Zawartość dodana przez 1Marek1
-
No no... 4C
> (wątpię, że choć 10% wyprodukowanych 4C ujrzy > tor). Ale to auto bedzie świetne równiez na autostrady i drogi ekspresowe.
-
No no... 4C
> No i z pewnością produkują pełną parą - tyle co punto. Tak im schodzi. Myśle że tu nie chodzi o masówkę ale o wyjątkowośc auta. Każdy posiadacz tego cacka ma mieć pewność że nie jezdzi masówką. A producent wyjdzie na swoje dzieki wyższej marzy.
-
Laguna III Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol
> Silnik ze skrzynią 6 biegów manual nie jest może demonem mocy ale daje radę do komfortowego > poruszania się. Jest całkiem dobrze. robi 100 km/h w 9,0 sek i jedzie 210 km/h (v-max sprawdziłem osobiście w Niemczech). Możesz krytykować przyspieszenie bo auto nie daje odczuć ani prędkości ani przyspieszenia- nic nie wyje, zawieszenie świetnie sobie radzi przy większych prędkościach. > Ponadto mój egzęplaż lubi sobie łyknąć oleju > więcej niż u konkurencji co mnie na początku zmartwiło (wycieków brak i niepokojących objawów > brak). To musi być jednostkowy przypadek albo auto źle dotarte. Moje mam od nowości, docierałem jak należy (przez pierwsze 1500 km obroty max 3,5 tys / min) i mi oleju nie łyka. Pomiędzy wymianami (robie co 15 kkm) na bagnecie nie ubywa.
-
Fotelik 9-18 z ISOFIXEM? pomoc w wyborze
> w oko wpadł mi taki fotelik MAXI COSI fotelik MiloFix > ma isofix, można go montować przodem i tyłem Miałem taki do drugiego auta. Córce nie przypadł za bardzo do gustu bo jest twardszy od Romera King Plus. Ale zakres wychylenia do spania jest faktycznie jego plusem (jest lepiej niż w Romerze).
-
Laguna III Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol
> Przy okazji dyskusji o RLIII dopytam czy jest dobrze wyciszona? Jest bardzo dobrze wyciszona. Przynajmniej w wersji 2.0 Pb.
-
Fotelik 9-18 z ISOFIXEM? pomoc w wyborze
> Tez mamy Romera tylko bez isofixa,> http://www.youtube.com/watch?v=QnhTDLNJCKw Też miałem ten model i też bez isofixa.
-
Fotelik 9-18 z ISOFIXEM? pomoc w wyborze
> dzięki a myślałem, że Romer jest z górnej półki Bo jest. Sam miałem Romera i nie narzekałem, córka też.
-
nowe nierdzewiejace
> małe nowe klasy a lub b > lub uzywane , które niebedzie rdzewiec,. Z własnego doświadczenia-francuskie sa OK.
-
Laguna III Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol
> silnik podobno od nissana - ktos sie orientuje jak awaryjnosc? na pasku czy na lancuchu jest? jak > ogolnie auto znajdujecie? awaryjne? czy niekoniecznie? Mam taką tyle że lifback. Silnik od Nissana, na lańcuchu. Ma dwumas. średnie spalanie to 9,0 l/100 km (miasto/trasa 50/50). Jedyną przypadloscią silnika jest utrudnione uruchamianie silnika w czasie zimnych dni (zima). Leczy się to czyszczeniem przepustnicy. Mój ma przebieg 40 kkm (3 lata) i raz mi się to zdarzyło. Silnik bardzo elastyczny, skrzynia 6 bieg, gdzie na 6-ce można przyspieszać (nie jest to klasyczny nadbieg do utrzymywania tylko prędkości). Auta bardzo ciche i twardo zawieszone (jest to zasadnicza różnica w porównaniu do wcześniejszych Lagun). Jestem bardzo zadowolony, drugi raz bym to auto kupił.
-
Podstawka fotelik dla dziecka?
Sprawdz, bo wydaje mi się że sama podstawka jest niedozwolona w świetle prawa. Czyli przewożąc dzieciaka na podstawce jedziesz jak bez fotelika.
-
Spalanie - Ameryki nie odkryłem
> Mazda 3 MPS (2.3 turbo) podłubana z 260 na 360KM tyle > paliła w podanych przez niego warunkach czyli jednostajna jazda z podanymi prędkościami. > Jedyna różnica że 98mki. > Oczywiście przy niedelikatnym obchodzeniu się z gazem wartości będą znacząco wyższe ale zgoła > odmienne będą również wrażenia z jazdy Zacnie
-
Spalanie - Ameryki nie odkryłem
> więc jaki jest sens posiadania wolnossącej, słabej benzyny? Po pierwsze primo- w stosunku do czego? - nie podałeś punktu odniesienia, Po drugie primo- słabej czyli jakiej? Poza tym nie mam uwag.
-
O oplatach za niemieckie autostrady...
> ok, ale w Norwegii jest wielu operatorow, a mimo to bramek nie ma > wiec jak sie chce to sie da Oczywiście. Na Wegrzech też mieli koncesjonariusza który łupił na bramkach Budapeszt - Wiedeń. To znacjonalizowali autostradę i wprowadzili winiety. Trzeba tylko chcieć.
-
Fotoradar - znowu
> Sęk w tym, że wywodzą się ze społeczeństwa, więc nic dziwnego, że trafiają się tacy co muszą, a nie > są, Sęk w tym że widocznie nie funkcjonują odpowiednie procedury weryfikujące i odsiewające takich osobników. Bo tacy są wszędzie ale nie wszędzie musza pracować. Dodatkowo w służbach mundurowych chyba istnieje przyzwolenie na takie postawy funkcjonariuszy.
-
Fotoradar - znowu
> Obecnie propozycja mandatu przychodzi dość > szybko - kilka tygodni, bywa i szybciej. Dobra, dobra. Do mnie w tym roku przyszło "szybko" po 5 miesiącach: wykroczenie w lutym, mandat w lipcu. Wystawiający to ITD (radar w cywilnym aucie).
-
Zakup drzwi zewnętrznych
Zwróć uwage na to w którą stronę się beda otwierać- na zewnatrz czy do środka. Ja mam na zewnątrz i o ile plusy to że mam więcej miejsca w ganku i przy rozbieraniu nie przeszkadzają, to jest też minus- w czasie zimy uszczelka która jest na zewnątrz tak twardnieje, że ciężko drzwi zamknąć.
-
Fotoradar - znowu
> możesz mieć podejście jakie sobie chcesz, zgodne z własnym sumieniem, z nauką swojego proboszcza > albo nawet z tym co sąsiad Ci mówi przez płot. Jeśli ktoś wymaga ode mnie respektowania > przepisów/zasada to i ja mogę się tym posłużyć. > A dobrze wiesz, że w przypadku fotoradarów ze straży miejskich i gminnych nie ma to nic wspólnego w > poprawą bezpieczeństwa a tylko z łupieniem z kasy. > Podstawową funkcją fotoradaru jest poprawa bezpieczeństwa, fotoradar ma działaś prewencyjnie, a > działa tylko wtedy kiedy jest widoczny z 400-200 m a nie schowany gdzieś w krzakach. Jeśli > jest schowany w krzakach to jego zadaniem jest tylko ściąganie kasy. Dokładnie. Dodatkowo, jeżeli mandat przychodzi kilka miesięcy po domniemanym wykroczeniu (ITD) to z prewencja tez krucho. A skoro wprost odmawia sie pokazania zdjecia to podejrzenia o naciaganie (złe ustawienie radaru, niewyraźne zdjęcie) przez ITD staje sie wiarygodne.
-
Grohe, Hansgrohe, Kludi, Oras, co jeszcze niechińskie?
> Nie wiem, czy chińskie, czy nie, ale mam baterie Deante. Mam Deante panel prysznicowy z deszczownica i niestety termostat po 4 latach powiedział
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Mozna to wyłączyć odpowiednim kneflem przy stacyjce Ale po co? Jak miałem Punto to bardzo sobie to ceniłem.
-
Klucz dynamomentryczny ze sklepu na L..
> poza tym we wspolczesnych brykach nie uzywa sie duzych momentów, tylko mały moment wstepny i kąty. To teoria. W praktyce dla każdego auta przy wymianie opon warsztat ma klucze ustawione na 10.
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Przynajmniej wiele rozwiazan technicznych maja bardziej przemyslanych od zabojadow, Dla mnie nr 1 dobrego rozwiązania u Fiata to odcinanie zasilania od odbiorników po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Żadnych brzęczyków, bączków i podobnych, tylko prosto i skutecznie. Brawo!.
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Fiat i prestiż - Ta marka nigdy nie była kojarzona z prestiżem oryginalnością - Klepali tanie > miejskie wozidła i tego powinni się trzymać. Porównywanie w tej marki z Citroenem to lekko > mówiąc nieporozumienie . Pisząc o prestiżu nawiązywałem do postu kolegi o dwóch klasach w Fiacie- lepszej z rodziną 500 -tek i gorszej z Freemontem na czele. Z czym mi sie trudno zgodzić.
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Myślę, że od tego Fiat ma Alfę, która może w końcu stanie na nogi. Daj Boże. Powinni też pomyśleć o Lancii, szczególnie w klasie kompakt, bo to co jest chociaz piękne to jednak zbyt stare żeby wydać 80 tys zł. Ale wciąż piękne, nietuzinkowe i tego oczekuje od włoskich aut.
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Chodzi raczej o image - na rodzinie 500 Fiat wyciąga lepsze marże i takie jest założenie. OK , wierze. Dla mnie jednak klasa prestiżowa u Fiata powinna mieć prestiżową stylistykę (popatrz na grupe DS u Citroena). A tutaj tego nie widzę.
-
Fiat - czasowe wstrzymanie produkcji Pandy i 500L.
> Gama modeli została podzielona na dwie grupy: > - auta popularne: Panda, nowy kompakt, nowy crossover i Freemont > - bardziej prestiżowe- cała rodzina 500-tki Dla mnie dziwny podział bo trudno wyżej pozycjonowac coś z rodziny 500 niz Freemonta. Np takie 500L w czym jest lepsze od Freemonta? O pozycjonowaniu nowych modeli (wreszcie!) się nie wypowiadam bo nie widziałem.