Skocz do zawartości

Prawo jazdy kat. A


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

> I jak wrażenia? Były już jakieś jazdy?

> Ja chciałbym się zapisać na kurs, tak w okolicach sierpnia/września także pisz co i jak i czy warto

> się tam zapisywać

kilka jazd miałem

wrazenia jak najbardziej pozytywne

z kursem nie czekaj, szczególnie jesli np.do 16 pracujesz i jazdę mozesz mieć dopiero "po fajrancie"

ja moge albo w poniedziałki w dzien, albo wt-pt 18-20

oprócz czasu jeszcze pogoda filge płata-wiadomo-kwiecień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka jazd miałem

> wrazenia jak najbardziej pozytywne

> z kursem nie czekaj, szczególnie jesli np.do 16 pracujesz i jazdę mozesz mieć dopiero "po

> fajrancie"

> ja moge albo w poniedziałki w dzien, albo wt-pt 18-20

> oprócz czasu jeszcze pogoda filge płata-wiadomo-kwiecień

Kurs chciałbym robić jakoś tak właśnie w sierpniu, ewentualnie początek września co by w tym roku już egzamin mieć za sobą, potem ewentualnie jakiś zakup dwóch kółek, tak pod koniec sezonu albo nawet już po wink.gif Z dużym wyprzedzeniem trzeba się zapisywać? Prawo jazdy na B robiłem już 9 lat temu i nie pamiętam jak to było z tymi wszystkimi formalnościami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieję że pójdzie gładko tak jak z B

Nie będzie tak łatwo frown.gif Piszę z własnego doświadczenia. Jestem dopiero po 3 godzinach jazdy po mieście ale 20 lat jazdy samochodem zrobiło swoje. Muszę się uczyć jazdy zgonie z przepisami od nowa, inaczej nie miałbym szans zdania egzaminu na mieście frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigałem autem wcześniej przed A, 10 lat i jakoś nie było problemu z tym egzminem, powiem tak najgorszy przeciwnik na egzeminie to stres, bo koleś był co smiga na moto 4 lata (jeździł bez uprawnien) i nie zdał na tej 250 bo znajdł go stres, łapy mu się tak trzesły że szok a koleś nie jakiś młodzieniaszek wcale (około 30-35 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja smigałem autem wcześniej przed A, 10 lat i jakoś nie było problemu z tym egzminem, powiem tak

> najgorszy przeciwnik na egzeminie to stres

zgadzam się

jazda w mieście normalka- pamiętać aby przepuszczac pieszych i autobusy

kręcić głową przy manewrach- to samo na placu

jak sie o tym pamięta to jakoś pójdzie

dla mnie od samej jazdy gorsze jest ruszanie-np. pod górke i hamowanie, szczególnie awaryjne- przy dojeżdzaniu np. do świateł już w miarę opanowałem, a z początku był problem 270751858-jezyk.gif

jak już ruszy to będzie jechał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wydaje mi się, że albo w Kielcach mam świrniętych egzaminatorów albo instruktor mnie straszy.

> U nas nie zdaje się np. za nie zatrzymanie pojazdu przed zieloną strzałką. Który z Was to robi

> na co dzień? Ja nigdy.

Co jak co ale to chyba normalne że za to oblewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wydaje mi się, że albo w Kielcach mam świrniętych egzaminatorów albo instruktor mnie straszy.

> U nas nie zdaje się np. za nie zatrzymanie pojazdu przed zieloną strzałką. Który z Was to robi

> na co dzień? Ja nigdy.

Wg przepisów należy się bezwzględnie zatrzymać przed zieloną strzałką ok.gif A to, że mało kto tak robi, to już inna sprawa... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg przepisów należy się bezwzględnie zatrzymać przed zieloną strzałką A to, że mało kto tak robi,

> to już inna sprawa...

Zdawałem miesiąc temu, udało się za pierwszym. Same zadania na placu to moim zdaniiem pikuś. Prędziej zapomnisz o ustawieniu lusterek czy obejrzeniu się przy ruszaniu w stresie. Na miescie jest dużo gorzej. Podstawa to dojeżdzanie do osi przy lewoskręcie, ogranieczenia i piesi. Lepiej znać trase moja łaczność szwankowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wydaje mi się, że albo w Kielcach mam świrniętych egzaminatorów albo instruktor mnie straszy.

> U nas nie zdaje się np. za nie zatrzymanie pojazdu przed zieloną strzałką. Który z Was to robi

> na co dzień? Ja nigdy.

Ja zatrzymuję się. Nie mam zamiaru któregoś pięknego dnia dać powodu do wypracowania normy mandatowej jakiemuś policjantowi skromny.gif

A odnośnie takich głupich nawyków to też tak miałem. W czasie egzaminu stanąłem przed znanym mi skrzyżowaniem na czerwonym świetle. Po obserwacji światła dla pieszych wiedziałem kiedy wrzucić bieg żeby sprawnie ruszyć i na pomarańczowym już ruszałem. Na szczęście w porę zatrybiłem, że to egzamin i póki nie ma zielonego to ruszać nie można. Trzeba się pilnować, rutyna może dużo zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wydaje mi się, że albo w Kielcach mam świrniętych egzaminatorów albo instruktor mnie straszy.

Egzaminatorzy trzymają się instrukcji egzaminowania (Dz.U.2005.217.1834).

A w tejże instrukcji tabela 12 dokładnie określa, jakie wykroczenia skutkują przerwaniem egzaminu.

> U nas nie zdaje się np. za nie zatrzymanie pojazdu przed zieloną strzałką. Który z Was to robi

> na co dzień? Ja nigdy.

Jest to złamanie przepisów powodujące naruszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ta regulacja została wprowadzona po to, żeby niektórzy mogli zdejmować mniejszą liczbę pieszych z przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak jedziesz drugi, trzeci, itd?

> Jeśli tak to nie pozostaje mi nic innego jak schować się do jamki i czytać tam KD

tak, nawet jeśli jadę drugi lub trzeci

patrzę przy tym w lusterko, co bym zdążył uciec w razie gdyby jakiś z tyłu się zagapił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> kilka jazd miałem

> wrazenia jak najbardziej pozytywne

no i kolejna jazda- kilka przekładalismy ze względu na kiepską pogodę

dziś było skręcanie ciałem, przeciwskręt, zmiana biegów z międzygazem

wszystko to na cbfie 500

2 godziny, spocony bo gorąco, ale szczęśliwy smile.gif

jeszcze 8 godzin zostało, do konca tygodnia będe po wszystkim 270751858-jezyk.gif + 2 przed egzaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w końcu za sobą egzamin grinser006.gif Najgorsze było czekanie po wyznaczonym terminie (11 dni) i później sam egzamin (7 godz) trafiło mi się za ostatniego i trochu tam wystałem ale było warto dla POZYTYWNEGO wyniku. Mimo świadomości, że to egzamin starałem się podejść do tego jak bym jeździł na kursie, stres trochę mniejszy co nawet egzaminator zauważył zlosnik.gif A teraz znowu to czekanie na odbiór PJ i w końcu można będzie legalnie pojeździć yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam w końcu za sobą egzamin

gratulacje

rozumiem że do tej pory bez PJ śmigałeś?

ja z moim szczęściem odrazu miałbym kontrolę, 250 zł mandatu i holowanie

w tym tygodniu jadę oglądać kolejnego horneta i może w koncu uda się kupić

niestety te kilka tygodni postoi w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gratulacje

Dzięki

> rozumiem że do tej pory bez PJ śmigałeś?

ciiii... swiety.gifgrinser006.gif

> ja z moim szczęściem odrazu miałbym kontrolę, 250 zł mandatu i holowanie

> w tym tygodniu jadę oglądać kolejnego horneta i może w koncu uda się kupić

> niestety te kilka tygodni postoi w garażu

Szukaj szukaj, ja musiałem kupić, pojeździć, inaczej motywacji na zrobienie PJ nie miałem zlosnik.gif W końcu ileż można jeździć zestresowanym policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w środę o 7.30 egzamin teoretyczny

A czemu nie łączony? Długo czekałeś na termin?(tzn.ile wcześniej się zapisywałeś)

Ja ostatnią jazdę mam 31go, mam nadzieję że na egzamin nie będe musiał zbyt długo czekać.

Wyszedł mi też niespodziewany problem bo się okazało że dowód osobisty mam ważny do przyszłego tygodnia, a zdaje się jest on potrzebny przy zapisywaniu się na egzamin panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie łączony? Długo czekałeś na termin?(tzn.ile wcześniej się zapisywałeś)

jak bym chciał jednego dnia to 2-3 tygodnie trzeba czekać

jak oddzielnie;

dziś sie zapisałem na teorię-zdaje w środę

jak w srodę zdam, to zapisuje się na praktyczny- też 2-3 dni czekania

suma sumarum wychodzi krócej

a że ośrodek ruchu drogowego mam praktycznie rzut beretem od roboty, to dojazd nie robi mi różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie łączony? Długo czekałeś na termin?(tzn.ile wcześniej się zapisywałeś)

> Ja ostatnią jazdę mam 31go, mam nadzieję że na egzamin nie będe musiał zbyt długo czekać.

> Wyszedł mi też niespodziewany problem bo się okazało że dowód osobisty mam ważny do przyszłego

> tygodnia, a zdaje się jest on potrzebny przy zapisywaniu się na egzamin

Albo paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak bym chciał jednego dnia to 2-3 tygodnie trzeba czekać

> jak oddzielnie;

> dziś sie zapisałem na teorię-zdaje w środę

> jak w srodę zdam, to zapisuje się na praktyczny- też 2-3 dni czekania

> suma sumarum wychodzi krócej

> a że ośrodek ruchu drogowego mam praktycznie rzut beretem od roboty, to dojazd nie robi mi różnicy

Potwierdzam. W moim przypadku na egzamin łączony oczekiwanie 2 tygodnie. Na teoretyczny 3 dni i po kolejnych 3 dniach praktyczny.

Druga sprawa, że jeżeli jakimś cudem uwali się teorie, to nie trzeba potem dopłacać do egzaminu praktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w środę o 7.30 egzamin teoretyczny

teoria do przodu smile.gif

na jazdę zapisałem się na 30 maja

poniedziałki mam wolne więc nie muszę brać urlopu

najbliższy poniedziałek będzie po 2 dniowej imprezie, stąd tak odległy termin 30.05 smile.gif

przynajmniej jeszcze ze 4 godziny przed egzaminem pojeżdzę

szkoda by było 140 zł utopić wiedząc że jeszcze mozna się podszkolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> czekac na nowy dokument i trzeba sprzęta kupować

Dostałeś już to nowe prawko?! Długo się czeka na wydanie?

A przy okazji to też się pochwalę bo dzisiaj miałem łączony(trwało to prawie 5 godzin - masakra) i udało się zaliczyć bezbłędnie teorię i placyk, na mieście jeden błąd w zakresie dynamiki jazdy(wystartowałem z 2ki ze świateł i trochę mi sprzęta zmuliło), ale dalej już bezbłędnie i wystarczyło na uzyskanie wyniku pozytywnego yay.gif więc też czekam na prawko i zaczynam się rozglądać za jakimś moto food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałeś już to nowe prawko?! Długo się czeka na wydanie?

z wrażenia chyba nie napisalem smile.gif

egzamin miałem 30 maja, prawko odebrałem 8 czerwca

> rozglądać za jakimś moto

a w co celujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dziś o 7:15 zaliczyłem egzamin praktyczny.

Dokumenty kurierem pójdą jeszcze dziś do mojego WK, jutro wbiją je w system CEPIK i już mogę odliczać dni do odbioru papieru a śmigać to i od wbicia bo policja system też ma a jedynie 50 zł dadzą za brak dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i ja dziś o 7:15 zaliczyłem egzamin praktyczny.

9:50 dzisiaj skutecznie i ja przejechalem trasy smile.gif

> Dokumenty kurierem pójdą jeszcze dziś do mojego WK, jutro wbiją je w system CEPIK i już mogę

> odliczać dni do odbioru papieru a śmigać to i od wbicia bo policja system też ma a jedynie 50

> zł dadzą za brak dokumentu.

ja sie wstrzymam do otrzymania papieru wink.gif az tak mnie nie cisnie wink.gif - czekam az mulher.gif zaliczy swoje egzaminy na A wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 9:50 dzisiaj skutecznie i ja przejechalem trasy

> ja sie wstrzymam do otrzymania papieru az tak mnie nie cisnie - czekam az zaliczy swoje

> egzaminy na A

Ja jak tylko dojdą papiery do WK(zamówiłem kuriera po dokumenty z WORD do WK) to muszę przejść się do koleżanek smile.gif i ładnie poprosić o przyspieszenie do PWPW. Wiem od nich, że jak rano by wklepały to w ciągu 2 dni będzie papier. Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.