Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. kjk odpowiedział mireq na temat - Opel
    Kiepski pomysł. W razie wypadku i uszkodzenia gaśnicy, rozpylony proszek może doprowadzić do uduszenia pasażerów...
  2. kjk odpowiedział bas na temat - Motokącik
    To jak szybko jeżdżą na odcinkach bez ograniczenia? :-)
  3. kjk odpowiedział Regesh na temat - Motokącik
    Z całym szacunkiem, za takie pieniądze kupuje się rower, i to nie z najwyższyej półki. Nawet chińskie motocykle 125ccm są droższe...
  4. kjk odpowiedział badyl1982 na temat - Motokącik
    > Pisząc kompletne mam na myśli demontowalne uchwyty w nadwoziu, które ulegają odkształceniu podczas > przeciążeń (pochłaniając energię ulegają założonemu przez inżyniera zniszczeniu), zwijacze, > klamry, zarówno te z pirotechnicznymi napinaczami jak i bez, śruby, jakieś podkładki, > nakrętki. Ogólnie całość. Należy też wymienić elementy do których przykręcone są pasy, jak również elementy do których są przymocowane te elementy.
  5. Jeżeli ma być faktycznie dla wymagających i ceniących komfort to dopisz dwa zera do ceny Chyba że chodzi o komfortowy rower, to wystarczy dopisać jedynkę z przodu (dobry amortyzator do roweru kosztuje ok 3000zł)
  6. kjk odpowiedział deszczowyRoman na temat - Zrób to sam
    > to jak to kiedyś kamienicę wznosili ? Nie wiedzieli, że cegła nie wytrzyma
  7. > tylko w teorii, widmo jest faktycznie szersze, ale na tym się kończy, składowe nadal nie pasują Różnicę wykryjesz spektrometrem. Dla oka - nierozróżnialne. k.
  8. > ale nie ma takiego samego widma jak sztuczne > Nie bez powodu pracujący ze światłem pilnują temperatur barwowych w niskich wartościach 2800-3200K, > chodzi o odwzorowanie barw, a nie o sam odbiór światła (o czym zresztą pisałem wyżej). Znowu "niezupełnie prawda". Są świetlówki, których widmo jest bardzo bliskie słonecznemu, np. Philips Graphica, i ich światło jest zimne: 5000-6500K, a odwzorowanie barw zapewniają lepsze niż np. światło słoneczne po przejściu przez grubą szybę okienną. > Człowiek lepiej wypoczywa przy świetle ciepłym, a lepiej pracuje przy zimnym. To prawda. > specjalnie dla Ciebie, porównanie widm Dzięki, ale niepotrzebnie się fatygowałeś
  9. > bo mniej zakłóca barwę niż to niebieskawe, tak już mamy wzrok ukształtowany. Nieprawda Światło słoneczne w południe ma blisko 6000K. W pochmurny dzień jest jeszcze zimniejsze.
  10. > Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ludzie lubią żółte światło żarówek. LEDy moim zdaniem maja > znacznie ładniejsze światło niz żarówki. Siła przyzwyczajenia. Jeszcze niedawno przy świecach i lampach naftowych siedzieli
  11. kjk odpowiedział AkuQ na temat - Zrób to sam
    Ale w sumie to o co Ci chodzi? A przy okazji - oświetlenie kominka?? W moim świeci ogień
  12. kjk odpowiedział AkuQ na temat - Zrób to sam
    > W projekcie był spadek posadzki 4% w kierunku bramy. 4% to straszna stromizna. 1% w zupełności wystarczy. k.
  13. > ...dostepne na stacjach jak obecnie? > Silnikow dajcych się przerobić na lpg jest coraz mniej wiec raczej dystrybucja lpg też przestanie > istniec. > A moze sie myle. To jest pytanie do wróżki. W Nowym Jorku pod koniec XIX wieku przewidywano, że w 1930 r. stosy końskiego łajna sięgną drugiego piętra domów na Manhattanie. Tak samo możemy rozważać problem LPG za 20 lat.
  14. > To postaw bez zgłoszenia i czekaj na życzliwego sąsiada Przesadzasz. Jak znam życie, to większość ludzi w okolicy pewnie ma jakieś garaże blaszaki itp. W związku z tym nikt nie podkabluje, bo popłyną wszyscy. Chyba że rzeczywiście kolega sąsiaduje z jakimś wrednym ubekiem.
  15. > Ja położyłem ten preparat - 10 minut i nie tylko że nie ciekną, to jeszcze są jak gumowe = zero > poślizgu nawet na mokrym. U nas w biedronce tego nie sprzedają
  16. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > Nie rób tego. Dom nieładny, o złych proporcjach, z archaiczną i tandetną dekoracją, nieekonomiczny w budowie i użytkowaniu. Bardzo trafny komentarz. Kolega AkuQ pewnie zaraz zapyta ile dokładnie kosztuje budowa i utrzymanie tego pięknego i jakże praktycznego balkonu
  17. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    Ale z ciebie upierdliwiec. Nie chce mi się już ciągnąć tego wątku. Wszystko już zostało napisane. Przeczytaj spokojnie od początku.
  18. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > znaczy miałeś za darmo materiał zużyty na balkon: zbrojenie, beton, szalunki,ocieplenie,tynk, > pokrycie (płytki czy co tam masz), barierki? Pewnie tak. I znalazł fachowców, którzy za prosty dach dwuspadowy biorą dokładnie tyle samo co za "góralski", z wykuszami, okienkami itp. k.
  19. > widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc lepiej wynajmij kogoś kto robi z ogrodzeniami ici to > zrobi > przynajmniej będzie pewność że jest dobrze.... Piszesz poważnie? Nawet sobie nie wyobrażasz jak profesjonaliści potrafią spaprać robotę.....
  20. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > Ile oszczędzasz na sezonie grzewczym nie mając balkonów? O tym już w tym wątku było. Nie warto powtarzać. Poza tym oszczędność jest już na etapie budowy - brak balkonów, wykuszy i innej tandety, regularna bryła i prosty dach to konkretne tysiące, które zostają w kieszeni inwestora. Nie biorę udziału w konkursie z sąsiadami na najwyższą basztę a'la zamek Gargamela. > Nie sądzę. Ogrzewanie to nie tylko gaz. Ceny _wszystkich_ nośników energii od wielu lat rosną. Obecny spadek cen benzyny to raczej nie jest trwały trend. > Masz dom pasywny czy tylko zrezygnowałeś z balkonów Mam normalny dom, zaizolowany _trochę_ lepiej niż przewidział projektant. Parterowy, więc balkony z definicji są bez sensu > ogrzewania domu. Wiem, że grosz do grosza No właśnie. > tak jak z lwami, bo komuś mogą się podobać Faktycznie, z miłośnikiem gipsowych lwów na podjeździe i krasnali w ogródku wspólnego języka raczej nie znajdę. k.
  21. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > Nie samą termoizolacją człowiek żyje. Ty chcesz mieć jak najbardziej szczelny dom, bo jest to teraz > modne, tak jak kiedyś były modne gipsowe lwy na podjeździe, będziesz pod pozorem > termowizyjnych kamer próbował udowadniać ile to jesteś w stanie zaoszczędzić, To nie jest kwestia mody. Gdyby gaz kosztował u nas tyle co w USA, to miałbym pojedyncze szyby w oknach i ściany z tektury, grubości 5 cm. Gipsowe lwy zawsze były, są i będą świadectwem braku gustu, niezależnie od aktualnej mody. > stwierdzić, że w najbliższych 50 latach różnice w ogrzewaniu w stosunku do budowli > tradycyjnej, z pustaka +12,15 cm styro nawet z 10 balkonami się nie zwrócą. Ryzykowna teza. Zwłaszcza jeżeli Putin zakręci kurek. > No ale można tak jak ktoś pisał pochwalić się kumplom przy piwie, że ze smartfona zgasisz żonie > światło w kuchni, można się pochwalić, że zaoszczędzasz 500-1000zł na sezonie grzewczym, tylko > jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, zużycie prądu na pompki dodatkowe, wentylatory itp. Ale ja tu nigdzie nie piszę o żadnych kosmicznych technologiach, tylko o tym jak w prosty sposób uniknąć niepotrzebnych kosztów . > A co do samego budowania-Tobie podoba się budynek bez balkonów, mi się podoba z > balkonami-i co mi zrobisz? A ciepło uciekało zawsze i będzie uciekać przez najbliższe lata, > przynajmniej wentylacja jest dobra Ale rozumiesz, że obecność mostków termicznych nie poprawia wentylacji w budynku? Bo z kontekstu wnioskuję, że nie do końca
  22. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > To jest imho zdjęcie jakiegoś tragicznie źle ocieplonego budynku, albo nieocieplonego wcale, bo > wychodzi, że przez ściany ucieka więcej ciepła niż przez szyby, co jest możliwe przy > nieocieplonych ścianach. Przypuszczam, że ocieplenie ścian jest standardowe, a za zimne szyby w oknach w tym przypadku odpowiada niska temperatura na poddaszu. Na parterze "świecą" normalnie, na czerwono.
  23. kjk odpowiedział Elephant na temat - Zrób to sam
    > Jestem na etapie zakupu łóżka i materaca do sypialni. > Ilość typów, rodzajów, materiałów, grubości jest powalająca. Ceny popularnych również od 2000 do > 2000 zł, o sporo droższych nie wspomnę. > Czym się kierować przy wyborze ?? > Jaki wybrać aby było wygodnie, zdrowo i najlepiej nie z tych najdroższych Poszukaj na popularnym portalu aukcyjnym. Jeżeli materac przyjedzie do Ciebie kurierem prosto od producenta, to pominiesz ze dwóch pośredników i kupę kasy zaoszczędzisz. Jest paru sprzedawców, którzy sprzedają tego setki i klienci w zdecydowanej większości zadowoleni. k.
  24. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > W praktyce balkon też się sprawdza - poranna kawka w szlafmycy, czy dzieciaki puszczone na > podwórko pod kontrolą, że o takich prozaicznych tematach, jak wietrzenie pościeli nie wspomnę. > Ja mam dwa balkony od strony ogrodu. Do tego mam taras - duży i pod dachem. Dla mnie kolumienki, wykusze, balkony (koniecznie z taką giętą barierką) i gipsowe lwy na podjeździe to wątpliwa ozdoba. Zwłaszcza gdy na końcowym etapie inwestorowi kończy się kasa i balkon zostaje na długie lata z prowizoryczną barierką z desek. Zaizolować termicznie niby można, ale w praktyce zwykle jest jak na obrazku z kamery termowizyjnej w załączniku, czyli ciepło ucieka jak głupie Z elementów dekoracyjnych jeszcze "zachwycają" mnie styropianowe przypory na rogach budynku, żeby wyglądał solidnie jak średniowieczny zamek, ale to przynajmniej jest tanie i nie pogarsza termoizolacji
  25. kjk odpowiedział sadlos na temat - Zrób to sam
    > Polski dworek. Kosztowny. Mnóstwo takich pseudodworków teraz powstaje. W tym ze zdjęcia brakuje 2 kolumn przy wejściu. Jest tylko balkonik, który komplikuje budowę, zwiększa koszt, stanowi miejsce ucieczki ciepła i jest praktycznie nieprzydatny. Kto i po co będzie wychodził na balkon, mając ogród? Wzięło się to zapewne stąd, że mieszkańcy wsi kiedyś zazdrościli balkonów mieszczuchom z bloków i też chcieli mieć bardziej "miejskie" domy k.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.