Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne - obowiązek wymiany


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest następująca: pewien jegomość kupuje samochód z tego samego miasta/powiatu, auto od początku żywota ma tablice z flagą Polski.

Czy w sytuacji przerejestrowania pojazdu tenże jegomość zostanie zobowiązany do wymiany również i tablic rejestracyjnych na "nowe" z symbolami unijnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest następująca: pewien jegomość kupuje samochód z tego samego miasta/powiatu, auto od

> początku żywota ma tablice z flagą Polski.

> Czy w sytuacji przerejestrowania pojazdu tenże jegomość zostanie zobowiązany do wymiany również i

> tablic rejestracyjnych na "nowe" z symbolami unijnymi?

nie o ile sa w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest następująca: pewien jegomość kupuje samochód z tego samego miasta/powiatu, auto od

> początku żywota ma tablice z flagą Polski.

> Czy w sytuacji przerejestrowania pojazdu tenże jegomość zostanie zobowiązany do wymiany również i

> tablic rejestracyjnych na "nowe" z symbolami unijnymi?

Nie trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja trzy razy (+ brat i + teściu) i zawsze chcieli.

icon_eek.gif To mają ciekawą interpretację zlosnik.gif Należy przyjść ze "starymi" tablicami, gdzie "pani z okienka" naklei nowe naklejki legalizacyjne i po krzyku waytogo.gif Jeżeli każą spisywać numery z naklejki na szybie, to jest to jakiś dziwny zwyczaj niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mają ciekawą interpretację Należy przyjść ze "starymi" tablicami, gdzie "pani z okienka"

> naklei nowe naklejki legalizacyjne i po krzyku Jeżeli każą spisywać numery z naklejki na

> szybie, to jest to jakiś dziwny zwyczaj

Chodzi o nr identyfikacyjny naklejki, u mnie też chcieli żebym dopisał we wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nakleili tylko nowe hologramy na

> Jakie "nakleili" ??????

> to sie LEGALIZACJA nazywa tak mnie pani w okienku pouczyla jak jej wyjechalem z "naklejkami"

No : )

Tak czy siak blachy trzeba zabrac ze soba rejestrujac pojazd - nawet jesli nie zmienia sie numerow.

Zona swego czasu nie zabrala - niestety musiala drugi raz grzac do urzedu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No : )

> Tak czy siak blachy trzeba zabrac ze soba rejestrujac pojazd - nawet jesli nie zmienia sie numerow.

> Zona swego czasu nie zabrala - niestety musiala drugi raz grzac do urzedu...

Nawet jeśli tak jak w moim przypadku jest darowizna z ojca na syna trzeba przynieść tablice, a miałem przynitowane..ale na to nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jeśli tak jak w moim przypadku jest darowizna z ojca na syna trzeba przynieść tablice, a

> miałem przynitowane..ale na to nie ma rady.

Czyli innymi slowy - jaja.

Po co tak komplikowac proste sprawy?

Tablice powinny byc raz wydane w momencie pierwszej rejestracji w kraju i od wtedy powinny byc juz raz na zawsze przymocowane do pojazdu.

Pomysl z wymiana, naklejkami, przynoszeniem do urzedu, itp, to jakies bzdury tak naprawde nikomu do niczego nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli innymi slowy - jaja.

> Po co tak komplikowac proste sprawy?

> Tablice powinny byc raz wydane w momencie pierwszej rejestracji w kraju i od wtedy powinny byc juz

> raz na zawsze przymocowane do pojazdu.

> Pomysl z wymiana, naklejkami, przynoszeniem do urzedu, itp, to jakies bzdury tak naprawde nikomu do

> niczego nie potrzebne.

Dlaczego chcesz odebrac pracę polskim urzędnikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jeśli tak jak w moim przypadku jest darowizna z ojca na syna trzeba przynieść tablice, a miałem przynitowane..ale na to nie ma rady.

A ja tablice "legalizowałem" sobie sam (żeby nie dokonać profanacji - nie użyję określenia "nakleiłem hologramy"). Powiedziałem, że tablice mam zabezpieczone przed kradzieżą i dostałem do ręki "znaki legalizacyjne" (zwane hologramami wink.gif ), które sobie od razu po wyjściu z WK sam przykleiłem. Kwestia ilości człowieka w człowieku siedzącym po drugiej stronie biurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia ilości człowieka w człowieku siedzącym po drugiej stronie biurka.

No oczywiście. Moje prośby jednak spełzły na niczym. Pani się nie dała przekonać, że sam sobie poradzę z naklejką, nie wiem, może liczyła na jakieś "czekoladki" z mojej strony...ale nie chce nic insynuować. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No oczywiście. Moje prośby jednak spełzły na niczym. Pani się nie dała przekonać, że sam sobie

> poradzę z naklejką, nie wiem, może liczyła na jakieś "czekoladki" z mojej strony...ale nie

> chce nic insynuować.

Trzeba było przynieść tablice oblepione ptasimi kupami i powiedzieć, że bardzo chciałeś sam nakleić, ale pani się uparła więc proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli innymi slowy - jaja.

> Po co tak komplikowac proste sprawy?

> Tablice powinny byc raz wydane w momencie pierwszej rejestracji w kraju i od wtedy powinny byc juz

> raz na zawsze przymocowane do pojazdu.

> Pomysl z wymiana, naklejkami, przynoszeniem do urzedu, itp, to jakies bzdury tak naprawde nikomu do

> niczego nie potrzebne.

Oprócz tych co tablice produkują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było przynieść tablice oblepione ptasimi kupami i powiedzieć, że bardzo chciałeś sam

> nakleić, ale pani się uparła więc proszę.

Raz, ze niekulturalnie.

Dwa, ze w BI krzycza od razu, ze maja byc czyste, jak trafi sie petent pokroju pewnego AK-owicza reszta petentow ma niezly ubaw rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.