Skocz do zawartości

Rajdowo, czyli wzmacniamy tylną belkę.


melonic1242

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Właśnie przytachałem ze szrotu tylną belkę. Potrzebne mi są fotki, opisy patentów jakie

> wykorzystaliście przy budowie swoich rajdówek. Co i jak wzmocnić, jak zrobić stabilizator itd

> itp. Pozdrawiam STABILIZATOR podchodzi z bmw e30 ten z przodu do cc trza mocowania pospawac i troche pokombinowac z gałkami i działa git

http://www.trs-racing.pl/?link=scvti#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Z jakich samochodów montowaliście stabilizatory do swoich rajdówe

Ja (co prawda nie do rajdówki) włożyłem z dewoo tico (trzeba go skrócić i troszkę przygiąć) ale pasuje idealnie. Do tego łącznik stabilizatora od alfy 147. Całość już ze 3 lata bardzo dobrze służy a koszt to jakieś 100pln+robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź smile.gif Trzeba szukać staba i modzić tylną belkę. I tak musze wyciągnąć belkę, żeby ją obspawać i zakonserwować to przy okazji staba zamontuje smile.gif Korzyści na pewno takie, że auto jest stabilniejsze i nie ma takich przechyłów ?! drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlaśnie o to mi chodziło Dzięki za wyjasnienie ! Niedługo zabieram się za szukanie gratów.

> Pozdrawiam

Zanim zabierzesz się za prace popatrz na to:

http://czuczu.estrefa.pl/tiger4.html

A potem skontaktuj się z autorem - udzieli Ci wielu cennych wskazówek. A ma ich sporo.

Tylko Ty nie bierz się za budowanie tygryska co atakuje ogrodzenia. smile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam tylko nadzieje że z centomani nie zrobi się forum podobne do jednego "rajdowego" forum którego nazwy nie będe wymieniał.

A takie pytanie jeszcze: Przedni stabilizator można z jakiegoś innego auta wziąść?Chodzi mi żeby był grubszy i żeby nie było dużo kombinacji z mocowaniem.

I jeszcze jedno Ma ktoś może jakieś porównanie co daje tylny stabilizator przy nie za twardym zawiasie na aswalcie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takie pytanie jeszcze: Przedni stabilizator można z jakiegoś innego auta wziąść?Chodzi mi żeby

> był grubszy i żeby nie było dużo kombinacji z mocowaniem.

Ogarnąć sobie dolna rozpórke odpowiednio puszczoną - grubszą wink.gif Takimi rzeczami zajmuje się Irek Górny - GSG - Chłop ma niezłą wiedze na ten temat, zrobi to fajnie i jak trzeba to wysle - kwestia dogadania wink.gif Sam będe u niego robił dół pod glebe ( robiłem już u niego górewaytogo.gif ) - bo przy sporej glebie haczysz stabem, ale że nie mam super daleko to raczej się sam tam przejade wink.gif Ale tak jak mówiłem - kwestia telefonu wink.gif

> I jeszcze jedno Ma ktoś może jakieś porównanie co daje tylny stabilizator przy nie za twardym

> zawiasie na aswalcie?

> Pozdrawiam

Kolego CiO, które opisywał wyżej chyba właśnie mówił o nierajdówce poruszającej się na asfalcie - ale poprawcie mnie jeśli się mylę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogarnąć sobie dolna rozpórke odpowiednio puszczoną - grubszą Takimi rzeczami zajmuje się Irek

> Górny - GSG - Chłop ma niezłą wiedze na ten temat, zrobi to fajnie i jak trzeba to wysle -

> kwestia dogadania ... ciach

Irek robi profi robotę ok.gif Byłem u niego, żeby wyspawał mi górną rozpórkę, którą zresztą projektował na moim cc (imitacja sparco w moim przypadku nie była dobrze dopasowana) więc wykonał inny wzór smile.gif A powiedz mi panie czy Irek teraz dolną robi idącą nad wydechem?Bo wcześniej robił poziomom pod wydechem, także przy glebie to lipa była sick.gif Cenowo orientowałeś się jak to wygląda?Masz jakieś foto wink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi panie czy Irek teraz dolną robi idącą nad wydechem?Bo wcześniej robił

> poziomom pod wydechem, także przy glebie to lipa była Cenowo orientowałeś się jak to

> wygląda?Masz jakieś foto ?

Nie mam foto, bo gadalismy po prostu luzno o nastepnej wizycie, ta miala byc puszczona gorą wink.gif Powiedział, że to ogarnie bez problemu - cenowo też mi coś podawał, ale nie pamietam szczerze mowiac, bo to jakiś czas temu było 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam foto, bo gadalismy po prostu luzno o nastepnej wizycie, ta miala byc puszczona gorą

> Powiedział, że to ogarnie bez problemu - cenowo też mi coś podawał, ale nie pamietam szczerze

> mowiac, bo to jakiś czas temu było

Jak będziesz znał więcej szczegółów to daj znać smile.gif Bo może człowiek by pomyślał nad taką ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogarnąć sobie dolna rozpórke odpowiednio puszczoną - grubszą Takimi rzeczami zajmuje się Irek

> Górny - GSG - Chłop ma niezłą wiedze na ten temat, zrobi to fajnie i jak trzeba to wysle -

> kwestia dogadania Sam będe u niego robił dół pod glebe ( robiłem już u niego góre ) - bo przy

> sporej glebie haczysz stabem, ale że nie mam super daleko to raczej się sam tam przejade Ale

> tak jak mówiłem - kwestia telefonu

> Kolego CiO, które opisywał wyżej chyba właśnie mówił o nierajdówce poruszającej się na asfalcie -

> ale poprawcie mnie jeśli się mylę

Nie mylisz się (Całkiem cywilne auto służące na co dzień i od święta) a co do GSG to tez go polecam. Jak dozbieram trochę kasy to tez zainwestuje w dolną puszczoną nad wydechem. A co do Stabilizatora CZUCZA to właśnie u niego zauważyłem i chciałem mieć taki jak on ale jak się dowiedziałem ile dał za niego to zacząłem kombinować właśnie ze stabem od innego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam zamiar robić staba do jak najbardziej cywilnego autka. Teraz pytanie czy najpierw robić

> uchwyty do łączników czy najpierw uchwyty stabilizatora ?

to zalezy jak go rozwiążesz (w sumie to zaczoł bym od znalezienia jakiegos staba). U mnie nie trzeba było robic uchwytów do łączników - poprostu przewierciłem dziure w tych uszach co jest przykręcony amortyzator i tam przykręciłem łącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie stabilizator prawdopodobnie będzie z TICO. Na dniach chcę się za to wziąć, bo staba będę miał jutro. Z racji, że autem poruszam sie na codzień chcę zebrać jak najwięcej informacji, żeby nuie było sytuacji, że autem nie wyjade przez parę dni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w jednym przypadku drążek mocowany jest za amortyzatorem a w drugim przed. Wydaje mi się że jeśli będzie bardziej na zewnątrz to będzie działał z większą siłą. I rozumiem że jest to drążek reakcyjny z Tico przedni? Czy w Tico jest drążek z tyłu fabrycznie? Nie mogę znaleźć zdjęcia w necie. A może da się przedni od CC zaadoptować na tył. No i czy nie dało by się przyczepić tego drążka do wahaczy bez końcówek bo kiepsko je widzę na rajdzie. Bardziej wytrzymałe wydaje się fabryczne rozwiązanie mocowania przedniego drążka w CCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam szukam jakiegoś staba, bo ten co miałem mieć od TICO niestety nie dostałem go. Rozkminiałem, także z czebo dobrać staba, żeby zrobić to bez łączników ale póki co jeszcze nic takiego nie znalazłem. Faktem jest to, że im szerzej będzie zamontowany stabilizator tym lepszy będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/imgres?q=stabilizat...&ved=1t:429,r:44,s:0,i:221

Bardziej sklanial bym sie na montaż stabilizatora od dołu wahaczy ominie sie problem wydechu na ktory nie ma miejsca oraz problem łączników.

http://www.google.pl/imgres?q=stabilizat...&ved=1t:429,r:5,s:200,i:19&tx=128&ty=70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.