Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
Mercedes W211 - diesel, automat - jakie opinie?
Jeśli W211 to tylko poliftowy, który w testach bezawaryjnosci jest w czubie w przeciwienstwie do przedliftowego, który zajmuje koncowe lokaty Kłopot w tym, że lift wyszedł dopiero w 2007 roku
-
Jak działa skrzynia CVT?
> Na pewno nie w kazdym trybie pracy - w zasadzie domyslny wyklucza cos takiego, zdjecie nogi z gazu > powoduje "efekt luzu", cos jak w starszych automatach. Natomiast w trybie udawania biegow juz > tak...z tym, ze nie kazde CVT ma taka opcje. hmmm... to kiepsko, generalnie pytam, bo rozwazam zakup Lexa 450h, a w nim była montowana jedynie CVT
-
Jak działa skrzynia CVT?
a mozliwe jest hamowanie silnikiem z taka skrzynia?
-
Jak działa skrzynia CVT?
Tak sie zastanawiam... i nie bardzo rozumiem, nie chodzi mi o schemat działania mecghanizmu skrzyni, a o użytkowanie takowej. w manualu czy stopniowym utomacie sprawa jest dla mnie jasna - jadę ze stałą predkością (np. 90km/h) wrzucony jest najwyższy bieg, obroty jak namniejsze, aby spalanie było też najniższe, w przypadku gdy chcę wyprzedzić jakiś samochód (z prędkości np 70km/h) w manualu redukuję na 3, automat sam sobie dobiera redukcję i lecimy a jak to wygląda w CVT? jakieś obroty silnika tam są, ale czy stałe? co się dzieję przy stałej prędkości 90km/h? co się dzieje przy naciśnięciu gazu do oporu?
-
Lexus
> Była taka opcja, ale kosztowała ponad $2K i nikt tego nie brał. Nie, mój nie ma. to poszaleli, ciekawe ilo to kosztowało w DE a fotele z masażem były w opcji, bo znalazłem rozbiezne informacje?
-
Lexus
a masz moze w wyposażeniu tempomat z radarem? pamietasz czy mozna było zamówic taką opcję?
-
Lexus
> W trasie mam spalanie ok 8-8,5. ... > świadczy o wysokiej żywotności tych aut. hmmm... to co napisales napawa dosc optymistycznie osobiscie kusi mnie 450h
-
Lexus
> Dwa msc temu kupiłem GS tyle, że 300. Osiągi jak dla mnie wystarczające. Bardzo przyzwoite > spalanie. > Podaż GS z 2005-2011 jest całkiem spora. Do tego bardzo wiele egzemplarzy pochodzi z 1szej ręki. a jak ze spalaniem w 300? kupiłeś RWD czy AWD? robiłeś już coś w autku, kupowałeś jakieś części? zamienniki są? ceny nie zabijają?
-
Fiat 2300S Coupe
Lausanne miał ładniejszy dach, ale duzo brzydszy przod:
-
Jak poprawic wyglad lakieru?
> Ale kolejne pytanie > Poleruje auto padem tricolor recznie lub dedykowanym do maszyny. Pozostałości usuwam takim > recznikiem z microfibry? > Glaze czym nanosić i czym wycierać? > Wosk aplikatorem i tez wysierać recznikiem? > Niby szczegoly ale wole sie dowiedziec. Ja po polerce po prostu myłem samochód Glaze nanosic mozesz recznikiem i recznikiem scierasz, wosk nanosisz aplikatorem i recznikiem scierasz Tu masz bloga z podstawowymi hasłami: http://www.detailer.pl/blog/2011/05/cleaner-politura-glaze-sealant-aio-jak-sie-w-tym-polapac/
-
Jak poprawic wyglad lakieru?
> No właśnie zastanawiam się czy warto kupić polerka za 600zł. Aby użyć jej od wielkiego dzwonu. > Co do środków kupie jakieś potrzebuje raczej porady co kupić i w jakiej kolejności używać czym > dozować. > Rozumiem, że powinno to wyglądać tak. > Mycie szamponem o neutralnym PH na dwa wiadra. > Później glinka z lubrykantem. > Znowu mycie. > Polerka ręczna czym polerować i czy jest jakaś technika specjalna. > Na koniec wosk. > Ale są wzmianki o cleanerach nie mam pojęcia czy używać go z glinka czy to jest etap po glince a > przed polerką? > Więc poproszę pełne nazwy środków w jakie ręczniki się zaopatrzyć aby być zadowolonym z efektu. > Z góry dzięki. to i tak bys musial sobie cos kupic, ale na poczatku trudno samemu cos wybrac do danego lakieru, dlatego dobrze sobie jest sprawdzic jak wyglada dany srodek czym polerować to już Ci detailingowcy napisali, ja dodam, że dobrze jest polerować wzdłuż danego elementu (dach, maska, drzwi - przód tyl, klapa bagażnika - lewo, prawo) glinka służy do zebrania mini nierówności na lakierze, niedomytą spadź, smołę itp. za pierwszym razem byłem niesamowicie zdziwiony, bo lakier w dotyku przed i po glince to zupełnie inna bajka cleanera mozesz uzyc po glince, powinien Ci trochę przygotować lakier ja kupuje reczniki z microfibry, kiedyś w Leclerku można było się zaopatrzyc w reczniki z takiej delikatnej, mieciutkiej micro za 3 zł sztuka, teraz już ich nie widzę
-
Typowanie wyników F1 2013 - Niemcy
SzefSzefow 1. Raikonnen 2. Vettel 3. Hamilton 4. Webber 5. Alonso 6. Grosjean 7. Massa 8. Button
-
Jak poprawic wyglad lakieru?
Ostatnio robiłem swojego Misia Jeśli nie chcesz maszynowo to najlepiej będzie glinka - cleaner - wosk - QD Mam sealanta, wosk Collinite 476s, QD autobrite - to sealand protect, więc jeśli chcesz to mogę odstąpić Ci trochę na wyprobowanie
-
Wysyłka kół kurierem?
> Ja po poszukiwaniach i kosmicznych cenach wysłałem pocztą... tylko trzeba zapakować osobno i > szczelnie. Firmy sprzedające w Internecie mają umowy to inaczej na nich kurierzy patrzą... > inaczej ciężko. a jaka różnica w cenie miedzy kurierem a PP?
-
Wysyłka kół kurierem?
Mam pytanie, bo może ktos praktykuje Czym wysłać koła 17 cali z oponami 215/45/17? Jak je zapakować? po sztuce czy po 2? Gdzieś obiła mi się reklama jakiegoś kuriera, który chwlił się, że w ofercie ma właśnie usługę wysyłki kół samochodowych, ale nie mogę za nic znaleźć
-
"Galeria Pępowo" - Muzeum VW
> niee, to jakiś nissan, datsun czy cos takiego > nie mam jego zdjęcia, tylko taki kawałek: Toyota AE86 w wersji Coupe jak sadze
-
"Galeria Pępowo" - Muzeum VW
a co stoi po lewej stronie tego prosiaczka? to chyba nie jest maserati?
-
Z czego to felga?
stawiam na fiata... albo na tunig z epoki, znaczy sie felgi zamienne, a nie oryginlne
-
Wielka Brytania GP - Dyskusja
> Pany,a od kiedy stalowe elementy w oponie zastąpiono włóknem węglowym?Może z tym jest trochę > przekombinowane kevlarem, kevlarem! drut w stopce opony został zastąpiony linką kevlarową, nic nowego - w oponach rowerowych stosowane rozwiązanie od lat
-
mb 190 3.6 amg cosworth
> ale tego sprzęta doprowadzić do stanu "tuningu z epoki" byłoby już ciężko > ale tak BTW, to Panowie Mokrii i Szef, czy ja rozmawiam z praktykami, czy teoretykami tuningu? bo > zupełnie inaczej podchodzi się do tematu i rozmowy wiedząc ile kosztuje felga, ile pracy > trzeba poświęcić żeby doprowadzić ją do ładu, ile trzeba się nasiedzieć przy zawieszeniu, albo > naszarpać przy swapie... > to jak to jest? daj juz spokój z tymi felgami, bo w tym przypadku arteki L kosztują niewiele mniej niż skręcane amg myslę, że to nie czas ani tym bardziej miejsce na licytowanie się kto ma wiekszego i co zrobił, dywagujemy nt. konkretnego zepsutego moim skromnym zdaniem merca
-
mb 190 3.6 amg cosworth
może tak sobie dywagować, jednym się podoba rybka innym pipka myslę, że ten koleś włożył w swego merca o wiele wiecej pieniędzy i pracy: jednak szacunku tak łatwo bym mu sie oddał
-
mb 190 3.6 amg cosworth
znalazłem prospekt z dodatkami do 190 amg: http://www.bilder-speicher.de/07102809299609/foto/mb-190e-amg-prospekt-seite.html możemy sie z niego dowiedziec jak powinien wyglądać 190 amg
-
Typowanie wyników F1 2013 - Wielka Brytania
SzefSzefow 1. Hamilton 2. Vettel 3. Webber 4. di Resta 5. Rosberg 6. Raikonnen 7. Alonso 8. Sutil
-
mb 190 3.6 amg cosworth
> nie, po prostu mam ten kącik za nieco wyższy poziomem komentarzy niż HP i nie traktuję go jako > konkurs na największą grafomanię (który spokojnie wygrywasz) ale przyznaj, ze ten merc nie jest w porzadku... strzaszne lampy przednie i tylne okropne końcówki wydechu kierownica ochydna ale zabił mnie grill w czesciowo czarnym macie ładne wypolerowane arteki L, ktore jednak nie pasują do tej 190 widziałbym oryginalna kierę oryginalne lampy z pomarańczowymi kierunkami oryginalne kwadratowe końcówki wydechu oryginalny grill a felgi dałbym takie: generalnie autko wydaje sie byc zmeczone życiem i wlascicielem, ktory je dobil tanim chińskim tuningiem - w ogole zastanawiam sie co ten watek tu jeszcze robi... nie powinien byc przeniesiony na kacik tuningu?
-
Pytanie do detalingowców
> Jeśli niczego nie masz, to chyba najłatwiej dostępny (bo w markecie) będzie Tenzu truck. orientujesz sie w jakich marketach jest dostepny? pod nosem mam jedynie leclerca i carrefoura