Skocz do zawartości

Żarówki - warto kupic ??


Tasior89

Rekomendowane odpowiedzi

> Znalazlem na allegro takie żarowki

> http://allegro.pl/item448567277_tuning_zarowki_xenon_h4_55_60w_50_prezent.html

> Czy warto wogole cos takiego kupic?

> czy one cos daja?

> stosowal ktos z was cos takiego??

Miałem coś podobnego. Świeciły ale jak założyłem Tungsramy to było dużo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem na allegro takie żarowki

> http://allegro.pl/item448567277_tuning_zarowki_xenon_h4_55_60w_50_prezent.html

> Czy warto wogole cos takiego kupic?

> czy one cos daja?

> stosowal ktos z was cos takiego??

Ale do tego ustaw dobrze lampy zebys nie walił po oczach jak np kolega Jared hehe.gif033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem na allegro takie żarowki

> http://allegro.pl/item448567277_tuning_zarowki_xenon_h4_55_60w_50_prezent.html

> Czy warto wogole cos takiego kupic?

> czy one cos daja?

> stosowal ktos z was cos takiego??

Witam .te żarówki to dziadostwo ,szkoda kasy i zawracania głowy ,mam takie w Uniaku , http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=436179087 , tańsze i są bardzo dobre ,mam je 2 lata i super świecą ,kupić to firmowe , a nie dziadostwo niewiadomo jakie i kto to robił,polecam Philipsa Premium +30 % , jak chcesz mocniejsze światełka, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz pamiętam! u mnie też nie dały się wyregulować z środka

> pokrętłem, jednym słowem paść!

a co mają żarówki do regulacji pokrętłem ???

widocznie miałeś uwalony ten regulator, który w uniaku jest nienaprawialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te żarówki pobierają nie 55W tylko np. 80 W a świecą jak choinka

kolega ma racę one są mocniejsze i dlatego lepiej świecą Teraz tak jak chcesz to na allegro możesz kupić"ksenony" nawet 100/95W a możesz kupić firmowe Tungsramy czy Philipsy.

Problem będzie gdy zimą przy mrozie zapalisz "ksenony" które nie dość że pobierają więcej prądu to jeszcze wydają duuuużo więcej ciepła- co może się wiązać z pęknięciem klosza reflektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu czytałem dużo o żarówkach.

W skrócie to:

Primo - tylko markowe (philips, osram, hella, tungsram etc)

Secundo - Nic co ma więcej wat niż 60/55w - zauważ, ze renomowani producenci nie robią wynalazków 100w.. chyba, ze do sportu ale to nie ma przecież homologacji na drogi publiczne.

ja mam philips extreme power - extra! Jeszcze nie padły - z tym sie trzeba liczyć przy takich żarówkach.

na zapas mam gt150

nastęne jakie kupie to chyba osram + 90% ładnie siwcą i są nie drogie - wiadomo trwałość to słaba strona.

Po zamontowaniu nowych żarówek (tych mocniejszych)/reflektorów/przekaźników polecam korektę regulacji świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie można znaleźć taki właśnie 'awaryjny' zestaw żarówek do Uno,

> żeby wozić je w bagażniku na wszelki wypadek??

Taki właśnie? tu nikt nie mowi o zestawie bo zestaw to żarówki roznego rodzaju ktore mozna kupic w auchanach i innych sytuacjach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę się pod temat bo też rozważam zakup H4 i mam pytanie posiada

> ktoś te żarówki klik

> Czy one rzeczywiście dają niebieską poświatę ?

> rozważam zakup między tymi powyżej a tymi klik

Wiesz niebieskie świecenie trochę gorzej świeci niż na biało. Jak ma wyższą temperaturę to więcej świeci na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz niebieskie świecenie trochę gorzej świeci niż na biało. Jak ma

> wyższą temperaturę to więcej świeci na niebiesko.

GT150 nie dają niebieskiej poświaty... bardziej jest wpadająca w biały, biało-błękitny

ale nie niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem na allegro takie żarowki

> http://allegro.pl/item448567277_tuning_zarowki_xenon_h4_55_60w_50_prezent.html

> Czy warto wogole cos takiego kupic?

> czy one cos daja?

> stosowal ktos z was cos takiego??

Święta się zbliżają więc te żarówki na choinkę jak znalazł.

Tylko do tego się te żarówki nadają.

Kup sobie najnormalniejsze wzykłe białe żarówki halogenowe w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym. To będzie wówczas najlepszy zakup odnośnie zarówek.

Nie rozumiem czemu ludzie dają się złapać na takie bzdury, a żarówki made in china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy może lepiej kupić coś tańszego a mianowicie jakieś lepsze żarówki podaje modele boje_sie.gifSRAM"

model żarówki NIGHT BREAKER H-4 60/55w albo coś z philipsa H4 NightGuide Double Lifetime 12V 60/55W, albo H4 X-treme Power 12V 60/55W a wracając do bixenonów to podaje przykłady tych które mnie interesują z allegro HID BI-XENON GWARANCJA nie zakłócają urz. elek. (numer 447943966) może ktoś sie na tym zna i pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu bixenony nie nadają się do zwykłych lamp , czemu muszą być

> soczewki ,

bo po pierwsze lampy z uno mają homologacje tylko do żarówek H4 , ewentualnie R2

po drugie nawet jak bedzie wyraźna granica światła i cienia to za dużo będzie swiatłą emitowanego ponad tą granicą (bedzie oślepiać)

podjedź do jasne ściany na ok 1m zapal światła i zobacz ile światła idzie do góry już przy żarówkach...

po trzecie zapłon ksenonów nie odbywa się od razu . tylko z pewną zwłoką ( muszą byc zamontowane tradycyjne żarówki do sygnału świetlnego tzw. poganiacza...

soczewki zapewniają ostrą granicę swiatła i cienia , ale pod warunkiem że w reflektorze jest czysta i nieporysowan szyba

pomijam juz w ogóle poziomowanie lamp i spryskiwacze...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za takie przeróbki to w 90% przypadków DR zabierałbym dożywotnio admin.gif bo jeden z drugim myśli, że włoży żarniki i ok, a zapomina właśnie o soczewce, gładkim szkle reflektora, mechanizmie poziomowania i spryskiwaczach angryfire.gif

nie raz już mnie jakiś kretyn oślepiał i miałem ochotę mu chaja.gifpiesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Muszę wymienić w swoim uno żarówki z przodu. Chciałbym kupić coś porządniejszego niż było. Polecaliście żarówki PHILIPS PREMIUM. Na allegro znalazłem dwa rodzaje H4: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=436179087 i R2: http://moto.allegro.pl/item457148464_zarowki_r2_philips_premium_30_warszawa.html

Które będą lepsze do oryginalnych lamp w uno? Fabrycznie były żarówki R2, ale pisaliście, że stosujecie też H4. Czy można zastosować oba typy i które będą dawały lepsze światło?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żarówka h4 tylko ma wtyk/metal od R2

Ok, czyli ta żarówka philipsa H4, do której dałem link nie będzie pasowała? Ma trochę inne oznaczenie trzonu niż typowa R2, ale nie wiem jak duże różnice to są w praktyce..

Sugerowałem się też trochę tym, ze w instrukcji do uniaka jest napisane, ze można stosować zamiennie R2 albo H4..

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, czyli ta żarówka philipsa H4, do której dałem link nie będzie

> pasowała? Ma trochę inne oznaczenie trzonu niż typowa R2, ale

> nie wiem jak duże różnice to są w praktyce..

> Sugerowałem się też trochę tym, ze w instrukcji do uniaka jest

> napisane, ze można stosować zamiennie R2 albo H4..

> Pozdrawiam,

> Tomek

mocowanie H4 ma oznaczenie P43t a mocowanie R2 ma oznaczenie P45t

wiec musisz szukac żarówek h4 z opisem mocowania na opakowaniu P45t

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej wymień lampy na takie w uchwytem na zarówke H4 wtedy

> bedziesz mógł zamontować nawet bixenony ja właśinie tak zrobie

> tylko przed wyjazdem na droge pojaze na stacje diagnostyczną

> niech sprawdza czy bedzie świecić prawidłowo,

bez sprawdzania powiem że nie będą świecić prawidłowo...

pracuje na OSKP i z doświadczenia to wiem....

dlaczego - to juz naprodukowałem się w poprzednim poście...

zresztą na SKP możesz tylko sprawdzic prawidłowość ustawienia - nie sprawdza się nateżenia światła w różnych punktach ekranu pomiarowego

a włąśnie tu tkwi całe zło "ksenonów"

napisz jeszcze jaką temperature barwową wybrałes.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze to co mnie najbardziej denerwuje a mianowicie lampy z uchwytami na zarówke r2 przecież w niemieckich albo japońskich autach już od 1990 roku montowane były lampy z uchwytami na zarówki H4 a tu w uno z roku 1998 nadal były lampy na zarówki r2 to jest nienormalne kochani tydzień temu w częstochowie obleciałem 6 sklepów i w zadnym nie było zarówek z uchwytam typu r2 dopiero w 7 sklepie kupiłem ale sprzedawca zrobił strasznie zdziwionom mine i pytał mnie jakim starym autem jeżdze tam mnie zdenerwował problem z tymi razówkami że postanowiłem wymienić lampy bo tak w sumie to np. ja bym potrzebował natychmiast kupić zarówke np. na stacji benzynowej to bym nie kupił. coś strasznego . przepraszam że sie tak o tym rozpisałem ale musiałem to z siebie wywalić. od razu mi lżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem wybrać temperature 6000 ale jeśli z tymi bixenonami są takie

> problemu to nie bede ich montował wsadze sobie tylko lepsze

> żarówki philipsa albo osram .

jesli juz kiedykowiek bedzie wybierał (mam nadzieję że nie do uno) a zależy Ci na jak najlpeszym oświetleniu drogi to bierz 4300

im bardziej niebieskie jest światło tym mniej oświetla (szczególnie na mokrym asfalcie). oraz bardzie oślepia (niebieskie łatwiej się rozprasza - wynik ato z długości fali)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.