Skocz do zawartości

W116


Rekomendowane odpowiedzi

oglądamy food.gif

zawsze mi sie 116 podobała, nawet mnie kusiło bo jak kupowałem 108 to koles miał tez piękną niebieską 116 6,9... zlosnik.gif

swoją drogą 6,9 słynie z tego że do tego auta produkują najdroższą część zamienną świata - pompa wtryskowa kosztuje ok 35000$ biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare razy prowadzilem W116 Lange.kolega mial ja na taxi palacz.gif

zmienil niestety silnik z 3,5 V8 na 3,0D co wymagalo troche rzezby na styku z ASB.przez 20 lat posiadania i nabicia okolo 1 mln km NIGDY mu sie nie zepsul.dokladal do niego nawet turbo od stara facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądamy

> zawsze mi sie 116 podobała, nawet mnie kusiło bo jak kupowałem 108 to koles miał tez piękną

> niebieską 116 6,9...

> swoją drogą 6,9 słynie z tego że do tego auta produkują najdroższą część zamienną świata - pompa

> wtryskowa kosztuje ok 35000$

moge sie zalozyc ze czesci zamienne do tego autka sa drozsze:

22.jpg

grinser006.gif

ale w116 fajna jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądamy

> zawsze mi sie 116 podobała, nawet mnie kusiło bo jak kupowałem 108 to koles miał tez piękną

> niebieską 116 6,9...

Gdzie kupowałes Meśka jak można to daj namiary. Szukam jakiegoś Mercedesa najlepiej kabrio z lat 1960-1980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pare razy prowadzilem W116 Lange.kolega mial ja na taxi

> zmienil niestety silnik z 3,5 V8 na 3,0D co wymagalo troche rzezby na styku z ASB.przez 20 lat

> posiadania i nabicia okolo 1 mln km NIGDY mu sie nie zepsul.dokladal do niego nawet turbo od

> stara

czy twoj kolega ma na imię Dobromił ? yikes.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy twoj kolega ma na imię Dobromił ?

nie.

jesli miala byc to proba zartu z kolegi to spiesze wyjasnic ze gosciu byl jednym z lepszych znawcow dawnych automatow mercedesa i wielu taryfiarzy korzystalo z jego pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swoją drogą 6,9 słynie z tego że do tego auta produkują najdroższą część zamienną świata - pompa

> wtryskowa kosztuje ok 35000$

Teraz mi się to rzuciło w oczy.

Czy to aby nie jakiś pomyłek ? smile.gif tam jest K-jet a więc pompy wtryskowej brak.

A może nie znam tak dobrze mercedesów jak mi się wydaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mi się to rzuciło w oczy.

> Czy to aby nie jakiś pomyłek ? tam jest K-jet a więc pompy wtryskowej brak.

> A może nie znam tak dobrze mercedesów jak mi się wydaje

hmm, dałbym se łeb uciąć... no chyba że mi sie pomyliło ze starszą pompą z W109 M100 hmm.gif

http://www.neoriginal.ru/cat/mb/part__1_S_046_100_981_/07_001_109_018_981

dowiem się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądamy

> zawsze mi sie 116 podobała

Fajna, ale mi się jednak podoba nowsze W126 wink.gif

Fajny ma zawias ten W116 zlosnik.gif Po wyhamowaniu jeszcze się trochę pobuja. Jak na amerykańskim filmie z lat 70/80 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już W109 6.3 powinno mieć D-jeta.

> Wygląda na to że jednak K-jet

> Może to jakieś starsze 8-cylindrowce ?

W109 w M100 podobnie jak W100 miało dokładnie tą pompę którą wkleiłem smile.gif

InjectPump.jpg

D-jet był chyba w 4,5 V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomnialem sie zapytac, te zolte tablice na twoim z starym samochodzikiem to znaczy historyczne

> sa???

> Jakies plusy, minusy tego np tansze ubezpieczenie[?

Jedno, dożywotnie badanie techniczne, brak konieczności utrzymania ciągłości ubezpieczenia i w razie jakichś szkód można liczyć na większą kasę od ubezpieczyciela ok.gif Poza tym jaki szpan skromny.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez najmniejszego problemu....do tego w śmiesznych pieniążkach.

> Sęk w tym, że on go zatarł miesiąc po zakupie .... i tak już u niego stoi drugi rok

> Rozważam odkupienie

Szkoda auta. Stoi chociaż w jakiś dobrych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno, dożywotnie badanie techniczne, brak konieczności utrzymania ciągłości ubezpieczenia i w

> razie jakichś szkód można liczyć na większą kasę od ubezpieczyciela Poza tym jaki szpan

czyli jakies korzysci sazlosnik.gifok.gif[...] THXwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno, dożywotnie badanie techniczne, brak konieczności utrzymania ciągłości ubezpieczenia i w

> razie jakichś szkód można liczyć na większą kasę od ubezpieczyciela Poza tym jaki szpan

zapomniałeś o tym że składka za prawie 3 litrowego mercedesa to 300zł/rok wink.gif czyli że jest wyraźnie taniej smile.gif

niestety są też minusy tzn nie wolno nic zmieniać przy aucie bez powiadamiania konserwatora zabytków a w przypadku aut powyżej 50 lat - konieczność starania się o pozwolenie na wyjazd za granicę oraz problem ze sprzedażą za granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.