Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > brakuje też pokoju dla matek karmiących, fontanny, placu zabaw, grila samoobsługowego, stacji do > ładowania aut elektrycznych. ja to bym chciał żeby bujane fotele były, bo luuubieee się pobujać w przewach w drodze...
  2. > Nikt nie może zostać ukarany. Sprawę będą musieli przekazać Policji, a ta do sądu. > Ale... Znając życie postanowią ukarać pierwszego lepszego z nich. Łamiąc przy tym prawo oczywiście. No i jest podstawa do wzruszenia decyzji. Sprawa do sądu, a tam wszystkie wątpliwości rozstrzygane są na korzyść obwinionego. Sprawa do umorzenia z powodu niewykrycia sprawcy. Za 2-4pkt bym się nie bawił ale 10pkt i 400-500pln już warto.
  3. > Miałem tak w Nubirze, zdaje się że od czegoś typu WD-40 robi się tylko głośniej a coś w stylu olej > silikonowy lepiej. Nawet spróbowałbym po kropelce oleju silnikowego na ogranicznik. Najlepszy jest smar litowy, taki biały! Od dwóch lat cisza, a miałem podobnie.
  4. Dokładnie! Miałem tak (nie na taką skalę) w salonie Renault. Byłem dobrze obsłużony, to kupilem drugie auto, serwisowałem oba, no i przyprowadziłem łącznie trzech klientów, z czego dwóch kupiło nowe auto, a jeden używane. Dzisiaj jeżdżę innym autem ale z sprzedawcą i właścicielem salonu pozdrawiamy się na ulicy.
  5. gdzie to było w Tokyo? Bo w Pl takie rzeczy tylko w Erze A na poważnie to wyjątek. W większości salonów w Polsce klient jest traktowany jak intruz który tylko podłogę zadepcze i zapalniczkę pod...li! Jak niedawno byłem w salonie Subaru, powiedziałem że jestem zainteresowany XV, to byłem traktowany z "plastikową" uprzejmością. Dopiero kiedy poprosilem o symulację fnansową kilku wersji, jak pan zapytał na ile rat, a ja powiedziałem , że za gotówkę, to mało sobie kręgosłupa nie złamał jak zaczął nadskakiwać. Trochę mnie to zniesmaczyło. Widać według pana sprzedawcy klient podjeżdżający Sedici do salonu Subaru, przyjeżdża "polizać lody przez szybę", bo i tak go nie stać. Aż nie wyobrażam sobie wycieczki do salonu maserati albo Ferrari, pewnie bym kopa dostał na wycieraczce.
  6. Identyczne objawy miał kolega w A6. Jak włączał klimę to otwierało się okno, albo bagażnik i takie tam... Okazało się , że auto było najprawdopodobniej po zatopieniu i wariowała instalacja. Po wymianie wiązek i jakichś sterowników wszystko gra. Ale nerwów go to kosztowało i prawie rozwód...
  7. 71mordor odpowiedział FrugOs na temat - Motokącik
    > Wporzo, ale niewiele mi pomogłeś Trochę nie kumam! Prosiłeś żeby polecić ci budżetowe belki na relingi i takowe ci kolega polecił, więc nie wiem czemu piszesz, że nie pomógł. W tej sytuacji sam nie wiem czy pisać, bo też chciałem ci Lidlowskie polecić. U mnie się od 4 lat sprawdzają, przy użyciu 2-3 razy do roku. Pzdr.
  8. 71mordor odpowiedział _jedrek_ na temat - Motokącik
    http://www.4mat.com.pl/ Kupowałem u nich kilka kompletów dla siebie i kolegów w pracy. Polecam ten najlepszy welur, jest lepszy jakościowo od fabrycznych. Można sobie zamówić dodatkowy dywanik kierowcy (co uczyniłem za jakieś niewielkie $) Dodam, że są super uczciwi, bo jak koledze przez pomyłkę przysłali dywaniki do nowszego modelu, to piorunem dosłali właściwe nie żądając zwrotu niewłaściwych. Polecam kolor popielaty, ładnie wygląda w aucie i nie widac na nim paprochów i piasku. Nie odkurzałem uczciwie całą zimę i teraz wyprałem pianką do tapicerki i wygladają jak nowe chociaż mają ponad rok. Pozdr.
  9. Na smołę uzywałem K2 i Sonaxa oba bardzo dobrze działają. W wersji oszczędnościowej benzyna lakowa, jest tłusta i też dobrze działa. Co do robali, to najlepszym środkiem do tej pory jaki miałem, to był W5 z Lidla ale od dwóch lat już go nie widziałem. Rano przed wejściem do auta spryskiwałem szybę i po "zagnieżdżeniu" się w samochodzie wystarczyło psiknąć płynem i machnąć wycieraczkami.
  10. 71mordor odpowiedział Bolo_3M na temat - Motokącik
    > Z koleji mnie przy stole rodzina w święta wyśmiała że na parkingu kartkę zostawiłem jak zahaczyłem > inne auto Taka (niestety) przykra polska mentalność. Jak mój kupel zrobił to samo (przycierka + wizytówka za wycieraczkę), w międzyczasie wrócił własciciel i zaczął od , po chwili dopiero dał sobie wytłumaczyć i zobaczył wizytówkę. Przeprosił i razem poszli na kawę omówić i spisać oświadczenie. No ale to chyba mały promil w przekroju naszego społeczeństwa. Trendy sa takiee żeby prysnąć niezauważonym. Ten który załatwia sprawę jak należy to frajer.
  11. > bierz E90, żaden SUV nie da Ci tyle fanu z jazdy. właśnie wróciłem z przejażdżki i wyprzedziłem dwóch takich co mieli fun z jazdy 30/h , jeden nawet próbował przyspieszyć ale szybko popuścił w pampersa... Reasumując, imho fun z wysoko postawionego 4x4 jest lepszy No ale to moje zdanie, każdego bawi co innego.
  12. Ja mam w służbowym T4 antenę przy lewym słupku na podszybiu i odbiór OK. Na dachu mam "koguta" i dodatkowo drabinę wożę.
  13. > Niestety praktyka pokazuje że często kolumny prawidłowo oznakowane np. z bankowozami są nie do > wyprzedzenia na np. ekspresówkach, bo pojazdy Policyjne zabezpieczające kolumnę blokują > możliwość wyprzedzenia i wloką się 80 km/h. Też widywałem kolumny, w których ostatni pojazd jedzie środkiem żeby uniemozliwić wyprzedzanie (a raczej rozdzielenie kolumny w niecnym celu), tak robią jadąc z VIP-ami albo konwojując ważnych przestępców, żeby utrudnić ich odbicie. Tyle, ze zazwyczaj jechali szybciej niż 80km/h
  14. > o ile nie przegapie czegos), zdarzyło mi się kilka razy świadomie ominąć cel podróży i zawrócić do niego, zamiast w ostatnim momencie hamować i skrecać! IMO kluczem do bezpieczeństwa jest czytelna sygnalizacja skrętu: najpierw kierunkowskaz, potem 2-3 razy światła stop i obserwując tył, dopiero hamowanie. Pies mi nie zliże jak mi ktoś wdupi nawet niegroźnie, lepiej czasem odpuścić skręt i zrobić drugie podejście.
  15. > kiedyś szczotkowaniem zmechaciłem pasy - teraz staram się prać je bez szczotki - dużo wody i płynu > i dużo płukania Dla tego pisałem o miękkiej szczoteczce, żeby dokładnie wprowadzić środek między włókna, a nie żeby brud zdzierać. Może być taka z włosia naturalnego.
  16. > Ale musiałeś wyjmować. Nie da rady na aucie? Da się! Wyciągnij na maxa, Załóż jakiś klips, żeby sie nie zwinęły. Można spróbować jakąś aktywną pianą w sprayu, ewentualnie ciepła woda z niewielką ilością Ludwika i miękka szczoteczka do paznokci. Nie zwijaj do puki nie wyschną. bedzie git!
  17. > Bramka nr 2. Klimatyzacji nie lubią ci, którzy jej nie mają i ci, którzy nie potrafią jej używać > Pozostali nie kupią nigdy kolejnego auta bez klimatyzacji. D o k ł a d n i e! > Druga sprawa - auto z klimatyzacją łatwiej potem sprzedać - na to, czy komputerek wypisuje głupotki > o spalaniu mało kto patrzy przy zakupie używki - na guziczek z napisem "A/C" prawie każdy. Po raz wtóry D o k ł a d n i e!
  18. > A jak to stwierdzisz? a niby jak miałem skopiować kartę w oczekiwaniu na Policję? Zwłaszcza, że nagranie będzie trwało ciągle do przyjazdu Policji. W obecności policjanta wyjmuję ją z kamery, na co ten spisuje stosowną notatkę. Spisuje moje dane w razie coś, do sądu. Dla zainteresowanych: oryginał dla biegłego, daje większą pewność ,że nic modyfikowane nie było, kopia mogła zostać nagrana po modyfikacji i adwokat może kwestionować wagę dowodu!
  19. > pofatyguje się z nim na > komisariat, gdzie "komisyjnie" technik policyjny zgra materiał w obecności wykonawcy i > drugiego policjanta, zaś obecni podpiszą się pod oświadczeniem o oryginalności. no to jakbym miał marnować parę godzi, to bym mu "pożyczył" kartę za 25pln i tyle
  20. > policjant powiedział, że "musza na razie zabezpieczyć telefon" Telefon zabezpieczą jeżeli zapis jest w pamięci telefonu, jak jest na karcie SD to zabezpiecza się oryginalny nośnik, ażne jest żeby był oryginalny, a nie kopia.
  21. > Zestaw naprawczy. A jak się nie da, to od tego mam assistance, zeby mnie do wulkanizatora > dotoczyło... Jesteś sobie na grzybach, parę kilometrów od asfaltu i najeżdżasz na sterczący korzeń (sytuacja autentyczna), przez tydzień by mnie nie znaleźli z tym asistancem, sam bym nie umiał wytłumaczyć ile razy skręcić po leśnych drogach.
  22. > Też tak sobie to wytłumaczyłem i śpię spokojnie . > Za komplet felg stalowych z kołpakami i nakrętkami na początku chcieli prawie 3 tys.zł. Powiedziałbym, że cena raczej normalna bez urywania doopy> > "Utargowałem" na 1,5 tys.zł za felgi z oponami i 350zł za kołpaki z nakrętkami. Ta cena jest jak najbardziej dobra. Co do śrub, to u mnie pasują te same do obu kompletów. A z kołpaków sam zrezygnowałem, z dwóch powodów: dużo szybciej rdzewieją felgi stalowe i jak dostał się między felgę, a kołpak mokry śnieg i w nocy zamarzł, to rano nie sposób go wydłubać i koło "biło" jak Dodam, że Sedici zachęca do harców po zaspach
  23. > Wszystkie przypadki złapania gumy jakie mi się przydarzyły w ciągu ostatnich 10 lat to było > wpadnięcie w dziurę i zniszczenie opony. > Zestaw byłby bezużyteczny. Dokładnie! taki zestaw to może na germańskie autobany się nadaje, a nie na nasze cudne nawierzchnie. Ja bym w tego spreja nigdy nie wierzył. Ciekawe jak to się rozpręża przy -15-20stC Odmrażacz do szyb nie działa!
  24. > Ale przeczytałeś dokładnie mój post? Ja za nie już zapłaciłem w cenie auta. Jak sobie dokupiłem > alusy, to fabryka gratisowo zabiera te stalówki, kołpaki i nakrętki. Dlaczego? Chęć zysku i > tyle. No chyba, że 15" alusy są aż tyle warte, że robią mi taką promocję. Też tak kilka razy robiłem ale to nie była zapłata za alusy, tylko dopłata do alusów. No i zabierając śruby do stalówek, przecież dają ci śruby do alu. Niestety takie ceny w ASO takie są Trzeba jednak przyznać, że fabryczne alufelgi są zdecydowanie lepszej jakości niż ten kitajski chłam po 300pln/szt. Przy ostatnim aucie, miałem fabrycznie alu 16' i kupowałem drugi komplet na zimę. Gdybym miał możliwość kupna go za 2kpln, to bym na prawdę wysoko skakał. Prawie tyle to za same opony dałem.
  25. > . Jak je chcesz, to dodatkowo płacisz- komplet ( felgi, opony, kołpaki i nakrętki ) > kosztuje w dużej promocji prawie 2 tys.zł. Uważasz, że 2kpln za kompletne koła z firmowymi kołpakami i śrubami, to dużo? Nawet gdyby to były 15 cali to byłaby dobra cena!

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.