Skocz do zawartości

stan olej w silnik!


raf1al

Rekomendowane odpowiedzi

> mam za niski , nie wiem co było wlane a na chwile obecna nie mam czasu i stad pytanie co można

> awaryjnie dolać żeby n a miesiąc było ok później zmienię już cały wraz z filtrem!

> stara brava 1.8GT

> i co później wlać do taniego silnika! pol syntetyk czy minerał?

Ja bym mimo wszystko zmienił i nie robił dolewek jak niewiadomo czym był zalany. Nowy olej to do takiego auto jakiś półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym mimo wszystko zmienił i nie robił dolewek jak niewiadomo czym był zalany.

A ja bym nie siał paniki, zrobił bez żadnych (najmniejszych) obaw dolewkę dowolnym półsyntetykiem 10w40, a wymienił olej w dogodnym momencie.

Brak oleju jest milyjony razy gorszy od najgorszego oleju, jak chce autem jechać to niech doleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam za niski , nie wiem co było wlane a na chwile obecna nie mam czasu i stad pytanie co można

> awaryjnie dolać żeby n a miesiąc było ok później zmienię już cały wraz z filtrem!

> stara brava 1.8GT

> i co później wlać do taniego silnika! pol syntetyk czy minerał?

Niejednokrotnie mieszałem różne oleje, różnych producentów, w różnych samochodach, w różnych ilościach.

Dolej takiego oleju jaki spełnia bądź przewyższa wymogi producenta dla Twojego rodzaju silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niejednokrotnie mieszałem oleje różnych producentów, w różnych samochodach, w różnych ilościach.

> Dolej takiego oleju jaki spełnia bądź przewyższa wymogi producenta dla Twojego rodzaju silnika.

Ale tu nie chodzi o producenta tylko o lepkość oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tu nie chodzi o producenta tylko o lepkość oleju.

Możesz wymieszać oleje wszystkich producentów, wszystkich lepkości i jakości, w dowolnych proporcjach i o ile silnik nie ma specjalnych wymagań to taka mieszanina nie zaszkodzi bardziej niż rzadki 5W30 w starym kiblu i jest lepsza niż zbyt niski stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wymieszać oleje wszystkich producentów, wszystkich lepkości i jakości, w dowolnych

> proporcjach i o ile silnik nie ma specjalnych wymagań to taka mieszanina nie zaszkodzi

> bardziej niż rzadki 5W30 w starym kiblu i jest lepsza niż zbyt niski stan.

Czyli mieszasz mineralny z syntetycznym hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wymieszać oleje wszystkich producentów, wszystkich lepkości i jakości, w dowolnych

> proporcjach i o ile silnik nie ma specjalnych wymagań to taka mieszanina nie zaszkodzi

> bardziej niż rzadki 5W30 w starym kiblu i jest lepsza niż zbyt niski stan.

Panowie po raz kolejny zwracam uwagę, że są oleje o różnych LEPKOŚCIACH, gęstości są bardzo podobne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mieszasz mineralny z syntetycznym

Od co najmniej kilkunastu lat można mieszać ze sobą dowolne oleje, co nie znaczy, że nie pogarszamy własności takiej mieszaniny. Nie powinno się mieszać starszych olejów z nowymi, które posiadają normy z serii ACEA Cx, ze względu na zupełnie inne dodatki. Niedopuszczalne jest dolewanie olejów bez norm ACEA Cx, do aut z filtrami FAP/DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od co najmniej kilkunastu lat można mieszać ze sobą dowolne oleje, co nie znaczy, że nie pogarszamy

> własności takiej mieszaniny. Nie powinno się mieszać starszych olejów z nowymi, które

> posiadają normy z serii ACEA Cx, ze względu na zupełnie inne dodatki. Niedopuszczalne jest

> dolewanie olejów bez norm ACEA Cx, do aut z filtrami FAP/DPF.

Ale kolega nie wie jakim olejem ma zalany silnik. Więc moja niezmienna rada, aby wymienił olej, a nie dolewał jakikolwiek. Olej i tak kiedyś trzeba wymienić więc nie pojmuję gdzie tu szukać oszczędności,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.