Skocz do zawartości

Przyzwyczajenie do udogodnień w autach


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

> w tym przoduje BMW. Ostatnio jechałem nową piątką i jak widziałem właściciela mordującego się z

> obsługą za pomocą takiego kółka, to zwariowałem. Zestresowany tylko byłem, że w coś

> wydzwonimy.

Nie wiem czego on tam szukał. Do prowadzenia samochodu sie tego nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co z tego jak błąd określony dyrektywą nadal istnieje.

Nie ma czegoś takiego. Dyrektywa (czy jak jej tam) mówi, że licznik nie może ZANIŻAĆ. Nie ma nigdzie takiego wymogu, że ma zawyżać.

> Mnie to się marzy taki cyfrowy, który pokaże prędkość rzeczywistą,

> bez błędu zawyżającego...

Są samochody, pokazujące właściwą prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma czegoś takiego. Dyrektywa (czy jak jej tam) mówi, że licznik nie może ZANIŻAĆ. Nie ma

> nigdzie takiego wymogu, że ma zawyżać.

> Są samochody, pokazujące właściwą prędkość.

Większość wspolczesnych aut daje możliwość odczytu przez obd faktycznej prędkości auta. Wystarczy podłączyć np turbo gauge III. Błąd jest generowany na samym zegarze, a jeśli jest cyfrowy to nic to nie zmienia w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używa, używa... Chociażby różne tryby pracy skrzyni biegów, ustawienia zawieszenia itp.

Chyba coś Ci sie pozajaczkowalo. Do tego są osobne przełączniki (eco pro, comfort sport sport plus) . Owszem można je dodatkowo skonfigurować, ale nitkt normalny nie robi tego podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź mnie nie osłabiaj oczywiście, że dam radę bez czujnika, chodzi o to, że z przyzwyczajenia

> cofałem czekając aż zapikają. Łapiesz różnicę ?

Ja tak podrapalem ostatnio wynajęty samochód - nie piszczało więc cofalem. Nie miał czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość wspolczesnych aut daje możliwość odczytu przez obd faktycznej prędkości auta. Wystarczy

> podłączyć np turbo gauge III. Błąd jest generowany na samym zegarze, a jeśli jest cyfrowy to

> nic to nie zmienia w tej materii.

Odkąd załozyłem TG to mam skłonnośc do kontrolowania prędkości auta własnie za jego pomocą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tia...dzisiejsze samochody to nie to co kiedyś...duża powierzchnia szyb i zaraz za szybą koniec

> samochodu

> są samochody, które bez tych czujników są cieżkie do zaparkowania

Jest jeszcze gorzej. Bo często twój zwrot "duża powierzchnia" można zamienić na "mała powierzchnia". Przynajmniej w kontekście widoczności do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tia...dzisiejsze samochody to nie to co kiedyś...duża powierzchnia szyb i zaraz za szybą koniec

> samochodu

> są samochody, które bez tych czujników są cieżkie do zaparkowania

Jeśli za moim autem stoi jakiś niewielki samochód to w lusterkach go nie widać wcale, a przez tylną szybę widzę jego dach. No i zaparkuj tu bez czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.