Skocz do zawartości

Jaki SUV/terenówka?


karax

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie

budżet coś koło 160k pln

auto ma mieć automatyczną skrzynię biegów i diesla

dopuszczalna benzyna ale ma nie być łapczywa na paliwko

samochód tylko nowy

osoba najchętniej by kupiła BMW X3 ale niestety automat plus diesel troszkę przekraczają budżet

co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie

> budżet coś koło 160k pln

> auto ma mieć automatyczną skrzynię biegów i diesla

> dopuszczalna benzyna ale ma nie być łapczywa na paliwko

> samochód tylko nowy

> osoba najchętniej by kupiła BMW X3 ale niestety automat plus diesel troszkę przekraczają budżet

> co byście polecili?

X3 i negocjowac. skromny.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> X3 i negocjowac.

tak myślałem że akurat Ty tak napiszesz biglaugh.gif

dobra to w takim razie pytanie: jeśli auto załóżmy zostanie zakupione za naszą granicą na przykład przez brokera jak się ma kwestia gwarancji i jej realizacji w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myślałem że akurat Ty tak napiszesz

> dobra to w takim razie pytanie: jeśli auto załóżmy zostanie zakupione za naszą granicą na przykład

> przez brokera jak się ma kwestia gwarancji i jej realizacji w kraju?

jeśli na terenie unii kupisz auto to gwarancja powinna działać, jak to jest w praktyce to pewnie się okaże jak kupicie to auto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> X3 i negocjowac.

nie ma sznas na taką cene, max 5-8 % ale jeśli ma byc tylko diesel i automat to sie wyrobi bo kosztuje ok 170 tyś bez lakieru metalik minu 6 % i jest 160 tyś. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myślałem że akurat Ty tak napiszesz

> dobra to w takim razie pytanie: jeśli auto załóżmy zostanie zakupione za naszą granicą na przykład

> przez brokera jak się ma kwestia gwarancji i jej realizacji w kraju?

Nie mam pojecia, zadzwon moze do BMW - sadze, ze wszystko Ci wytlumacza bez najmniejszych problemow. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem temat jakiś miesiąc temu i gdyby nie ryzyko że zniknie możliwośc odliczenia Vatu to kupiłbym nową X3 ale nie było szans na odbiór przed koncem roku, podobnie jak na Q5.

Wybrałem Volvo Xc 60 i ak narazie czekam na odbiór grinser006.gif

Miałem oferte na stary model X3 z rabatem 25% ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo Hyundai (Tuscon lub SantaFe) albo Kia - zawałem tutaj test Borneo - moim zdaniem rewelacja.

po pierwsze Kia Borrego a nie Borneo

a po drugie kłania się czytanie ze zrozumieniem:

diesel lub w miarę oszczędna benzyna

nie wspominając już o tym, że auto jest niedostępne w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze Kia Borrego a nie Borneo

> a po drugie kłania się czytanie ze zrozumieniem:

> diesel lub w miarę oszczędna benzyna

> nie wspominając już o tym, że auto jest niedostępne w PL

Nie odpisuj trollowi, przecież on to robi specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak Ci się tym jeździło na próbnych? środek też jest taki mały jak w V60?

Jeżdziłem troche mocniejszą wersją i za automatem więc co do silnika nie mam porównania, miejsca jest wystarczajaco, fotele wygodne, co do prowadzenia to bez rewelacji, troche miękkie zawieszenie, ale w wersji R-diesign będzie troche sztywniejsze.

Co do miejsca to napewno po stronie kierowcy jest go więcej niż w V60 za to V60 ma fajną sylwetke , bardziej sportową skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest podobno najgorzej wykonane Volvo ze wszystkich obecnych modeli, najgorzej poskładane z

> najgorszych materiałów ale ja się nie znam, tak tylko słyszałem

A ja jestem najgłupszym człowiekiem który kupił najgorsze VOLVO zlosnik.gif Odbiore, pojezdze to sie okaże grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - takie pytania:

1. co to jest za silnik 2.0 CRDi w nowej Kii Sportage i jaka tam jest skrzynia automatyczna?

2. to samo pytanie o silnik i skrzynię w Hyundaiu Santa Fe 2.2 CRDi

jak na razie BMW i Audi z konfiguratora wyszły mi ponad 180k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra - takie pytania:

> 1. co to jest za silnik 2.0 CRDi w nowej Kii Sportage i jaka tam jest skrzynia automatyczna?

> 2. to samo pytanie o silnik i skrzynię w Hyundaiu Santa Fe 2.2 CRDi

> jak na razie BMW i Audi z konfiguratora wyszły mi ponad 180k pln

Tak myślałem że zaraz zapytasz o te koreańskei wynalazki zlosnik.gif prawda jest taka ze za 160 tyś jest ciężko kupić coś rozsądnego bo na X3 czy Q5 troche maławo a na inne troche za dużo zlosnik.gif

Ciekawe jak bardzo mnie zaraz tutaj zjadą za "koreanskie wynalazki" bo przeciez wiadomo że nowa Sportage jest najlepsza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra - takie pytania:

> 1. co to jest za silnik 2.0 CRDi w nowej Kii Sportage i jaka tam jest skrzynia automatyczna?

Kolega jeździł Sportage na jazdach próbnych.

Ten diesel spalił mu więcej niż benzyna 1.6 icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślałem że zaraz zapytasz o te koreańskei wynalazki prawda jest taka ze za 160 tyś jest

> ciężko kupić coś rozsądnego bo na X3 czy Q5 troche maławo a na inne troche za dużo

> Ciekawe jak bardzo mnie zaraz tutaj zjadą za "koreanskie wynalazki" bo przeciez wiadomo że nowa

> Sportage jest najlepsza

no wiesz, za Santa Fe w Dyszlu z 2.2 CRDi w najbogatszej wersji krzyczą 169k pln

i do tego jeszcze dorzucają rabat 10k pln i komplet zimówek

więc dlatego się człowiek zastanawia biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja jestem najgłupszym człowiekiem który kupił najgorsze VOLVO Odbiore, pojezdze to sie okaże

ja tego nie powiedziałem, powtarzam jedynie oponie zasłyszane w programach tv i w gazetach. Ogólnie taka opinia obiegowa jest o tych samochodach. Osobiście nie widzę jakiejś mega różnicy pomiędzy XC 60 i innymi XC czy nawet S. Choć osobiście wolałbym XC 70 crosscountry w starej budzie ok.gif

Siedziałem i pojeździłem XC90 w R-ce i powiem szczerze, że zaskoczyła mnie minimalna powierzchnia podłogi z przodu, jakaś taka dziwna pozycja za kierownicą. Ale ogólnie przyjąłbym takie auto jakby mi ktoś chciał sprezentować hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tego nie powiedziałem, powtarzam jedynie oponie zasłyszane w programach tv i w gazetach. Ogólnie

> taka opinia obiegowa jest o tych samochodach. Osobiście nie widzę jakiejś mega różnicy

> pomiędzy XC 60 i innymi XC czy nawet S. Choć osobiście wolałbym XC 70 crosscountry w starej

> budzie

wpysk.gif spoko , troche czytałem opisów XC60 przed zakupem i nei spotkałem sie z opinia o jakiej piszesz, oczywiście zgadzam sie że jest dużo gorzej wykonane od X3 lub Q5 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko , troche czytałem opisów XC60 przed zakupem i nei spotkałem sie z opinia o jakiej piszesz,

> oczywiście zgadzam sie że jest dużo gorzej wykonane od X3 lub Q5

wiesz co, żyjemy w takich czasach, że nigdy nie możesz być pewny ile jest Volvo w Volvo i ile BMW i BMW. Volvo na chwilę obecną jest we władaniu Chinioli, nawet jakieś centrum badawcze mają u siebie budować, więc to tylko kwestia czasu kiedy będziemy się uczyć chińskiego aby móc doczytać instrukcję obsługi i zrozumieć nawigację wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra - takie pytania:

> 1. co to jest za silnik 2.0 CRDi w nowej Kii Sportage i jaka tam jest skrzynia automatyczna?

136 koniuf z manualem nawet przyjemnie jedzie ok.gif

Od 160km/h robi sie glosno i mniej stabilnie.

Na przestrzeni 6500km spalanie miasto/trasa 50/50 - 7.9l ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiesz, za Santa Fe w Dyszlu z 2.2 CRDi w najbogatszej wersji krzyczą 169k pln

> i do tego jeszcze dorzucają rabat 10k pln i komplet zimówek

> więc dlatego się człowiek zastanawia

Widziales te niebieskie diodki wsadzone do wszystkich guzikow ? IMHO masakra , w ramach gowniarskeij fazy zrobilem sobie takie cos 8 lat temu w nexii no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiesz, za Santa Fe w Dyszlu z 2.2 CRDi w najbogatszej wersji krzyczą 169k pln

> i do tego jeszcze dorzucają rabat 10k pln i komplet zimówek

> więc dlatego się człowiek zastanawia

Jak się coś zepsuje to do 3 miesiący można czekać na cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiesz, za Santa Fe w Dyszlu z 2.2 CRDi w najbogatszej wersji krzyczą 169k pln

> i do tego jeszcze dorzucają rabat 10k pln i komplet zimówek

> więc dlatego się człowiek zastanawia

to na wejściu, negocjacje polecam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli na terenie unii kupisz auto to gwarancja powinna działać, jak to jest w praktyce to pewnie

> się okaże jak kupicie to auto

gwarancja dzialac bedzie na 100%, jedyne czego nie jestem pewien to czy pakiety serwisowe dzialaja - i wydaje mi sie ze nie....wiec czasami lepeij dolozyc i kupic w PL.

Inne pytanie to jaka forma finansowania, bo na BMW mozna fajny leasing dostac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie

> budżet coś koło 160k pln

> auto ma mieć automatyczną skrzynię biegów i diesla

> dopuszczalna benzyna ale ma nie być łapczywa na paliwko

> samochód tylko nowy

> osoba najchętniej by kupiła BMW X3 ale niestety automat plus diesel troszkę przekraczają budżet

> co byście polecili?

Captiva LT 2,0 150KM 7 miejsc. A jak za mało kucy to 3,2 benzyna V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> X3 i negocjowac.

Dokładnie. Rewelacyjny samochód, a jak z automatem to w ogóle nie ma o czym gadać - 8 biegów, to niestety konkurencja w tej klasie nie oferuje. Silniki równie dobre, szczególnie polecam 2litry 184KM. Da się wyrwać jakieś 8 procent rabatu. W razie czego mogę spróbować pomóc tyle wyszarpać. Przy leasingu można dostać drugie tyle albo i więcej dopłaty (aczkolwiek nie dam głowy, że akurat jest promocja na X3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiesz, za Santa Fe w Dyszlu z 2.2 CRDi w najbogatszej wersji krzyczą 169k pln

> i do tego jeszcze dorzucają rabat 10k pln i komplet zimówek

> więc dlatego się człowiek zastanawia

Moim zdaniem to świetny samochód, Hyundai naprawdę ładne i niezawodne samochody robi. I serwis masz tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślałem że zaraz zapytasz o te koreańskei wynalazki prawda jest taka ze za 160 tyś jest

> ciężko kupić coś rozsądnego bo na X3 czy Q5 troche maławo a na inne troche za dużo

Nie znam kosztu Pajero, bo nie ma w oficjalnym cenniku,

ale rozwazajac ten typ auta, na pewno bym to sprawdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Land Rover Freelander

> VW Tiguan

to drugie odradzam- mam przyjemność ( a raczej na dniach już nie będę miał) 2.0TDI 170km- auto wykonane z fatalnych materiałów (deska rozdzielcza, boczki drzwi twardy łatwo rysujący się plastik), system audio na poziomie radia safari do tego spalanie w trasie ponad 8,5 - 9 litrów ON- może to wina faktu że samochód ma ok 3500km oraz DPF niewiem.gif

w każdym bądź razie auto to powinno kosztować nie 32 tyś euro ale ok 60-70 % tej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem to świetny samochód, Hyundai naprawdę ładne i niezawodne samochody robi. I serwis masz

> tańszy...

Czy ta Kia, o której pisałeś, nie jest przypadkiem w budzie Santa Fe obecnego hmm.gif

Kształty i wymiary jakieś znajome wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie

> budżet coś koło 160k pln

> auto ma mieć automatyczną skrzynię biegów i diesla

> dopuszczalna benzyna ale ma nie być łapczywa na paliwko

> samochód tylko nowy

> osoba najchętniej by kupiła BMW X3 ale niestety automat plus diesel troszkę przekraczają budżet

> co byście polecili?

Mam namiary na taką ofertę. Jak okej to pisz na priv, prześlę Ci info gdzie się zgosić.

1) Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM, Executive MT 7 osobowy, możliwośc homologacji, kolor srebrny, beżowe skóry. Cena 152.000 brutto + opony zimowe gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam namiary na taką ofertę. Jak okej to pisz na priv, prześlę Ci info gdzie się zgosić.

> 1) Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM, Executive MT 7 osobowy, możliwośc homologacji, kolor srebrny,

> beżowe skóry. Cena 152.000 brutto + opony zimowe gratis.

MT w sensie manual?

no to niestety odpada

a oferta bardzo dobra waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co, żyjemy w takich czasach, że nigdy nie możesz być pewny ile jest Volvo w Volvo i ile BMW i

> BMW. Volvo na chwilę obecną jest we władaniu Chinioli

Dlatego coraz więcej elementów w nowych autach marki Volvo ma napis "Made in China" zlosnik.gif co widać nawet gołym okiem wink.gif

A zawsze miałem sentyment do tej marki oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.