Zawartość dodana przez Ryb
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Prawda. Moja uwaga była ogólna w stosunku do reklam Toyoty. Nie podważam Twoich doświadczeń. Niepotrzebnie się dałem wciągnąć w tę dygresję. Generalnie nie polecam reklam Toyoty i na tym poprzestańmy.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Oczywiście że nie tylko oni, ale to nie czyni przecież automatycznie reklam Toyoty obiektywnym i rzetelnym źródłem informacji. Więc moje dyskredytowanie ich w pierwszym poście jest nadal aktualne, prawda? ZTCP (to chyba kol. @wladmar opisywał) tam nie było jednostkowej wady USB - przedstawicielstwo Toyoty dostarczyło mu wtedy listę telefonów, które nie powodują usmażenia ECU. Więc to problem systemowy skoro taka lista powstała. I trochę przy okazji przemilczany skoro dostępna była dopiero PO usmażeniu ECU. Całe szczęście, że auto na gwarancji. Ale strach przy każdej zmianie telefonu pozostanie. Ale ja chyba w moim pierwszym poście nie twierdziłem, że wiem cokolwiek lepiej lecz że Toyota kłamie w reklamach. I to nie zostało zdementowane. Dalej to już sam zbudowałeś polemikę, z którą teraz bohatersko wygrywasz.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Och, lista jest długa - samoładujące akumulatory co nie potrzebują ładowania, lekarze polecający Lexusy, które walczą ze smogiem emitując więcej CO2 i innych zanieczyszczeń niż mój diesel, reklamy Zientarskiego będące klasą samą w sobie, "elektryczny napęd hybrydowy", który 100% energii bierze ze spalania benzyny czy wreszcie oskarżenia Toyoty o greenwashing, oszustwa w podawaniu emisji (które jednak udało się sprytnie wyciszyć, wyciągnąwszy wnioski po aferze VW) oraz wymuszenie na japońskim rządzie opóźnienia planów elektryfikacji samochodów o bodaj 15 lat. Można by tak wymieniać... Generalnie może i tak. Ale czerpanie wiadomości o tym z reklam akurat w przypadku Toyoty (która kłamie nawet bardziej niż Skoda) jest złym pomysłem. Warto też mieć na uwadze, że 4-5 to one tu nikomu nie palą, bo jest to raczej 5-7 a podłączenie do portu USB telefonu Samsunga może skończyć się gwałtownym upadkiem mitu bezawaryjności. I żeby nie było - to są może i dobre auta ale w roku 2021 można mieć hybrydy z technologią z roku 2021 (lub nawet auta w pełni elektryczne) jeśli się pójdzie gdzie indziej, bo Toyota odkurza tylko technologię sprzed 10 lat i wsadza ją w coraz bardziej kolorowe opakowanie w postaci reklam. Może i nadal całkiem dobrą technologię ale jednak coraz trudniej ukryć te 10 lat.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
W sensie, że jak słuchasz kłamcy to rozbierasz na czynniki pierwsze które słowa są kłamstwem a które akurat przypadkiem mogłyby być prawdą? Po prostu sięgasz do innych źródeł i tyle.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Słuchanie reklam Toyoty to nie jest chyba najlepszy pomysł.
-
Infrastruktura
Że też Ci się nie znudzi... Siedem miesięcy minęło, nadal ani jednej ładowarki oddanej do użytku a Ty wciąż się upajasz kolejnymi sukcesami na papierze. Życzeniowe myślenie level expert.
-
Mercedes EQS
To jest kanał gościa, który się bawi tabletami. Możesz jednak przy odrobinie wysiłku znaleźć na YouTube kanały ludzi, którzy testują auta i zobaczyć jak oni oceniają ten samochód. Polecam.
-
Mercedes EQS
To było do przewidzenia, że gdy "normalni" producenci premium wreszcie zabiorą się porządnie za elektryki to Tesla stanie się przy tym z dnia na dzień niedorobioną, plastikową mydelniczką.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Bo dodajesz jakieś szklane dachy. To jest do jeżdżenia a nie do gapienia się w niebo.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
339k za Volvo? Trzeba być fanem marki. BMW za tę kwotę zjada te Volvo na śniadanie. https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/jyugvdkg
-
Dacia Spring - pozamiata?
Ja mogę nawet dać przykład z Indii. Model: Jaguar i-pace Właściciel marki: TATA Motors
-
Infrastruktura
Ech, przechytrzyli mnie. Ja od początku nie zakładałem że tam będzie tylko po jednym gniazdku bo to byłoby bez sensu. Cóż, pozostaje czekać. Zanim ja się zdecyduję na elektryka to infrastruktura na pewno już będzie gotowa.
-
Infrastruktura
No i to jest jakaś wiadomość! Planowali dwie a otworzą sześć - ten miś pokazuje na co ich stać. Biorąc pod uwagę w jakim tempie Ionity realizuje swoje plany mogą już strzelać korki od szampanów a w planowanych dziewięciu bonusowych lokalizacjach ustawiać się kolejki, bo otwarcia tuż-tuż.
-
Mercedes EQS
Myślę, że klasa S ma inne priorytety niż być najszybszym. Ale jeśli zrobią jakiś elektryczny odpowiednik CLS (EQ-CLS?) to może być ciekawie.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Xdrive właśnie potrafi jeździć jak tylny napęd latem i jak AWD zimą.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Xdrive to powinien być absolutny priorytet, a nie jedna z "wielu innych rzeczy".
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Można też dopasować cyfry na prędkościomierzu do cyfr na znaku ale to niepopularne w Polsce. Sądziłbym że Polacy to analfabeci ale zauważyłem, że po przekroczeniu granicy wracają im podstawowe umiejętności odróżniania od siebie cyfr. Dziwne. Może dopłać do xdrive i bądź szczęśliwy cały rok?
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
W zimie będziesz się męczył i klął. Latem będziesz się cieszył i twierdził, że zima nie ma znaczenia. I tak w kółko. Ja bym już nie kupił auta z napędem na przód.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
BMW. Bo się lepiej prowadzi a ten AA to szajs. Mając wbudowaną navi BMW (całkiem niezłą przecież) nawet bym się nie fatygował żeby to włączać.
-
Rabaty na premiumy
Dali mi auto na kilka dni, sam sobie jeździłem po plażach i stokach. To zapamiętałem, nie zapamiętałem tylko nic z tej konfiguracji. Jeśli jesteś zdrowym mężczyzną to też byś nie zapamiętał. W końcu wymyśliłem, że podam im kilka opcji "must have" a reszta mnie nie obchodzi i niech mi zrobią listę z tego co mają na stocku. Najlepszy sposób żeby się nie użerać z konfiguratorami.
-
Dacia Spring - pozamiata?
Podobają mi się dopłaty do kabli i możliwości ładowania. Ogromny krok w stronę klasy premium.
-
Rabaty na premiumy
Potwierdzam. Konfigurowałem tak X3 i X5. Był bardzo wygodny fotel i bardzo ładna pani. Kazałem sobie więc wszystko tłumaczyć żeby to trwało jak najdłużej a i tak zupełnie nic nie zapamiętałem. W końcu nie kupiłem ale i tak warto było.
-
Auto nie za milion ale gruba reklamacja
Serio? Jak na razie moje osobiste doświadczenia wskazują na co innego.
-
Włączniki światła - zapalanie w dół czy w górę ?
Sześć lat myślałeś nad odpowiedzią? Pewnie trzeba było po te normy do sklepu podjechać.
-
SsangYong Tivoli
Który to podatek będzie jedynym powodem dla którego część ludzi przesiądzie się na elektryki.