Skocz do zawartości

nowa choroba koNik-a...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

no i czar trochę prysł.. autko poszło do mojego mechanika w związku z tym że zawieszenie było w stanie totalnego rozkładu... do wymiany poszły:

- belka przednia zawieszenia/pod silnikiem (zgnita)

- tuleje belki przedniej

- tuleje wahaczy przód/tył komplet

- komplet łączników stabilizatorów przód/tył

- amortyzatory przód - udało mi się dorwać oryginały BOGE - były totalnie wylane

żal mówić ile poszło na to $... dodam tylko że większość części niestety tylko ASO - niestety wyszedł minus posiadania E12 sprzed FL...

O ile E12 po FL współdzieli dużo części z E21/E28/E23/E24 itp. to E12 sprzed FL współdzieli części z E3/E9... konsekwencje są łatwe do przewidzenia zlosnik.gif

poza zawieszeniem trzeba było:

- wyczyścić bak paliwa (tona syfu) i zmienić przewody paliwowe

- zmienić pompę paliwa

- zlikwidować zwarcie w przewodach do pompy paliwa

- naprawić ręczny (na szczęście normalne hamulce są ok)

- palec i kopułka miały 21 lat i nie istniały dosłownie(!)... wsadziłem nówki BREMI ;P silniczek nabrał jeszcze więcej wigoru food.gif

teraz jedzie na konserwacje i potem na pierwszy od wielu lat przegląd zlosnik.gif

waham się czy robić żółte czy nie (auto po swapie ale po rozmowie z konserwatorem ze względu na unikatowość wersji sprzed FL powiedział że nie ma problemu) icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

> tylko nie jestem pewien czy ten ubytek na kole kierownicy da się naprawić

> wydech się robi

Dasz do jakiegoś mądrego kieroobszywacza i Ci zrobi tak że nie będziesz pamiętał o tym zlosnik.gif

A w łajdaczce motor już siedzi ?? Weź no jakiś update zrób zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dasz do jakiegoś mądrego kieroobszywacza i Ci zrobi tak że nie będziesz pamiętał o tym

> A w łajdaczce motor już siedzi ?? Weź no jakiś update zrób

motor, skrzynia, wał, tunel zrobione....

w sumie to zostały pierdoły ale musi się zrobić cieplej żeby dalej jechać z koksem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie, jak zwykle złapało mnie na dziwnym aucie... mianowicie na E12... usilnie szukam fajnego

> egzemplarza, przejechałem juz 1520km po PL żeby pooglądać kilka trupów...

> strasznie mi się widzi to autko, jest takie delikatne, ma zwiewną, dynamiczną sylwetkę - zupełnie

> inaczej niż dzisiejsze kloce spod znaku BMW....

> maagog możesz już jechać

Wypowiem sie że tu przynajmniej w 100% moge sie z Tobą zgodzić bo to auto jest naprawde ładne w przeciwieństwie do tych meroli które tu jakis czas temu wklejałeś. E12 ro jest seria 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypowiem sie że tu przynajmniej w 100% moge sie z Tobą zgodzić bo to auto jest naprawde ładne w

> przeciwieństwie do tych meroli które tu jakis czas temu wklejałeś. E12 ro jest seria 5?

Starych BMW nie da się porównać do starych Mercedesów - są tak totalnie inne pod każdym względem. I to jest ta inność której dziś brakuje w tym segmencie.

Tak - E12 to 5er. Osobiście wolałbym E3 lub E9 taką jak kupił OZI ale.... finanse grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Starych BMW nie da się porównać do starych Mercedesów - są tak totalnie inne pod każdym względem. I

> to jest ta inność której dziś brakuje w tym segmencie.

> Tak - E12 to 5er. Osobiście wolałbym E3 lub E9 taką jak kupił OZI ale.... finanse

bmw_e12_004.jpg

bmw_e12_003.jpg

Z tymi felgami wygląda zacnie ok.gifserduszka.gif :

To prawda jeśli chodzi o tą inność. Dzisiejsze samochody są robione na jedną mańkę, wszystkie sa do siebie podobne ale globalizacja i komercja Panie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> http://allegro.pl/bmw-520-6-a-e12-1978r-z-niemiec-1-reka-88000km-i2234694224.html

> ciekawe za ile pójdzie - pierwsze "nowe" E12 na allegro od kilku miesięcy

już widzę 3cią piątkę od tego kolesia...widocznie się wyspecjalizował, pozostałe też na fotkach bardzo ładnie wyglądały, ale licząc , że poszły po 9 tyś a koleś pewnie z 2-3 tyś zarobił więc nie spodziewałbym się stanu super rewelacji .

btw... nie pasuje tutaj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stara bema od rolnika i tyle w temacie ... nie to co piękny i naszpikowany technika rodem z kosmosu

> IS

a no to to akurat wiadomo zlosnik.gif

ile bym dał żeby taki prosty wóz dało się kupić nowy w salonie za powiedzmy - 90kzł cool.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.