Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > zaraz po, wiec licze ze moze sie troche poprawi... po zamontowaniu zrobilem ~20km, ale ze teraz > leje to juz nie ponawialem Jeśli jest nowy akumulator i masz takie napięcie przy 2krpm to przyjrzałbym się alternatorowi. Wprawdzie 13,8V to dolna granica, ale mimo wszystko... Jakie jest napięcie na jałowych bez obciążenia i przy pełnym obciążeniu? Jeśli napięcie będzie poniżej tych 13,8V to IMO alternator powiedział Dla pewności zmierz napięcie bezpośrednio na alternatorze. Pozdrawiam BAS
  2. > ktora sonde wtedy wymieniles? Za katalizatorem bo pokazywał się błąd grzałki, ale okazało się, że to nie sonda była przyczyną trzęsawki. Pozdrawiam BAS
  3. > teraz czynnik jest z kontrastem wiec jak coś będzie to się szybko okaże. Pomarzyć dobra rzecz, niestety nie zawsze widać, czasami jedynie wykrywaczem gazu da się wykryć. Pozdrawiam BAS
  4. > 1) Zostało odzyskane 140 gram czynnika chłodzącego. Gdzieś ucieka Ci czynnik - masz nieszczelność. > Naklejka informująca o ilości wbijanego > czynnika to 470 gram (wg maszyny dla tego samochodu to 520). > 2) Ostatecznie czynnika wprowadzono do wartości 520 bo tyle pokazywał katalog. > Czy te odzyskane 140 gram znaczy > że tyle udało się odzyskać z tych 470 ? To 50g nie ma znaczenia. > Czyli 330 trzeba dobić ? Trzeba podać do układu 470-520g. > Niestety dzisiaj > przejechałem 120km i zauważyłem że na postoju albo w korku klima jakby słabiej chłodziła albo > nawet można to porównać do mocnego wiatraka. Przy jeździe super, to jest normalne Raczej normalne przy tych temperaturach, dla pewności obejrzałby i ewentualnie umył skraplacz (potocznie chłodnica klimatyzacji). > czy może > wynikać to z większej ilości czynnika ? cz te 50 gram więcej może robić takie cyrki ? Raczej nie. > 3) Od momentu włączenia klimy wiatrak startuje na 1, a po chwili na drugi bieg. Tak też nigdy nie > było. Raczej odbywało się to na I biegu. Kwestia temperatury na zewnątrz. > Jeszcze rozumiem jakby w środku po serwisie było -10 Nierealne, na parowniku jest czujnik przeciw zamrożeniowy/oszronieniowy. > stopni ale temp odczuwalna jest prawie taka jak przed serwisem a tu takie cyrki wyskakują Wpakuj termometr w kratki głównego tunelu (kratki na środku deski), nadmuch tylko na środkowy tunel, nadmuch na połowę, powinno się wahać od +4*C do +6*C. Pozdrawiam BAS
  5. Shell A2 3km przed zjazdem Łódź-północ w stronę Poznania - 2,99zł Lotos-partner Łódź Obywatelska/JP2 - 2,48zł Pozdrawiam BAS
  6. Dopasować coś na metry. Widziałem kiedyś w Wheeler Dealers, jak wypełniali wklęsłą uszczelkę przy pomocy pociętego na kilkucentymetrowe fragmenty, wężyka gumowego. Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział sawer na temat - Gaz na ulicach
    Tak jak kolega napisał, pływak zawiesił się w górnym położeniu, zobacz jak masz włożony wielozawór i przywal parę razy w miejscu gdzie pracuje pływak. Jak nie masz czym przywalić to od biedy możesz spróbować szybkiej jazdy po głębokich dziurach. Pozdrawiam BAS
  8. Jak już pisali koledzy, są 2 rodzaje układów. Wygląda, że masz pierwszy, czyli: 1. zamknięcie zaworu rozprężnego, 2. włączenie sprężarki, 3. sprężanie, 4. wyłączenie sprężarki, 5. otwarcie zaworu rozprężnego, 6. rozprężanie, 7. Goto 1*. Takie zachowanie jest normalne TTTM. Jest jeszcze drugi układ, gdzie sprężarka pracuje cały czas, jedynie steruje się zaworem, jak nie ma zapotrzebowania na odbieranie energii cieplnej z parownika to zawór jest otwarty i sprężarka praktycznie nie stawia oporu. * Informatycy, nie czepiać się, potrafię to napisać w while'u, ale tak jest czytelniej dla kolegi. Pozdrawiam BAS
  9. Tak wygląda prawidłowe zachowanie obu sond. Spaliny za katalizatorem mają być czyste. Pozdrawiam BAS
  10. > W kablu ? Rozwiń temat... słyszałem coś o tym, ale nie do końca wiem co ten rezystor ma zmienić... > i czy akurat bedzie to miało wpływ na łączność z licznikami? Jeśli w Stilo tez nie gada z siecią CAN, np. z zegarami to pewnie problem rezystora, problem jest dokładnie opisany w wiadomym wątku. Pozdrawiam BAS
  11. Problem rezystora? Pozdrawiam BAS
  12. Spolerować, zawoskować, NIE myć aktywną pianą. Ten lakier tak ma. Pozdrawiam BAS
  13. > Ale on pisze, że pomiary robił jak wytargał akumulator z auta, więc czego pomiary robił? Zmierzył a następnie wyjął akumulator, gdyby mierzył z wyjętym akumulatorem to za wiele by nie zmierzył, chyba że miernikiem cęgowym zakłócenia z pobliskiej trakcji. Pozdrawiam BAS
  14. > chyba jednak aku kaput. Przez noc napięcie spadło do 14,75 i prąd jest 2A. Wszystkie cele równo > gazują lekko, jedna wcale albo minimalnie Poobserwuj go jeszcze przez dobę, jak nic się nie poprawi to padła cela. Pozdrawiam BAS
  15. > to ile powinien mieć aku po ładowaniu Po ostygnięciu 12,7-12,8V, pod prostownikiem 16,2-16,4V, oczywiście mówię o w pełni naładowanym i w pełni sprawnym akumulatorze. Pozdrawiam BAS
  16. > miernik mam > jak podłączałem miał 12,4V - teraz 15,0V i bardzo powoli rośnie Jeśli po 72h będzie ~16V to powinno być ok. Zwykle podłączam w piątek po pracy pod prostownik a do autka wkładam w niedzielę wieczorem/poniedziałek rano. Pozdrawiam BAS
  17. > na końcu ładowania było 12.79v Ale wiesz, że sprawny i naładowany akumulator ma mieć po nocy, bez ładowania 12,7-12,8V? To czym ładowałeś to albo jakieś procesorowy wynalazek albo masz padnięty BZP. Pozdrawiam BAS
  18. > ładuję takim jakiś tekst Chińskie BZP, mam podobne, może być. > tego chyba w domowych warunkach nie sprawdzę Z napięć podczas ładowanie można wyciągnąć różne wnioski a do tego wystarczy zwykły miernik za 10-20zł z marketu. Albo używam takiego za 20zł albo UT-203, zależy co leży bliżej. Jeśli napięcie podczas całego cyklu ładowania (przy pomocy BZP) nie przekracza 15V to najpewniej uwalona jedna z cel. Pozdrawiam BAS
  19. > ja chyba też od wczoraj, bo średnio co pół roku akumulator nie jest w stanie uruchomić auta. Jak akumulator nie odpala Ci autka przy tych temperaturach to albo akumulator pupa albo coś złego dzieje się z elektryką w samochodzie. Chodziło o doładowywanie prewencyjne co pół roku a nie o ładowanie padła. Takie doładowywanie przedłuża życie akumulatora. Stosuję to zwykle przed pierwszymi mrozami i po zimie. Pozdrawiam BAS
  20. > Witam > Ja jak ładowałem swój aku na małym prądzie 18 godzin a był już wyczerpany to miałem spokój na pół > roku Jakie miałeś napięcie pod koniec ładowania na zaciskach prostownika? Niedoładowany akumulator ma to do siebie, że ulega zasiarczeniu. We współczesnych samochodach, eksploatowanych w mieście, raz na pół roku wypadłoby doładować akumulator (opinia pracownika serwisu Centry, z którą się zgadzam). Pozdrawiam BAS
  21. > Ładowania do 16,2 - 16,4 V to jeszcze nigdzie nie widziałem. Bo ładowarki procesorowe nie potrafią tego, ale tak się robi. Prawo Ohma ma to do siebie, że wraz ze wzrostem oporu (co następuje wraz ze wzrostem naładowania akumulatora) rośnie napięcie a spada natężenie. > Czy to oby bezpieczne ? Jeśli nie ma zwarcia w akumulatorze to tak. Pozdrawiam BAS
  22. Klikens. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Projekt jest OK - tam są bramki... Wiń kretyński pomysł z bramkami na polskich autostradach, a nie > rondo. Te bramki nie działają. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Kto w tzw. "cywilizowanym swiecie" odchodzi od rond Ronda sa bardzo dobrym rozwiazaniem pod > warunkiem, ze dostosuje sie je do natezen ruchu. No i nie sa lekiem na cale zlo... Mowa o tym rondku, odkąd tam jest to są korki. W praktyce, jest to wylot z A1 i A2 na południe Polski. Pozdrawiam BAS
  25. > Diesel ? 2.0 TS 150KM Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.