Skocz do zawartości

wskaźnik temp 126 BIS


Rekomendowane odpowiedzi

czy ten wskaźnik pokazuje temperaturę płynu chłodzącego czy oleju?

chodzi mi po głowie taki patent - wskaźnik z BISA wkładam do zestawu wskaźników 126p, i podpinam do czujnika co jest w bagnecie.

będzie działać? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić zawsze michę do malca (Lavazza) z miejscem na czujnik.

Ale dla mnie łatwiejszą (tańszą) opcją było wspawanie nakrętki ok.gif

Może wynik nie był w 100% miarodajny, ale jakiś pogląd na to co się dzieje w aucie zawsze był ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miski mam trzy to można spróbować z nakrętką.

powiedzmy, że mam też bagnet z czujnikiem wiec i tak spróbuję.

chciałem wiedzieć czy wskaźnik z czujnikiem "niefabrycznym" będzie bardzo przekłamywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspawaj sobie nakrętkę i daj zwykły czujnik, który jest od płynu chłodzącego ok.gif W Uno Turbo jest na tej zasadzie fabrycznie zrobione i działa waytogo.gif Przez jakiś czas (nieświadomie grinser006.gif) jeździłem ze źle podpiętymi czujnikami - wskaźnik temperatury oleju pokazywał płyn i odwrotnie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest wskaźnik z temp. wody.

> Ja kiedys miałem taki patent: w misce olejowej na dnie wywiercony otwór i wspawana nakrętka - w

> nakrętkę wkręcony czujnik od poloneza i hulało pod wskaznikami z CC900

> Ahhh... to były czasy

Nie pamiętam dokładnie ale chyba w na początku lat 90-tych w Polmozbytach można było kupic bagnet oleju z czujnikem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest wskaźnik z temp. wody.

> Ja kiedys miałem taki patent: w misce olejowej na dnie wywiercony otwór i wspawana nakrętka - w

> nakrętkę wkręcony czujnik od poloneza i hulało pod wskaznikami z CC900

> Ahhh... to były czasy

W sumie można by wkręcić czujnik w otwór po korku, aczkolwiek z tego co pamiętam to korek w Maluchu jest stożkowy i uszczelnią na gwincie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miski mam trzy to można spróbować z nakrętką.

> powiedzmy, że mam też bagnet z czujnikiem wiec i tak spróbuję.

> chciałem wiedzieć czy wskaźnik z czujnikiem "niefabrycznym" będzie bardzo przekłamywał

wsadz do garka, podepnij kabelki i zobacz czy pokaże 100C gdy woda zacznie wrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam dokładnie ale chyba w na początku lat 90-tych w Polmozbytach można było kupic bagnet

> oleju z czujnikem

Bo to było chyba do kompletu z taki zegarem który pokazywał temperaturę i coś jeszcze, Michał pokazywał takowy komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ten wskaźnik pokazuje temperaturę płynu chłodzącego czy oleju?

> chodzi mi po głowie taki patent - wskaźnik z BISA wkładam do zestawu wskaźników 126p, i podpinam do

> czujnika co jest w bagnecie.

> będzie działać?

Najlepiej miec komplet czujnik-wskaznik. Jesli czujnik fiatowski ma taka sama charakterystyke jak wskaznik dfa to mozesz spokojnie je razem spiac. Jesli nie - albo znalezc czujnik do wskaznika, albo wskaznik do czujnika. Ja u siebie mam czujnik wody wkrcony w miske do montorowania temperatury oleju i wskaznik zrobiony w zegarach. Do bisa mozesz zaadoptowac zegary z cienkiego jakiegos, ale nie widzialem zegarow z dwoma wskaznikami temperatury. Zawsze pozostaje Prot, ktory robi zegary na zamowienie. Ponizej probka zegarow zrobionych przez niego (sa rowniez i moje):

Daje linka, bo fota rozjechalaby forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak.

cool.gif

ja mam malucha 126p FL. Chce w seryjny licznik wstawić wskaźnik temperatury wody z Bisa. W miejsce gdzie jest zaślepka z ciśnieniem opon. I ma to być u mnie wskaźnik temperatury oleju. I zastanawia mnie czy podpiąć to pod bagnet z czujnikiem(moge taki mieć ale bez wskaźnika co był w komplecie) czy jako czujnik do oleju zastosować bisowski czujnik wody 893goodvibes.gif mam nadzieje że teraz jest jaśniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie tak.

> ja mam malucha 126p FL. Chce w seryjny licznik wstawić wskaźnik temperatury wody z Bisa. W miejsce

> gdzie jest zaślepka z ciśnieniem opon. I ma to być u mnie wskaźnik temperatury oleju.

A nie prościej będzie przełożyć licznik z BISa ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.