Skocz do zawartości

JRowy 126p


Rekomendowane odpowiedzi

> Po ponad dwóch miesiącach (jak dostałem bagażnik) głupawka nie przeszła

> Innymi słowy nadal się z niego cieszę

> Dzisiaj przy jego pomocy Maluszyna zawiózł na skup dwa wory, po 120l każdy, pełne puszek

Miałem taki sam bagażnik (kilka lat temu poszedł na złom)I nie takie ciężary woziłem swoim maluszkiem.Na dachu dwa worki cementu(po 50kg każdy)w kabinie kolejne dwa + kilka płyt chodnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry zartownis z ciebie. Po wczorajszej imprezce jeszcze sie alkohol trzyma?

Nie, serio! Dzisiaj dzięki tej grafice tankowałem po 5zł za litr zlosnik.gif

Zuraw, ogarnij się ok.gif

> No chyba tylko.

Dla Cibie tylko, dla mnie AŻ zlosnik.gif

Coś jeszcze nie jest dla Ciebie jasne? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Między innymi ja - zobaczymy co z tego wyniknie

A co ma wyniknąć ? Myślisz że Tusk się przestraszy i każe akcyzę obniżyć ? Bo chyba nie ma nikt pomysłu stacje paliw blokować -stacje które na litrze paliwa zarabiają najmniej ze wszystkich w całym łańcuszku od rafinerii po stację hehe.gif

PS:oczywiście ja również chciałbym aby paliwo w Polsce było po 3.50zł za litr , ale zachłanność Rządu na kasę na to nie pozwoli oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma wyniknąć ? Myślisz że Tusk się przestraszy i każe akcyzę obniżyć ? Bo chyba nie ma nikt

> pomysłu stacje paliw blokować -stacje które na litrze paliwa zarabiają najmniej ze wszystkich

> w całym łańcuszku od rafinerii po stację

> PS:oczywiście ja również chciałbym aby paliwo w Polsce było po 3.50zł za litr , ale zachłanność

> Rządu na kasę na to nie pozwoli

nie mówię, że ceny paliw mi się podobają, bo też chciałbym tankować za 50% i myślę, że to byłoby odpowiednio do naszych zarobków. Rząd rządem ale UE też ciśnie co nieco pewnie. W większości państw UE i praktycznie we wszystkich sąsiednich krajach UE jest drożej. CZ, SK, H, CRO, SLO, RO, na zachodzie podobno nawet magiczne 2 Euro benzyna przekroczyła. Więc suma summarum mamy najtaniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma wyniknąć ? Myślisz że Tusk się przestraszy i każe akcyzę obniżyć ? Bo chyba nie ma nikt

> pomysłu stacje paliw blokować -stacje które na litrze paliwa zarabiają najmniej ze wszystkich

> w całym łańcuszku od rafinerii po stację

> PS:oczywiście ja również chciałbym aby paliwo w Polsce było po 3.50zł za litr , ale zachłanność

> Rządu na kasę na to nie pozwoli

Proponuję zapoznać się z tą tabelką i przestać gardłować "na rząd"

http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa

Jesteśmy najtańszym po Rumunii (Kosowa nie liczę bo to jak Suwałki devil.gif) państwem w Europie jeśli chodzi o ceny paliw.

Wiem, wiem - ale w takich Niemczech to zarabiają tyle samo co my, ale w Euro.

Ale na tej liście mamy też Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię i inne bliższ i dalsze państwa.

I WSZĘDZIE poza Rumunią jest drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję zapoznać się z tą tabelką i przestać gardłować "na rząd"

> http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa

> Jesteśmy najtańszym po Rumunii (Kosowa nie liczę bo to jak Suwałki ) państwem w Europie jeśli

> chodzi o ceny paliw.

> Wiem, wiem - ale w takich Niemczech to zarabiają tyle samo co my, ale w Euro.

> Ale na tej liście mamy też Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię i inne bliższ i dalsze państwa.

> I WSZĘDZIE poza Rumunią jest drożej.

otóż to, w Rumunii byłem przez dwa tygodnie w sierpniu. Ogólnie na trasie PL, SK, H, RO, Rumunia ma najtańsze paliwo, wg ich waluty tak czy tak przekracza 6,00 leja. a po naszemu to dość zbliżona kwota, bo kurs jest praktycznie 1:1,05.

Na stronie, którą podałeś obserwowałem ceny przed wyjazdem i kojarzę, że było podobnie, tyle że u nas wtedy bena kosztowała bliżej 5,60.

Słowacja ze względu na euro to dla mnie lekka abstrakcja, natomiast na Węgrzech nie udało mi się tankować ale z wyjazdów z lat wcześniejszych pamiętam, że tak czy tak zawsze byliśmy najtańsi z paliwem.

Ot taka tendencja światowa i tyle, ktoś bardzo wysoko tym kręci i bije na tym grubą kapuchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję zapoznać się z tą tabelką i przestać gardłować "na rząd"

> http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa

> Jesteśmy najtańszym po Rumunii (Kosowa nie liczę bo to jak Suwałki ) państwem w Europie jeśli

> chodzi o ceny paliw.

> Wiem, wiem - ale w takich Niemczech to zarabiają tyle samo co my, ale w Euro.

> Ale na tej liście mamy też Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię i inne bliższ i dalsze państwa.

> I WSZĘDZIE poza Rumunią jest drożej.

myślisz jak nasz rząd... "Patrzcie obywatele, aleeee Francuzi płacą za 1 litr paliwa AŻ 7zł, a Wy drodzy obywatele tylko 5,8zł!!! Widzicie jaki Wasz rząd jest dobry!!!"

Mamy najtańsze (prawie najtańsze) paliwo w europie... supeeeer... Tylko obawiam się, że dla polskiej gospodarki to i tak za wysoka kwota... i takie gadanie, "BO U NAS JEST NAJTANIEJ W EUROPIE" jak dla mnie jest idiotyczne...

Zobaczy ile litrów paliwa może nabyć za swoją pensję statystyczny Polak, a ile statystyczny Francuz, Niemiec czy też Belg.

I JA BĘDĘ GARDŁOWAĆ "NA RZĄD"... dlaczego?

Na cenę paliwa największy wpływ ma cena ropy na rynku światowym oraz opodatkowanie, które nakłada rząd danego państwa.

O ile na cenę na rynku światowym nasz rząd nie ma właściwie żadnego wpływu to na opodatkowanie ma... i to bardzo duże.

Co do podatków nie tylko na paliwo to jest pewna krzywa, której nasi znienawi... tfu... kochani politycy nie potrafią zrozumieć... mianowicie krzywa Laffera... (myślę, że wiesz co to za krzywa).

paliwo na rynku idzie w górę, a tu myster Tusk podnosi podatki... ostatni przykład z historii... podniesienie podatku VAT.

zresztą... gdyby cena paliwa była mniejsza mogło by się okazać, że sprzedaje się jej więcej (tańsza benzyna to za jedną kwotę przejdziemy więcej km, zatem więcej zwidzimy i zostawimy w większej ilości miejsc pieniedzy w miejscowościach turystycznych - tamtejszym ludziom też zaczyna się lepiej wieść to inwestują... i gospodraka się zaczyna kręcić... a tak to doopa blada zbita...)

Dziękuję, dobranoc. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I WSZĘDZIE poza Rumunią jest drożej.

Realnie czy nominalnie? smirk.gif

Piszesz to z perspektywy użytkownika auta służbowego, który okazjonalnie tankuje "za swoje". idea.gif

Proponuję "tronienieńkę" zweryfikować optykę i poguglać za minimalnymi/średnimi pensjami w krajach, w których "jest drożej" - pracownik oddziału mojej firmy w CZ zarabia średnio 20-25% więcej od Polaka, choć oddział działa dopiero od maja i na razie ciągle jest pod kreską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślisz jak nasz rząd... "Patrzcie obywatele, aleeee Francuzi płacą za 1 litr paliwa AŻ 7zł, a Wy

> drodzy obywatele tylko 5,8zł!!! Widzicie jaki Wasz rząd jest dobry!!!"

> Mamy najtańsze (prawie najtańsze) paliwo w europie... supeeeer... Tylko obawiam się, że dla

> polskiej gospodarki to i tak za wysoka kwota... i takie gadanie, "BO U NAS JEST NAJTANIEJ W

> EUROPIE" jak dla mnie jest idiotyczne...

> Zobaczy ile litrów paliwa może nabyć za swoją pensję statystyczny Polak, a ile statystyczny

> Francuz, Niemiec czy też Belg.

> I JA BĘDĘ GARDŁOWAĆ "NA RZĄD"... dlaczego?

> Na cenę paliwa największy wpływ ma cena ropy na rynku światowym oraz opodatkowanie, które nakłada

> rząd danego państwa.

> O ile na cenę na rynku światowym nasz rząd nie ma właściwie żadnego wpływu to na opodatkowanie

> ma... i to bardzo duże.

> Co do podatków nie tylko na paliwo to jest pewna krzywa, której nasi znienawi... tfu... kochani

> politycy nie potrafią zrozumieć... mianowicie krzywa Laffera... (myślę, że wiesz co to za

> krzywa).

> paliwo na rynku idzie w górę, a tu myster Tusk podnosi podatki... ostatni przykład z historii...

> podniesienie podatku VAT.

> zresztą... gdyby cena paliwa była mniejsza mogło by się okazać, że sprzedaje się jej więcej (tańsza

> benzyna to za jedną kwotę przejdziemy więcej km, zatem więcej zwidzimy i zostawimy w większej

> ilości miejsc pieniedzy w miejscowościach turystycznych - tamtejszym ludziom też zaczyna się

> lepiej wieść to inwestują... i gospodraka się zaczyna kręcić... a tak to doopa blada zbita...)

> Dziękuję, dobranoc. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie

Ten bełkot mogę podsumować tylko jednym stwierdzeniem: pierwsza zasada Dakanna - nie podoba się to wyp......ać. palacz.gif

Jesteśmy państwem na dorobku, a ciągle chcemy się porównywać do lepszych - dlaczego w swoim emocjonalnym porównaniu nie użyłeś Bułgarii albo Węgier ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Realnie czy nominalnie?

> Piszesz to z perspektywy użytkownika auta służbowego, który okazjonalnie tankuje "za swoje".

> Proponuję "tronienieńkę" zweryfikować optykę i poguglać za minimalnymi/średnimi pensjami w krajach,

> w których "jest drożej" - pracownik oddziału mojej firmy w CZ zarabia średnio 20-25% więcej od

> Polaka, choć oddział działa dopiero od maja i na razie ciągle jest pod kreską.

zgadzam sie z muzykiem i jego teoria o krzywej laffera. to prawda, jest punkt kulminacyjny tej krzywej gdzie po jego przekroczeniu wplywy z podatkow spadaja, bo wzrasta szara strefa.

jak sie to odnosi do paliw ? szara strefa z opalem, lpg, mniej jazdy ?

rynek paliw istnieje przede wszystkim dzieki transportowi, posadzam ze te nasze wakacyjne wyjazdy to taka troche kropla w morzu.

w kwestii stosunku zarobkow do cen ? imho nowa swieza firma nie jest wyznacznikiem, bo w taka firme/oddzial sie inwestuje i daje mu sie czas tzw. rozruchowy. zalapie albo nie.

przytoczmy przyklady zarobkow ale odniesmy tez to do cen. mimo wszystko mam wrazenie, ze czesi ogolem maja odrobine drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Realnie czy nominalnie?

Po zestawieniu tego z przeciętną płacą (chyba najbardziej wiarygodne zestawienie) chyba będziemy zadowoleni z cen paliw palacz.gif

> Piszesz to z perspektywy użytkownika auta służbowego, który okazjonalnie tankuje "za swoje".

> Proponuję "tronienieńkę" zweryfikować optykę i poguglać za minimalnymi/średnimi pensjami w krajach,

> w których "jest drożej" - pracownik oddziału mojej firmy w CZ zarabia średnio 20-25% więcej od

> Polaka, choć oddział działa dopiero od maja i na razie ciągle jest pod kreską.

Proszę uprzejmie - mamy oddziały zarówno w SK jak i CZ - i zarabiają mniej niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten bełkot mogę podsumować tylko jednym stwierdzeniem: pierwsza zasada Dakanna - nie podoba się to

> wyp......ać.

tak najłatwiej... łatwiej niż zrobić tak, żeby było ok

> Jesteśmy państwem na dorobku, a ciągle chcemy się porównywać do lepszych - dlaczego w swoim

> emocjonalnym porównaniu nie użyłeś Bułgarii albo Węgier ?

nieeee no... porównujmy się do gorszych...

chyba powinniśmy iść do przodu... rozwijać się...

i tu przeczytaj jeszcze co kolega wyżej napisał wink.gif

Dla mnie Twoje posty to jeden wielki bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadzam sie z muzykiem i jego teoria o krzywej laffera. to prawda, jest punkt kulminacyjny tej

> krzywej gdzie po jego przekroczeniu wplywy z podatkow spadaja, bo wzrasta szara strefa.

ufff... wreszcie studia mi się na co przydały zlosnik.gif a już myślałem , że ten pierwszy rok to zmarnowany czas palacz.gif

> jak sie to odnosi do paliw ? szara strefa z opalem, lpg, mniej jazdy ?

aaa zapomniałem... droga beznyna - mogą się nasilać jej kradzieże i krętactwo... chrzczenie paliwa...

> rynek paliw istnieje przede wszystkim dzieki transportowi, posadzam ze te nasze wakacyjne wyjazdy

> to taka troche kropla w morzu.

podałem taki tylko jeden przykład... oczywiście możne wieleeeee takich "kropel" przytoczyć..

a kropla do kropli... i nam się zaraz co najmniej morze zrobi

> w kwestii stosunku zarobkow do cen ? imho nowa swieza firma nie jest wyznacznikiem, bo w taka

> firme/oddzial sie inwestuje i daje mu sie czas tzw. rozruchowy. zalapie albo nie.

> przytoczmy przyklady zarobkow ale odniesmy tez to do cen. mimo wszystko mam wrazenie, ze czesi

> ogolem maja odrobine drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna fotka ze spotu YW Na Skarpie, 02.09.

> foto: Macioman

Ty, bo mam problem. Mam dokładnie taki sam bagażnik ja Ty. Mogłbyś mi zrobić foto mocowania w rynience? Bo wczoraj chciałem go założyć, ale chwyty są zbyt luźne. Nie wiem, może trzeba coś dogiąć albo podłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze wpadniemy w sobote, ale ja bede jako gosc nie swoim samocodem.

To szukaj aut ze złośnikiem smile.gif Ja będę tylko w sobotę ale na cały dzień od 7.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na temat bagażnika, ale w necie nic ciekawego nie znalazłem 893goodvibes.gif

Na boksie jest napisane "CAR PACK", więc na zasadzie "a nóż..." napisałem maila do firmy "INTER PACK" zlosnik.gif

No i BINGO wink.gif

Quote:

Witam

Takie były początki Inter Pack, który powstał na bazie Car Pack, gdzie działałem ze wspólnikiem.

Jak to w życiu bywa nasze drogi się rozeszły i powstała nowa firma.

Dlaczego zainteresował się Pan tym tematem?

To było prawie... 30 lat temu.

Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na temat bagażnika, ale w necie nic ciekawego nie znalazłem

> Na boksie jest napisane "CAR PACK", więc na zasadzie "a nóż..." napisałem maila do firmy "INTER

> PACK"

> No i BINGO

> Quote:

> Witam

> Takie były początki Inter Pack, który powstał na bazie Car Pack, gdzie działałem ze wspólnikiem.

> Jak to w życiu bywa nasze drogi się rozeszły i powstała nowa firma.

> Dlaczego zainteresował się Pan tym tematem?

> To było prawie... 30 lat temu.

> Pozdrawiam

Drąż dalej temat bo to może być ostatnia szansa zebrać jakieś informacje i trochę historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.