Skocz do zawartości

No koNik - E9 jest w koncu[...]


Rekomendowane odpowiedzi

w koncu zarejstrowalemzlosnik.gif[...] ale ledwozlosnik.gif[...]

Wpalem do RTA o 16:51 zlosnik.gif - i o 16:59 juz czerwona.gifzlosnik.gif - przykrecalem tablice.waytogo.gif. Myslalem, ze powacham "klamke"zlosnik.gif - bo zamykaja o 17:00 z dokaldnoscia do Tag Heuerwink.gif

W koncu wzalem biale "slim", extra $60 - bo popatrzylem czym D jezdzili w latach 70tych i chcialem jak najblizej oryginalu. zlosnik.gif

xcimg7257.jpg

Wiec juz wiadomo, co w weekend bede robilwink.gifyay.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w koncu zarejstrowalem[...] ale ledwo[...]

> Wpalem do RTA o 16:51 - i o 16:59 juz - przykrecalem tablice.. Myslalem, ze powacham "klamke" -

> bo zamykaja o 17:00 z dokaldnoscia do Tag Heuer

> W koncu wzalem biale "slim", extra $60 - bo popatrzylem czym D jezdzili w latach 70tych i chcialem

> jak najblizej oryginalu.

> Wiec juz wiadomo, co w weekend bede robil

super ok.gif

Czy to jest to po co leciałeś samolotem?

jakoś dawno chyba to auto oglądałeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super

> Czy to jest to po co leciałeś samolotem?

ta sama, fly.gif,

> jakoś dawno chyba to auto oglądałeś..

zaplacilem za nia wtedy w grudniu, ale nie mialem czasu jej sciagnac.

Przyplynela dopiero w lutym i troche trwalo zanim znalazlem czas sie tym zajacok.gif.

Czyli minely kolejne dwa miesiace, zeby zalatwic wszystko w 9 minzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepal troche wachy w dobrym stylu

Kurde, gdzie ja taki pierscien dostanehahaha.gifzlosnik.gif?

1. Jednak zle sie jezdzi z LHD w nocy - swiatlanono.gif

2. Achwaytogo.gif jednak dawniej to auta robili, a nie kupe plastiku pad.gif - ten silnik. Lyknalem zlosnik.giffood.gif wlasnie jakiegos mlokosa swiety.gif z pod swiatel w Nissan Sylvia ad 90szlosnik.gif - mina bezcenna - waga robi swoje z 6 cylwaytogo.gif

3. Jednak chyba pomysle o wymianie skrzyni na 5s hmm.gif, brakuje001.gif

4. test bedzie po weekendcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozazdrościć

> Jednak macie tam urzędy "normalne" -

Czy ja wiemhmm.gif, tez mi ciut zajelo.

1.Najpierw waga - kiedys zrobilem - 1/2h

2. Potem "blue slip" -czyli pierwszy przeglad w stanie. 1h

3.Dzis - spedzilem najpierw na telefonie 5 min sluchajac muzyki Alianzpad.gif zanim zalatwilem ubezpieczenie - nastepne 10 min rozmowy

4.Wypelnilem "forme" - z 10 min

5. Majac 1 do 4 podjechalem no i fakt, ze zajelo 10 min, zeby dostac rejestracje i przykleic na szybe + tabliceok.gif

cimg7260.jpg

Ale IMVHO wynika to z tego, ze po prostu to jest jak kazda inna siec - czyli Motor Registry jest od cholery, wieksza czesc Sydney ma pare, obok siebie mam trzy i moge isc do kazdegohmm.gif ktorego mi sie podoba.

Dwa - to, ze wiekszosc rzeczy da sie przez internet, albo telefon zrobic. Np zmiana adresu na prawie drive.gif, wypelniasz "forme" przez internet i przysylaja ci nowe naklejki do domu i tyle.

Odnowa rejestracji, tez waytogo.gif - nigdzie nie musisz stac i chodzic.

rta-blacktown_1401.jpg

rta-blacktown_0861.jpg

rta-blacktown_1011.jpg

W PL z tego co tu czytam jest jeden domyslny i tylepalacz.gif

I IMVHO w tym problem001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde, gdzie ja taki pierscien dostane?

nie było w komplecie ? wink.gif

> 1. Jednak zle sie jezdzi z LHD w nocy - swiatla

W ASO powinno się dać kupić same szkła do mijania nowe - ja bym wymienił ok.gif

tu masz P/N http://bmwfans.info/parts/catalog/E9/Coupe/Europe/3.0CSi-M30/RHD/M/1975/april/browse/lighting/

> 2. Ach jednak dawniej to auta robili, a nie kupe plastiku - ten silnik. Lyknalem wlasnie jakiegos

> mlokosa z pod swiatel w Nissan Sylvia ad 90s - mina bezcenna - waga robi swoje z 6 cyl

w końcu jakby nie było 220KM jest zlosnik.gif

> 3. Jednak chyba pomysle o wymianie skrzyni na 5s , brakuje

głośno?

> 4. test bedzie po weekend

food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak wyglądają u Was urzędy?

"unifikacja" - ten ma akurat "nowy" wystroj, zmienili jakies dwa lata temu.

Dawniej wygladaly inaczej

motorRegistry1.gif

motorRegistry3.gif

motorRegistry2.gif

kurde my to jesteśmy naprawdę za murzynami i to grubo

czemuzlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w koncu zarejstrowalem[...] ale ledwo[...]

> Wpalem do RTA o 16:51 - i o 16:59 juz - przykrecalem tablice.. Myslalem, ze powacham "klamke" -

> bo zamykaja o 17:00 z dokaldnoscia do Tag Heuer

> W koncu wzalem biale "slim", extra $60 - bo popatrzylem czym D jezdzili w latach 70tych i chcialem

> jak najblizej oryginalu.

> Wiec juz wiadomo, co w weekend bede robil

Gratuluję ok.gif

Też lubię robić biznes w piątek 13-go zlosnik.gif (dziś sprzedałem RSa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie - nie oto mi chodziło -

"Nasi" urzędnicy siedzą za karę angryfire.gif

A przy rejestracji takiego zabytka - to wogle focha strzelają - icon_rolleyes.gifangryfire.gif

Jak kiedyś e24 rejestrowałem - nie miało nr na silniku -

A "nieszczęśliwy" urzędnik musiał wstać z taboreta aby pofatygować się po mądrą książkę "jak nie dać się oszukać" - sick.gif

Macie tam łatwiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluję

> Też lubię robić biznes w piątek 13-go (dziś sprzedałem RSa)

hahaha.gif, na wet nie skojarzylem, ze 13 go, Piatek wczoraj byl. Dobry dzien waytogo.gif.

To co nastepnego hmm.gif? klnie.gif czas leci, wtedy jak w Stockholm sie widzielismy, to co miales - Hunnnda jeszcze z tego co pamietamwaytogo.gif... i tego bialego bolida wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nie - nie oto mi chodziło -

> "Nasi" urzędnicy siedzą za karę

naszych czasami ciezko zrozumiec, tych Made in Indiawink.gif

> A przy rejestracji takiego zabytka - to wogle focha strzelają -

> Jak kiedyś e24 rejestrowałem - nie miało nr na silniku -

no, ale popatrz, ja tez za oierwszym razem nic30.GIF," computer says NO"zlosnik.gif

> A "nieszczęśliwy" urzędnik musiał wstać z taboreta aby pofatygować się po mądrą książkę "jak nie

> dać się oszukać" -

a kawy nie przynioslzlosnik.gif?

> Macie tam łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naszych czasami ciezko zrozumiec, tych Made in India

Naszych tez wielu nie rozumie. Zwlaszcza, ze za miesiac uzerania sie z przekonanymi o swojej nie zawsze slusznej racji interesantami, dostaja 1000 czy 1200 zl na reke. Stawiajac to w takim swietle faktycznie mozna dojsc do wniosku, ze siedza tam za kare.

> no, ale popatrz, ja tez za oierwszym razem nic," computer says NO"

Komputer rzecz swieta, a jego slowa to prawdy objawione. Podczas ostatniej kontroli drogowej dowiedzialem sie, ze wg centralnej ewidencji pojazdow nie jezdze Fiatem Uno, tylko Ursusem C-330 rotfl.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]> Komputer rzecz swieta, a jego slowa to prawdy objawione. Podczas ostatniej kontroli drogowej

> dowiedzialem sie, ze wg centralnej ewidencji pojazdow nie jezdze Fiatem Uno, tylko Ursusem

> C-330 .

niewiem.gif jak popularne jest "Little Britan" w PL, ale z tymi komputerami to wszedzie jednakowozlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto fajne gratuluje

> ale ja bardziej zazdroszczę Ci tablic, że możesz dopłacić i mieć takie jakie chcesz a nie tak jak u

> nas 1 standardowe i później żeby je założyć to czasami trzeba je zginać, cudować czy inne cuda

> wianki wyczyniać

Co kraj to obyczaj. Z drugiej strony zgarbil bys sie gdyby przyszlo Ci Twoja piekna Wawe zarejestrowac u nich. 3/4 auta byloby illegal wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> absolutnie szczerze zazdroszczę rejestrowania pojazdu "zza miedzy" w 9 minut

hmm.gif - ale przeciezidea.gif,

wchodzisz, naciskasz przyciskzlosnik.gif, dostajesz numerek - osob moze z 10, okienek otwartych 12zlosnik.gif, 4 biorace rejestracje z tego co sie szybko rozejrzalem.wink.gif, 3 wydajace prawa jazdy i robiace pstryk[...], reszta mieszana - rejestracje lodzi, testy, etc

1. bing - numerek sie wyswietla,zlosnik.gif

2. podchodzisz - papier 1 (forma) jest - wypelnionycfaniaczek.gif

papier 2 - pozwolenie na import -jestok.gif

papier 3 - badanie pierwszego stanowego przegladu i identyfikacji - jestok.gif

papier 4 - bilet z wagi - bingo -jestok.gif

ID? jestok.gif

-stuk puk w komputer - VIN zostal przeslany z mojego ubezpieczenia, ktore jest obowiazkowe.

- Ok. jakie tablice? Standard, premium, kolorowe, indywidualne, etc?

- takie i takie chcewazniak.gif

- okay - przyniosla 3 numery do wyboru (ale po kolei)zlosnik.gif

-wybralemok.gif,

-rejestracja na rok?

-tak proszeok.gif,

-platnosc? xxx$$$ Visa, Amex, MC?

-Amexwazniak.gif

-przesun karte

-THX

-Have a great weekend,

- U 2zlosnik.gif

Wiec nie za bardzo widze jak to moze inaczej wygladac - oprocz staniazlosnik.gifhmm.gif[...]

BTW Ty jestes specem od lakierowwink.gif, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co kraj to obyczaj. Z drugiej strony zgarbil bys sie gdyby przyszlo Ci Twoja piekna Wawe

> zarejestrowac u nich. 3/4 auta byloby illegal.

Zdziwił byś się, to u nas jest problem z zarejestrowaniem np hot roda bez błotników, na zachodzie takie czy inne wydumki jeżdzą normalnie i znajomi jakoś nie mają problemów z rejestracją. To raczej w PL ja gabra dostaję jak na każdym kroku muszę udowadniać że garbaty nie jestem i racja jest po mojej stronie: na SKP, że oryginalna Wawa może mieć legalnie czerwone kierunki czy nie mieć przeciwmgielnych czy cofania, u ubezpieczyciela czy w WK, że na białe blachy mogę wykupić soie OC na miesiąc lub wcale jak mam takie widzimisie facepalm%5B1%5D.gif

A jeśli chodzi o tablice to właśnie w Polsce jest illegal. Standardowa tablica żadko wchodzi na swoje miejsce w amerykańcach np w Cadillacu, którego kiedyś miałem. Tablicy zginać nie wolno. Za tablicą jest wlew paliwa z którego korzystałem bardzo często i jak tu przymocować tablice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdziwił byś się, to u nas jest problem z zarejestrowaniem np hot roda bez błotników, na zachodzie

> takie czy inne wydumki jeżdzą normalnie i znajomi jakoś nie mają problemów z rejestracją.

Takie moze i tak ale inne niekoniecznie. W Australii nie zarejestrujesz ani auta z klatka bezpieczenstwa, ani nawet z bocznymi wylotami wydechu. Nie, bo nie. Takich absurdalnych w naszym mniemaniu zapisow znalazlo by sie wiecej. Dlatego mowie - co kraj to obyczaj. Nie mamy monopolu na glupote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie moze i tak ale inne niekoniecznie. W Australii nie zarejestrujesz ani auta z klatka

> bezpieczenstwa,

hmm.gif - nie do konca - mozesz zarejstrowac konia zlosnik.gif - jesli tylko dostaniesz na to engineering certificate. Koszt ok $600 na dzien dziesiejszy - to raz.

Dwa prawda, bo kazdy stan i terytorium ma inne prawopalacz.gif i na tym mozesz sie wyjechacpad.gif

[...] Nie mamy

> monopolu na glupote.

No niewink.gif. Wlasnych kretynow mamy pelnozlosnik.gif[...] Mozemy ich za darmo wyexportowacwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I IMVHO w tym problem[...]

Ja Ci napiszę historię rejestracji mojego samochodu. I sam napisz gdzie jest problem zlosnik.gif

Sprzedający prowadził działalność gospodarczą, więc dokumentem potwierdzającym sprzedaż auta była Faktura.

Mając tą fakturę i potwierdzenie prowadzenia przez sprzedającego działalności gosp. poszedłem do urzędu komunikacji ok.gif

Pani powiedziała, że dostanę sms'a za jakieś dwie godzinki z informacją że tablice i próbny dowód jest do odbioru.

Małe OT: Urząd wyremontowany, numerki do kolejki, urzędniczka bardzo miła i pomocna przy wypełnianiu dokumentów ok.gif

Koniec OT.

Dostałem sms'a że dokumenty są niekompletne. Dowiedziałem się przez telefon, że w dowodzie rejestracyjnym samochodu jest inny adres sprzedającego niż ten na fakturze, oraz na dowodzie rejestracyjnym jest nr PESEL, a na Fakturze nr NIP.

Znowu małe OT: W Polsce każdy przy rejestracji urodzenia dostaje nr PESEL. Jest to numer jednoznacznie identyfikujący daną osobę.

Przy pierwszym zatrudnieniu, albo rozpoczynaniu działalności gosp. wyrabiają Ci numer NIP, który też jednoznacznie identyfikuje daną osobę. Od tego roku NIP już osobom fizycznym nie rywabiają, wystarczy PESEL zlosnik.gif NIP wyrabiany jest też oddzielnie dla spółek, bo to są oddzielne podmioty gospodarcze (to mało istotne).

Koniec OT

Skoro PESEL i NIP jednoznacznie identyfikują daną osobę, to nie powinno być problemu z ustaleniem że sprzedający na fakturze i sprzedający w dowodzie rejestracyjnym, to te same osoby, prawda? cool.gif

Otóż problem jest, bo NIP to dana publiczna, a PESEL nie. Panie chociaż mogą sprawdzić w systemie że ten Pan X ma taki PESEL, bo oficjalnie prawa nie mają. A że prowadził działalność gosp. pod innym adresem niż mieszkał to się zrobił problem.

Musiał mi dosłać oświadczenie, że on to on i że adresy są różne, bo miejsce zamieszkania jest inne niż miejsce prowadzenia działalności.

Przez ten czas ubezpieczenie AC było oczywiście nieważne. Ja nie mogłem ubezpieczyć, bo auto nie jest zarejestrowane na mnie. Samochód więc musiał stać na strzeżonym parkingu, za którego płaciłem stawkami za dniówki (znaczy: drogo)

Witamy w Polsce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Ci napiszę historię rejestracji mojego samochodu.

[...]

> Witamy w Polsce

Już się boję icon_rolleyes.gif

A czeka mnie rejestracja tymczasowa w Polsce niedługo.

Podobno zajmuje 5 minut bo jako obywatela obcego kraju obsłużą mnie bez kolejki zlosnik.gif

Zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj czy aby na pewno??

Pare lat temu studiowalem namietnie worklog Gordona Hayesa albo Granta Hodgsona, nie pamietam juz, grunt, ze szczegolowo opisywal powstanie takiej oto repliki.

inter2.jpg

W skrocie: blower nielegalny, side flutes nielegalne, rollcage nielegalne, w zasadzie wiekszosc modyfikacji uniemozliwiala dopuszczenie auta do ruchu. Pewnie Ozi jest bardziej obeznany w obecnie stosowanych przepisach dot. rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare lat temu studiowalem namietnie worklog Gordona Hayesa albo Granta Hodgsona, nie pamietam juz,

> grunt, ze szczegolowo opisywal powstanie takiej oto repliki.

> W skrocie: blower nielegalny, side flutes nielegalne, rollcage nielegalne, w zasadzie wiekszosc

> modyfikacji uniemozliwiala dopuszczenie auta do ruchu. Pewnie Ozi jest bardziej obeznany w

> obecnie stosowanych przepisach dot. rejestracji.

Mad-Max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Film dla Ciebie OZI

> O przewadze starych aut nad nowymi

waytogo.gifTHX - niezle, zaraz mulher.gif pokaze, bo chyba sama mowila

"It's gonna be a challenge to drive her with out AC in Sydney"zlosnik.gif

Piatek akurat byl cieply jesienny dzienwaytogo.gif - w 27C da sie spokojnie jechac z oknami otwartymiwaytogo.gif

Z reszta, coraz wiecej "staruszkow" na drogachzlosnik.gif - wiec nie jestem osamotnionycrazy.gif

cimg7343ao.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> i jak tam, jeździsz?

Srednio raz w tygodniuzlosnik.gif, weekend glownielizak.gif, czasami do biura jak jestem w Sydney001.gif, zima sie zaczyna, wiec jak sie tylko deszczyk pojawizlosnik.gif - to pojdzie do schowanialove_4.gif[...] zeby sie sleeping_2.gif na zimezlosnik.gif

> popsuło się już coś?

Widze, ze cieknie, hmm.gif, nie do konca, "poci" sie olej w jednym miejscu. IMVHO to skrzyniacrazy.gif .

A takto leje 98lizak.gif i drive.gifwaytogo.gif[...]

IMVHO jak narazie zrobilerm gdzies 3/4 baku - ok 300 kmhmm.gif.

W zasadzie musze teraz popatrzyc czego dodawac do 98 zeby byla "olowiowa"zlosnik.gif[...]

76677008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.