Skocz do zawartości

Dzisiejszy obchód po salonach samochodowych


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

> No nie mów, że gość się zgodził aby ktoś jeździł jego prywatny autem

Piszę prawdę ok.gif. W aucie co prawda był bajzel, ale liczyło się dla mnie prowadzenie auta, widok do tyłu, moc silnika i ogólne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie żona jeździ 1,4 60 KM w seacie, czy Punto 77 KM jeździ lepiej?

Mysle ze podobnie. Nie jezdzilem 1.4 60KM zlosnik.gif

BTW uzywek. W tym roku kupilem rocznego Fluence od Renault Polska. 12kkm przebiegu po wypozyczalni. Auto wielkosci Megane i Stilo kombi tylko w sedanie. 1.6 110KM benzyna. 6pp, ESP, klima auto, 16 cali alu, czujnik deszczu, zmierzchu, cofania, radio BT i MP3.

Dla zony wlasnie. Dalem 48kpln z poprzeczkami dachowymi i ledami philipsa.

Rok gwarancji, jeszcze nawet przegladu nie mial. Moze warto sprawdzic skoro nie jestes uprzedzony do aut na F zlosnik.gif

-- edyta bo z kalkulatora pisane --

Jeszcze ma tempomat z ogranicznikiem predkosci, 4 szyby elektryczne i rolety z tylu wbudowane w drzwi i tylna polke. Nie ma za to podgrzewanych lusterek chociaz sa regulowane elektrycznie i ma skrzynie piatke (do miasta ok ale na autostrady slaba).

Pali po miescie 8-8.5 jak jedzie zona i do 9.5 jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy Punto 77 KM jeździ lepiej?

Grande Punto 77KM 2008:

- krążą diametralnie różne opinie - od dobrych po tragiczne;

- auto Żony jest prawie całkowicie bezawaryjne (2008r.) poza alternatorem, który wymieniałem przy 80kkm, obecnie ma przelot 90kkm;

- silnik 77KM w zupełności nadaje się, ale raczej tylko na miasto. Jest dość ślamazarny, a piąty bieg krótki, zatem powyżej 100km/h silnik łapie zadyszkę. Byliśmy nim w Chorwacji i tylko dlatego nie był to dla nas dramat, ponieważ jechaliśmy krajoznawczo omijając autostrady z prędkością ok. 90-100km/h

- spalanie - do wspomnianych 100km/h w trasie jest OK, czyli ok. 5,5l/100km (we wspomnianej Chorwacji poniżej 5l). Jadąc szybciej jest ok. 1,5l drożej. W użyciu codziennym tj. mało zatłoczone miasto + peryferia miasta wychodzi niecałe 7 litrów.

Osobiście polecam, bo problemów nie sprawia, choć ceny nowych aut są nieco za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grande Punto 77KM 2008:

> - krążą diametralnie różne opinie - od dobrych po tragiczne;

> - auto Żony jest prawie całkowicie bezawaryjne (2008r.) poza alternatorem, który wymieniałem przy

> 80kkm, obecnie ma przelot 90kkm;

> - silnik 77KM w zupełności nadaje się, ale raczej tylko na miasto. Jest dość ślamazarny, a piąty

> bieg krótki, zatem powyżej 100km/h silnik łapie zadyszkę. Byliśmy nim w Chorwacji i tylko

> dlatego nie był to dla nas dramat, ponieważ jechaliśmy krajoznawczo omijając autostrady z

> prędkością ok. 90-100km/h

> - spalanie - do wspomnianych 100km/h w trasie jest OK, czyli ok. 5,5l/100km (we wspomnianej

> Chorwacji poniżej 5l). Jadąc szybciej jest ok. 1,5l drożej. W użyciu codziennym tj. mało

> zatłoczone miasto + peryferia miasta wychodzi niecałe 7 litrów.

> Osobiście polecam, bo problemów nie sprawia, choć ceny nowych aut są nieco za wysokie.

No to odpada, ponieważ żona codziennie dojeżdża do pracy 25 - 30 km w jedną stronę i to właśnie trasą szybkiego ruchy. Nie chce samochodu którym powyżej 100 km/h trzeba jeździć z wiatrem.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce samochodu którym powyżej 100 km/h trzeba jeździć z wiatrem.

Jechałem co prawda jako pasażer tym Punto ale do 140km/h na autostradzie rozpędził się bez problemu.

Tylko, że nie wiem w którą stronę wtedy wiało zlosnik.gif

Jechaliśmy we dwóch (dość ciężkich osobników) i jakieś graty w bagażniku, więc tragedii nie ma.

Vengą 1.4 spokojnie licznikowe 150-160km/h idzie jechać, choć rozpędzenie też chwilkę trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem co prawda jako pasażer tym Punto ale do 140km/h na autostradzie rozpędził się bez

> problemu.

> Tylko, że nie wiem w którą stronę wtedy wiało

> Jechaliśmy we dwóch (dość ciężkich osobników) i jakieś graty w bagażniku, więc tragedii nie ma.

> Vengą 1.4 spokojnie licznikowe 150-160km/h idzie jechać, choć rozpędzenie też chwilkę trwa...

Grande z silnikiem 1.4 8v 77 jechałem coś około 180 km/h licznikowo więc pojedzie, ale realne prędkości przelotowe by zachować oszczędne spalanie to rząd 100-120 km/h i nic więcej. Generalnie nie polecam, swoje przygody z GP opisywałem wiele razy, jak kogoś interesują może pogrzebać w archiwum ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś mi śmierdzi ta oferta. Z takim wyposażeniem za tę cenę?

Zadzwoń zapytaj itd.

Kiedy pierwsza rejestracja itd., może w jakimś konkursie wygrane, może uszkodzony w transporcie itd.

Za ok. 47-50 kzł C4 to też jest dobra oferta, jak nie najlepsza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie koreańczycy zaczęli się mocno cenić. Jeszcze trochę czasu musi minąć, aby Polacy zaczęli

> lepiej postrzegać te marki. Na razie widzę grymas twarzy podczas wymawiania: kia, hundai...

Taki czas nigdy nie nastąpi.

Tak jak nie nastąpił i nie nastąpi np. z Fiatem, bo jakiego by nie zrobili, to Fiat będzie tylko Fiatem i "nie dam za Fiata tyle co za VW, bo to tylko Fiat"

Tak samo koreaniec to będzie koreaniec a nie japoniec, a francuz francuzem a nie niemieckim das Auto.

I nic złego w tym nie widzę, niezależnie od zasadności stereotypów. Wręcz przeciwnie.

Jeżeli nie zgadzasz się ze stereotypem, to znaczy, że w swoim przekonaniu masz lepszą wiedzę od większości. zamiast się tym irytować wykorzystaj to. Kup auto niedocenianej marki, czyli dobre a taniej. Oczywiście nie można potem oczekiwać "lansu na dzielni" - chcesz lansu to dopłać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad tym, ponieważ 3 letnie samochody są w cenach 60% nowego, więc pokusę mam aby

> zaoszczędzić. 2003 rocznik to trochę za stary.

Jeżeli byś celował w GP, pamiętaj o tym aby było to Punto Evo - ma zdecydowanie fajniejsze wnętrze niż GP.

Poniżej kilka przykładów:

1. Multiair 135KM.

2. Multiair 105KM.

3. Drugi Multiair 105KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 12. rok matizem i nie mogę narzekać na koreańczyka. Na polskiego mechanika tak, na auto nie.

Ja zamówiłem Nowego Forda Fiestę ( po lifcie ), bo pasuje on także mojej żonie. Fakt- plasuję tę markę wyżej niż kia, hundai, fiat, renault, citroen itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem co prawda jako pasażer tym Punto ale do 140km/h na autostradzie rozpędził się bez

> problemu.

> Tylko, że nie wiem w którą stronę wtedy wiało

> Jechaliśmy we dwóch (dość ciężkich osobników) i jakieś graty w bagażniku, więc tragedii nie ma.

Nasz osiąga 160km/h, ale wymaga to wielu nakładów silnej woli, paliwa i czasu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nasz osiąga 160km/h, ale wymaga to wielu nakładów silnej woli, paliwa i czasu

Po środku tak mniej więcej pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera jest taka ,,wajcha'' zmienia się nią biegi, jak Kolega zacznie używać to pojedzie nawet szybciej zlosnik2.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny dylemat, co autor wątku. W końcu postanowiłem zrobić po swojemu i wybrałem używaną Mazdę CX-7. I powiem tak: lans na dzielni jest:D Nie raz wyjaśniałem, co to za marka, za ile i gdzie kupiłem moje auto. A teraz salony Mazdy oferują nowe modele po atrakcyjnych cenach. Za nowiutką CX-5 zapłaciłbym mniej, niż za moją używaną „ siódemkę”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.