Skocz do zawartości

Kamera cofania vs czujniki


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm co lepsze tańsze lub po prostu daje więcej pewności przy cofaniu?

Pacjent to Focus kombi userzy to ja ( jakoś sobie pewnie dam rade przy cofaniu) i moja mulher.gif która dopiero co opanował jazdę VW POLO 3D wiec kombi to dla niej trochu duże jest. I zderzaków nie chcielibyśmy za szybko stracić - no ja też mam swoje potknięcia icon_rolleyes.gif

To że zestaw czujników będzie tańszy to mam świadomość.

Za to można kupić 6 czujek i dać 2 do przodu co tez jakoś polepszy komfort dojazdu.

Co do kamery to nie widziałem jej w akcji, a i cena trochę wyższa będzie.

Słucham zatem opinie i pomysłów oraz propozycji zebranej tutaj ludności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujniki nie wykryją Ci raczej bardziej "dynamicznych" obiektów.

> Działają za to chyba trochę bardziej "pobudzająco".

Jedno i drugie odpada.

Co do kamery to myślę podłączyć ją do nawigacji. Tylko czy w takim przypadku po zapodaniu wstecznego jak kamera dostanie napięcie to przełączy mi monitor (powiedzmy navi NRQ1 lub NR450BV) automatycznie na obraz z kamery czy muszę to robić ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście każdy może mieć swoje zdanie

> ale jeśli musiałbym wybierać to wolałbym kamerę z porządnym podświetleniem

wystarczy sekunda nieuwagi , dzieciak podejdzie z tyłu i go splaszczysz choćbyś był mistrzem cofania oslabiony.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy sekunda nieuwagi , dzieciak podejdzie z tyłu i go splaszczysz choćbyś był mistrzem

> cofania

> HanYs

szczerze powiedziawszy to nigdy nie rozważałem tego pod kątem rozjechania kogoś podczas cofania - raczej jako pomoc przy wpasowaniu się w jakieś miejsce parkingowe wink.gif

zawsze cofam na tyle powoli, że praktycznie nie ma szans na rozjechanie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczerze powiedziawszy to nigdy nie rozważałem tego pod kątem rozjechania kogoś podczas cofania -

> raczej jako pomoc przy wpasowaniu się w jakieś miejsce parkingowe

> zawsze cofam na tyle powoli, że praktycznie nie ma szans na rozjechanie

Kiedys o maly wlos bym nie rozjechal zolwia - nawet powolne cofanie jest zbyt szybkie dla tego gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda kasy zarówno na jedno i drugie - jak umiesz jeździć to nie przyda się , jak nie umiesz to i

> tak nie pomoże

Mam kamerke i sie bardzo przydaje.

Raczej zawsze cofam na lusterka boczne i kamerka jest idealnym uzupelnieniem tego co widac w lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słucham zatem opinie i pomysłów oraz propozycji zebranej tutaj ludności.

Najlepiej jedno i drugie razem, bo te urządzenia nieźle się dopełniają zlosnik.gif - a gdybym miał wybierać z takiej pary, to chyba wolałbym mieć czuniki parkowania bez kamery niż kamerę bez czujników. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm co lepsze tańsze lub po prostu daje więcej pewności przy cofaniu?

w lanosie mam czujniki w audi kamerę.

cofając w lanosie po prostu nie ufam czujnikom, jak za samochodem jest lampa, czujniki jej często nie wyczują. Czujnik wydaje ciągły pisk od 30 cm, czyli jeszcze kawał miejsca.

a co do kamery, sytuacja ma się zupełnie inaczej, możliwość cofania do centymetra (przydatne przy robieniu zatoczki. nie raz przechodnie zatrzymywali się obserwować czy uderzę, jednak nikt nie był chętny służyć pomocą 270751858-jezyk.gif), obiektyw tgz. rybie oko powoduje widoczność wszystkiego co jest za samochodem, więc wielki komfort. jak chcesz nagram Ci filmik z działania kamery i obrazu jaki pokazuje. Kamerę mam zamontowaną w lampce od rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za samochodem, więc wielki komfort. jak chcesz nagram Ci filmik z działania kamery i obrazu

> jaki pokazuje. Kamerę mam zamontowaną w lampce od rejestracji.

chętnie zobaczę działanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie nie zgadles.

> mam fabryczne czujniki parkowanie (4szt tyl i 4szt przod) i ignoruje ich "pikanie".

> Parkuje na wyczucie i moje lakierowanie zdezaki maja sie dobrze.

Też mam w standarcie 8szt i bardzo ulatwiają sprawę. Oczywiście bez nich można zaparkować, tyle lat się to robiło, ale IMO są pomocne. Szczególnie nie trzeba pilnie wyglądać bloczków, murków betonowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo się umie jeździć albo nie

Pleciesz. A jak sobie można coś ułatwić to już źle? W domu mielisz młynkiem ręcznym i nie kupujesz mąki tylko zboże i dawaj na 2 kamienie do tarcia? zlosnik.gif

> Kiedyś nie było czujników i jakoś ludzie parkowali

> Dla mnie czujniki = zbędny gadżet

Też tak sądziłem jak dostałem auto z nimi. Teraz zmieniłem zdanie - gadżet ale fajny i ułatwiający życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś ludzie nie mieli prądu i też żyli..

> Co do tematu to lepsza kamera bo daje obraz.

Panowie proszę o spokój bo się zaraz admin tutaj pojawi i będzie po wątku, a chce uzyskać informacje bardziej techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem Bravo (nic nie widać), megane, thalią, Pugiem 407, WRX i ani razu nie miałem problemów

Czy ja na wstępie nie napisałem że chodzi o KOMBI i dwóch kierowców z czego jeden(a) ma mniejsze doświadczenie. tuk.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki będą IMHO wystarczające, tym bardziej że nie absorbują oczu tak jak kamera i pozwalają rozglądać się co dzieje się z resztą samochodu grinser006.gif

Przetestowane na sedanie z zadartym tyłem i kombi.

Działa, pomaga, kosztuje mało.

EDIT: Ja wiem, mistrzowie parkowania widzą wszystko, dopóki nie połamią zderzaka na wysokim krawężniku albo podstępnym, 60-cm. słupku który wygrał już walkę z wieloma autami pod moim blokiem grinser006.gif

Wterean jest już mocno przechylony i naprawdę nie ma szans zeby go zobaczyć przy cofaniu. Jego się słyszy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie że chce do tego jak możesz zapodac jaki masz zestaw? i gdzie zamontowany monitor.

Film nagram i wrzucę po pracy, a zestaw to radio PIONEER AVH P 5000 DVD i kamera z allegro dedykowana do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym aucie mam tylko czujniki, w drugim czujniki i kamerkę. Ja przyzwyczailem sie do pikania i na tym sie opieram. Kamera wymaga skupienia sie na obrazie i nie widzisz nic wiecej, czyli patrzac w nia walisz przodem w murek lub, jeszcze gorzej, inne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja na wstępie nie napisałem że chodzi o KOMBI i dwóch kierowców z czego jeden(a) ma mniejsze

> doświadczenie.

jeżdżę na co dzień KOMBI albo blaszanym dostawczakiem - żadne wynalazki nie są mi potrzebne

a jak kierowniczka ma małe doświadczenie to szybciej się nauczy bez pomocników- inaczej się nie nauczy wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jednym aucie mam tylko czujniki, w drugim czujniki i kamerkę. Ja przyzwyczailem sie do pikania i

> na tym sie opieram. Kamera wymaga skupienia sie na obrazie i nie widzisz nic wiecej, czyli

> patrzac w nia walisz przodem w murek lub, jeszcze gorzej, inne auto

proszę, nie pisz takich głupot

jak nie masz podzielnej uwagi to nie nadajesz się na kierowcę rotfl.gif

jak kierowca d00pa to dwie kamery i 8 czujników nie pomoże sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę, nie pisz takich głupot

> jak nie masz podzielnej uwagi to nie nadajesz się na kierowcę

> jak kierowca d00pa to dwie kamery i 8 czujników nie pomoże

Nie oceniaj mnie jako kierowce bo nie masz podstaw. Mowie to co sadze opierajac sie na moich doswiadczeniach. Jak umiesz patrzec do przodu na ekran, widziec jednoczesnie tyl i przod auta to gratuluje zeza rozbieznego

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki z buzerem, bez żadnych festyniarskich wyświetlaczy, diód, itp. Z obserwacji wiem, że płeć piękna średnio ogarnia wszelkie nowinki i udziwnienia typu wyświetlacze, kontrolki, diody, lampki.

Zamontuj czujki z buzerem dobrej firmy, pokaż swojej serce.gif jak to działa i nie będzie problemu. Jednak wiem po sobie, że takie udogodnienia bardzo rozleniwiają, aktualnie posiadam czujki z buzerem u siebie i niestety coraz rzadziej patrzę do tyłu, teraz cofam praktycznie na lusterka oczywiście przy akompaniamencie brzęczyka oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.