Skocz do zawartości

tico czy cinquecento


jerro

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej w tej cenie choćby drugie UNO? Albo Punto I ?

ja tam się nie boję zginąć w wydumkach ale ryzykuję świadomie - natomiast wsadzać nieświadomą babę w trumnę klasy CC/tico i wystawiać na ryzyko poruszania się w dzisiejszym ruchu hmm.gif

no chyba że na dojazdy na jakimś zadupiu zlosnik.gif

albo klatka i kubły zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie lepiej w tej cenie choćby drugie UNO? Albo Punto I ?

> ja tam się nie boję zginąć w wydumkach ale ryzykuję świadomie - natomiast wsadzać nieświadomą babę

> w trumnę klasy CC/tico i wystawiać na ryzyko poruszania się w dzisiejszym ruchu

> no chyba że na dojazdy na jakimś zadupiu

> albo klatka i kubły

dojazd na zadupiu alien.gif uno ma większy silnik i OC droższe zlosnik.gif żona ma prawko pół roku i woli mniejszego oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kochasz żonę to kup jej coś większego. Doradzałbym Punto 1, skoda felicja, fiat siena, fiat tipo, fiat uno. Nawet najbardziej skundlony lepiej się zachowa w razie kraksy niż pudełka, które podałeś. Do każdego z w/w części są bardzo tanie, a naprawy proste.

Jak już masz kochankę, to kup żonie Tico zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dojazd na zadupiu

Co nie oznacza, że nie może na śliskim wpaść do rowu, czy uderzyć w drzewo.

Przegnite (nie ma innej opcji w nastoletnim Tico, a i CC nie jest z nierdzewki) mikrojeździdełko może jej zrobić dużą krzywdę.

A z cc700 jak czytasz, może być duży problem z regulacją gaźnika i utrzymaniem tego w stanie jezdnym.

Może Matiz ? Jeżdżącego za 1 kzł kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oba samochody to wyroby samochodo podobne, cinqecento bezpieczniejsze, mniej podatne na korozję,

> dobrze wyregulowana 700 tka spala około 6 l na setkę, Tico ma dużo lepszy silnik, ale cała

> reszta to zgroza.

> Jeśli możesz dołożyć kilka groszy poszukaj CC 900 lub może jakiegoś > Peugeota 106 Tico odradzam to

> to trumna na kółkach.

Patrz, nie sądziłem że się z Tobą zgodzę grinser006.gif może poza tą 106 bo eksploatacja będzie drożej wynosiła.

Co do bezpieczeństwa-założyciel napisał że 3km do pracy, więc właśnie ma to zastąpić rower, nie ma tu chyba sensu robić testów Euro NCAP i liczyć gwiazdek za zderzeniowe testy 270751858-jezyk.gif

Blachy na plus CC jednak ja wybrałbym Tico jeśli nie ma dziur na wylot, silnik będzie mniej kapryśny, a chyba to trzeba w taki wypadku postawić jako priorytet, by odpalił i dowiózł. Ogólnie wytrzymałościowo to tikuś całkiem nieźle się miewa.

Podawanie przykładów że może SC czy Matiza z pocz prod wg mnie mija się z celem, podejrzewam że autor rozważa jakieś auta w cenie 1000-1500zł, jezdny matiz to koszt +3 000 więc podwojenie budżetu, sej podobnie.

kolego noras-jezdny matiz za tysiaka? yikes.gif to dopiero źle koledze życzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale Wy kłąmstwa dorabiacie do swoich przekonań cofnij się pare postów wyżej i poszukaj mojego- sam miałem przyjemność strzelić kaszlakiem zlosnik.gif Nie wiem czy w ogóle widziałeś spód malacza i ticolca. W malaczu z przodu nie ma nic, nic- chyba, że konstruktor miał na myśli, że resor uratuje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa kiedyś.

Wybrałbym tico ze względu w sumie na 2 rzeczy:

- silnik lepszy niż w cc,

- funkcjonalność ( 5 drzwi to nie 3 a czasami te pięć drzwi się przydadzą, podwieźć kogoś, zakupy, coś przewieść itd, itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam do wyboru tico 1998 r i cinquecento 700 1995 r. Blacha lepiej wygląda na CC. Samochód dla żony

> na dojazd do pracy ok. 3 km. cena obu taka sama

> prosiłbym o wszelkie plusy i minusy obu aut oraz sugestie którego wybrać

Witaj,

Ostatnio sporo jezdzilem CC oraz Tico. Mialem CC900 i powiem Ci, ze bierz Tico.Spalanie Tico w trasie ok 4,5l gdzie CC to conajmniej 6l. Ani tico, ani cc nie jest bezpieczne. Cc jest 3 drzwiowe, gdzie uwielbiaja sie psuc otwierania foteli. Tico szybciej sie grzeje. Tico jest natomiast brzydsze.

Jak mialbym wybierac, wybralbym Tico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> foto cc czy kochanki ??

cc jak cc - umiem sobie wyobrazić nastoletnie wozidełko, choć bywają egzemplarze zadbane i nie nadgryzione zębem czasu.

Dawaj foto kochanki - choć z nimi jest jak z gustem - każdy ma swój (swoją biglaugh.gif).

Sam gustuję w wysokich, szczupłych ciemnych oczach i długich, ciemnych włosach... waytogo.gifserduszka.gifslinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szersze ogumienie, większy rozstaw kół o 1cm, stabilizator

Szersze ogumienie nie wpływa na średnicę zawracania

Szerzy rozstaw kół ?? W jaki sposób ? Tylko Schumachery z tego co pamiętam miały dystanse pod felgami, reszta standard, zawieszenie takie same od 700 do 1,1 MPi z wyjątkiem twardości sprężyn i amorków.

Stabilizator wpływa na zachowanie na drodze, a nie na średnicę zawracania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szersze ogumienie nie wpływa na średnicę zawracania

> Szerzy rozstaw kół ?? W jaki sposób ? Tylko Schumachery z tego co pamiętam miały dystanse pod

> felgami, reszta standard, zawieszenie takie same od 700 do 1,1 MPi z wyjątkiem twardości

> sprężyn i amorków.

> Stabilizator wpływa na zachowanie na drodze, a nie na średnicę zawracania

Panowie, nie zrozumieliście się chyba. Dla jednego "skręca" - czyli średnica zawracania, dla drugiego "skręca" - czyli zachowanie na drodze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, nie zrozumieliście się chyba. Dla jednego "skręca" - czyli średnica zawracania, dla

> drugiego "skręca" - czyli zachowanie na drodze

Dokładnie tak jak piszesz wink.gif CCS pokonuje zakręty dużo lepiej niż 700 zlosnik.gif może nie jest to ideał ale przynajmniej nie rysuje lusterek o asfalt grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.