Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > gdy zimą > wyjechałem i samochód stał nieużywany przez dwa tygodnie to po powrocie, podczas jazdy > pierwszy raz raz pojawił mi się ten błąd. > Czyli podsumowując. > Jedną zimę przejeździłem i było wszystko ok. Na drugą zimę po dwutygodniowym staniu w garażu > pojawił się błąd i tak już zostało pomimo wielokrotnej regulacji instalacji gazowej u > gazownika i kasowania błędu z komputera samochodowego. Próbowałeś porządnie naładować akumulator? > Ktoś powyżej zasugerował, że zastosowano zbyt mały reduktor. > Gdyby tak było to czy komputer nie zacząłby siać błędami pierwszej zimy użytkowania instalacji gdy > temperatura spadała grubo poniżej -25st.C? Zresztą pomimo wielokrotnych wizyt u gazownika to > komputer wali błędami również latem gdy jest gorąco. Wszystko się zużywa, reduktor też. > A może to nie wina instalacji gazowej? Możesz spróbować wyłączyć instalację LPG, zresetować nastawy autoadaptacyjne w ECU silnika (potrzebny będzie komputer diagnostyczny) i przejeździć 60km lub więcej tylko na noPB i zobaczyć co będzie wtedy. Jeśli problem ustąpi to widocznie rozjechała się mapa noPB. Pozdrawiam BAS
  2. > -możesz mieć tylko podgrzewanie silnika - czyli nci nie możesz zaprogramować, tylko jak odpalasz > auto to odpala sie też webasto dzięki temu w parę minut masz ciepły silnik - kolega miał to w > maździe 6 2.0D - kilometr przejechał i wskazówka temp w pionie To nie "Webasto" to PTC, zwykle realizowane przez włożenie kilku świec żarowych w mały obieg. Pozdrawiam BAS
  3. > Czy to jest > normalna sytuacja? W takich sytuacjach zawsze zadaję sobie pytanie: dlaczego w UK tablice można sobie zrobić w sklepie na rogu a w PL robi się z nich dokument z zabezpieczeniami? Zastanawiam się czy jest to chęć zarabiania na tablicach czy w tym kraju inaczej się nie da bo Polacy by kombinowali? Pozdrawiam BAS
  4. Jaki jest zapisany błąd w ECU silnika? Obstawiam, że jest komunikat, że mieszanka jest za uboga, co jest spowodowane tym, że reduktor nie wyrabia przy niskich temperaturach. Pozdrawiam BAS
  5. > to pozostaje zmiana wersji ECU od foteli > Zmiana wersji ECU tzn centralek od foteli? Albo BC, ale to ostateczność, najpierw pogadaj z Yanim. Miałem taki przypadek, że jeden z kolegów z AK zmienił sobie uszkodzony panel od klimatyzacji i za chiny ludowe nie dało się tego zosiować. Prawdopodobnie problemem jest wersja FW w dokładanym/wymienianym ECU. Można by jeszcze podjechać do ASO, może mają możliwość wgrania najnowszych wersji FW do wszystkich ECU, dzięki czemu wszędzie powinny pojawić się zgodne wersje FW i powinno dać się zosiować proxy. Pozdrawiam BAS
  6. Czasami tak jest, że BC nie chce gadać z jakimś hostem. Pisz do Yaniego, jak nic nie pomoże to pozostaje zmiana wersji ECU od foteli (jeśli takie istnieje - nie wiem) lub BC. Pozdrawiam BAS
  7. > Jak to działa w praktyce?? Spala paliwo - powstaje energia cieplna. > Czy to znaczy, że cały samochód jest odmrożony (szyby, uszczelki w drzwiach ew. klapa bagażnika)?? > Czy to tylko lekkie podgrzanie płynu chłodniczego, żeby silnik lepiej odpalał?? Zależy od konfiguracji. > Czy pozostawienie takiego ustrojstwa np. na noc nie spowoduje rozładowania się akumulatora ew. > czegoś innego co zasila układ?? Te układy mają zwykle włącznik czasowy i/lub na pilota. > Czy "webasto" jest równoznaczne z ogrzewaniem postojowym czy są różne rozwiązania?? Są różne, Webasto to marka. Pozdrawiam BAS
  8. > To, ze musza byc 2 umowy to wiem. > Mila pani w pewnym WK pozwolila mi kiedys przy jej zamknietych oczach dopisac na umowie nazwisko > panienskie zony i ostrzegla, ze kupujacy tez tak musi, zlozylem jako wspolsprzedajacy parafke > i wszystko gralo. > Chcialbym taki myk zrobic jako kupujacy, ale wydaje mi sie, ze to nie przejdzie. Nie rób nic nielegalnego, nie ma sensu beknąć za nie swój błąd. Jeśli w WK nie da się tego załatwić przez oświadczenie to samochód ma wadę prawną i to komisant ma to wyprostować. Pozdrawiam BAS
  9. > Proponuję dopisać brakującą cyfrę i potraktować to jak literówkę. Zły pomysł, jak już to napisać oświadczenie w WK. Pozdrawiam BAS
  10. > Ale tak w ogóle, to po co WK będzie umowa komisowa? Dajesz fakturę, dowód rejestracyjny i tyle, > więcej wymagane nie jest a jak pani Krysia będzie chciała tą umowę to mówisz że nie masz i > taka to przykra sytuacja, a komis daleko. Niech poza tym pani Krysia poda podstawę, która > stanowi że Ty taką umową powinieneś dysponować (a czy taka jest to nie mam pojęcia szczerze > mówiąc). Może przejdzie. Nie przejdzie z samą umową komis-Zuberto bo w dowodzie rejestracyjnym jest Jan Kowalski, więc musi być ciąg dokumentów: Jan Kowalski-Komis->Komis-Zuberto. Chyba, że auto jest z zagranicy i nie było rejestrowane w PL, wtedy wystarczy umowa Komis-Zuberto. Pozdrawiam BAS
  11. > Przy wyłączonym silniku 11,9 Albo masz bardzo dziwny miernik albo coś Ci mocno szarpie prądem przy wyłączonym silniku albo masz bardzo kiepski akumulator. Pozdrawiam BAS
  12. > Miałem rachunek niemiecki a akcyzę i tak Uc obliczył po swojemu. Nie pomogło że na rachunku było > napisne że auto unfall i motorschaden. Miałem podobnie, da się zapłacić niższą akcyzę, ale musisz mieć opinię rzeczoznawcy motoryzacyjnego (~300zł), w moim przypadku byłoby to bez sensu bo zapłaciłbym 300zł za opinię dzięki, której zapłaciłbym akcyzę niższą o mniej niż 300zł, więc w najlepszym razie straciłby tylko czas. Nie wiem czy w takiej sytuacji nie ma ryzyka, że taka opinia stanie się pretekstem do potraktowania samochodu jako odpadu a wtedy można sobie narobić problemów. Generalnie jakbyś się nie ustawił to wiatr w oczy. Pozdrawiam BAS
  13. W dzień roboczy jedziesz tak, w nocy czy w święta nie ma to większego znaczenia. W tygodniu musisz liczyć 45minut na pokonanie odcinka Starowa Góra - Stryków, jak się w roboczy dzień wpakujesz w ciąg Rydza Śmigłego-Kopcińskiego-Palki-Strykowska (bus pasy + roboty drogowe) to umarł w butach, przejazd zajmie Ci 2h+ Pozdrawiam BAS
  14. > Koszt 3,60 :-) Kupiłem w Auto-sam'ie, wymieniłem oryginał przy zbiorniczku i jest tak jak powinno być, w sumie to oba (spryskiwacz przód i tył) padły w tym samym czasie. Uwaga: oryginał można przeoczyć bo wygląda jak łącznik rurki. Pozdrawiam BAS
  15. > To może Fiat Marea Weekend? Miałem i sobie chwaliłem. Tylko czy znajdzie nieschrupaną przez rudą? Pozdrawiam BAS
  16. > No ale z kolei taka Toyota rdzewieje od samego patrzenia, tak samo jak Hondy z podobnych lat. GM też rdzewieje, nie wiem jak francuskie i niemieckie. Znalezienie Stilo MW w tym budżecie, żeby nie wymagało sporego wkładu też nie będzie łatwe. Pozdrawiam BAS
  17. > Kumpel ostatnio właśnie pozbył się toyoty rocznik '99 ze względu na rdzę i w to miejsce kupił takie > volvo V40 jak jest na giełdzie AK. Dał chyba niecałe 4k PLN (od znajomego) Nie wiem jak te starsze Volvo, ale od kilku lat Volvo też ma problemy z rudą. Generalnie w tym budżecie szukałbym noPB bez rdzy a sugeruję Toyotę bo tam rzadko się coś psuje. Pozdrawiam BAS
  18. W Twojej okolicy niestety tylko diesle, ale jakbym miał takie kryteria to szukałbym Toyoty bez rdzy i z silnikiem noPB. Przy dieslu to kwestia szczęścia. Pozdrawiam BAS
  19. Wątpię, samochód musiałby być na polskim obszarze celnym, czytaj musiałby mieć opłaconą akcyzę i możliwe, że załatwiony Vat-24, bez tego nie wydadzą Ci polskich tablic próbnych. Pozdrawiam BAS
  20. > Wlaśnie na parkingu pod domem mierzę napięcia. > W spoczynku 12.2 Naładowany po nocy powinien mieć 12,7V. > Rozruch 9.5V Nie ma tragedii, widziałem gorsze. > Ładowanie zapodaje 14.7 Norma mówi o 13,8-14,4V, jesteś pewien swojego miernika? > Auto jeździ codziennie przynajmniej 22 km , a dzisiaj jest ciepło. > Jechać po nowy od razu , czy to jest jeszcze norma? Na początek akumulator do domu, uzupełnić elektrolit wodą demineralizowaną do poziomu max, ładować BZP przy otwartych celach do osiągnięcia napięcia 16,2-16,4V na zaciskach prostownika lub osiągnięcia gęstości elektrolitu 1,28g/cm3 w temperaturze 20*C, może to potrwać do 72h. Pozdrawiam BAS
  21. > Nie... no siostra chce kupić ... pierwszy właściciel, krajówka od znajomych. Pytanie tylko czy w > tych pieniądzach nie szukać np corsy, clio czy punto. Może będą z rok starsze ale czy lepsze? Lepsze bo Hyundai może być koszmarnie nudny, może okazać się, że poza laniem paliwa nie będzie chciał się psuć i się zanudzisz. Kupisz Corsę, Clio czy Punto to jest większa szansa, że coś się będzie działo. Zwłaszcza jak kupisz od "Mirka". Znam takiego białego Getz'a z salonu, tam się nic nie dzieje. Pozdrawiam BAS
  22. > Zwrócić auto ze względu na niewłaściwą specyfikację (niech się towarzystwo leasingowe a potem > producent / sprzedawca martwi) i wziąć kolejne. Przecież w leasingu nie jesteś właścicielem > pojazdu - niech się sprawa rozegra pomiędzy sprzedawcą i właścicielem pojazdu Miałbyś rację gdyby leasingobiorca był konsumentem. Obstawiam, że leasingobiorca jest przedsiębiorcą a leasingodawca zabezpieczył się przed taką sytuacją - czytaj da się zrobić, ale może to być bardzo droga impreza, ale porozmawiać z leasingodawcą nie zaszkodzi. Pozdrawiam BAS
  23. > Niekoniecznie. Atest na zbiornik jest wymagany tylko w PL. Samochody z fabrycznym LPG sprzedawane w > innych krajach nie mają obowiązku mieć takiego papierka. A ASO, które wydaje takich samochodów minimum kilka w miesiącu nie wie o tym? Obstawia, że się zakałapućkali. Pozdrawiam BAS
  24. > o czym wy piszecie > instrukcje sa pisane na jedno kopyto dla wielu odmian jednego modelu Kolegom chodziło, o to że jakby przeczytał instrukcję to dowiedziałby się, że jak ma ABS to kontrolka ma się zapalić i zgasnąć przy rozruchu a tego dowiedziałby się z instrukcji obsługi. Pozdrawiam BAS
  25. > Też mnie to zastanawia. > Treść mejla z salonu. <ciach> Oni Ci mówią: daliśmy ciała, wydaliśmy samochód bez papierów, które później zgubiliśmy, wyprostujemy sprawę robiąc ponowną legalizację zbiornika i będzie ok. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.