Zawartość dodana przez bas
-
A propos dużych przebiegów
> dla tych paru zlotych więcej (może z 1500zł) nie będę nic z przebiegiem robił. Tu nie chodzi o pieniądze a o to, że nikt nie spojrzy na autko z takim przebiegiem, ale oczywiście nie namawiam. Pozdrawiam BAS
-
Organizacja ruchu - rondo
Na weekendy jeżdżę sobie na działkę na Kujawy... Od czasu jak jest A1 Łódź-Włocławek to jeżdżę A1... Co tydzień jest ten sam problem - korek na zjeździe Stryków (dla purystów: jest to zjazd z A2, na które muszę wjechać z A1, żeby dojechać do Łodzi). W ubiegłym tygodniu dało się przeżyć - korek przed samym ślimakiem, ale dzisiaj to już była przesada 2,5-3km przed ślimakiem korek. Na zjeździe Stryków nie ma aktywnych bramek, problemem jest rondo zaraz za zjazdem. Pojechałem kawałek dalej do zjazdu Zgierz, musiałem zapłacić, ale korek był "tylko na ślimaku". Dlaczego w PL uparli się na ronda, od których odchodzi cywilizowany świat? Dlaczego nie stała tam policja i nie kierowała ruchem, żeby rozładować korek? Tak, mam świadomość, że jest zmiana turnusów. Pozdrawiam BAS
-
A propos dużych przebiegów
> przebiegiem 390kkm. Reszta bez znaczenia, nikt tego nie kupi z takim przebiegiem bo nie będzie się ludziom pojawiać. 2000r, kupiony w PL, jeżdżony przez kobietę? Powinien mieć 160kkm przebiegu. Znajomy sprzedawał ostatnio AR147 2003r z (prawdziwym) przebiegiem 206 albo 216kkm i ostatecznie, po kilku miesiącach sprzedał za śmieszne pieniądze. Gdyby miał właściwy przebieg to poszłoby na pniu. Jak patrzę na to co się dzieje to mam wrażenie, że ten naród kocha być oszukiwany. Pozdrawiam BAS
-
Problem z ABS/ASR/ESP
To jest normalne, że po podłączeniu MES/Examiner ECU przechodzi w tryb serwisowy. Jeśli nie ma błędów, to co się dzieje, że tam zaglądasz? Pozdrawiam BAS
-
[ZzAK] Benzyna dymi po odpaleniu
> Dziwne jest te spalanie oleju. Miałem 2 auta z tym silnikiem i zarówno w Marei jak i w Stilo > zużycie oleju mierzyłem w 200-300ml na 10 000km a nie w litrach. Chyba że masz jakiś kosmiczny > przebieg. Zmierz może faktycznie ciśnienie w cylindrach. U mnie w Marei nie brał ani grama, w Stilo... ech. Zrobiłem głowicę a ten jak pił tak pije. Pozdrawiam BAS
-
Niesprawny autokar - gdzie zgłosić
> Ale te sposoby dotyczą chyba tylko starych tachografów, tarczkowych? 1. Starych jest większość. 2. Wydaje mi się (nie jestem kierowcą, mam jedynie z nimi kontakt), że pstryka można zrobić w każdym przypadku, jak tachograf nie będzie miał sygnału, że samochód jedzie to będzie zakładał, że samochód stoi -> kierowca kręci pause. Pozdrawiam BAS
-
Niesprawny autokar - gdzie zgłosić
> Możesz rozszerzyć temat? Jedno i drugie służy do oszukiwania tachografu, przy czym dobrze zrobiony pstryk jest bezpieczniejszy bo w razie kontroli zdążysz szybko go wyrwać podczas zjeżdżania na parking a magnesu tak łatwo nie usuniesz, dodatkowo krokodyle nauczyły się jak sprawdzać czy był używany magnes. Pozdrawiam BAS
-
Niesprawny autokar - gdzie zgłosić
> Czy aby nie przesadzacie? > Po pierwsze-sprawne autobusy też ulegają wypadkom, po drugie-trudno uwierzyć w opis założyciela > wątku np. "opony nie mają czegoś takiego jak bieżnik". Tak samo jak trudno uwierzyć, że sporo ciężarówek jeździ na pstryku czy na magnesie a jednak tak jest. Pozdrawiam BAS
-
Niesprawny autokar - gdzie zgłosić
> To wystarczy, że zadzwonię na najbliższy posterunek policji i powiem, ze za 50 minut na parking > pracowniczy podjedzie autokar oklejony logo firmy XXX i proszę o sprawdzenie jego stanu > technicznego, bo w mojej opinie budzi on zastrzeżenia. Nie zawracaj głowy policji, zadzwoń (32) 42-88-153, niech krokodyle się na coś przydadzą. Jak jesteś bardzo złośliwy to możesz obsmarować przewoźnika [email protected] a jak jesteś jeszcze bardziej złośliwy to wysłać maila do wiadomości lokalnych mediów. Pozdrawiam BAS
-
Badanie techniczne a decyzja TDT
> ale podobno, co jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno poprzednio sprawdzano ważność butli nabitej na > butli. > a teraz chcą jakiś świstków. upierdliwa stacja czy poprzedni właściciel kręci? Odkąd pamiętam trzeba mieć na badaniu technicznym papiery od butli. Ostatnio robiłem przegląd bez papierów, ale zawsze robię w tej samej stacji i mają wszystko w komputerze, więc nie chciało mi się wracać do domu. Pozdrawiam BAS
-
klamka zewnętrzna
> Faktycznie Chyba wala mi się w garażu jakaś stara klamka albo klamki. Pozdrawiam BAS
-
klapka wlewu paliwa
> Czyli może być taka wersja jak ja mam ( 2005r) > btw jestem nie zadowolony bo u mnie kradną paliwo... > W każdym aucie moim czy siostry psują się "same" zamki" od wlewu Mam czerwiec 2005 na rynek niemiecki, wersja GT czy Dynamic i nie mam. Jak się przyjrzysz to w miejscu zamka masz plastik bez rygla. Pozdrawiam BAS
-
odpowiedzialnosc sprzedawcy auta
> Czytałeś w ogóle to co zalinkowałeś ? Yeap. Są tam podane konkretne przepisy. Skoro cytujesz to proszę: > 1. Zmniejszeniu wartości lub użyteczności rzeczy. > 2. Braku określonych właściwości. Pozdrawiam BAS
-
odpowiedzialnosc sprzedawcy auta
> Tylko to dotyczy poważnych "wad", a nie bo klocki się skończyły, filtr jest zapchany albo klima się > rozszczelniła czy też zepsuł się alternator lub sprężarka od klimy, a chłodnica wody zaczęła > cieknąć. Co to jest poważna wada? Czy jest to coś co uniemożliwia jeżdżenie samochodem, ale można to naprawić za 10zł czy jest to coś co nie wpływa negatywnie na jeżdżenie samochodem, ale naprawa kosztuje 5000zł? Pozdrawiam BAS
-
odpowiedzialnosc sprzedawcy auta
> masz moze podstawe prawna? Tu poczytać. Pozdrawiam BAS
-
odpowiedzialnosc sprzedawcy auta
> Za jakie usterki odpowiada i przez jaki czas ? Zaznaczam, że mówimy o sprzedawcy, który jest podmiotem profesjonalnie trudniącym się sprzedażą samochodów. Te, o których nie poinformował kupującego a istniały w chwili wydania rzeczy (w tym przypadku samochodu). W tym przypadku 1 rok. Pozdrawiam BAS
-
odpowiedzialnosc sprzedawcy auta
> To jest akurat usterka którą trudno wykryć przy zakupie, ale równie dobrze mogł o niej nie wiedziec > sprzedający. Wiedział czy nie to jest podmiotem profesjonalnym, trudniącym się sprzedażą samochodów używanych, czy wiedział czy nie to i tak odpowiada. Pozdrawiam BAS
-
premiera rynkowa: najtańszy rodzinny z automatem
> Co konkretnie było nie w porządku? Bo mam właśnie zautomatyzowaną skrzynię i jakoś trudno mi się > przyczepić do sposobu zmiany przełożeń. Tu pisałem o tym. Pozdrawiam BAS
-
Wentylator chłodnicy - nie działa
Na początek podłączenie autka pod komputer i diagnostyka. Wentylatorem steruje ECU silnika. Pozdrawiam BAS
-
w poszukiwaniu kostlki do tempomatu
> kontrolka to jest pic na wodę bo ona się świeci jak masz przestawiona dzwignię w położenie "ON" a > niekoniecznei wtedy musisz mieć ustawiona prędkość (na prawdę działajacy tempomat). > Jeśli masz ochotę to podjedz do Gliwic to Ci włączę kontrolkę Zawsze to jakieś przypomnienie, że autko samo nie zacznie zwalniać po zdjęciu nogi z gazu. Co ciekawe w AR147 pokazuje rzeczywistą aktywność tempomatu. Pozdrawiam BAS
-
w poszukiwaniu kostlki do tempomatu
> Dzięki za rade > ale mówisz że elm musi mieć > wlutowany rezystor? > Więc to już trudniej To nie tak, chodzi o to, że jeśli chcesz, żeby ELM gadał w F/AR/L z czymkolwiek poza silnikiem to musi nie mieć tego rezystora, więc każdy kto ma MES i ELM'a, najpewniej ma problem rezystora rozwiązany. Pozdrawiam BAS
-
w poszukiwaniu kostlki do tempomatu
> Dziękuje odpuszczam Popytaj na kąciku regionalnym czy ktoś ma ELM+MES w wersji płatnej. Pozdrawiam BAS
-
w poszukiwaniu kostlki do tempomatu
> tempomat zamontowany > Czy zwykłym elm327 takim tanim via bluetooth włączę kontrolkę? > jeśli tak to jakim programem jest może gdzieś jakiś manual ELM bez rezystora + MES w wersji płatnej. Pozdrawiam BAS
-
badanie w stacji SKP
> to wydatek SKP dla każdego klienta robiącego badanie w takiej stacji. do tego dochodzi (jakiś > tam) prąd i czas diagnosty, na to wstępne sprawdzenie pojazdu. > moje zdziwienie jest duże, bo przecież od dłuższego czasu jest dyskusja, żeby podnieść ceny za > badania w SKP, bo w SKP mało się zarabia, ???? Okresowe badanie techniczne to jest czysty zysk, koszty niewielkie a 98zł za 5minut diagnostyki + 10minut pisania papierów wpada. Podstawa, żeby za dużo samochodów nie uwalać bo pójdzie fama i będzie mało klientów. Przynajmniej tak mówią ludzie prowadzący takie biznesy, nie wiem gdzie słyszałeś, że jest to kiepski biznes. > a tu takie miłe podejście. rozumiem, że konkurencja > duża i nie śpi, więc SKP się stara. ale kto tu za co płaci? Właśnie po to, żeby przyciągnąć klientów. > a u Was też tak można wcześniej podjechać na kompleksowe sprawdzenie pojazdu? Jasne, u mnie to nawet jak na przeglądzie okazało się, że mam wybity sworzeń wahacza a było to za dużo, żeby przymknąć oko to odesłali bez płacenia. To jest lepszy biznes niż choćby wulkanizacja. Pozdrawiam BAS
-
Metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu
T u l e j e t y l n e j b e l k i. Pozdrawiam BAS
