Zawartość dodana przez bas
-
A1 Stryków - Toruń.
> Jak w temacie: czy jeszcze jest bezpłatna? Bezpłatna i bezproblemowa. W drugą stronę możesz zaliczyć koreczek na zjeździe Stryków. Pozdrawiam BAS
-
Czujnik położenia wału
> ehh nie mogę go znaleźć, będę musiał wybrać się do mechaniora W pierwszym poście tego wątku masz zdjęcie, na zdjęciu zaznaczono śrubę, która trzyma kawałek gumy*, przez gumę przechodzi kabel, który idzie do czujnika, który Cię interesuje. Chyba jest tam inna śruba, jak zmieniałem w Marei to był imbus, ale może mi się przyśniło. *W moim Stilo jest to guma, ale na zdjęciach wygląda jakby to był plastik. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> nie no z takim podejściem to trzeba auto na koziołki postawić bo się coś może popsuć > ew po każdej awarii wymieniać na nowe, bo podczas naprawy można coś innego popsuć Słyszałeś kiedyś o Prawach Murphy'ego? Pozdrawiam BAS
-
Czujnik położenia wału
> Witam. > Gdzie dokładnie znajduje się czujnik położenia wału w stilo 1.6 (103 km) Weź przestań, przecież to wszyscy wiedzą na wszystkich kącikach z tym silnikiem. Pod kołem pasowym wału, wymiana banalna i możliwa bez kanału, chyba że totalnie siadły Ci sprężyny. Potrzebny imbus 8. Czas operacyjny 15-30 sekund. Pozdrawiam BAS
-
P 607 - limuzyna dla biedaków ?
Pamiętam, że widziałem kiedyś program, że ten samochód jest koszmarnie drogi w eksploatacji, ale nie pamiętam o co chodziło. Przejrzałem ceny materiałów eksploatacyjnych, są wyższe niż do Stilo, ale całkiem akceptowalne jak na autko segmentu D. Widzę w katalogach części zastrzeżenie, że do wersji bez elektronicznego tłumienia drgań, nie widzę części w wersji z elektroniczną kontrolą drgań, możliwe, że to właśnie ten układ jest koszmarnie drogi i dostępny tylko w ASO. Pamiętam jak się odkochałem w Lancii Thesis, dowiedziałem się ile kosztuje przednie zawieszenie (po bardzo dużych rabatach w bardzo tanim źródełku), był to kosmos i nie było zamienników, podobnie tylny amortyzator - 1500zł i brak zamienników. IMO jeśli: - masz świadomość, że to nie Panda z LPG i ceny są proporcjonalnie wyższe, - trafisz autko bez tego magicznego elektronicznego tłumienia drgań, - autko będzie w przyzwoitym stanie, - masz świadomość, że części nieeksploatacyjne mogą nie być dostępne poza ASO a w ASO mieć cenę kosmos, to myślę, że można takie autko przytulić. Pozdrawiam BAS
-
Zachorowałem na Alfę 159
> Nie wyobrażam sobie kupować auta miesiącami, Też nie zamierzam, dlatego opcja wpisania się w zeszyt "jak będzie coś ciekawego" jest dla mnie ok. Pozdrawiam BAS
-
Zachorowałem na Alfę 159
> ja tak nie dywaguję. Samochodem po prostu jeżdżę, U mnie z kasą się nie przelewa (wiem, że odbiegam od normy AK), przydałoby się większe autko, ale nie pali się. > każdy serwis czy usterkę robię na bieżąco, Też się tak staram, ale ze względów finansowych odłożyłem większe wydatki na teraz. > a jak > będę potrzebował go zmienić, to będę chciał to zrobić szybko, Szybko to można iść do salonu i kupić nowe autko z placu. > bez myślenia o tym pół roku, > planowania i czekania. Nie myślę o tym, ale wstępnie zaplanowałem, że przez najbliższe 3-4 lata nie będę zmieniał samochodu, ale jakby się coś trafiło to czemu nie? > Albo jak coś się stanie (jak ostatnio żona rozbiła samochód) to będę > potrzebował nowego na już. To już zupełnie inna sprawa, ale patrząc na to co się dzieje na rynku używanych samochodów to pewnie w takiej sytuacji otworzyłbym olx.pl kupił pierwsze z brzegu SC za 1kzł i na spokojnie się zastanawiał co dalej. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
Wszystko fajnie wygląda w teorii a życie swoje. Pozdrawiam BAS
-
Zachorowałem na Alfę 159
> nieźle, że się na nowe auta czeka od zamówienia to rozumiem, ale na używane? I to jeszcze nie > znając terminu, może pojawi się za miesiąc, może za rok. > To jest rozwiązanie dla ludzi, którzy tak naprawdę samochodu chyba nie potrzebują. Niekoniecznie, ja potrzebuję samochodu, u mnie każdy dzień bez samochodu to koszty taksówek, ale w sumie jest to jakiś pomysł. Gdyby jakiś klient zostawiał fajną Cromę z ASB i xenonem to wziąłbym albo za rok-dwa gdyby pojawił się fajny Fiat Remont to czemu nie? Mi się w tej chwili nie śpieszy, jestem w trakcie dopieszczania (zawieszenie, hamulce, koła, wydech, niuanse przy napędzie, lakier) swojego autka, żeby spokojnie posłużyło bezawaryjnie kolejne kilka lat, więc jak by się trafiło to mogę spokojnie poczekać. Pozdrawiam BAS
-
Tłumik środkowy do 2,4 abartha
Tu zadzwoń i zapytaj. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> Odkręcają się lekko i żadnego jeszcze nie > ukręciłem. Niestety zawsze jest ten pierwszy raz, zwykle w piątek wieczorem, przed wyjazdem na wakacje w sobotę. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> dlatego odpowietrzniki też wymieniam razem z klockami i płynem, a na każdym jest fabryczny kapturek > Odpowietrznik kosztuje max 5PLN/szt i nie ma obaw, o których piszesz. Pytanie czy regularna wymiana odpowietrzników zmniejsza prawdopodobieństwo ukręcenia czy zwiększa? Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> No i o to właśnie chodzi Po co się siłować z tłoczkami czy szukać strzykawki w garażu skoro > wystarczy tylko założyć wężyk na odpowietrznik, poluzować go i jednym palcem wcisnąć tłoczek. Oczywiście masz rację (uważam, że należy dość regularnie wymieniać płyn, zwłaszcza w przednich przewodach hamulcowych), mam tylko drobne zastrzeżenie, mianowicie zacisk hamulcowy pracuje w bardzo wysokich temperaturach, jednocześnie ma kontakt z wodą, solą i wszystkim co tylko znajdziesz na drodze, niestety istnieje pewne prawdopodobieństwo ukręcenia odpowietrznika a draństwo ma kształt jaki ma - nawet jak później go rozwiercisz to i tak nie wydłubiesz czubka, więc jest to fajny sposób na unieruchomienie sobie samochodu. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> Ja bym tyłu nie ruszał jak jest ok, ja mam ori od 260k km a widzisz jak stoi wysoko, a że to kombi > to nie ma lekko, mój na pusto żadko lata, ostatnio przy przeprowadzce (takie tam jedyne 240km) > przesadziłem do tego stopnia że te piankowo/gumowe odboje w środku sprężyny mi porozrywało a > po wypakowaniu się samochód od razu wrócił do swojej wysokości, do tego przeloty po ponad > 1000km zapakowany po sufit i jeszcze troche w nogach pasażera i żaden problem, IMO ori są nie > do zdarcia na tyle - nowa o kombi ofc. Mam 3d, jak trzeba było to 380kg płytek z Rumi do Łodzi przywiozłem a z marketów budowlanych woziłem po Łodzi po 250-300kg wylewki jak zabrakło. Jak przód poleciał to tył nie będzie wyglądał dużo lepiej. Zastanawiam się co się stanie jak włożę amorki od JTD? AAA w weekendy autko lata po A1 z dwoma osobami i bagażami, więc fajnie jakby się dobrze prowadziło przy wyższych prędkościach (całe to zamieszanie z felgami, oponami itd. jest pod to robione). Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> Ja jesienią założyłem na przód KYB. Mają już poszerzoną miseczkę, są zdecydowanie sztywniejsze od > oryginałów, które przed wymianą wykazywały ponad 70% sprawności. Teraz jazda z prędkością +170 > nie robi najmniejszego wrażenia na aucie. Zobaczymy co tam jutro kolega Prozaq zaproponuje, myślałem o Monroe. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
> Jesli chodzi o tyl to ciezko powiedziec. Osobiscie tyl wymienilbym tylko po peknieciu, poki sa cale > bym nie ruszal. Mam zamiar zrobić teraz wszystko i nie dotykać się przez kolejny rok. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
W 3d chyba dadzą radę Monroe? Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny D&D czy MM czy?
To auto zaczyna mnie irytować. Jakie amorki polecacie? Właśnie wziąłem się za przednie sprężyny, okazało się, że amorki bida, więc będę wymieniał też amorki. Zdecydowałem się pójść na całość, więc na wszelki wypadek wymienię także sprężyny i amortyzatory z tyłu. Z przodu muszę jeszcze zapodać nowe oboje do nowych amorkow. Edit: Jeszcze łączniki. Pozdrawiam BAS
-
AAA Auto - będzie ta rewolucja czy nie będzie?
> Raczej nic się nie zmieni, polacy nadal będą szukać perełek w cenie złoma. > Druga sprawa, jak długo się utrzymają przy takiej konkurencji mirków Wchodzą z określonym marketingiem i określoną marką, ponieważ nie jest to polska marka to wyobrażamy sobie, że będą to same idealne autka. W praktyce wystarczy poczytać stronkę dowolnego komisu/Mirka/Jay'a, gdzie znajdziemy podobne zapisy. Obstawiam, że ta firma będzie zapewniać podaż samochodów, na które jest/będzie popyt. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> Problemem nie jest ubytek a odciągnięcie płynu ze zbiorniczka. > Skoro ma go pod korek to wciskając tłoczki i upuszczając nadmiar i po montażu nowych klocków poziom > płynu niewiele się zmieni. I bardzo dobrze bo nie chodzi o obniżenie poziomu płynu po całej operacji a o zapobieżenie przelaniu się płynu przez zbiorniczek podczas montażu nowych klocków. Przy (wszystkich) nowych klockach i tarczach ma być poziom max. Autorowi wątku, mechanik dolał płynu do max przy zużytych okładzinach, więc działania zmierzające do utrzymania poziomu max przy nowych klockach są jak najbardziej właściwe. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> Przeczytaj z uwagą to na co odpisałeś. Obudź się i przeczytaj co napisałeś. > Jeśli użyjemy odpowietrzników to nimi wyleje się płyn znajdujący się w tłoczkach, a w zbiorniczku > nic się nie zmieni. Twoim zdaniem zbiorniczek nie jest połączony z zaciskami? Upuścisz płynu z zacisku to ubędzie go z całego układu, czyli ubędzie go ze zbiorniczka. Naczynia połączone - coś świta? Pozdrawiam BAS
-
Napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku wzrasta
> Akurat przy pomiarze napięcia przekrój przewodów nie ma wielkiego znaczenia. Wielkiego nie ma, ale jak są tam "włoski" miedzi to będzie spadek... > Zasilanie termometru > podłączyłem do zasilania fabrycznego zegara, które idzie od stacyjki, więc daleko nie ma ... w funkcji długości. Wiesz dlaczego napięcie ładowania mierzy się na alternatorze a nie w dowolnym punkcie instalacji? Nawet mierząc na akumulatorze jest spadek. Ty mierzysz napięcie gdzieś w kabinie. Pozdrawiam BAS
-
Mini Cooper
> Progi faktycznie do lekkich zaprawek ... > ... ale ja się pytam w którym miejscu?? > Bez cięcia w wstawienia nowych się nie obejdzie, a pod spodem nie chce wiedzieć co się dzieje. Pewnie to samo albo gorzej co na bloku silnika. Pozdrawiam BAS
-
Napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku wzrasta
> Kia Rio 1,5 CRDI > No tak, świece żarowe mogą być. Trochę prądu ciągną Świece żarowe + pewnie 100km cieniutkich przewodów do termometru. Pozdrawiam BAS
-
Wmiana klockow a nadmiar plynu w zbiorniczku
> Nie znam odpowiedzi liczbowo ale wyciągnąłbym do minimum a po wymianie uzupełnił jeśli byłoby za > mało. Dokładnie tak, po wymianie klocków, mocno przepompować i dolać. Pozdrawiam BAS
