewidentnie pozaginane ranty progów jakby żabką > podnosili i żabka się zaparła i "ciągnęła" próg > Podnosiłem te auto osobiście na podnośniku bez podkładek i nic nie uszkodziłem dlatego jestem > zdziwiony, przecież podnośnik podnosi pionowo do góry Stawiam na flejtucha, co niedbale podstawił podnośnik. Ja ostatnio odkryłem "obrypaną" alufelgę, bo "się panu obróciła" w łapach montażownicy cztery paskudne obdarcia na rancie, na szczęście wewnętrznym. Za późno zauważyłem żeby reagować. Pewnie bym usłyszał: "paaaanieeee... to już byyyłoooo..."
  8. > W rajdówce mam Chińczyki z reala za 4,99 sztuka i dają radę. A do auta żony kupiłem polskie > motguma za 35 zł komplet i też dają radę drugi rok. Z motgumem jest tak, że jak się trafi. Kupiłem u nich w sklepie trzy komplety i dwa z nich pracowały OK a jeden był do wywalenia po dwóch tygodniach.
  9. Polecam DENSO odmiana hybrydowa. Mam je od ponad 30kkm, jazda w trasie często za ciężarówkami walącymi błotem spod kół. Nadal zbierają bardzo dobrze. Łączą cechy bezprzegubowych (wygląd, są obudowane plastikiem tworząc jednolity kształt) i szkieletowych (dobre dopasowanie do krzywizny szyby i brak efektu rozmazywania w punkcie mocowania ramienia). Ogólnie godne polecenia (podobno produkcja japońska), kosztowały (650mm+350mm) nieco ponad 100pln. Dostępne na motointegrator.pl. Można odbierać bez kosztów przesyłki w punktach IC.
  10. > nie jestem w stanie zrozumieć jak można pozaginać ranty progów na takim podnośniku Jak? Proste. Podnoszą bez przekładki z gumy na żabie albo kolumnowym, albo guma już tak zrypana, że nie funkcjonuje! Dla tego sam sobie robię sezonową przekładkę, a żabę podstawiam pod mocowanie wahacza.
  11. 71mordor odpowiedział seteman na temat - Motokącik
    > Przeważnie są robione z poliamidu czyli powinny być odporne Dodam jeszcze, że wersja czarna jest odporna na promienie UV.
  12. > ale kaczorek ma rację, korzystam z usług kolegi który w warsztacie z mechaniką ma też wulkanizację. można też odwrotnie, tzn. wulkanizację połączyć z prostą-szybką mechaniką: klocki, tarcze, oleje, filtry... Poza sezonem zawsze ktoś korzysta z takich usług. Mam w okolicy taki przykład. Chłopak tak zaczynał, do tego trochę bawił się w ofroad, to i z terenówkami do niego przyjeżdzali. Pomalutku interes się rozwinął i teraz robi wszystko, a jakie fury tam przyjeżdżają...! Jedyne co mi tam nie pasuje, to (uwaga też do kolegi zaczynającego biznes) brud! Aż mnie trzęsie jak koleś grzebie coś przy pedałach, opierając się świecącym od brudu kombinezonie o jasną tapicerkę. Wysypki dostaję ma myśl, że mógłby złapać tymi czarnymi łapami z jasną skórę kierownicy w 500tce mojej ! Na siedzenia kładą foliowe pokrowce, ale to tak pro forma, bo one i tak się zwijają i mechanik z brudną ekhm... tyłkiem siada na fotel.
  13. > No jest w Oplu jakieś takie wewnętrzne FUJ > w Insignii jest to "coś" z Combo, co powoduje u mnie obrzydzenie do tego auta. Jak ostatnio siedziałem w Insignii, to faktycznie miała takie wewnętrzne FUJ, tyle, że to FUJ miało obiektyw i monitor Za podziwianie wnętrza zapłaciłem 200pln i 6p. Nie podobało mi się!
  14. > Kiedyś ktoś mi powiedział, że u "dawcy" powinien chodzić silnik i wrzucić obroty silnika na około > 2000 obrotów i dopiero wtedy odpalać "biorcę".... No i się zgadza. Jak "pokręcisz" 2krpm, to masz pełne ładowanie i podładowujesz aq biorcy przez 2-3min.. Tak pobudzony zazwyczaj zapali o własnych siłach albo przy niewielkiej pomocy z twojego auta.
  15. > taa - ponad 100A to bierze rozruszniki w maluchu i to jak jest w pełni sprawny. > Bez 30 - 40mm2 dla benzynowego silnika i tak z 60 - 80mm2 dla diesli nie ma co sie zbliżać. Kablami 35mm2 o długości ok 5mb Odpalałem w ub. roku stara 200, z padniętym na amen AQ! Tak więc chyba "nieco" przesadzasz. Poza tym nie widziałem przekrojów przewodów 40mm2 ani 60mm2 czy 80mm2
  16. > włącza kierunkowskaz przy wjeździe do garażu To akurat śmieszne nie jest bo parę razy mi się zdarzyło zapinam wsteczny i wjeżdżam "z winkla" to odruchowo wajcha w górę Już się sąsiad z garażu obok się śmiał ze mnie
  17. 71mordor odpowiedział Toost na temat - Motokącik
    > nie odklejają się od blach jak > Ferrodo,bosch-przy połowie grubości klocka. Jakieś dziwne dziwności tu czytam Niemal od zawsze jeździłem na Ferrodo i nie pamietam ile kompletów zjeździłem, teraz przeszedłem z fabrycznych TRW na Bosch właśnie bo w promocji dostałem z tarczami i NIGDY nie miałem wspomnianych problemów. A Bosch-e są lepsze niż seria TRW tarcze zużywają się idealnie, bez jednego rowka. Jestem mega zadowolony. Najpierw też chciałem ATE ale nie mieli kompletów do mojego auta, teraz nie żałuję.
  18. W programach motoryzacyjnych wszyscy się branzlują wszelkimi ustawieniami. Do niedawna regulacja kierownicy chociażby "góra-dół" była rarytasem. I jakoś wszyscy jeździli. Trzeba tylko zachować rozsądek. Trochę w tym pomaga kręgosłup. Mój nieco sfatygowany, prędko się sam upomina o korektę ustawienia fotela jak za bardzo "leży".
  19. > A co kogo obchodzi, jak ja ustawiam sobie swój fotel? Są na to jakieś "normy unijne"? Chcę - to > jeżdżę prawie na leżąco, i co? I nic! Według mnie to ty możesz nawet szezlong w aucie zainstalować. > Nie wiem czy wiesz, ale w tych wszystkich "krasztestach" i > obliczeniach bierze się masę człowieka ok. 80 kg. Jak ktoś np. ma 190 cm i waży 120 kg, to nie > wytrzyma tego ani fotel w razie wypadku, ani poduszka, po prostu zachowanie się tego > wszystkiego jest absolutnie nieprzewidywalne. Akurat mam okazję od czasu do czasu naocznie widzieć skutki wypadków i zgadzam się z tobą, że masa kierowcy, jego pozycja itd. mało mają wpływu na skutki pierdyknięcia w palmę 120km/h. Jednak ( to jest moje zdanie ) pozycja za kierownicą ma wpływ na doprowadzenie do tegoż pierdyknięcia. Nikt nie przekona mnie, że "leżąc" na boku z ręką "przewieszoną" na kierownicy jest w stanie odpowiednio szybko i sprawnie zareagować kontrą w razie poślizgu albo wyskoczenia sarny z boku. > I to całe "prawidłowe" i "nieprawidłowe" > ustawienie to bzdura - każdy jeździ jak mu wygodnie i tyle. No cóż... To z kolei twoje zdanie > Jeżeli uznamy, że jest jakieś > "prawidłowe" ustawienie fotela, to musimy też uznać "prawidłową" masę i wzrost kierowcy No i trochę się zgadzamy. Też uważam, ze nie można ustawiać "prawidłowo" fotela na np60cm od kierownicy. "Prawidłowe" to takie ustawienie, które jest dopasowane do masy i wzrostu kierowcy.
  20. > Nie mowie zeby siedziec jak na taborecie ale nie lubie lezec. U mnie ustawienie oparcia wyznacza odległość od kierownicy. czyli jak jestem oparty całymi plecami to muszę swobodnie kręcić kierownicą, bez wychylania się do przodu. Co w praktyce wygląda tak, że oparcie jest nieco tylko pochylone do tyłu. PS A tak w temacie zagłówków. Odnoszę wrażenie, że większość tutaj jeździ z głową opartą o zagłówek. Chyba jakiś inny jestem, bo tak się usadawiam tylko w samolocie. Jeżdżąc po naszych drogach z głową opartą o stosunkowo twardy zagłówek można dostać wstrząsu mózgu.
  21. > bo niektóre samochody mają głupie fotele > czyli jak jezdze mocno "położony" do tyłu, to zagłowek jest daleko. i > nie ma opcji, żeby go ustawić jak należy. To nie fotel jest głupi, tylko jego głupie ustawienie. Chyba się zgodzisz, że ustawienie "na leżaka", nie jest prawidłowym ustawieniem.
  22. > Moje dwie, które ukręciłem padły przy dokręcaniu kluczem z krótkim ramieniem.. Pewnie, że się da... Dla tego też kupiłem klucz dynamo, bo ciągle sie bałem , że za słabo dokręcam i "poprawiałem". Teraz mam stres z głowy. Ustawiam 120Nm i po kłopocie.
  23. > przede wszytskim nie ma powodzi w garażu > ja zawsze przed wjazdem staram się obczepywać błoto, dzięki temu w garażu jest w miarę sucho > a bywało że tworzyły się jeziora jeziora też się tworzą tyle że mniejsze Mogę ci podpowiedzieć coś. Jak kleiłem płytki na podłodze w garażu, to kleiłem z lekki skosem "od kanału" i w kierunku "do drzwi". dzięki temu kałuże nie płyna do kanału i zbierają się przy wrotach. Mam taką szufelkę z gumowym rantem i kilka ruchów i woda jest "wychlapana" na zewnątrz. > otrzepuje kijem od miotły też mam kij od miotły
  24. > Tylko po kiego grzyba kopać w ten lód czy śnieg? Nigdy w to nie kopię i nigdy nie miałem jakiś > problemów. Widziałem już wyrwane nadkole w ten sposób. Przy skręcie tylko chrupnęło i po zawodach.
  25. > Musiałem pół godziny odbijać to > dziadostwo. Dziwne! zdarzyło mi się usuwać błoto śnieżne z nadkoli ale nigdy 0,5h > Kolega kopnął w taką bryłę raz za mocno i odpadło mu to z lakierem z progu. Ja bym zmienił lakiernika > W poprzednich autach miałem chlapacze. Wystarczyło wtedy kopnąć w chlapacz i cały nazbierany śnieg > odpadał. Bywa, że razem z chlapaczem jak z tych fikuśnych plastikowych, fabrycznych był...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.