Skocz do zawartości

Porównanie 12 kompaktów w MOTORze


GreenCC

Rekomendowane odpowiedzi

> a możesz nas oświecić jaka jest ta rzeczywistość?

Astra,

W poprzedni weekend mialem roczna astre i przez weekend zrobilem tym samochodem 1700km. Samochod z wyporzyczalni, mial przebiegu 25000. Auto miekkie ale w miare precyzyjnie sie prowadzi. Zawieszenie bardzo dobre. Mialem model z silnikiem 1,6 Benzyna i spalanie MASAKRA. To auto pali duzo wiecej niz powinno. Predkosci przelotowe mialem tak 90-110 km/h. Koszt paliwa na tej trasie wyniosl 240 Funtow.

Identyczna trase wielokrotnie robie swoim 3L potworem, przy srednich predkosciach 120-150 nie kosztowalo mnie to do tej pory wiecej jak 200 Funtow za rope.

Leon

Zona ma to autko z silnikiem 1,4, przebieg 70000km. Jezdzi to niemalze tak samo jak A3 czy golf. Golf uwazam ze na najleprze zawieszenie z wpominanych przezemnie samochodow (czyli nie wszystkich z zestawienia). Leon ma najwiekszy bagaznik z nich wszystkich ale na fotel kierowcy musze odsuwac do samego konca.

Lancer

Z racji stluczki obecnie jezdze dwuletnim lancerem w tej chwili. Wizualnie uwazam auto za koszmar. Bagaznik to jakies nieporozumienie, Siedzi sie wygodnie ale jakos tak czuje sie ciasno w srodku. Zawieszenie tragedia. Stanowczo za miekko i ciezko wyczuc samochod, o bezpiecznej dynamicznej jezdzie nie ma mowy. Hamulce bardzo slabe. O spalaniu sie nie wypowiadam bo dopiero kilka dni tym jezdze. I napisze to raz jeszcze, zawieszenie w tym samochodzie to nieporozumienie.

308

Z zestawienia uwazam ten samochod za numer 1. Jezdze nieraz takim z silnikiem 1,6 Diesel. Bardziej ekonomicznego samochodu nigdy nie zasiadalem. Miejsca w srodku duzo (najwiecej) i dzieki duzej czolowej szybie jakos tak nie cuje sie ciasnoty jak w pozostalych autach. Bagaznik do zaakceptowania. Zawieszenie bardzo dobre ale nie tak dobre jak w golfie czy leonie. Tym autem najprzyjemniej mi sie jezdzi.

Mazda 3

Calkniem niezla sprawa. Pod wszystkimi kryteriami usawilbym ten samochod w srodku. Z zadnej kategorii nie wyroznia sie jakos szczegolnie ale tez nie drazni w zadnej kategorii. Tym autem za malo jedzilem zeby wypowiedziec sie na temas spalania.

Golf - jezdzilem ale poprzednim modelem - nie tym co jest w tym zestawieniu.

Focus jak powyzej. Poprzedni ZETEC wydaje mi sie ze spala mniej niz nowa Astra. Nie wiem czy cos zmienili w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No co Ty? Lacetti ma najgorszą możliwą tapicerkę i basta. Powie Ci to każdy kto z bliska tego auta

> nie widział.

Powiem Ci ,ze moj ,ktory jest super podstawowa wersja nie wyglada duzo gorzej od zaprezentowanej przez Ciebie.

Dodam jeszcze ,ze jak na auto za 35 kpln!!! (tak,tak 35kpln) to jest wrecz wypasem.

A co do jakosci wnetrza porownywalem ostatnio swojego lancetnika (2008 przebieg 80kilka kkm, od nowosci u mnie) z Vika C sasiada (przebieg 60kilka tys ,rok starsza od mojego auta , u sasiada od nowosci) i powiem szczerze ,ze Vika straszzznieee zmeczona mimo tego ,ze sasiad chucha i dmucha no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile w ogole jezdzi.

> Kolezanka w pracy ma taki wynalazek i jest to niestety zywy dowod na dowcipy o alfach

> Ma progression z s&s i w mrozy to nie dziala.

> Tzn nie daje sie ponownie uruchomic

A tak trudno wylaczyc S&S czy kolezanka malo kumata w guzikach ? Mojej matuli sie to nie zdazylo ale ona pierwsze co robi to wylacza S&S.

p.s. o problemie wlasnie przeczytalem - wystarczy odpalic auto - czyli jezdzi a kolezanka nie ogarnia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal nie jezdzi a kolezanka ogarnia. Mozna uruchomic >tylko po procedurze serwisowej.

W serwisie byla czy czeka na zaproszenie ?

> To po prostu syf i porazka

Ale syf bo sie zepsula czy zle jezdzi i jest do dupy? W innych markach nie ma fuckupow ? Pleciesz jak przekupa z rynku facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W serwisie byla czy czeka na zaproszenie ?

Byla na ul Karkonoskiej we Wro. Wymieniono oprogramowanie i eprom. Nie pomoglo.

> Jechales tym autem czy tak poprostu pleciesz ?

Raz jechalem i dwa razy holowalem.

imo wystarczy a service sobie nie do konca radzi, pedal (sterownik) gazu tez wymienili i nadal jest kicha sick.gif

Poczytaj na forum alfy.

btw s&s ma od poczatku wylaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum alfy. Kurcze tfu,tfu mojej matuli sie nie psuje ale ona ma distinctive 1.4 MA.

Ale jak ona gasnie kiedy s&s wylaczone ?

p.s. byla juz u prawnika ? Auto kwalifikuje sie do wymiany na nowe.

p.s.2 co do wymiany pedalu to oni chyba robia na czuja albo nie mysla , kiedy w sx4 kuna przegryzla wiazke aso szukalo tydzien problemu i wymienilo prawie polowe osprzetu a wystarczylo spojrzec na poszarpana glowna wiazke silnika. Moze gdzies sa pogryzione kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupiłem Lacetii właśnie dlatego, że do niego wsiadłem.

A ja kupiłem dlatego, że wsiadłem, zaciągnąłem żonę do salonu i dlatego, że był tańszy o ponad 20kzł od Octavii przy zakładanym wyposażeniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile w ogole jezdzi.

> Kolezanka w pracy ma taki wynalazek i jest to niestety zywy dowod na dowcipy o alfach

> Ma progression z s&s i w mrozy to nie dziala.

> Tzn nie daje sie ponownie uruchomic

dziwne, ja jeździłem dwoma egzemplarzami, w tym jednym w mrozy i wszystko działało. Rewelacyjny samochód, zwłaszcza ze skrzynią TCT ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ADF Auto na Karkonoskiej to nie serwis - tam nie usuwają usterek, co najwyżej powodują nowe.

Ty miałeś wcześniej Fiata? Fiacikarze mają dziwną tendencję do usprawiedliwania wszelkich usterek Fiatów i Alf nieudolnościami dowolnych serwisów. pad.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skad ja to znam za 35kpln mialbym GP 1.2 bez klimy

Ja zwiedziłem dużo salonów.

Wszędzie wersje z docelowym wypasem zabijały ceną.

Dopiero u Chevroleta zakładany wypas był w naprawdę niskiej cenie - bez kompromisów dla zwykłego zjadacza chleba. Ja już jestem w tym wieku, że chcę kupić auto, które fabrycznie ma to wyposażenie, które potrzebuję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty miałeś wcześniej Fiata? Fiacikarze mają dziwną tendencję do usprawiedliwania wszelkich usterek

> Fiatów i Alf nieudolnościami dowolnych serwisów.

> mar00ha

Za to Vagarze wink.gif uznaja ,ze to eksploatacja a te akcje serwisowe to tak naprawde darmowy tuning hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałeś naczytać się kącika Bravo.

> mar00ha

Lece po twoich postach i tekstach znajomych.

Koledze CC lyka prawie litr oleum na tysiac ale to nic wielkiego bo tak ma byc bo to tylko jak ostrzej jezdzi i na trasie hahaha.gif wymienil juz 2 pompy wody na gwarancji ale to ,tez nic wielkiego dolewal chlodziwa i co 50km i nic sie nie dzialo... hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiacikarze mają dziwną tendencję do usprawiedliwania wszelkich usterek

> Fiatów i Alf nieudolnościami dowolnych serwisów.

A mar00ha ma dziwną, acz na AK dobrze już znaną, gendencję do wypisywania niemerytorycznych pierdół na kąciku, który podobno moderuje - ale nie o tym mowa. Jeśli komuś udało się cokolwiek naprawić w ADF Auto na Karkonoskiej we Wrocławiu, to musi być niesamowitym szczęściarzem - ten "serwis" działał tak 10 lat temu i działa tak po dziś dzień, niezależnie od tego, czy chodzi o Fiata, Lancię, AR, czy od jakiegoś czasu Jeepa i Chryslera: wizyta w tym przybytku jest czasem absolutnie straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za chwile przerwy ale dopiero dotarlem do domu.

> Czytam forum alfy. Kurcze tfu,tfu mojej matuli sie nie psuje ale ona ma distinctive 1.4 MA.

Juz wiesz zatem o co chodzi.

Ma 170 KM distinctive z automatem. Przebieg 11.tys.km oslabiony.gif

> Ale jak ona gasnie kiedy s&s wylaczone ?

Tak no.gif nie ma niestety zadnej prawidlowosci wiec service wymienia na chybil-trafil.

> p.s. byla juz u prawnika ?

Jest zgloszone do arbitrazu. Chyba tak to sie nazywa.

> p.s.2 co do wymiany pedalu...

Wiem tylko ze wymieniali bo byl taki blad serwisowy. Auto stoi w garazu podziemnym w centrum i jakis szkod od zwierzat nie bylo.

Troche wyjasnienia: auto nie moje tylko fajnej kumpelki z pracy. Jej decyzje jej problem. Ja dwa razy holowalem do service (bo nie chciala czekac) i chyba dwa razy assistance.

Ja bym to zalatwial wylacznie przez prawnika wink.gif

Edit: teraz jeszcze zadzwonilem i ma progression a nie distinctive.

Sorry za blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jako auto na gwarancji trzeba tam jezdzic.

Gdy kiedyś tam dawno remu miałem AR, to jeździłem do ASO do Zielonej Góry, mimo że pracowałem w niedalekim sąsiedztwie ADF grinser006.gif - wbrew pozorom miało to sens większy, niż podejmowanie prób serwisowania na miejscu old.gif O naprawach usterek już nawet nie warto wspominać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załóżmy, że tak.

> Ale tu Twoje twierdzenie jest bezwartościowe, bez podania przykładu. Zatem proszę o przykład

> informacji, którą VW zarezerwowało tylko dla ASO, a jest niedostępna przez Erwin.

> mar00ha

Mareczku, uznajmy, że wycofuję się ze swojej tezy, jestem idiotą, nie mam pojęcia o czym mówię.

Naprawdę, nie mam ochoty na tego typu dyskusje.

Ty masz swoje doświadczenia z jednym samochodem i makaronem nawijanym na uszy, ja miesięcznie na serwis wydaję parędziesiąt kpln i nie mam pojęcia o czym piszę.

Tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiacikarze mają dziwną tendencję do usprawiedliwania wszelkich usterek

> Fiatów i Alf nieudolnościami dowolnych serwisów.

Masz naprawdę jakieś uprzedzenia do pewnych marek i ślepą wiarę w VW.

Zamiast tracić czas na wyżywanie się na innych markach oraz na gloryfikowaniu Golfa, którego plastiki i wykończenie wnętrza wg Ciebie pewnie już uchodzą za wzór przy projektowaniu nowej S-klasy, to lepiej zacznij szukać odpowiednich papierów ściernych, bo na wiosnę trochę rudej trzeba będzie z VW ścierać smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz naprawdę jakieś uprzedzenia do pewnych marek i ślepą wiarę w VW.

> Zamiast tracić czas na wyżywanie się na innych markach oraz na gloryfikowaniu Golfa, którego

> plastiki i wykończenie wnętrza wg Ciebie pewnie już uchodzą za wzór przy projektowaniu nowej

> S-klasy, to lepiej zacznij szukać odpowiednich papierów ściernych, bo na wiosnę trochę rudej

> trzeba będzie z VW ścierać

Mniut na moje uszy lejesz. Gloryfikacji żadnych nie urządzam, ale cieszę się, że zostałem zauważony przez fiacikarski jihad. 001.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mniut na moje uszy lejesz. Gloryfikacji żadnych nie urządzam, ale cieszę się, że zostałem zauważony

> przez fiacikarski jihad.

Jihad, to za dużo powiedziane. Ja przynajmniej staram być się obiektywny i mam też spore rozeznanie wśród różnych marek. Np. Nowy Passat w środku mi się bardzo podoba.... szkoda, że rdzewieje. I niestety pozostałe 13 firmowych VW (Polo, Jetta, Transporter) też.

Więc przygotuj się na wiosnę 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jihad, to za dużo powiedziane. Ja przynajmniej staram być się obiektywny i mam też spore rozeznanie

> wśród różnych marek. Np. Nowy Passat w środku mi się bardzo podoba.... szkoda, że rdzewieje. I

> niestety pozostałe 13 firmowych VW (Polo, Jetta, Transporter) też.

> Więc przygotuj się na wiosnę

Jak mi auto zacznie rdzewieć, to ogloszę je złomem, naprawię gwarancyjnie, sprzedam i kupię nowe. Problem? Nie sądzę.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skądże. Ot, normalny proces korozji. W 3, 4-ro letnich samochodach ma prawo jak najbardziej wystąpić

A to akurat nie wątpię, że to popularna opinia wśród posiadaczy Fiatów. Widywałem ją już na AK wielokrotnie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to akurat nie wątpię, że to popularna opinia wśród posiadaczy Fiatów. Widywałem ją już na AK

> wielokrotnie.

Ty masz naprawdę jakiś problem z Fiatem oslabiony.gif

Podkreślę - to, że użytkuję Fiata, nie znaczy, że jestem zwolennikiem, maniakiem Fiata i wcale tego nie kryję. Też można było by ponarzekać.

Jednak w Twoim przypadku cokolwiek ktoś nie napisze, to odwołujesz się, że "fiacikarze" tak mają.

Cóż, to już Twój problem, poszukaj jakiegoś psychologa specjalisty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mi auto zacznie rdzewieć, to ogloszę je złomem, naprawię gwarancyjnie, sprzedam i kupię nowe.

> Problem? Nie sądzę.

To jest sens wszystkiego, czego nie potrafią niektórzy zrozumieć, a raczej na siłę chcą wepchać w usta swoje punkty widzenia ,a dodatkowo prymitywnie wyśmiać i myślą, że są góra, a tak naprawdę przedstawiają swój infantylizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzial kierownik punto dynamic

Piłeś coś? Ćpałeś? Czy naprawdę taki jesteś? facepalm%5B1%5D.gif

Tak w ogóle to gratuluję super interesu. W sumie to można było zrobić jeszcze lepszy. Zamiast tego wypasionego auta , mogłeś kupić rower za 2 tys i byś jeszcze o kolejne 33tys był do przodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety często jest, że jak się auto w grupie fiata psuje to jest ok, a userzy zamiatają to pod dywan. Jeżeli coś jest w grupie VW to zaraz wielkie halo na forum.

W każdej grupie znajdziesz osoby, które będą najeżdżać na jedną lub drugą markę. I wszystko jest ok, jeżeli ktoś ma jakieś sensowne argumenty, a jak się czytanie posty niektórych osób, to naprawdę ręce opadają.

Wolny kraj i wolny rynek, niech więc każdy kupuje co chce, ale warto mieć chociaż trochę obiektywizmu w tym wszystkim. Test test też uważam za porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zwiedziłem dużo salonów.

> Wszędzie wersje z docelowym wypasem zabijały ceną.

> Dopiero u Chevroleta zakładany wypas był w naprawdę niskiej cenie - bez kompromisów dla zwykłego

> zjadacza chleba. Ja już jestem w tym wieku, że chcę kupić auto, które fabrycznie ma to

> wyposażenie, które potrzebuję

Masz ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak niestety często jest, że jak się auto w grupie fiata psuje to jest ok, a userzy zamiatają to

> pod dywan. Jeżeli coś jest w grupie VW to zaraz wielkie halo na forum.

Zacytuję klasyka.

Piłeś coś? Ćpałeś? Czy naprawdę taki jesteś? facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w ogóle to gratuluję super interesu. W sumie to można było zrobić jeszcze lepszy. Zamiast tego

> wypasionego auta , mogłeś kupić rower za 2 tys i byś jeszcze o kolejne 33tys był do przodu

Skoro dla Ciebie rower i samochód to jednakowy środek lokomocji to gratuluję dobrostanu umysłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro dla Ciebie rower i samochód to jednakowy środek lokomocji to gratuluję dobrostanu umysłowego.

Zanim zaczniesz gratulować przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, a może zrozumiesz tego sens skromny.gif

Tak na marginesie, ja nie tłumaczę w żaden sposób wpadek vw. Jak dali ciała, to dali i nie ma co zamiatać pod dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolny kraj i wolny rynek, niech więc każdy kupuje co chce, ale warto mieć chociaż trochę

> obiektywizmu w tym wszystkim. Test test też uważam za porażkę.

To ja was pogodzę smile.gif bravo jest ładne, golf jest praktyczny a i tak najlepsza jest corolla hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, idzcie na priva i dajcie sobie po buzi a tu nie robcie smietnika.

Ludzie przezywacie fakt posiadania auta marki X lub Y jak dziwica swoj 1szy raz. To jest TYLKO maszyna. Ja nie zamierzam chwalic na forach po kilkadziesiat postow marke X czy Y bo N I K T mi za to nie placi. Kazdy z nas jest inny ma inne potrzeby, DOCHODY itp.. takei to trudne do pojecia? Dla jednego Fiat od dziadka z Niemiec to marzenie calego zycia dla innego Nowy Superb z salonu to tymczasowa opcja bo akurat na A8 braklo.

Ten 1szy wydal pieniadze zaoszczedzone przez 5lat ciulania, ten drugi wzial w leasing i firma placi a prywatnie na lokacie ma kilkaset tysi i mu to lotto czy dwumas i turbina to koszt 4k czy 24k....

relaks lizak.gif i peace 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.