Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Niesamowite - kraksa Piqueta jr.

Featured Replies

Napisano

Co za świat, wszyscy kombinują i wychodzi na to, że w F1 także są świnie no.gif

Trochę to dziwne ... ale może jednak było jak mówi hmm.gif

http://www.f1portal.pl/1/aktualnosci/1986/piquet-jr-zeznawal-przeciwko-renault

Okazuje się, że zarzuty sugerujące, iż zespół Renault nakazał Nelsonowi Piquetowi Jr. celowe rozbicie bolidu w trakcie wyścigu o Grand Prix Singapuru w 2008 roku, pochodzą od samego Brazylijczyka, który odszedł z teamu po Grand Prix Węgier.

Brytyjskie dzienniki The Mirror i The Times opublikowały artykuły, w których twierdzą, że Piquet poinformował Międzynarodową Federację Samochodową FIA, iż zgodził się na zmanipulowanie wyników wyścigu na ulicznym torze w Singapurze.

Kwestia wypadku była rzekomo omawiana na spotkaniu przed wyścigiem przez szefa teamu Flavio Briatore i dyrektora inżynierii Renault Pata Symondsa. Nelson Piquet Jr. miał zgodzić się na takie rozwiązanie, aby zapewnić sobie nowy kontrakt z francuską ekipą na sezon 2009. W spotkaniu nie brał jednak udziału Fernando Alonso, który skorzystał na wypadku Piqueta i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Śledczy FIA zostali również poinformowani, że Symonds nakazał Piquetowi spodowowanie wypadku na 13. lub 14. okrążeniu zawodów, gdyż tylko wtedy zadziałaby strategia wyścigowa Hiszpana Fernando Alonso.

Jako miejsce wypadku ustalono zakręt numer 17, gdyż brak dźwigów w pobliżu, które mogłyby usunąć uszkodzony bolid, oznaczało gwarancję pojawienia się na torze samochodu bezpieczeństwa.

Zarówno Briatore jak i Symonds potwierdzili w odpowiedzi na zarzuty, że faktycznie doszło do spotkania przed wyścigiem, jednak zdaniem szefa inżynierii Renault, to sam Nelson Piquet Jr. zasugerował pomysł celowego spowodowania wypadku.

Brazylijczyk kilka dni po swoim ostatnim wyścigu w barwach Renault na torze Hungaroring, pojawił się siedzibie FIA w Paryżu w celu złożenia na piśmie zeznań przeciwko francuskiej ekipie.

Napisano

Możliwe że tak było a zobaczymy jak to się skończy. Może to oznaczać koniec Renault w F1.

Z drugiej strony trudno będzie to udowodnić.

Edit:

jeśli nie było by tego wypadku Nelsona... Massa był by mistrzem świata a Robert Kubica był by 3 w genaralce icon_rolleyes.gif

Napisano

F1 jest na tyle specyficzna, że powinna mieć inną, osobną kategorię, w której nie byłoby słowa sport hehe.gif

Napisano

Nie wierzę w coś takiego, jak celowe rozbicie bolidu. Człowiek ma swoje odruchy i nie narażałby własnego życia lub zdrowia tylko dlatego, by kolega z zespołu mógł wygrać GP.

Napisano
  • Autor

> Nie wierzę w coś takiego, jak celowe rozbicie bolidu. Człowiek ma

> swoje odruchy i nie narażałby własnego życia lub zdrowia tylko

> dlatego, by kolega z zespołu mógł wygrać GP.

Ale z drugiej strony, to znów chyba takim idiotą nie jest, aby iść i zeznać nieprawdę w tak poważnej sprawie ...

Napisano

> Ale z drugiej strony, to znów chyba takim idiotą nie jest, aby iść i

> zeznać nieprawdę w tak poważnej sprawie ...

Nie wiadomo biglaugh.gif

Ale wydaje mi się że Nelson P.Junior już nigdy w bolidzie F1 nie zasiądzie. Nie zależnie od wyroku.

Napisano

Jakoś nie chce mi się w to wszystko wierzyć. Młodemu Piquetowi nie szło, wywalili go z roboty i teraz jest chłopak sfrustrowany i się mści.

Jakoś nie chce mi się tez wierzyć żeby wypadek spowodował celowo - celowe narażanie się niebezpieczeństwo ? hmm.gif

Napisano

> Nie wiadomo

> Ale wydaje mi się że Nelson P.Junior już nigdy w bolidzie F1 nie

> zasiądzie. Nie zależnie od wyroku.

senior stworzy mu zespół na ruinach beemki grinser006.gif

IMO jr łże i mści się za zwolnienie wink.gif

może coś tam dyskutowali, ale celowo spowodować kraksę hmm.gif

Napisano

> F. Briatore należało się to od dawna

Dla mnie to oznacza przyznanie się do winy crazy.gif

Napisano

> Reno pewnie nie bez powodu asekuruje się.

W końcu ważą się ich losy... być albo nie być w F1 tongue.gif

Napisano

> Reno pewnie nie bez powodu asekuruje się.

IMHO jeśli rzeczywiście ustawili wyścig to kara jak najbardziej powinna być dla wszystkich zamieszanych

... także dla młodego Nelsona + za zatajenie wszystkiego

bo dopiero jak mu "klapsa" dali to się popłakał? - dziecinada

swoją drogą stary Nelson też zachował się jak gówniarz

Napisano

Po prostu zemścił się na Briatore i jak widać zemsta jest słodka. Fakt faktem że Nelson JR nie był dobrym kierowcą ani potencjału w nim jakiegoś nie widziałem niewiem.gif wiec dostawał po uszach od Flavia zlosnik.gif

Oczywiście takie oszustwo to wielka lipa i tego nie pochwalam no.gifale... skoro za krakse Piquet dostał kontrakt na następny rok ( tak piszą ) to powinien siedzieć cicho...

Zresztą w F1 na pewno działy się rzeczy o których nie wiemy i nigdy się nie dowiemy.

Napisano

> Po prostu zemścił się na Briatore i jak widać zemsta jest słodka.

> Fakt faktem że Nelson JR nie był dobrym kierowcą ani potencjału

> w nim jakiegoś nie widziałem wiec dostawał po uszach od Flavia

> Oczywiście takie oszustwo to wielka lipa i tego nie pochwalam ale...

> skoro za krakse Piquet dostał kontrakt na następny rok ( tak

> piszą ) to powinien siedzieć cicho...

> Zresztą w F1 na pewno działy się rzeczy o których nie wiemy i nigdy

> się nie dowiemy.

Dla mnie to zenada. Ile razy byly bardziej widoczne wałki w F1 i jakos nic sobie z tego nie robili. A tu wielka afere robia.

Napisano

> Dla mnie to zenada. Ile razy byly bardziej widoczne wałki w F1 i

> jakos nic sobie z tego nie robili. A tu wielka afere robia.

Bo wcześniej to były tajemnice poliszynela - każdy wiedział a wszyscy udawali że nic się nie dzieje. Tutaj młody strzelił focha i zaczął sypać (albo zmyślać).

No i zaczęło się już wyciąganie prywatnych brudów: junior gejem

Napisano

> No i zaczęło się już wyciąganie prywatnych brudów: junior gejem

Zaplulem monitor rotfl.gif

Napisano

> Dla mnie to zenada. Ile razy byly bardziej widoczne wałki w F1 i

> jakos nic sobie z tego nie robili. A tu wielka afere robia.

Tylko, że ktoś mógł zostać ranny łącznie z wykonawcą. Taka różnica.

Napisano

ciekawy jestem jak zakończy się sprawa w tej kwestii:

Quote:

Pomimo skandalu związanego z tzw. "afera singapurską" i odejścia Briatore z Renault, były szef francuskiego zespołu nadal pozostaje menadżerem Nelsinho Piqueta. Brazylijskiego kierowcę cały czas wiąże z Briatore kontrakt, który przez następne 15 lat gwarantuje Włochowi 20 procent od zarobków Piqueta.


hehe.gif

Napisano

> No ciekawe

może Piquet zezna, że Briatore mówił do niego brzydkie słowa po wyścigach i zażąda zerwania kontraktu piaskownica.gif

Napisano

Hehe, kurcze... 15 lat to kupę czasu, coś strasznie długodystansowo podpisał ten kontrakt spineyes.gif nie wiadomo czy Briatore dożyje końca icon_eek.gif

Ale ciekawe czy to20% zysków Nelsona przysługuje mu zawsze czy tylko wtedy gdy załatwi mu jakiś kontrakt?

Napisano

> Hehe, kurcze... 15 lat to kupę czasu, coś strasznie długodystansowo

> podpisał ten kontrakt nie wiadomo czy Briatore dożyje końca

no cóż jak się chce za wszelką cenę do f1 spineyes.gif

... to ta cena czasem może być baaardzo wysoka

> Ale ciekawe czy to20% zysków Nelsona przysługuje mu zawsze czy tylko

> wtedy gdy załatwi mu jakiś kontrakt?

tak się składa, że nie czytałem dokładnie tego kontraktu wink.gif

Napisano

> Musiało być tam coś małym druczkiem .....

> Na wypadek wypadku

No to czekamy na werdykt posiedzenia... ciekawe czy już dziś się wszystkiego dowiemy

Napisano
  • Autor

Renault uciekło spod topora zlosnik.gif

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu w Paryżu postanowiła nałożyć na zespół Renault karę wykluczenia z rywalizacji w sporcie w zawieszeniu na dwa lata za zmanipulowanie wyników wyścigu o Grand Prix Singapuru w 2008 roku.

FIA poinformowała również, że były szefu francuskiego teamu Flavio Briatore otrzymał dożywotni zakaz zaangażowania w jakiejkolwiek serii wyścigowej. Z kolei były szef inżynierii Renault Pat Symonds otrzymał pięcioletni zakaz pracy w seriach wyścigowych pod egidą FIA.

Renault się przyznało. Tylko we trzech konspirowali ... smirk.gif ... więcej:

http://www.fia.com/en-GB/mediacentre/pressreleases/wmsc/2009/Pages/wmsc_210909.aspx

Napisano

> Ja jestem ciekawy,kto teraz Piqueta zatrudni?

nikt tylko tatuś (ewentualnie)

Napisano

... i rozeszło się po kościach oslabiony.gif

no może oprócz Flavio zeby.GIF

Napisano

Czyli wszystko jasne... jest jakby nic sie nie stało

Napisano

> Ja jestem ciekawy,kto teraz Piqueta zatrudni?

Chyba będzie skończony...

Napisano

Ale Flavio szkoda. crazy.gif Coś czuję,że on teraz Piquetom nie popuści. biglaugh.gif

Napisano

> Ale Flavio szkoda. Coś czuję,że on teraz Piquetom nie popuści.

No ale co może zrobić? Przyznali się do winy więc sprawa chyba jasna, więc o pomówieniu nie może być mowy... tongue.gif

Napisano

Pomoże młodemu w zakończeniu jego pięknej kariery w F1. hehe.gif Briatore za cwany jest,żeby to tak zostawić.

Napisano

> Pomoże młodemu w zakończeniu jego pięknej kariery w F1.

Piquet już sam to zrobił idąc na skargę do FIA hahaha.gif

Napisano

> Dla niego to był koszmar. Piquet.

On sam był koszmarem crazy.gif Jak jeszcze w Renault jeździł Fisichella to strasznie młody Piquet najeżdzał na niego że cienki kierowca, że one potrafi lepiej... a Alonso mówił wprost że ma słabego partnera w zespole... ( Piquet )

Napisano

> Ja jestem ciekawy,kto teraz Piqueta zatrudni?

Nikt,

1. poszedł kablować, a kabli nikt nie lubi

2. nagadał na wszystkich, a sam się wykpił, cwaniaków też nikt nie lubi

3. w kokpicie nie pokazał nic, nieudaczników znów nikt nie lubi

4. Ma kontrakt z Briatore, a FIA go już nie lubi

zlosnik.gif

Napisano

A słyszeliście plotę,że Kimi ma wrócić do McLarena? icon_eek.gif

Napisano

> A słyszeliście plotę,że Kimi ma wrócić do McLarena?

skąd ten news ?

Nawet jeśli to nie wcześniej niż 2011, na 2010 ma kontrakt z Ferrari

Napisano

> skąd ten news ?

> Nawet jeśli to nie wcześniej niż 2011, na 2010 ma kontrakt z Ferrari

No ale napisali że Kimmi sie zgodzi pod warunkiem że Ferrari wypłaci mu kase za 2010 rok hehe.gif

Napisano

> No ale napisali że Kimmi sie zgodzi pod warunkiem że Ferrari wypłaci

> mu kase za 2010 rok

no jasne, ale Ferrari na to nie pójdzie zlosnik.gif

a jak mu zapłacą to dlaczego ma jeździć w konkurencji, skoro płacą to może nie jeździć wcale

Napisano

> Będzie widział . hihihi

Kiedyś by to było możliwe ale teraz czy ja wiem... w dobie kryzysu wink.gif

Napisano

> skoro płacą to

> może nie jeździć wcale

Właśnie nie wiem bo on ma kontrakt kierowcy i bez wyraźnych przyczyn nie mogą go posadzić na "ławie" no chyba że by miał słabe wyniki a on jeździ coraz lepiej

Napisano

> Właśnie nie wiem bo on ma kontrakt kierowcy i bez wyraźnych przyczyn

> nie mogą go posadzić na "ławie" no chyba że by miał słabe wyniki

> a on jeździ coraz lepiej

rozważałem opcję odejścia wink.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.