Zawartość dodana przez 71mordor
-
Moduł świateł długich 30%
> załacznik raz jeszcze. od października założone żarówka Philips VisionPlus Żaden to dowód, to tylko jedna żarówka jednego producenta. Taki sam dowód ma kolega który napisał, że ciemnieją... Może jesdne ciemnieją a inne nie. Takie twierdzenia miały by sens gdyby przeprowadzić eksperyment kilka żarówek, kilku firm, świecące taką samą ilość czasu. Moja żona ma żarówki w ś. drogowych od "fabryki" czyli 3lata, a nie wiem czy świeciły one łącznie z 5-10 godzin, przez ten czas. Jeździ głównie po mieście i głównie w dzień. To samo dotyczy np. wycieraczek, niektórzy twierdzą, że Alka jest super bo już dwa lata je ma, zapomina jednak dodać, że przez te dwa lata przejechał 6kkm, głównie latem.
-
Moduł świateł długich 30%
> o ta się nie odwróciła...sztywno jak z klapkami na > oczach leciała do przodu Pewnie pomyślala, że chcesz ją poderwać...
-
Moduł świateł długich 30%
> bzdura. nic takiego nie zauważyłem. Jakie masz dowody na to, że to bzdura poza twoimi obserwacjami? A raczej brakiem obserwacji? Fajnie by było przeczytać coś merytorycznego, a nie tylko: "bzdura, bo ja tak mówię..."
-
Darowizna auta
> Jakby trzeba było, to niech Żona daruje Tobie, a Ty siostrze i po problemie. Chyba trochę przekombinowane. Żeby żona mogła darować, to musi być jej odrębne a nie wspólne. Jak tak, to by najpierw musieli podzielić majątek, apotem dopiero nim dysponować według woli. Oboje są właścicielami tego samochodu w całości, a nie każde swojej połówki. Puki co majatek jest wspólny i wspólne są decyzje, które przekraczają tzw. zwykły zarząd.
-
Darowizna auta
Zadzwoń do US i będziesz miał pewne info. Według mnie nie raczej nie powinna, ale lepiej sprawdzić. Tak czy inaczej pita będzie musiała złożyć.
-
Zdjęcie opony ze stalowej felgi - szybkie pytanie
> Do pracy jeżdżę maluchem, więc zabranie nie wchodziło w grę. Czteroosobowa rodzina na wczasy do Bułgarii sie mieściła (psa nie liczę), a ty 4 kół nie zmieściłeś...?
-
Zdjęcie opony ze stalowej felgi - szybkie pytanie
> cały czas jest, ale ceny też ma 24h. no to ile ma więcej? 100%? no to niech 10pln weźmie (chociaż nie sądzę za samo zdjęcie), to bym sam się nie szarpał, a niech będzie trochę zapieczona, to całkiem.
-
Haldex 4 mozna sobie...
> napęd na 4 koła nie ma sensu jeśli pod wszystkimi czterema nie ma przyczepności Wystarczy jak będzie przyczepnie pod jedną z osi. Przekonałem się wiele razy nawet w moim prościutkim 4x4 jak jedna z osi lądowała w zaśnieżonym rowie, a druga była na czarnym asfalcie. Twoje twierdzenie jest zupełnie nie prawdziwe w odniesieniu do "prawdziwych" 4x4, czyli z blokadami dyferencjałów. Wtedy wystarczy że tylko jedno koło ma przyczepność, a auto pojedzie. W opisanej sytuacji nawet super kosmiczny napęd by nie pomógł, bo jak auto "wisi" na podłodze, to choćby wszystkie kółka się obracały nic to nie da.
-
Haldex 4 mozna sobie...
> Ja znam sposob na wylaczenie u siebie wszystkich systemow lacznie z ABS i nie jest to bezpiecznik ABS w Clio nauczyłem się wyłączać przez przypadek Wystarczyło podczas zawijania na ręcznym nacisnąć główny hamulec. System głupiał i się wyłączał.
-
Nowa belka zderzaka- trzeba malować?
A co ci szkodzi prysnąć dodatkowo jakąś farbą ochronną. Koszt niewielki, artystycznie też nie musi być. Rdzewieć raczej zacznie szybko. W Sedici ta belka, dwie równoległe rurki i rdzewieje na spawach po trzech latach.
-
"Kontynuacja" ubezpieczenia
> Błąd agenta, źle zinterpretował informację, że właściciel auta nie ma PJ, co nie oznacza, że ma je > krócej niż ileś lat. To całe biuro nad tym "problemem" debatowało 5-6 osób.
-
Oświetlenie paki w busie
> temperatury, punkt rosy itp. dokładnie! musi być ok 20stC żeby dobrze się kleiła. Ja ostatnio podgrzewałem taśmę i blachę suszarką do włosów, bo w garażu około 0 stC było. Można taśmę przykleić na aluminiowym płaskowniczku (10x1mm) z praktikera i dopiero ten na śrubki przykręcić. ja tak zrobiłem z przyklejeniem do półki filcowej w bagażniku.
-
Haldex 4 mozna sobie...
> Nie tylko w VAG'ach, u mnie jest tak samo. ASR wylaczalne, ESP i cala reszta nie. I pomyśleć, że kiedyś żałowałem, że moje auto niema ESP... Los zwany Siarą sprawił, że nie muszę się martwić jak wyłączyć.
-
"Kontynuacja" ubezpieczenia
> nie mam pojęcia na czym polega kalkulacja skladek, ale mam wrażenie że mają jakaś maszyne losującą Kiedyś dawno dawno temu... w Warcie ubezpieczałem samochód. Z różnych (nie istotne jakich) przyczyn włascicielem auta była moja żona, która nie miała PJ. No to doliczyli jej zwyżkę za "posiadanie PJ krócej niż 4 lata". Kłóciłem się do upadłego, bo to była taka sama prawda jak to, że miała PJ od 30 lat. Nie mieli w żadnej tabelce opcji "ma samochód ale nie jeździ". Boszsz... ile opcji mi przedstawiali, w końcu po kilku konsultacjach telefonicznych z centralą nie naliczyli zwyżki, ale oboje musieliśmy podpisać oświadczenie, że żona nie będzie jeździła i nikt z PJ ponizej 4 lata. jestem ciekaw ilu zapłaciło nie kłócąc się. Masakra
-
Moduł świateł długich 30%
> A mnie natomiast interesuje czy któryś z Was, szanowni użytkownicy, używa - ma kontakt z > użytkownikami lamp do jazdy dziennej ale na zwykłe żarówki 21W? Moja zona w 500tce ma fabrycznie na 21W i trzy lata świecą. nawet nie wiem za bardzo jak by się do nich dobrać do wymiany. Wyglądają o niebo lepiej niż jakieś kitajskie LEDy.
-
Moduł świateł długich 30%
> H15 15/55W Dzięks za info. Człowiek uczy się całe życie.
-
Moduł świateł długich 30%
> Wolę jeździć na chińskim xenonie Dziękuję w imieniu wszystkich za którymi jedziesz i z którymi się mijasz...
-
Obszywanie kiery skórą
> Ja obszywałem i miałem kierownicę zdejmowaną do obszycia a efekt był taki Efekt rzeczywiście bardzo fajny. Zastanawiałem się tylko zawsze, czy te dziurki z perforacji po czasie się syfem nie zapychają i efekt cały znika i wygląda gorzej niż gładka.
-
Luzna dzwignia biegow
Czy tam biegów nie przełączają cięgna z linek? Może któraś się rozmietliła i drucik przyhaczył? Tak czy inaczej bez stwierdzenia 100% przyczyny, to strach w trasę się wypuszczać. Inaczej zgodnie z prawem Muphyego rozpieprzy się w najmniej oczekiwanym momencie.
-
Moduł świateł długich 30%
> Ba, nawet VW stosuje niemal identyczne rozwiązania, tyle że z dwuwłóknową żarówką - co sprawia, że > system jest legalny. Co to za żarówka? Jakaś specjalna?
-
Jakiej marki amory wybrać?
> Kiedyś zawsze zakładałem KYB - były o.k. Od kilku lat nie miałem potrzeby zmieniania seryjnych, > więc nie wiem, czy trzymają poziom. > Zdecydowanie olejowo-gazowe. Podpisuję się obiema łapami. KYB olej-gaz mialem w kilku autach, ostatnie 2-3 lata temu i jakość OK!
-
Subaru Legacy 2.0 1995 rok - mieszane uczucia.
> Ciekawy filmik, a szczególnie metody wyciągania czerwonego kombiaka z "kałuży". Dobre może dla > ciężarówki Ural na Syberii. Takim szarpaniem z "lotnego startu" to nawet ciężarówkę rozpieprzy. W Starze 200, pościnało śruby mocujące zderzak do ramy (w zderzaku jest zaczep do holowania) i zderzak się odgiął. No ale czego się spodziewać po gości, który bądź co bądź, osobowym autem pędem wjeżdża w 0,5m wodę... Nie ma pojęcia ani o pokonywaniu takich przeszkód ani o holowaniu, chamski rzeźnik i tyle.
-
Wjechał w dziurę, uszkodził koło i dostał mandat
> Czekaj, czekaj.... > Nie wiemy do końca co było na tabliczce pod znakiem jeżeli w ogóle była tabliczka, bo sam znak to > za mało a po za tym jasno jest opisane jak on działa Tutaj imho wcale nie chodzi o znak, był czy go nie było... Raczej o postawę policjantów. Zamiast człowiekowi pomóc spisując notatkę dla TU, zrobili sobie wyniczek. Może przed służbą w Policji pracowali w SM. To tak samo etyczne jak crusing 20km/h główną ulicą pełną przejść i skrzyżowań, filując, czy kogoś nerw nie ponosi i nie zacznie wyprzedzać.
-
Wjechał w dziurę, uszkodził koło i dostał mandat
> nie bo sobie powiesili, tylko powiesili dla bezpieczeństwa użytkowników...z jakiegos tam powodu... Ale są chyba jakieś zasady stawiania znaków o niebezpieczeństwie. Postawienie go 3km od wyrwy, to lekkie przegięcie by było. Tak rozumując, to np. DK55 Malbork-Stolno, można by postawić po jednym znaku w Stolnie i Malborku i po sprawie, po co się ubezpieczać, kierowcy sami sobie będą winni.
-
Nareszcie wezmą się za sztrucle i przeglądy za flaszke
> No to skoro nie ma statystyk, to skąd wiadomo, że po Polsce "trupy" jeżdżą? Ja poznaję wzrokiem i często węchem. > Prawdopodobnie lobbuje tu grono dilerów samochodowych, Uwielbiam polskie teorie spiskowe , dodaj jeszcze, że z Tuskiem i PO i będzie komplet. Wszystko drożeje, więc czemu nie przeglądy? Od kilku lat chyba jest podobna cena. To nie znaczy ze uważam, ze jest za niska ale nie doszukuję się wydmuchanych spisków tajemniczych grup trzymających władzę...