Skocz do zawartości

Alkohol - dzień po...


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

> Zawodnika pytaj!

Nie pisałbym jakby pomiar był robiony jakimś dziadowskim urządzeniem no.gif

Z tym, że ja mam nieco inną przemianę materii grinser006.gif od pon do piątku w każdy dzień minimum 2h treningu mam więc, naprawdę szybko wydalam to co wypiłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... Ostatnio w poniedziałek pokazał dokładnie 0,130 promila. Efekt - do pracy na pieszo (mam w miarę

> blisko) zamiast samochodem. >

U mnie w pracy muszę mieć 0 promili, więc samo pozostawienie auta nic by mi nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii to samo. Zlapia Cie to zabieraja prawko na iles czasu wink.gif + mandat of korz. Statystycznie 'dmucha' sie tu raz na 8 lat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Belgii to samo. Zlapia Cie to zabieraja prawko na iles czasu + mandat of korz. Statystycznie

> 'dmucha' sie tu raz na 8 lat

W Polsce ciut czesciej.

Na przelomie grudnia i stycznia spedzilem w Polsce okolo 5 tygodni..

Zrobilem cos troche ponad 10kkm.

W miedzy czasie dmuchalem 3 razy.

Czyli srednio blisko raz na 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce ciut czesciej.

> Na przelomie grudnia i stycznia spedzilem w Polsce okolo 5 tygodni..

> Zrobilem cos troche ponad 10kkm.

> W miedzy czasie dmuchalem 3 razy.

> Czyli srednio blisko raz na 10 dni.

Ja w drodze do pracy mam "plac kolejowy", na którym Policja organizuje tzw. "trzeźwe poranki".

Często jest tak, że zgarniają wszystkich jadących na kontrolę trzeźwości - średnio raz w miesiącu albo i częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w drodze do pracy mam "plac kolejowy", na którym Policja organizuje tzw. "trzeźwe poranki".

> Często jest tak, że zgarniają wszystkich jadących na kontrolę trzeźwości - średnio raz w miesiącu

> albo i częściej.

No wlasnie to jest najtragiczniejsze, ze z tych 3 razy co mi kazali dmuchac, to zaden nie byl wieczorem ani w nocy (mimo ze duzo jezdzilem po nocy).

2 razy bylo bardzo wczesnie rano - raz 27 grudnia chyba o 7 rano, a drugi raz w niedziele chyba o 6 rano.

Oba tak jak mowisz - wszyscy byli sprawdzani.

Trzecie raz gdzies popoludniu podczas rutynowej kontroli w tygodniu.

Takie sprwadzanie wszystkich o 7 rano to moim zdaniem typowe polowanie na jeleni, ktorzy nad ranem maja tam jeszcze 0.23 promila czy cos i potem w statystykach sie mowi o tysiacach groznych pijakow za kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sprwadzanie wszystkich o 7 rano to moim zdaniem typowe polowanie na jeleni, ktorzy nad ranem

> maja tam jeszcze 0.23 promila czy cos i potem w statystykach sie mowi o tysiacach groznych

> pijakow za kierownica.

No dokładnie.

Raz przestraszyłem się, bo nigdy nic nie wiadomo, zaparkowałem wcześniej i poszedłem na piechotę do fabryki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dokładnie.

> Raz przestraszyłem się, bo nigdy nic nie wiadomo, zaparkowałem wcześniej i poszedłem na piechotę do

> fabryki

Znaczy zobaczyles ze jest korek do dmuchania i zjechales, zaparkowales i poszedles na piechote?

Nikt z policial.gif nie zareagowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce ciut czesciej.

> Na przelomie grudnia i stycznia spedzilem w Polsce okolo 5 tygodni..

> Zrobilem cos troche ponad 10kkm.

> W miedzy czasie dmuchalem 3 razy.

> Czyli srednio blisko raz na 10 dni.

od 11 lat jezdze autem, dmuchalem jak mnie pamiec nie myli 4 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 11 lat jezdze autem, dmuchalem jak mnie pamiec nie myli 4 razy

To niewiem...

Ja pamietam do dzis, jak kiedys (byl to chyba 2006 rok) robilem u znajomego na weselu jako rozwoziciel, co to gosci do domu zawozi, i tej nocy zostalem zatrzymany do kontroli 4 razy w 4 roznych czesciach miasta, przez 4 rozne patrole i kazdy kazal mi dmuchac.

Normalnie jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niewiem...

> Ja pamietam do dzis, jak kiedys (byl to chyba 2006 rok) robilem u znajomego na weselu jako

> rozwoziciel, co to gosci do domu zawozi, i tej nocy zostalem zatrzymany do kontroli 4 razy w 4

> roznych czesciach miasta, przez 4 rozne patrole i kazdy kazal mi dmuchac.

> Normalnie jaja.

widac trafiles na jakas zorganizowana akcje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niewiem...

> Ja pamietam do dzis, jak kiedys (byl to chyba 2006 rok) robilem u znajomego na weselu jako....

W niektórych miejscach to jest standardowe zachowanie policji, stają na drodze wyjazdowej z domu weselnego i trzepią wyjeżdżających, będziesz wyjeżdżał 5 razy to 5 razy dmuchasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 11 lat jezdze autem, dmuchalem jak mnie pamiec nie myli 4 razy

Można całe życie jeździć i nie dmuchnąć ani razu. Są jednak rejony gdzie kontrole takie są normalne i nie sposób się ustrzec - przykład - Sopot w weekend nocą. Jeżdżę dopiero 6 lat a w Sopocie miałem już z 10 kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile w tym prawdy ?

po jednym piwie mogę spokojnie jechać od razu - i tak często robię na trasie - browarek do obiadu i w drogę

po butelce winka do kolacji bez problemu rano mieszczę się w najbardziej wyśrubowanej normie

po większej ilości alko to nie wiem bo baaardzo dawno nie piłem większej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po jednym piwie mogę spokojnie jechać od razu - i tak często robię na trasie - browarek do obiadu i

> w drogę

Tylko przy przekraczaniu granic trzeba uważać zlosnik.gif

Gdy jeździłem w miarę regularnie między Warszawą a Paryżem, wracając - drugiego dnia - jadałem sobie obiadek w RFN z piwem do sznycla. I nagle zdałem sobie sprawę z tego, że po pół godzinie wjeżdżam do DDR zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych miejscach to jest standardowe zachowanie policji, stają na drodze wyjazdowej z domu

> weselnego i trzepią wyjeżdżających, będziesz wyjeżdżał 5 razy to 5 razy dmuchasz

Ja kiedyś wracałem z wesela kuzyna mojej żony - jakieś 5 kilometrów od "sali" zatrzymał nas patrol.

- Dobry wieczór , poproszę dokumenty, skąd Państwo jadą ?

- Dobry wieczór, z wesela.

- A z jakiego jeśli można wiedzieć?

Dałem gościowi zaproszenie, obejrzał, oddał dokumenty (nie zdążył tam zajrzeć) i życzył szerokiej drogi.

.... Pan młody pracował w tamtejszej jednostce policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alkohol spala sie srednio w tempie 10-14g na godzine

średnio 0,10-0,12g/kg/h

łatwo policzyć podstawiając wagę...

70 kilogramowy mężczyzna eliminuje 7-8,4 grama czystego alkoholu w godzinę

> W 0,5 wodki masz 200g czystego alkoholu, wiec latwo sobie policzyc

dokładnie 160g wink.gif

> A tak na serio to wszystkie te wyliczenia sa niewiele warto, lepiej odzalowac kilka stow i kupic

> alkomat

Na podstawie tych wyliczeń (i tych samych wzorów) działa biegły sądowy więc są warte i to sporo wink.gif

> Ci co wsiadaja zaraz po piciu to i tak beda to dalej robic, bo to raczej margines...

Wewnętrzna statystyka Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie wskazuje, że to 30% ciał tam badanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przypadkiem to alkomaty nie mierzą stężenia aldehydu octowego w powietrzu, a nie alkoholu? Kiedyś

> mi policja pokazywała, że w razie wykrycia alkoholu "z gęby" powinien wyświetlić komunikat

> "Res" (Residual = Resztkowy) i zasygnalizować błąd.

Nie. Mierzy zawartość alkoholu w powietrzu i dzięki prawu Henry-Daltona wylicza stężenie we krwi.

Najnowsze alcotesty mają taką funkcję jak opisujesz dzięki piezoelektrycznemu aktywatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym, że ja mam nieco inną przemianę materii od pon do piątku w każdy dzień minimum 2h treningu

> mam więc, naprawdę szybko wydalam to co wypiłem

Przemiana materii i wytrenowanie (sportowe) organizmu nie ma żadnego wpływu na spalanie alkoholu przez wątrobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.