Zawartość dodana przez Ryb
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Panamera ma też sportplus.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
No to popatrz na film, który wrzuciłem. Auto jedzie między 1000 a 2000rpm, nawet w trybie sport zrzuca tak nisko (chociaż z opóźnieniem w stosunku do zwykłego). Jeśli trzeba przyspieszyć to zmienia bieg i sobie pompuje co tam chce. BTW, polecam film zwolennikom manuali, którzy nie chcą automatów, bo sami są "szybsi".
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Przy stałej prędkości? Po co ma trzymać taki niski bieg? Tu masz benzynę co się kręci ile wlezie a po przy stałej prędkości utrzymuje 1000 rpm.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
2400 to są niskie obroty? Auto powinno już mieć 2 biegi wyżej.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
ZF robi dziewięciobiegową a FCA wsadza do swoich aut aż miło.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Zależy do jakiej jazdy. Do szybkiej dwusprzęgłowe skrzynie są super. Do toczenia się w ruchu miejskim hydraulik potrafi być płynniejszy. Nie wszędzie - są już hydrauliki z autoholdem.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Oczywiście że wrzuci. Ale zmiana prędkości o 30km/h to jest dobry powód żeby zmienić bieg, nie jest to w żadnym razie "bez sensu". Bez sensu byłoby gdyby jechał te 80 z 1600rpm zamiast zmienić bieg i dalej trzymać 1200. Przecież automat jest właśnie po to, żeby auto cały czas jechało z obrotami pomiędzy 1000 a 1500rpm.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
U mnie akurat będzie historia z serwisu - jak zwykle.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Żaden automat którym jeździłem tego nie robił. Redukował tylko gdy obroty spadały do 1000rpm lub gdy zbyt mocno wcisnąłem gaz. Wystarczy się "dogadać" i wszystko działa pięknie.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Oraz koło dwumasowe. A to już spory koszt.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Mitsu co 100kkm wymienia olej w skrzyni, przy okazji płucząc ją () i sprawdzając czy wszystko gra. Zakładam że przy takim serwisowaniu skrzynia podziała długo i bezawaryjnie.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Jest szansa, że po nabraniu wprawy i przyzwyczajeniu będziesz mógł na nim wymusić pożądane reakcje bez czekania, poprzez odpowiednie operowanie gazem.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
W sportowych wersjach są sportowe skrzynie i Kowalski nawet w snach nie zbliża się do tego co potrafią takie skrzynie, np. PDK. Więc to dalej nie ma sensu, chyba że auto stricte do zabawy w zmienianie biegów. Ale będzie wolniej, a nie szybciej. Czasy gdy manual był szybszy już dawno minęły. Zresztą ten manual był szybszy na torze, gdzie testy robił profesjonalista. Kowalski i tak nawet nie zbliżał się do takich wyników, "szybszy" był tylko w katalogu.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Kowalski myśli, że będzie miał taki bieg jaki chce tylko wtedy, kiedy sam go włączy, więc chce manual. Kowalski nie wie, że dobry automat włączy taki bieg jak Kowalski chce zanim Kowalski zdąży pomyśleć że by go chciał. Kowalski nie wie też, że po dość krótkim czasie będzie mógł w ogóle przestać myśleć jaki chciałby bieg. Kowalski dalej ma swoją kontrolę bez zastanawiania się na jakim biegu jechać.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
U mnie oprócz łopatek jest tryb "terenowy", gdzie dalej jedzie w trybie automatycznym ale przy zjazdach nie wrzuci wyższego biegu choćby nie wiem co.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
1. Zautomatyzowane manuale, CVT, stare hydrauliki nie potrafiące zredukować o dwa biegi na raz tylko robiące to po kolei, automaty gdzie producent po prostu spieprzył oprogramowanie i robią co chcą 2. Większość współczesnych skrzyń 3. DSG (nie wszystkie), inne dwusprzęgłowe, 9-biegowy automat w JGC, CVT w Subaru Forester XT (wbrew temu co pisałem o CVT w punkcie pierwszym) i jeszcze kilka innych Co wynika z niewiedzy. Mój automat równie dobrze hamuje silnikiem co manual (a nawet lepiej, bo nie ma przerwy w hamowaniu przy zmianach biegu). I jest sporo automatów na rynku, które tak samo potrafią. Może 20 lat temu to było wyzwanie dla automatów ale czasy się zmieniły.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Jeździłem całkiem sporą liczbą automatów, wystarczającą żeby wyrobić sobie zdanie. No i teraz: 1. są automaty bardzo złe - tych bym nie chciał za żadną cenę 2. są automaty takie sobie - taki mógłbym mieć pod pewnymi warunkami (np. możliwość zmiany biegów łopatkami przy kierownicy) 3. są automaty dobre lub bardzo dobre - takie chcę bez wahania Teraz mam automat. Żeby było śmieszniej, właściwie o zakupie samochodu zadecydowało działanie tego automatu - jest bardzo dobry. Wcześniej jeździłem tym samym autem ze złym automatem (CVT) i nie chciałem tego auta kupić. Skrzynia jednak zmieniła wszystko. Co do kontroli nad autem - mam łopatki pod kierownicą ale używam niezwykle rzadko. W większości wypadków oprogramowanie automatu samo dostosowuje się do warunków i nie ma potrzeby korygowania (potrafi nawet wykryć jazdę w górach i sam hamuje silnikiem na zjazdach). IMO producentowi udało się bardzo dobrze je napisać. W następnym samochodzie będę też miał automat - z zastrzeżeniem, że nie gorszy (lub niewiele gorszy) niż ten obecny.
-
łańcuchy tekstylne - ktos testowal
Próbowałeś robić testy skarpetka vs. bez skarpetek? Duża różnica jest? Taka jak w przypadku łańcuch vs. brak łańcucha czy jednak mniejsza? Sprawdzają się też w głębokim, kopnym śniegu? Napisz coś więcej bo to ciekawe.
-
łańcuchy tekstylne - ktos testowal
Takie coś ogarniesz trytytkami. Dodatkowy plus, że kołpaki nie spadną.
-
łańcuchy tekstylne - ktos testowal
IMO te skarpety mogą okazać się nic niewarte. Ale jest to tylko moje zdanie, po oględzinach "na oko", niepoparte żadnym doświadczeniem z powyższymi.
-
łańcuchy tekstylne - ktos testowal
Chyba Thule też robi coś podobnego ale spodziewałbym się równie wysokiej ceny.
-
łańcuchy tekstylne - ktos testowal
http://www.spikes-spiders.com/
-
czym teraz wyciera się szyby? pytanie o wycieraczki....
Denso. I wątek można zamknąć.
-
Tesla padnie?
Tak, zakładając że stacja jest pusta. Ale jeśli w kolejce stoi przed Tobą 5 aut? To masz dodatkową godzinę w plecy. A pięć aut w kolejce na stacji przy autostradzie to nie jest jakaś wielka liczba.
-
Tesla padnie?
W Europie w sezonie wakacyjnym stoi się czasem w godzinnych kolejkach na zwykłych stacjach benzynowych przy autostradzie. Przy konieczności ładowania korki byłyby po horyzont. U Ciebie jest trochę inny model podróżowania, bo wszystko co dalej ogarnia się samolotem.