Skocz do zawartości

r1sender

administrator
  • Liczba zawartości

    63 971
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    159

Zawartość dodana przez r1sender

  1. Przecież na S max dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Czemu miałby sobie taki silnik nie poradzić? Z resztą w Renault jest możliwość wypożyczenia samochodu na 24 godziny i co za problem samemu się przekonać.
  2. Każde osobowe auto w którym rozkładają się siedzenia z przodu.
  3. Na takie to ja mogę 20 letnim busem jeździć, przynajmniej dach mi umyje osobówki za cholerę nie. Pomijam, że te szczoty nie domywają w załamaniach. Jeżdżę od kilku lat na bezdotykową pod domem i nie wiem od czego to zależy ale chemia jest nierówna. Raz brud rozpuszcza aż miło, innym razem wcale. Osobowe też tam myję ale jadę ze swoją chemią, pianownicą, wiaderkami, rękawicą i szmatami.
  4. Wszystko można ale ceramika to nie jest pancerz nie wiadomo jaki.
  5. Do ceramiki są specjalne szampony i piany o neutralnym pH.
  6. No jednak nie ten sam silnik
  7. tak, pierwszy silnik nie dojechał do 70 tyś. km, drugi zrobił trochę ponad 100 tyś. km i nic się z nim nie działo. Oleje, filtry i świece. Wymiana oleju pomiędzy 10-12 tyś. km
  8. Jako były posiadacz 1.2 Tce w Megane IV mogę napisać, że byłem zadowolony. Mnie wszystkie przypadłości tego silnika ominęły. Z odczuć to bardzo fajny i elastyczny silnik w codziennym użytkowaniu. Oleju nie żarł. Jakiekolwiek ubytki na bagnecie objawiały się po ok. 12 tys. Km od wymiany oleju. Wtedy wjeżdżał nowy olej i filtr.
  9. r1sender

    Silniki M30 Bmw

    Jak E32 nie jest wielką limuzyną to czym jest? Imo jak najbardziej pasuje do takiego auta, duży moment, moc (jak na ówczesne czasy) i ponad 1,5 tonowe auto sprawnie się oddychało. Wszystkiego tyle, żeby w ciszy, bez wycia spod maski można z prędkościami autostradowymi połykać kilometry, wyprzedzać bez obawy, że dziurę w podłodze zrobisz albo obrotomierz zamkniesz
  10. r1sender

    Silniki M30 Bmw

    Wtrysk Tyle samo żarło 2.5V6 w Alfie 156 i 2.5V6 w Fordzie. Błąd się mi wkradł kod silnika m30b35.
  11. r1sender

    Silniki M30 Bmw

    Właściwie to m20b35. U mnie był spięty z automatem ZF 4HP22. Silnik bardzo fajny, z mechaniczną regulacją luzu zaworowego, na łańcuchu rozrządu który przy przebiegu ponad 400 tyś km. nie wymagał wymiany. Wałek rozrządu również nie kwalifikował się do wymiany. Kompresja w górnych granicach, olej dolewamy w ilości niecałego litra na 10 tyś. km i co tyle była robiona wymiana. Pilnować wiska to nie będzie się grzać, upierdliwy przy odpowietrzaniu układu chłodzenia. Bardzo dobrze wyważony układ korbowo-tłokowy, żadnych drgań podczas pracy. Najmniej ile mi spalił to 13 litrów, a potrafił i 19. Z wielkim sentymentem wspominam ten silnik i w ogóle 7 E32.
  12. Trzeba zamówić i jak nie ma na miejscu to poczekać aż ściągną. Parę razy tak w ASO zamawiałem i zawsze dostałem. Jedyna rzecz której w ten sposób nie kupowałem, a rzeźbiłem to przewody klimatyzacji na tył do busa.
  13. a kto by się obrotami w takim automacie przejmował, odpalasz i idziesz sobie na taras piwko pić
  14. coś od siebie, miałem stare ej9, raz zdarzyło mi się zrobić więcej kilometrów na rezerwie- auto było fest leciwe. Od tamtego czasu miałem problem, auto poszarpywało. Wyczyściłem zbiornik w którym było pełno szlamu, 2x filtr paliwa wymieniłem bez skutku. Dopiero demontaż wtryskiwaczy i podłączenie ich na krótko pod aku z jednoczensym dmuchaniem wysokim ciśnieniem pomogło. Z jednego wtryskiwacza wydmuchało dokładnie taki sam szlam co w zbiorniku i na sitku od pompy.
  15. w meganie II miałem problem z czujnikiem ciśnienia, albo chłodziło normalnie albo na chwilę załączało i wyłączało. Po wymianie problem znikł.
  16. Ale ja tego nie neguję jednak rotacja dalej jest w obiegu ze względu na cięcie. Przyjęło się, że dualka więcej wybacza co może mieć znaczenie u kogoś kto dopiero zaczyna zabawę w polerowanie. Filmy instruktażowe z reguły kierowane są do kogoś kto się czegoś uczy. Też śledzę niektóre kanały i goście polerują oboma typami maszyn, chociaż faktycznie więcej oscylacyjnych dotyczy.
  17. Wszystkie maszyny polerskie czy to rotacyjne czy oscylacyjne(DA) kształtem przypominają szlifierki kątowe. Po prostu tak ergonomiczny kształt został wymuszony przez technikę prowadzenia maszyny po elemencie. Maszyna rotacyjna w studiu detalingowym to jak garnitur u faceta, po za tym jest bardziej efektywna od dualek. Co byś nie kupował to patrz, żeby miała wolny start i stabilizację obrotów. Pierwsze żeby pasty nie rozrzuciła w koło nim po elemencie rozprowadzisz, a drugie żeby pod naciskiem nie zwalniała. W tych najtańszych różnie z tym bywa jak się czyta fora, nie zawsze jest tak jak deklaruje to opis na kartonie. I pad często czyść. Najlepiej jakbyś miał dwa. Po 1/2 elementu wymieniasz na nowy, czyscisz i tak na zmianę. Za każdą zmianą impregnuj pada. Nie oczekuj, że w jedno popołudnie zrobisz to dobrze, bo nie zrobisz, chyba że na sztukę. I tak najważniejsze jest przygotowanie powierzchni przed polerowaniem. Lakier ma być czysty, fest umyty, bez zaschniętych kup, soków z drzew, owadów czy smoły.
  18. r1sender

    Renault - Arkana

    Pewnie na wyposażeniu przy konfiguracji ktoś oszczędził, to jest realizowane przez radar, a asystent pasa przez kamerę w przedniej szybie. Zen to chyba jedna z najniższych opcji wyposażenia.
  19. r1sender

    Renault - Arkana

    i tu jest plus, że możesz sobie start/stop z przycisku na konsoli wyłączyć. Miałem Megane IV i po kilku jazdach zatrybiłem, że to po wejściu do auta i odpaleniu silnika, wciskałeś guzik i po temacie. Z resztą nie uważam, żeby akurat jakoś specyficznie w porównaniu do innych marek reagował. No ale u mnie była manualna skrzynia, a inne auta z tym systemem też w manualu ujeżdżałem.
  20. po 2-3 elemencie ręce Ci odpadną od tej wkrętarki i akumulatorków nie nadążysz ładować.
  21. Mi robił warsztat od renówek, jakby nie chcieli się podjąć to znalazłem firmę która miała skrzynię do benzynowego trafica o takim symbolu jak moja, szukaj pod hasłem skrzynie zając.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.