Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. 71mordor odpowiedział Alfi na temat - Motokącik
    > Niestety to prawda Nie zgadzam się z takim twierdzeniem. Kupuję nowe samochody i dbam o nie najlepiej jak pozwalają okoliczności. Zrezygnowalem tylko z pokrowców na fotele, bo niby czemu mam się męczyć, żeby drugi miał nówki tapicerki?! Mam kilku kolegów postępujących podobnie. I znam za to wielu posiadaczy używek, katujących je na maksa, według zasady "tanio przyszło, tanio pójdzie", to co mam się przejmować!
  2. 71mordor odpowiedział Alfi na temat - Motokącik
    > Mnie nie przeraża chwilowe spalanie, bo to wyniki z czapy Może i z czapy ale psychologicznie działają Zdecydowanie wolę jak wyświetla się 5-10l niż 30.
  3. 71mordor odpowiedział Alfi na temat - Motokącik
    > Ja do pracy jadę przeważnie 4 bieg 2,2tyś obr. Nie wciskam gazu do oporu zanim nie mam 90C, ale > zaczyna mnie to wkurzać Dla tego po dwóch dieslach, wróciłem do Pb! Też nie pałuję na zimno, ale zdecydowanie szybciej sie nagrzewa. Żeby poskromić chęć "pociśnięcia" mam ustawione na kompie "chwilowe", skutecze jak diabli, na zimno piorunem wskakuje 30l/100km
  4. 71mordor odpowiedział Randar na temat - Motokącik
    > ale jak człowiek się przyzwyczai to jednak są plusy takiej jazdy.. ruch lewostronny jest taki > bardziej naturalny.. Niby dlaczego jest bardziej naturalny? Może dla Anglika, ale dla mnie już nie. Nawet jak ide pieszo ulicą to źle się czuję idąc "pod prąd" lewą stroną.
  5. > co lepsze Mio MiVue 358 czy PRESTIGIO 520 ? Kumpel w Komputroniku sprzedał kilka tych prestigio i nikt z reklamacą nie wrócił. Ja wybrałem Mio w związku z moja koncepcją zamontowania. Mio ma inny kształt niż konkurencja.
  6. > To jeszcze przydałby sie kat widzenia 360 stopni Dla tego pisałem o "odrobinie szczęścia". Poza tym ja w parkingach podziemnych staram sie parkować tyłem do ściany, a przy kącie 120st., może tablicy nie zobaczysz, ale np. markę i kolor samochodu + dokładny czas. Takie dane dają duże szanse na ustalenie szczegółów na monitoringu parkingowym (ja teraz trochę żałuję, że nie kupiłem tej lepszej). Kolega na nagraniu nie miał żadnego auta nagranego, ale była data i godzina. Na parkingu powiedzieli, że z całego weekendu to przeglądać nie będą ale dał datę i godzinę, to ustalili sprawcę, jego obrażenia pasowały, długo się nie bronił.
  7. 71mordor odpowiedział Aero na temat - Motokącik
    > w CLIO III takie spalanie na trasie to norma... Miałem Clio II 1,4 16V 98KM i spalanie w trasie było sporo poniżej 7l. w mieście to różnie było 8-10l.
  8. > I tym się właśnie kierowałem, kupując najtańszą kamerkę. > Większość szkód, w sytuacji gdy trzeba odczytać numery rejestracyjne jest wyrządzanych na > parkingach, podczas nieobecności kierowcy w aucie, a wtedy kamera i tak jest wyłączona Model Mio wyzszy od mojego, ma funkcję czujnika ruchu. Obie mają czujnik uderzenia, rejestrujący kierunek, z którego było uderzenie. Przy odrobinie szczęścia Zobaczysz, który sąsiad spiernicza z parkingu. Bateria wystarcza podobno na ok. 2h nagrania. Cena coś ok. poniżej 500pln. Moja bez funkcji czujnika ruchu kosztowała 320pln. Dodatkowo, atutem są niewielkie rozmiary umożliwiające dyskretny montaż.
  9. 71mordor odpowiedział Aero na temat - Motokącik
    > Pierwsze wrazenia naprawde pozytywne, troche duzo spalil trasa Gdansk-wawa przeszlo 8litrow Trochę?! Tyle to pali mój Sedes, jak mu mocno cisnę w trasie. Ale opony szersze, masa, prześwit i aerodynamika jak kiosk ruchu. Coś mi sie wydaje, że kolega trochę ciężkie trampki założył i było więcej po lewym pasie niż po swoim.
  10. 71mordor odpowiedział COCON na temat - Motokącik
    > czyli jest zakaz wyjazdu tym autkiem poza miasto? A do tego dodam, żeby wprowadzić nakaz poruszania się odpowiednim samochodem do obszaru poruszania. Np. do lasu tylko terenówka, na autostradę segment D, a do marketu A.
  11. > moze ktos rzuci > linkiem. już rzucam, wajola: http://www.auto-swiat.pl/1-testujemy-kable
  12. > bzdury piszesz. Może najpierw sprawdź swoje informacje, bo mogę napisać ci to samo > w każdym fiacie jest ten przycisk i można wyjąć kluczyk, We Fiacie Sedici i Fiacie 500, NIE MOŻNA wyjąć w ten sposób kluczyka, nie ma TEGO przycisku. Poza tym napisał, że w "jego samochodzie", a nie że we wszystkich Cinquecento. Skąd wiesz, że nie ma czegoś po przeróbkach?
  13. > To taka koncepcja na szybko. > Zalety: > 1) jak ktoś ma wolne aku to może je wykorzystać > 2) przetwornice 12-3) grzałka 2kW to jednak przesada, ale jakby to 800W grzało, to może > byłby jakiś efekt (są grzałki PTC fabryczne czasem, miewają około tyle.) może od razu ognisko rozpalić?
  14. > Do tego wyłącznik czasowy i farelkę umieszczoną > na tylnej półce, Znam człowieka, który tak robił. Miał tyle szczęscia, ze skonczylo się na wymianie nadpalonej tapicerki, gdyby przyszedł 15min. sprzątałby wypalony wrak! I do tego ZERO odszkodowania z AC (rażące niedbalstwo, czy jakoś tak to nazwali).
  15. Ja kupiłem taką: http://www.kurtmedia.pl/product-pol-292747-MiVue-338-EEU.html Jest ok. Do tego program do odtwarzania, który pokazuje z której strony dostałeś strzała w razie coś. Ja nie użyłem fabrycznego uchwytu tylko umocowałem na blaszce przy pomocy rzepa 3M na tym zakropkownym pasku przy podsufitce, tak że wystaje tylko obiektyw i trzeba się przyjrzeć żeby ją wypatrzyć. Bałem się złodziei i stąd moje kombinacje.
  16. Ja kupiłem te z Lidla, może nie są najładniejsze, trochę hałasują ale na użycie sporadyczne 1-2 razy w roku za 150pln są OK. No i są aluminiowe.
  17. > Kiedyś Twoje zachowanie może doprowadzić do wypadku. Wiesz! Mam taką zasadę w życiu: ochrona własnej doopy, przede wszystkim! Osobiście wolę żeby jeden idiota wjechał w kufer drugiemu idiocie za mną, niż żeby ten drugi jadąc za mną 50cm, złamał mi kręgosłup kiedy będę musiał nagle zahamować. Nie mówiąc już o wbiciu mnie w traktor, który wyjeżdża z podwórka (dosyć częste tam zjawisko). Przypominam, ze piszę o 40km/h w gęsto zaludnionej wiosce, w pobliżu szkoły, sklepu i przejścia dla pieszych. Jeżdżę w ten sposób wiele lat i jakoś nigdy przeze mnie wypadku nie było. Ale byłem świadkiem jak ciężarówka wepchnęła na pasy osobówkę, szczęściem pieszy wykazał się refleksem i uskoczył.
  18. > Sytuacje bywają różne. W obszarze zabudowanym na drodze z dopuszczalną szybkością 70 km/h ustawiłem > tempomat na owe 70, bo za mną jechali panowie I nie mogąc doczekać się mojego przyspieszenia, > postanowili usiąść mi na zderzaku. I błysnąłem stopem, bo bałem się, że za "wybiegającym na > jezdnię kotkiem" wyskoczy dzieciak i będę musiał ostro hamować. Reakcja z tyłu była > natychmiastowa. Odstęp zrobił się w miarę bezpieczny. i o tym własnie pisałem
  19. na gwałt może jakaś sekretarka, albo pani od kredytów w salonie by się zgodziła...
  20. > mowa była o trasie, a nie jeździe po mieście Ja pisałem o mojej trasie; 38km z czego jakiś 30km to trasa. > te 2.5h to też do zrobienia jest tylko w nocy, bo w dzień ruch jest na tyle duży, że nie jesteś w > stanie jechać szybko 2,5h do 4,5h to trzeba niemal dwa razy szybciej jechać. Zakładając średnią w PL ok. 80km/h, to nie wyobrażam sobie jak trzeba by przeginać, żeby osiągnąć te 2,5h. No chyba, że te 4,5h uzyskał dżygit ekodrajwer co max. 80km jedzie.
  21. > Ja widzę 3 wyjścia: > 1. włączyć na chwilę tylne przeciwmgielne, siedzący na zderzaku odruchowo zwolni - czasami. Mam tak czuły czujnik świateł hamowania, że efekt ten sam. > 2. zrobić sobie przycisk włączający światła stop gdzieś obok kierownicy... Jak wyżej. > 3. Skierować spryskiwacz tylnej szyby tak, żeby psikał za samochód (albo i przedniej). Żeby olać szybę Magnumce jadącej 0,5m za mną, musiałbym wozić armatkę wodną na dachu > Tyle, że to w sumie chamstwo jest. Ale jeśli inaczej się nie da? W sumie to najbardziej skuteczna jest kamera i telefon na Policję. Tylko kto ma na to czas jadąc do pracy. Niedawno jak koleś mi zajeżdżał Tirem drogę, wystarczyło, że powiedziałem mu, żeby się tak nie miotał, bo nie wiem czy numer rejestracyjny nie będzie rozmazany. Wyzwał mnie tylko od donosicieli, ale już wyprzedziłem normalnie.
  22. > Wystarczy, że ten z tyłu w panice kopnie w hamulec a ten za nim zrobi to samo...i mamy na > autostradzie efekt domino O jakiej autostradzie tu pisałem? Poza tym, słyszałeś o bezpiecznym odstępie? TUTAJ niema żadnego usprawiedliwienia! Siedzisz komuś na zderzaku = sam sobie jesteś winien!
  23. > samobójcą nie jesteś. Za to jesteś kimś kto bez potrzeby tworzy niebezpieczne sytuacje na drodze Jaasne, dla dobrego samopoczucia Pana Tirowca miałem na ograniczeniu do 40km/h przyspieszyć do jego 90km/h, żeby nieboga nie musiał się stresować hamowaniem. Moje zachowanie spowodowało, że głąb zwiększył odstęp z 50cm do kilkunastu metrów. Ciekawe co by było gdybym nie tylko świecił światłem hamowania, ale gdybym musiał zahamować na poważnie? Ta 40stka jest tam nie dla hecy, jest tam szkoła, kilka zakrętów i przejście dla pieszych koło sklepu!
  24. > wkładać do > kombi silnik o mocy 95KM to słaby pomysł Niech no tylko jeszcze trochę Rostowski będzie rządził kasą, najbardziej popularne będą silniki 40KM, wszędzie zrobią ograniczenia 40 i 70km/h.
  25. 71mordor odpowiedział dobromir na temat - Motokącik
    > W taki to i ja bym chętnie zainwestował, tylko gdzie takie coś dałoby radę dostać? Ewentualnie > sam bym zmajstrował, tylko jakiś schemat by się przydał A co tam za schemat? Trafo z odczepami, przełącznik skokowy, mostek Gretz'a z diód na radiatorze, amperomierz w szereg i to wszystko. Ja bym dodał jeszcze jakiś sterownik zegarowy z przekaźnikiem, żeby nie zapomnieć po 10h wyłączyć ładowania. Uzywam takiego prostego jeszcze ma napisane "zdziełano w CCCP" od blisko 20 lat działa bezbłędnie. Co do Lidlowego, to mam. I wbrew opiniom działa. Podniósł mi akumulator, który juz miał iść na złom (stał ze 3 lata nie ładowany), trwało to dwie doby ale dał radę. Uzywam radzieckiego głównie dla tego, ze sam mogę sobie prąd ustawić i jak trzeba to 15A ustawię na 2h i też podładuje.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.