Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Tez mi sie to zdarza, tyle, ze czasem nie mam na to wplywu, bo nie mam pod reka migacza, ado tego z > lewej strony kierownicy czasami daleko Rozumiem, że zdarza ci się zajechanie, a nie potrząsanie środkowym palcem... Bo to pierwsze rozumiem, a za drugie to bym
  2. > Jezeli szkolacy nie ma wiec wiedzy i umiejetnosci, to jak chcesz aby przekazal ja dalej ? > Na forach instruktorow nauki jazdy zebrza pozniej takie orly o pytania z egzaminow, bo widocznie za > glupi aby zdac ! Później widać takich instruktorów na mieście - gadanie przez telefon (ew. pisanie sms) a kursant - hulaj dusza... - przejeżdżanie na żółtym - wjeżdżanie pomiędzy pieszych na pasach - wciskanie kursantowi bzdur na temat przepisów (jak mi żona pewne historie po kursie powiedziała, to włos mi się zjeżył) To tylko niektóre grzechy instruktorów zaobserwowane przeze mnie. A, szczytem był środkowy palec pani instruktorki (która mogła by być moją córką), po tym jak zajechała mi drogę zmieniając pas bez sygnalizacji. Mam wiele wyrozumiałości dla "eLek" ale czasami ręce opadają. Grudziądz to "zagłębie" elkowe. przyjeżdżają kursanci z miejscowości do ok. 100km. Czasami z maleńkich mieścin i widzę jak instruktorzy głupieją na widok dwóch tramwajów na jednym skrzyżowaniu kiedy jeden jedzie prosto a drugi skręca. Później kursant nie zdaje "bo się egzaminator uwziął"! Jak moja żona robiła kurs, to dwa dni przed egzaminem dowiedziałem się. że "zatoki tyłem" zaparkować nie potrafi, bo pani instruktorka jej nie uczyła (imho sama nie umiała za dobrze )
  3. 71mordor odpowiedział Supaplex na temat - Motokącik
    Ja uzywam SONAX do felg (chyba seria extreme, taki w srebrnej butelce-psiukaczu). Po spryskaniu pył z klocków robi sie czerwony i po 2-3min. świetnie zmywa się bezdotykowo karcherem. Jest to najlepszy ze środków jakich do tej pory używałem.
  4. 71mordor odpowiedział wesol na temat - Motokącik
    > ciekawe na czym jezdza ci co w zime jada 5km/h moze na drewnianych kolach To ci spod herbu: "tylko frajerzy kupują zimówki, tylko frajerzy dają sie nabijać lobby oponiarskiemu, kiedyś nie było zimówek i też się jeździło..." Na AK też sporo takich...
  5. > wielu producentów nie przewiduje np wymiany oleju w skrzyni i nic się nie dzieje dokłaadnie tak miałem w Clio II i potwierdzam, że przez 140kkm nic się niepokojącego nie stało > od wymiany raczej nic się nie zepsuje, więc wymienić możesz Jeżeli olej odpowiedni, to jak nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi. W sumie koszt znikomy, a jak sie planuje trochę pojeździć... Ja pewnie też na przeglądzie 90kkm każę wymienić.
  6. 71mordor odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    > Test z TV Trwam > Ojciec prowadzący wie co dobre Wszystko jasne , auto super, ale ten prowadzący... Co za pacan! pomijam jego polszczyznę typu: t om rolet om , czy to, ze miałem poczuć brak drgań jak on rękę przyłoży . Ale takie za takie katowanie samochodu to bym mu Ciekawe czy z takiemi prędkościami by na muldy najeżdżał własnym outkiem. Wiem, że to solidne maszyny ale to nie Hummer i zawieszenie ma swoją wytrzymałość. Potem testowy samochód ktoś kupi z przebiegiem 10kkm i będzie się cieszył, że jeszcze długo pojeździ bez inwestowania.
  7. Po odpaleniu, sprawdź, czy wąż do chłodnicy zaczyna się rozgrzewać od razu stopniowo, czy też jest zimny (w czasie kiedy silnik zaczyna się nagrzewać) i po chwili dopiero staje się ciepły. Jeżeli zaczyna się grzać stopniowo, to duże prawdopodobieństwo uszkodzonego termostatu.
  8. 71mordor odpowiedział Maxiu na temat - Motokącik
    > przykład nissan JUNK > jeep przy tym to ładne auto Z nam ludzi, którzy za takie stwierdzenie wyzwali by się na udeptaną ziemię...
  9. 71mordor odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > ciekawe na czym skończymy jak to na czym? Na tym,co zwykle, że wszystkie samochody na F to kupa, a najlepsiejsze to VW ftedeiku...
  10. 71mordor odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > Jasne. To jeszcze zamiast Fiat zacznij pisać Fiut. Jeżeli to wszystko na co cię stać w kwestii merytorycznej, to sorki ale nie podejmuję się dyskusji, poniżej pewnego poziomu nie schodzę. Życzę powodzenia w poszukiwaniach adwersarza do płytkich dyskusji. EOT
  11. 71mordor odpowiedział pilzner na temat - Motokącik
    > Zapytanie kieruje się do Izby Skarbowej (jest ich kilka w Polsce). Dopiero z takim papierem można > pokazać ogólnie znany, międzynarodowy gest przyjaźni urzędnikowi z lokalnego US, który ma inny > pomysł na życie Dzięki, wiedziałem, że gdzieś dzwoni...
  12. 71mordor odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > VTEC is NOT "V-tec", "V-TEC", "V-tech", "V-TECH", "VTECH", "V-TEK", "vtech", "vtec", "vortech", > "Vtec", or "Vtech". It's CAPITAL VTEC. No dashes, no lower case, no extra letters, no anything > other than the correct and only spelling of VTEC. If you cannot respect the technology and > simply use the correct spelling, you do not deserve what it gives you Oj Dżizasss! Wiadomo o który silnik biega! A przy okazji, to wolałbym w dialekcie mandaryńskim odpowiedź, byłoby ciekawiej!
  13. > pod obudową jest , ale zaglądaliśmy tam i nic > musi jeszcze pojeździć trochę - może coś wyjdzie - albo coś walnie albo się uspokoi albo wyjdzie > gdzie znika Raczej samo się nie uspokoi niestety... > a z drugiej strony jeśli to coś z głowicą to lepiej szybciej zrobić, żeby przed wakacjami sprawdzić No fakt, bo jak temperaturki skoczą, to może się rozpieprzyć w najmniej oczekiwanym momencie, np. w trasie na wczasy...
  14. 71mordor odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > Niestety, obecne kompakty są ciężkie. > Kiedyś miałem 109KM z 1,6 i myślałem, że jak sobie kupię 140KM, to będzie lepiej, ale nie jest - > nowe auto też ma 11s do 100km/h Cięższe i te kunie gdzieś wysoko w obrotach się pochowały. Wiem o czym piszesz, bo miałem Golfa II GTI, który miał 136KM i faktycznie wspomniany v-tec wąchałby mu rurę. Ale takie czasy (ekologiczne) i patrząc na ofertę (bez dopłacania taczki forsy do podstawy) ten v-tec 1,8 to dobra propozycja. Miałem okazję pojeździć Sedici po lifcie i zupełnie nie czuję różnicy 13KM na plus, imho jeździ identycznie jak mój 107KM.
  15. > co do wycieków jestem na 99% pewien szczelności - dolaliśmy barwnik UV i nigdzie nie ma żadnego > śladu A wspomniana przeze mnie pompa wody nie jest pod jakąś obudową (np od rozrządu)uniemożliwiającą obserwacją UV?
  16. W Felicji 1,9D też mi ubywało. Po dłuższym szukaniu okazło się że płyn sączy przy pompie wody i natychmiast paruje, więc kałuży nie było. W sumie wydało się przy wymianie rozrządu.
  17. > ... > Jak trafisz na służbistów to obaj... > Pozdrawiam. Bez przesady, jak tylko pęknięcie i to sklejone, na świetle cofania... Pozostają imho kwestie estetycze. Gdyby byo jak pisaesz to połowa dostawczaków i ciężarówek oraz 95% przyczepek jadących na rynek musiałoby stracić DR. O miglancach z lexuslookami i didami itp., nie wspominam...
  18. 71mordor odpowiedział pilzner na temat - Motokącik
    > Z tym pewnym info w US to bym nie przesadzał... Jak nie z US, to gdzie chcesz uzyskać info? Kiedyś było coś takiego jak zapytanie na piśmie do US, czy zapytanie o interpretację przepisu. nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało ale dostawało się odpowiedź na piśmie z uzasadnieniem. Spokojnie na czymś takim można się opierać składając deklaracje podatkowe.
  19. 71mordor odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > Znam ten ból - 140KM we współczesnym kompakcie w ogóle nie jedzie - niech no tylko dołożą radarów, wprowadzą drony i takie tam..., to sam się przesiądziesz na 60KM jak 20 lat temu... najszybsze na drogach będą TIRy... A na poważnie to lekko chyba przesadziłeś, 140KM w kompakcie to cały czas znacznie powyżej średniej. Wystarczy spojrzeć na ofertę popularnych marek w segmencie C. nie mówimy tu o wersjach GTI itp., bo to niewielki % sprzedaży. Co do silnika z tematu, to uważam, że 1,8 v-tec, to jeden z najlepszych silników w autach segmentu C. Mam okazję od czasu do czasu nim jeździć i uważam, że świetnie balansuje proporcje osiągi-zużycie paliwa-bezawaryjność.
  20. > wystarczy zatkać paluchem zanim się do dziurki nie wceluje W sumie to faktycznie (pomijając lejek) najlepszy sposób. Ale kiedyś miałem "przygodę": przy nalewaniu z dzióbka (był jakiś wyjątkowo luźny w otworze), trąciłem i dzióbek wypadł! Zalałem całą podłogę w garażu, o komorze silnika i paskach nie wspominam.
  21. > Ten człowiek który wymyślił wielkość oraz usytuowanie wlewu płynu do spryskiwacza powinien > następnego dnia wylecieć z roboty! W pozostałych fiatach także jest wielkości kapsla Nawet w moim fiato-suzuki też jest gówniany dotęp, nie taki jak we Fiorino ale z pełnej bańki się nie naleje. Fakt powyższy zmusił mnie do zanabycia drogą kupna, lejka x2 za 2pln i umiejscowienia jednego w garażu, a drugiego w 500tce mojej ślubnej (też parchaty dostęp ) > Jak tam we fracuzach i koreańcach? W Clio II był fajny patent: korek był owalny, jakieś 4x6cm i nalewało się pierwsza klasa. Pewnym rozwiązaniem są płyny z dołączanym "dzióbkiem", jednak też trochę się rozlewa jak jest bania pełna.
  22. Fura będzie miała jakieś istotne wady mechaniczne, bądź prawne i bedziesz chciał odstąpić od umowy... do kogo pójdziesz po kasę? Do handlarza?
  23. > jasne że tak, jak zajadę z 5 kompletów to Tobie powiem na razie mam jeden i mówię Tobie że nic się > nie dzieje. Testowac żeby komuś coś udowadniac nie mam zamiaru. Ja wcale nie kwestionuję, że ci nie ciemnieje, ani nie każę testować. Piszę tylko,że twierdzenie, że "ciemnieje" jest taką samą cyt. bzdurą, jak twierdzenie, że "nie ciemnieje", bez poparcia testami, takie (oba) twierdzenia można sobie na gwoździu powiesić...
  24. 71mordor odpowiedział Bolo_3M na temat - Motokącik
    Nie jestem pewny ale wykroczenie można zgłosić do trzech dni od popełnienia. Jak masz szkody odpowiadające jego szkodom, to może coś z tego wyjdzie. Swoją drogą, bez urazy, wyjątkowa naiwność, żeby tak się dać podejśc. Ja bym na miejscu sprawcy (hipotetycznie oczywiście) tym (dajmy na to) uszkodzonym błotnikiem zasunął w murek, żeby ślady zniszczyć i wcale się nie przyznać, że coś zrobiłem. Nie odbierałbym telefonów i wszystko... Wniosek ZERO kombinacji jak niema świadków wzywać Policję, jak gość pisze oświadczenie, zrobić szczegółową dokumentację foto obrażeń swoich i jego.
  25. > Znalazłem w sieci coś na ten temat KLIK Pewnie sami nie wiedzą co piszą. O! I to jest jakiś dowód!

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.