Skocz do zawartości

Jaki SUV/terenówka?


karax

Rekomendowane odpowiedzi

> jak w temacie

> budżet coś koło 160k pln

> auto ma mieć automatyczną skrzynię biegów i diesla

-a jakie roczne przebiegi wchodzą w grę?

> dopuszczalna benzyna ale ma nie być łapczywa na paliwko

> samochód tylko nowy

> osoba najchętniej by kupiła BMW X3 ale niestety automat plus diesel troszkę przekraczają budżet

> co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -a jakie roczne przebiegi wchodzą w grę?

A jakie ma to znaczenie? Gość może jeździć rocznie tym autem tylko 10 km. Ma ochotę na takie a nie inne auto, więc prosi o opinie. Doradzanie, że nie diesla bo nie robisz 50 kkm rocznie jest bez sensu. Jego kasa, jego auto, jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie ma to znaczenie? Gość może jeździć rocznie tym autem tylko 10 km. Ma ochotę na takie a nie

> inne auto, więc prosi o opinie. Doradzanie, że nie diesla bo nie robisz 50 kkm rocznie jest bez sensu. Jego kasa, jego auto, jego wybór.

jasne, moze go nawet postawic na podjezdzie i codziennie rano i popoludniu rozkoszowac sie widokiem, i raz na tydzien odpalic i powdychac spaliny.

z drugiej strony, skoro jego kasa jego wybor to po co mu doradzac cokolwiek niewiem.gif.

sens wydania wiekszej kasy na diesla, tylko dlatego ze "mniej" pali przy przebiegach wlasnei 10tkm jest kompletnie bez sensu.

a skoro pyta to mozna doradzic, ze lepiej te forse co wywali na diesla przeznaczyc na dodatkowe wyposazenie benzyniaka.

i nawet niech on chleje jak pan Zdzicho, to i tak lepiej na tym wyjdzie niz sporo wiekszy wydatek na ropniaka.

dlatego wlasnie takie zadalem pytanie-jakie roczne przebiegi planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra to w takim razie pytanie: jeśli auto załóżmy zostanie zakupione za naszą granicą na przykład

> przez brokera jak się ma kwestia gwarancji i jej realizacji w kraju?

jeśli kupione w Unii, to z realizacją nie powinno być problemów (sam korzystałem), natomiast sama gwarancja działa tak (długo np.) jak na rynku, z którego samochód pochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra - takie pytania:

> 1. co to jest za silnik 2.0 CRDi w nowej Kii Sportage i jaka tam jest skrzynia automatyczna?

> 2. to samo pytanie o silnik i skrzynię w Hyundaiu Santa Fe 2.2 CRDi

Santa Fe może mieć skrzynię 5AT(?), Sportage czy Sorento (po wnikliwej jeździe próbnej brałbym raczej te ze względu na utratę wartości) mają 6AT;

wypasiony Sportage będzie sporo tańszym miejskim tygryskiem i można zamówić 2.0 benzynę, 163KM, według mnie ideał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne, moze go nawet postawic na podjezdzie i codziennie rano i popoludniu rozkoszowac sie

> widokiem, i raz na tydzien odpalic i powdychac spaliny.

> z drugiej strony, skoro jego kasa jego wybor to po co mu doradzac cokolwiek .

> sens wydania wiekszej kasy na diesla, tylko dlatego ze "mniej" pali przy przebiegach wlasnei 10tkm

> jest kompletnie bez sensu.

> a skoro pyta to mozna doradzic, ze lepiej te forse co wywali na diesla przeznaczyc na dodatkowe

> wyposazenie benzyniaka.

> i nawet niech on chleje jak pan Zdzicho, to i tak lepiej na tym wyjdzie niz sporo wiekszy wydatek

> na ropniaka.

> dlatego wlasnie takie zadalem pytanie-jakie roczne przebiegi planuje.

Sprawdż ceny diesli i benzyny w takich autach jak Q5 czy X3 cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacia DUSTER - a za resztę kupić coś dzieciakom, żonie i się zabawić.

Sądzę, ze jak ktoś kupuje auto za 160 kpln to ma też kasę na przyjemności dla żony i dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzę, ze jak ktoś kupuje auto za 160 kpln to ma też kasę na przyjemności dla żony i dzieci.

A zreszta jakktos kupuje za 160 tyś to napewno go stac dołożyć ze 100 tyś i kupić coś lepszego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ta Kia, o której pisałeś, nie jest przypadkiem w budzie Santa Fe obecnego

> Kształty i wymiary jakieś znajome

Nie. To nie jest ta Kia. Jak już to Sorento jest w tej samej budzie co Santa Fe. Tylko nie wiem czy to ten obecny model czy poprzednia generacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co byście polecili?

zobacz honda CRV

silnik 2,2 diesel + automat

za 160 juz bedziesz mial fullwypas

jest ciaśniejszy od santa fe

ale, według mnie, trochę lepiej trzyma wartośc, a to tez jest ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko , troche czytałem opisów XC60 przed zakupem i nei spotkałem sie z opinia o jakiej piszesz,

Bez urazy, ale wykładając 100+ klocków na samochód to trochę dziwne posiłkować się opisami z "obiektywnej" prasy kolorowej...

Ale nie moja kasa nie mój interes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Kasa w błoto :-(

Moglbys prosze rozwinac? Nie pytam zlosliwie, po prostu jestem ciekawy.

Bardzo mi sie ten samochod podoba. Aczkolwiek przy obecnym poziomie zamoznosci za nic takich pieniedzy bym na auto nie wydal - wolalbym kupic auto 2 - 2.5 razy tansze a reszte spozytkowac na inne cele - taka optyka w zaleznosci od dochodow smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moglbys prosze rozwinac? Nie pytam zlosliwie, po prostu jestem ciekawy.

Bardzo skrótowo - to straszna kupa jest.

Ani to samochód terenowy, ani osobowy, ani kombi.

Za takie pieniądze - kasa w błoto.

Śmiałem się jak norka, jak panowie z VAP zrobili mi "prezentację możliwości terenowych i jakie to iksce jest świetnej jakości i nie trzeszczy".

Trzeszczał jak głupi, na stendzie rolkowym, co to niby miał się jednym kołem wyciągnąć - zjechał do tyłu zupełnie, ku mej dzikiej uciesze :-)

300 konny silnik w tym sprzęcie to kompletne nieporozumienie - strach tym szybciej jechać.

Zawieszenie twarde, jedzie się jak w misce po schodach - w końcu aby się sprzęt w zakręcie lusterkami nie podpierał to twardo być musi. I tak dalej, i tak dalej.

Kwestię jakości odczuwalnej to już tu opisano, więc nie będę się rozpisywał.

Widzisz - ja po prostu nie lubię, jak samochód udaje coś, czym nie jest...

> Bardzo mi sie ten samochod podoba. Aczkolwiek przy obecnym poziomie zamoznosci za nic takich

> pieniedzy bym na auto nie wydal - wolalbym kupic auto 2 - 2.5 razy tansze a reszte spozytkowac

> na inne cele - taka optyka w zaleznosci od dochodow

Nooo, ale plus dziesięć do szacun u ryśka jest :-)

Bo TERENOOOWY, PAAANIE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie

> budżet coś koło 160k pln

> auto ma mieć automatyczną skrzynię biegów i diesla

> dopuszczalna benzyna ale ma nie być łapczywa na paliwko

> samochód tylko nowy

> osoba najchętniej by kupiła BMW X3 ale niestety automat plus diesel troszkę przekraczają budżet

> co byście polecili?

Ford Kuga tdci+haldex+powershift (takie fordowskie DSG) i będzie zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. to samo pytanie o silnik i skrzynię w Hyundaiu Santa Fe 2.2 CRDi

miałem chwilkę, to sobie zerknąłem: to jest nowa konstrukcja z 2009 (może mylić ta sama pojemność co wcześniej) - 197KM, EURO5, skrzynia 6AT

Co mnie zaskoczyło, to bardzo dobre oceny dla Santa Fe. Praktycznie po liftingu ma nawet ciut lepsze noty niż nowe Sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozostając w temacie, na ix35/Sportage okres oczekiwania dochodzi do 6 miesięcy

Dziś rozmawiałem z VAP.

Samochody zamówione w czerwcu 2010 potwierdzają się na marzec 2011.

Mówię o końcu PRODUKCJI - jeszcze trzeba toto ściągnąć do PL, oclić, zarejestrować i wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. to se jeszcze poczeeekaaaasz.

A to czemu? odbiór mam na 27 grudnia i wszystko wskazuje na to ze tak będzie hehe.gif

> 2. Kasa w błoto :-(

To co lepszego mogłem kupić za te kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez urazy, ale wykładając 100+ klocków na samochód to trochę dziwne posiłkować się opisami z

> "obiektywnej" prasy kolorowej...

> Ale nie moja kasa nie mój interes...

Nie moglem kupić X3 bo nie było, więc kupiłem Volvo bo żonie sie podobało , przejechałem sie było ok.gif więc kupiłem. Jakos nie przywiązuje się zbytnio do aut i traktuje je jak dupowozy więc nie ma nad czy sie rozczulać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne, moze go nawet postawic na podjezdzie i codziennie rano i popoludniu rozkoszowac sie

> widokiem, i raz na tydzien odpalic i powdychac spaliny.

> z drugiej strony, skoro jego kasa jego wybor to po co mu doradzac cokolwiek .

> sens wydania wiekszej kasy na diesla, tylko dlatego ze "mniej" pali przy przebiegach wlasnei 10tkm

No to się troszkę słabo orientujesz w ofercie BMW. X3 nie jest bynajmniej pierwszym autem gdzie diesel jest najtańszym silnikiem w ofercie grinser006.gif To taka zapchaj dziura dla ubogich po prostu. Benzyniaki zaczynają się od trzylitrowego R6 N/A i są dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> X3 - Różnica 2 klas lub X1 różnica 1 klasy

X3 -zgadzam sie z toba ale byl nieosągalny a i cena była przynamniej 25 tyś wieksza co do X1 to faktycznie lepiej wykonczony ale o wiele mniejszy i brzydki jak kupa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> X3 -zgadzam sie z toba ale byl nieosągalny a i cena była przynamniej 25 tyś wieksza co do X1 to

> faktycznie lepiej wykonczony ale o wiele mniejszy i brzydki jak kupa

Dlaczego nieosiągalny? W Szczecinie w salonie widziałem co najmniej jedną sztukę. Może i X1 jest brzydki jak kupa, ale przynajmniej nie jeździ jak kupa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nieosiągalny? W Szczecinie w salonie widziałem co najmniej jedną sztukę. Może i X1 jest

> brzydki jak kupa, ale przynajmniej nie jeździ jak kupa

Obdzwoniłem wszystkie salony w polsce i nie było ani jednej sztuki do kupienia w tym roku. Znalazłem tylko jedna w Łodzi bo ktoś zrezygnował ale był bardzo doposażony i cena była ponad 220 tys tongue.gif Co do X1 to już miałem jechac z zaliczką ale wkońcu zrezygnowaliśmy ze względu właśnie na wygląd.

Druga sprawa to taka że chyba narazie nie jestem gotów zostać kierowcą BMW zlosnik.gif po tym jak sprzedawca w salonie a nawet kierownik sprzedaży w rozmowie ze mna pokazł mi filmik nagrany jego telefonem jak to jechali BMW 3 230 km/h i słychac było jak sie tym jaraja jak małe dzieci, to był wg niego główna zaleta BMW- jak to one szybko jeżdzą screwy.gifzlosnik.gif Po tym spotkaniu stwierdziłem że jednak nie jestem ich targetem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, tak to wychodzi jak się auto kupuje dla sąsiadów, a nie dla siebie

Co by sąsiad powiedział jakbym taka kupe jak X1 postawił koł jego maluszka zlosnik.gif

Gdybym cchciał kupic coś na pokaz to własnie kupiłbym BMW mam znajomego co by sie nieźle wkur.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co by sąsiad powiedział jakbym taka kupe jak X1 postawił koł jego maluszka

> Gdybym cchciał kupic coś na pokaz to własnie kupiłbym BMW mam znajomego co by sie nieźle wkur....

Się troszku nie rozumiemy zlosnik.gif Owszem BMW może i być na pokaz, ale ma też tę zaletę, że dobrze jeździ, co oznacza, że ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego. To dla tych którzy nie chcą korzystać z możliwości jeżdżenia szybko.

Tak w uproszczeniu są dwie opcje. Dla paniusi co i tak nigdy 80 km/h nie przekracza jak się jej przydarzy, że np ktoś jej wyjedzie z podporządkowanej, to być może uda się jej ominąć pacjenta bez dachowania, co mogłoby się jej nie udać w słabiej jeżdżącym aucie.

Druga opcja, to ciśnięcie na maksa - czym zachwycali się panowie w salonie. Wybór sposobu użytkowania zależy od kierowcy, a nie od sprzedawcy.

P.S. Jest też nieskończona liczba opcji pośrednich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się troszku nie rozumiemy Owszem BMW może i być na pokaz, ale ma też tę zaletę, że dobrze jeździ,

> co oznacza, że ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego. To dla tych którzy nie chcą

> korzystać z możliwości jeżdżenia szybko.

> Tak w uproszczeniu są dwie opcje. Dla paniusi co i tak nigdy 80 km/h nie przekracza jak się jej

> przydarzy, że np ktoś jej wyjedzie z podporządkowanej, to być może uda się jej ominąć pacjenta

> bez dachowania, co mogłoby się jej nie udać w słabiej jeżdżącym aucie.

> Druga opcja, to ciśnięcie na maksa - czym zachwycali się panowie w salonie. Wybór sposobu

> użytkowania zależy od kierowcy, a nie od sprzedawcy.

> P.S. Jest też nieskończona liczba opcji pośrednich ;-)

Tak czy inaczej gdyby sie dało to dziś żona by jeżdziła X3 i ja bym bym szczęśliwy a tak to narazie czekam na VOLVO i sam nie wiem jak będzie grinser006.gif jedno jest pewne serce.gif sie podoba więc to połowa sukcesu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy inaczej gdyby sie dało to dziś żona by jeżdziła X3 i ja bym bym szczęśliwy a tak to narazie

> czekam na VOLVO i sam nie wiem jak będzie jedno jest pewne sie podoba więc to połowa

> sukcesu

Zadowolenie użytkownika jest najważniejsze. Mogę się tylko cieszyć, że moja żona nie ma żadnych ambicji co do wyglądu auta, a docenia rozwiązania techniczne, bo niestety mężowie muszą też czasem jeździć autami żon 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Praktyka serwisowa wystarczy ?

> Oczekiwanie na nietypowe graty i części blacharskie to niestety pięta achillesowa koncernu

> Hyundai/Kia.

Widzisz... tak sie składa, że pracuję w Hyundaiu od 2 lat na dziale części właśnie i do tej pory najdłużej oczekiwaną częścią był plastik do IX35 - prawie 4 tyg.... Zaznaczam, że zamówienie było złozone 2 miesiące po wejściu na rynek modelu...

Nie wrzucaj ( wrzucajcie) serwisów do jednego wora, bo jak komuś się nie chce ponaglać W-wy czy zastosować pewnych kruczków, to może i czeka sobie po 3 miechy na części....

U mnie tego nie ma 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadowolenie użytkownika jest najważniejsze. Mogę się tylko cieszyć, że moja żona nie ma żadnych

> ambicji co do wyglądu auta, a docenia rozwiązania techniczne, bo niestety mężowie muszą też

> czasem jeździć autami żon

3 lata temu zrobiłem tak że kupiłem żonie auto którym tak naprawde ja chciałem sobie pojeżdzic (AUDI S4 344KM) i wyszło na to że żona marudziła że niewygodnie z dzieciakami jej się jeżdzi, jedno co doceniła to jak mówił "fajne buczenie". Teraz pomyślałem że nie będzie kompromisów i żona będzie jezdzić "babskim" autem a ja tym czym chce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 lata temu zrobiłem tak że kupiłem żonie auto którym tak naprawde ja chciałem sobie pojeżdzic

> (AUDI S4 344KM) i wyszło na to że żona marudziła że niewygodnie z dzieciakami jej się jeżdzi,

> jedno co doceniła to jak mówił "fajne buczenie". Teraz pomyślałem że nie będzie kompromisów i

> żona będzie jezdzić "babskim" autem a ja tym czym chce

Moja żona jeździ autem którym ja bym nie chciał jeździć, bo jest dla mnie za duże. Ale jak muszę to też dramatu nie ma ;-) . Kwestia marudzenia żon pozostaje zawsze otwarta grinser006.gif . Oczywiście moja też narzeka na nie najlepszą ergonomię. Na szczęście dociera do niej, że to jest sprawa wtórna, a podstawą jest bezpieczeństwo. Niestety ryzyko wypadku na polskich drogach jest ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego kupiłem VOLVO

No nie żartuj. Volvo potrafi zrąbać nawet kwestię bezpieczeństwa biernego w porównaniu z fordem na którym dane auto bazuje, a bezpieczeństwo czynne to już w ogóle żart (w segmencie premium) do którego niby aspiruje (czy też aspirowało kiedyś zanim stało się chińskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie żartuj. Volvo potrafi zrąbać nawet kwestię bezpieczeństwa biernego w porównaniu z fordem na

> którym dane auto bazuje, a bezpieczeństwo czynne to już w ogóle żart (w segmencie premium) do

> którego niby aspiruje (czy też aspirowało kiedyś zanim stało się chińskie).

No dobra co tak bardzo jest nie tak z bezpieczenistwem w VOLVO? BO przeglądałem testy zderzeniowe i wychodzi że

jest bardzo ok.gif

Druga sprawa to że ja nie traktuje VOLVO jak segment premium grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.