Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. kjk odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    Właśnie. W praktyce może się okazać że zmieniła się tylko nazwa z "pozwolenia" na "zgłoszenie" a upierdliwy urzędnik może uprzykrzać życie identycznie jak wcześniej. Albo i bardziej. Kojarzycie jakąś zmianę prawa w ciągu ostatnich 10 lat, którą jednoznacznie można określić jako dobrą dla ogółu normalnych ludzi? k.
  2. > Czyli za jakiś czas wprowadzą zakaz rozmów kierowcy z pasażerami w czasie jazdy Nie od dzisiaj prawo sprawia wrażenie jakby było tworzone przez idiotów dla idiotów. Natomiast dekoncentracja wskutek rozmowy z pasażerem i znacznie większa dekoncentracja przy rozmowie przez telefon (z zestawem lub bez) to fakty dobrze zbadane naukowo. > Tak jak dawno > temu w PKS "Rozmowa z kierowcą w czasie jazdy ZABRONIONA" Ten przepis nadal obowiązuje. I dobrze. Kierowca autobusu z ludźmi ma bezpiecznie wozić pasażerów a nie plotkować. k.
  3. > Mylisz się - badania już wielokrotnie wykonano i jak najbardziej taki gadający z łapki jest parę > razy bardziej zdekoncentrowany od gadającego przez zestaw. O zajętości łapki to nawet nie > wspominam > No, ale masz jakieś wsparcie? Mijasz się z prawdą. Do poczytania: klik Sekcje: "Porównanie telefonu trzymanego w ręku z używaniem zestawu głośnomówiącego/słuchawkowego" i "Porównanie rozmawiania przez telefon z rozmawianiem z pasażerem". Są odsyłacze do badań naukowych.... k.
  4. > Faktycznie żenada że zamiast kupić dziecku cukierki a sobie zestaw to odebrał telefon i 200 pójdzie > na odbudowę Łazienkowskiego Ludzie, ale czy wy wiecie, że zagrożenie nie wynika z zajętej reki, tylko z dekoncentracji dzwoniącego? Z głupim prawem trzeba walczyć, a nie niewolniczo przestrzegać, bo tak kazali. W kwestii bezpieczeństwa na drodze zestaw głośnomówiący praktycznie nic nie zmienia. k.
  5. kjk odpowiedział Polarny na temat - Motokącik
    > Zwłaszcza jakbyś jechał 2 dni zamiast kilku godzin. Gdyby transport kołowy zastąpić dronami, to czemu nie
  6. > hobby, to ma kolega koNik, który kupuje Gaz'y, albo Lincolny. A traktowanie w ten sposób > dziesięcioletniej skody, to nie hobby, to choroba Za 30 lat taka skoda też będzie atrakcją k.
  7. > to się przecież nadaje do leczenia Etam. Hobby jak każde inne
  8. Miękkie zawieszenie ma ogromny wpływ. Jeżeli nie chcesz zmieniać samochodu, rozważ montaż amortyzatorów o bardziej sportowej charakterystyce. To może bardzo pomóc - wiem z doświadczenia.
  9. kjk odpowiedział Majkiel na temat - Zrób to sam
    Jak wybierałem dach, to ostatecznie zostały 2 oferty: jedna ceramiczna, druga betonowa. Betonowa miała niegorsze parametry i kosztowała połowę tego co ceramiczna. Co do porastania mchem, większość kilkuletnich czerwonych dachówek w mojej okolicy jest już konkretnie zazielenionych. Można raz na parę lat umyć, zignorować albo... kupić w ciemnym kolorze, żeby nie rzucało się w oczy. Nie widzę, żeby ceramiczne porastały mchem istotnie mniej niż cementowe. Jedyna istotna różnica, poza ceną, to większy prestiż ceramiki. k.
  10. kjk odpowiedział Majkiel na temat - Zrób to sam
    > Jakie parametry porównasz ? Na stronach producenta albo dystrybutora zwykle są informacje o paramatrach technicznych takich jak ciężar 1m2, max. nasiąkliwość, długość gwarancji.... Zwłaszcza nasiąkliwość bywa, wbrew powszechnemu przekonaniu, mniejsza dla betonowych niż ceramicznych. k.
  11. kjk odpowiedział Majkiel na temat - Zrób to sam
    W powszechnej opinii ceramiczne są mocniejsze, trwalsze, lżejsze, mniej nasiąkają wodą. Po uczciwym porównaniu parametrów, często okazuje się że jest odwrotnie. Poza tym, ceramiczne trochę odkształcają się podczas wypalania, a betonowe zachowują idealnie kształt formy. Na polskiej wsi można zobaczyć nawet 50-letnie dachy z betonowej dachówki, ze zwykłego cementu, bez dodatków ani powłok. Współczesne to zupełnie inna bajka. Również Niemcy chętnie teraz kładą betonowe. k. PS A, zapomniałbym, ceramiczne zapewniają większy prestiż na dzielnicy
  12. kjk odpowiedział Majkiel na temat - Zrób to sam
    Porównać parametry i cenę. Jak dla mnie, beton wygrywa, zwłaszcza w kategorii cena/jakość. Brać od któregokolwiek z renomowanych producentów. k.
  13. > Zamontowane drzwi same się zamykają.... Poziomicą wszystkie piony sprawdzone i niby jest ok. Gdzie > problem? przyciąganie ziemskie? Siła Coriolisa
  14. kjk odpowiedział spad na temat - Motokącik
    > Tak na codzien to sluzy tylko do wozenia bagaznika na rowery. I sie zastanawiam, czy do takiego > bagaznika nie lepiej jesli wlasnie hak nie bedzie mial smaru. Przeczytaj instrukcję. Zapewne każą kulę haka wyczyścić i odtłuścić przed montażem bagażnika rowerowego. k.
  15. > Gdybym miał porównywać SDS do udaru, to +/- tak, jakbym porównał motorower do motocykla - niby ma > dwa kołą i jedzie, ale.... Ale co to za porównanie? Raczej jak motocykl i np. drzewo Udar to... udar, a SDS to standard mocowania narzędzi wymiennych.....
  16. kjk odpowiedział open na temat - Zrób to sam
    IMHO nie. Zasobnik to blaszany baniak obłożony styropianem. Cudów nie ma.... k.
  17. kjk odpowiedział COCON na temat - Zrób to sam
    20 zł szkoda za coś co wygląda na chińszczyznę no-name. Za darmo można by ewentualnie wziąć, chociaż moim zdaniem lepiej nie kombinować i kupić nowego Kidde - kosztuje poniżej 100 zł. k
  18. kjk odpowiedział COCON na temat - Zrób to sam
    > Jest ale ile wart nie wiem. Zamówiłem kiedyś koledze i używa ale chyba nie miał okazji nic wyczuć? Przede wszystkim nie należy kupować chińszczyzny niewiadomego pochodzenia (jak w poście powyżej). Kidde to solidna firma, ale chyba akurat nie ma czujnika 2in1 CO i gazu ziemnego. Z drugiej strony, nie wiem czy czujnik gazu ziemnego jest niezbędny - gaz śmierdzi i raczej trudno to zignorować. k.
  19. > kompletnie kolego nie zrozumiałeś o co chodzi... Zrozumiałem. Z braku realnych problemów tworzysz sobie wyimaginowane i próbujesz rozwiązać przy pomocy Autokącika.
  20. > Jak go stać na wygodniejszy, to czemu ma się mordować w jakimś jeździdle ni to miejskim ni to > kombi. > Gdyby stać go było na RR to mógłby marudzić, bo czemu nie. Jak go stać i chce mieć, to niech kupuje i nie marudzi. A jak nie stać, to też marudzenie bez sensu...
  21. > Swietny pomysl > Po 2-3h w takim aucie mam dosc, bo siedzenia sa zazwyczaj mega niewygodne... To jest zwykłe pitolenie. Tak samo mógłbyś marudzić, że stać Cię tylko na mercedesa, ale chciałbyś jeździć Rolls-Roycem, bo w mercu ciasno i słabe audio. k.
  22. > pytanie dodatkowe: czym przymocować styropian do drzwi? klejem jakimś? nie odpadnie to jak drzwi > dostaną mrozu? W pierwszym lepszym sklepie budowlanym dostaniesz klej montażowy do styropianu (nie każdy się nadaje). Nie odpadnie. k.
  23. > nook ziom > ale wchodze w specyfikację świetlówki i tam 36w daje 1100 lumenów./ > 23w CFL philips daje 1500 lumenów Nie wiem skąd masz dane. Przyzwoite świetlówki liniowe T8 36W dają ponad 3000 lumenów, kosztują niewiele ponad 10 zł i żywotnością biją na głowę kompaktowe. Trochę drożej można kupić takie, których widmo jest niemal identyczne ze słonecznym. k.
  24. > za miast tych swietlówek mogłes wstawić 3x20w CFL lub 6x 20w CLF = wychodzi taniej Można też 1x5W - będzie jeszcze taniej. Zrozum tylko, że świetlówki liniowe są ciągle trudne do pobicia w kategorii ilości światła przyzwoitej jakości z 1 wata pobranej mocy. k.
  25. > Jest o oświetleniu, to ja zapytam przy okazji o ogrzewanie. Garaż w szeregu, murowany, na jedno > auto, drzwi stalowe. Zacząć od ocieplenia drzwi styropianem. k.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.