Skocz do zawartości

Golf IV tdi


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, czy w takim golfie z 2003 roku jest jakaś odmiana silnika nie na PD? tylko na zwyklej

> pompie? Bo handlarz twierdzi, ze ma takowego 115KM. Pozdrawiam

110 była na pompie, a kiedy skończyli produkcji to dokładnie nei wiem

oznaczenia silników na pompie 110KM to AFN i AVG nie róznią się między sobą chyba niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, czy w takim golfie z 2003 roku jest jakaś odmiana silnika nie na PD? tylko na zwyklej

> pompie? Bo handlarz twierdzi, ze ma takowego 115KM. Pozdrawiam

Hadlarz coś ściemnia albo nie wie co ma, jak ma 115KM to napewno PD AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze AHF, ale nie wiem do którego roku

No to teraz pytanie. Bo chce kupic diesla do krecenia sie po miescie wokol komina. Co lepsze golf IV 1.9tdi chyba 110 lub 115km 5 drzwi wersja gt ponoc. Nowsze zegary. kubelkowe fotele, klimatronic elektryczne 4 szyby na liczniku 178tys km.

Czy a3 z 2002 roku 5 drzwi 1.9tdi 131KM 6 biegowa skrzynia z przebiegiem 150tys km do auta jest ksiazka jutro potwierdze jej autentycznosc. klimatyzacja elektroniczna , 4 szyby elektryczne i jakies tam inne. Drozsze od golfa o 1,5tys zl.

Bo raczej a4 do krecenia sie po miescie i jazdy po dziurach to slaby pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli od handlarza to bądź świadomy że te auta są po tzw. korekcie licznika i to sporej więc

> zastanów się czy po podkręceniu długo tym polatasz

Golf od handlarza, nie ma ksiazki wiec jestem swiadom. Ale audi ma ksiazke serwisowa. Wg briefu jeden wlasciciel. Jutro zadzwonie do znajomego i potwierdze czy ksiazka jest wiarygodna.

W sumie golfem dzis jezdzilem odpala dobrze nie dymi chodzi rowno. i ciagnie calkiem niezle. Audi dopiero jedzie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli od handlarza to bądź świadomy że te auta są po tzw. korekcie licznika i to sporej więc

> zastanów się czy po podkręceniu długo tym polatasz

2-3 lata na pewno pojezdzi, nawet jak to auto ma 400kkm, bo ile on zrobi? z 50kkm wiecej? Co innego gdyby chcial nim zrobic 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2-3 lata na pewno pojezdzi, nawet jak to auto ma 400kkm, bo ile on zrobi? z 50kkm wiecej? Co innego

> gdyby chcial nim zrobic 200kkm.

No ale dlaczego zakladacie , ze auto ma 400tys. Golf odpada a audi wezme jezeli w serwisie faktycznie potwierdza stale przeglady co roku w tym ostatni w tym roku na 150tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz pytanie. Bo chce kupic diesla do krecenia sie po miescie wokol komina. Co lepsze golf

> IV 1.9tdi chyba 110 lub 115km 5 drzwi wersja gt ponoc. Nowsze zegary. kubelkowe fotele,

> klimatronic elektryczne 4 szyby na liczniku 178tys km.

> Czy a3 z 2002 roku 5 drzwi 1.9tdi 131KM 6 biegowa skrzynia z przebiegiem 150tys km do auta jest

> ksiazka jutro potwierdze jej autentycznosc. klimatyzacja elektroniczna , 4 szyby elektryczne i

> jakies tam inne. Drozsze od golfa o 1,5tys zl.

Moim zdaniem golf, zwłaszcza jeśli jest to wersja 110 na pompie. Miałem do czynienia i z golfem i a3 i nie wiem czemu ale audi wydawało mi się ciaśniejsze z przodu. Jakość wykonania i wygląd kwestia gustu, ale wolałem np plastiki z golfa. W mieście 110km wystarcza w zupełności a w razie czego tańsze naprawy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem golf, zwłaszcza jeśli jest to wersja 110 na pompie. Miałem do czynienia i z golfem i

> a3 i nie wiem czemu ale audi wydawało mi się ciaśniejsze z przodu. Jakość wykonania i wygląd

> kwestia gustu, ale wolałem np plastiki z golfa. W mieście 110km wystarcza w zupełności a w

> razie czego tańsze naprawy

Auto naszczescie bedzie mialo latwe zycie. Chyba ze zona znowu w cos przylozy.

sprawdze czy bylo serwisowane a przed sfinalizowaniem umowy auto trafi na hamownie moze to cos powie o stanie jednostki napedowej. Co do napraw, specjalnie dlatego do miasta biore stosunkowo tanie auto, aby bylo za co je ewentualnie ja naprawiac. Na trasy stoii w garazu cos sporo mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto naszczescie bedzie mialo latwe zycie. Chyba ze zona znowu w cos przylozy.

> sprawdze czy bylo serwisowane a przed sfinalizowaniem umowy auto trafi na hamownie moze to cos

> powie o stanie jednostki napedowej. Co do napraw, specjalnie dlatego do miasta biore

> stosunkowo tanie auto, aby bylo za co je ewentualnie ja naprawiac. Na trasy stoii w garazu cos

> sporo mocniejszego.

No i sprawa sie sfinalizowala:) Golfa nawet nie sprawdzam bo po co sie denerwowac. A audi niestety ma cofniety licznik o dobre 100tys km zlosnik.gif Wiec popatrze dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawa sie sfinalizowala:) Golfa nawet nie sprawdzam bo po co sie denerwowac. A audi niestety

> ma cofniety licznik o dobre 100tys km Wiec popatrze dalej

a możę warto golfa sprawdzić?

mój w momencie zakupu miał 4 lata i licznikowe 130 tkm hahaha.gif po sprawdzeniu wyszło że był cofnięty o jakieś60-70 tkm (pi razy oko wg daty ostatniego przeglądu i przebiegy na nim) więc stwierdziłęm że 200 tkm to jeszcze nie szrot zwłąszcza że u mnie będzie mniej jeździł

jak na razie jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawa sie sfinalizowala:) Golfa nawet nie sprawdzam bo po co sie denerwowac. A audi niestety

> ma cofniety licznik o dobre 100tys km Wiec popatrze dalej

Szczerze to będzie ciężko znaleźć coś z prawdziwym przebiegiem <200kkm z tych roczników. 250kkm to nie jest jakaś tragedia jeszcze, bym powiedział że nawet stosunkowo mało jak na te samochody wink.gif papiery były dorobione? Mimo wszystko bym się rozglądał za tdi na pompie, miałem 2 takie i mimo sporych przebiegów jakie robiłem i z jakimi kupiłem silniki były bezproblemowe (gorzej z resztą wink.gif) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pewnie masz rację, kupiłem mało jeżdżony i sam mało robię, a jednak te 200 od 2003 się uzbierało

Zastanawiam sie tylko czy to dobry wybor, do krecenia sie wokol komina.

Czytam o tych autach i czy to prawda, ze wada konstrukcyjna TDI jest wyrabianie sie gniazd zaworowych i nie ma lewara wkoncu i tak sie wyrobia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawa sie sfinalizowala:) Golfa nawet nie sprawdzam bo po co sie denerwowac. A audi niestety

> ma cofniety licznik o dobre 100tys km Wiec popatrze dalej

A może zastanów się nad GIV 1.6 benzyną? Jest szansa na trafienie auta które ma realnie mniej niż 200kkm, do tego zaoszczędzona kasa z dwumasy i turbiny pokryje różnice spalania.

Szukałem ostatnio auta dla ojca i trafliśmy Passata 1.8T z 2001 z przebiegiem 150kkm, wygląda nawet że nie kręcony (książka serwisowa do samego końca). Diesle z tego okresu miały by 2x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pewnie masz rację, kupiłem mało jeżdżony i sam mało robię, a jednak te 200 od 2003 się uzbierało

Zastanawiam sie tylko czy to dobry wybor, do krecenia sie wokol komina.

Czytam o tych autach i czy to prawda, ze wada konstrukcyjna TDI jest wyrabianie sie gniazd pompowtryskow i nie ma lewara wkoncu i tak sie wyrobia? A do tego wymiana pompowtryskow za okolo 2tys/szt?

Mam nadzieje, ze to jakies urban legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie tylko czy to dobry wybor, do krecenia sie wokol komina.

> Czytam o tych autach i czy to prawda, ze wada konstrukcyjna TDI jest wyrabianie sie gniazd

> pompowtryskow i nie ma lewara wkoncu i tak sie wyrobia? A do tego wymiana pompowtryskow za

> okolo 2tys/szt?

> Mam nadzieje, ze to jakies urban legend.

Ja bym takiego starego pompoetryska nie kupił. Sam kupiłem klasyke na pompie.

Zresztą jak znajdziesz jakiegoś ciekawego golfa 4 to daj znać. Ja szukałem 3 miechy. Ostatecznie kupiłem a3 bo tylko to udało się znaleźć w miare w niezłym stanie jak na ponad 10 letnie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, czy w takim golfie z 2003 roku jest jakaś odmiana silnika nie na PD? tylko na zwyklej

> pompie? Bo handlarz twierdzi, ze ma takowego 115KM. Pozdrawiam

moje problemy z tdi na PD

tdi raz

tdi 2

daruj sobie PD, w ogóle bym darował sobie diesla

kup 2.0 8v z gazem i śmigaj za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam axr i od tych (chyba już 5 lat) zero (tfutfutfu i odpukać) bez żadnych problemów przypisywanych pedekom, ale już słyszę coś "metalicznego przy okazji zmiany biegów na bardzo zimnym" zlosnik.gif więc ... hmm.gifzlosnik.gif

a szukając 3 letniej używki rozglądam się wyłącznie za prostą benzyną zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam axr i od tych (chyba już 5 lat) zero (tfutfutfu i odpukać) bez żadnych problemów

> przypisywanych pedekom, ale już słyszę coś "metalicznego przy okazji zmiany biegów na bardzo

> zimnym" więc ...

> a szukając 3 letniej używki rozglądam się wyłącznie za prostą benzyną

w domu stoii roczne benzynowe auto. Ale to smok, ktorym jezdze w dluzsze trasy.

Zona zalatwila swoje kolejne auto. Wiec pomyslalem ze kupie jej cos taniego czego nie bedzie szkoda. I czym bedzie jezdzila bez wiekszych przygod.

Ale wyglada na to, ze chyba rozejrze sie znowu za leonem FR dla niej. Byl w miare bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam axr i od tych (chyba już 5 lat) zero (tfutfutfu i odpukać) bez żadnych problemów

Ja ganiałem kilka latek ATD 101KM - ale super silniczek. Pracował miękko, naprawdę cicho (teraz porównuje do 105KM w Roomsterze), ekonomiczny.

Ganiałem od 133tys km do 193tys km.

Był w super stanie (zarówno wizualnym jak i mechanicznym) dlatego z sentymentem wspominam smile.gif

Mój dobijał do 200tys km, silnik jak na mój gust pracował idealnie, dwumas, sprężarka ori, bez sympotmów jakichkolwiek do awarii.

Wewnątrz i na zewnątrz brak śladów zużycia (w Romku o połowę mniejszy przebieg - kiera i lewarek zmasakrowane, również fotel kierowcy średnio wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak rozwiazaly sie Twoje problemy jezdzisz juz bezproblemowo? Czy nadal walczysz.

zmieniłem pompki, wrzuciłem drugą głowice, niestety dalej z rana chwilowo puszcza bąką siwego przez ok 2-3 minuty,

chodzi o to, że ropa leci przez wyrobione gniazda wtrysków i z rana jest jej nadmiar w cylindrze

i teraz na wiosne albo gniazda sie zrobi ja w postach wyzej albo auto do zyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmieniłem pompki, wrzuciłem drugą głowice, niestety dalej z rana chwilowo puszcza bąką siwego przez

> ok 2-3 minuty,

> chodzi o to, że ropa leci przez wyrobione gniazda wtrysków i z rana jest jej nadmiar w cylindrze

> i teraz na wiosne albo gniazda sie zrobi ja w postach wyzej albo auto do zyda

No to pech niestety. Ale szczerze odebrales mi ochote na zakup takiego cuda. Zastanawiam sie tylko czy wczesniej czy pozniej dotknie to wszystkie gniazda czy jest to kwestia wczesniejszego zaniedbania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pech niestety. Ale szczerze odebrales mi ochote na zakup takiego cuda. Zastanawiam sie tylko

> czy wczesniej czy pozniej dotknie to wszystkie gniazda czy jest to kwestia wczesniejszego

> zaniedbania?

prędzej czy później, niestety VW tak to przemyślał, że pompowtrysk jest przykrecony do głowicy jedną śrubą z lewej strony i w czasie drgań silnika prawa strona sobie "lata" i wyrabia gniazdo w głowicy

największe spustoszenie robi od strony rozrządu na pierwszych 2 ganiazdach tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prędzej czy później, niestety VW tak to przemyślał, że pompowtrysk jest przykrecony do głowicy

> jedną śrubą z lewej strony i w czasie drgań silnika prawa strona sobie "lata" i wyrabia

> gniazdo w głowicy

> największe spustoszenie robi od strony rozrządu na pierwszych 2 ganiazdach

No to nie ma teraz silnikow idelanych. Patrzac na te auta to chyba leon 1.8T byl najprostszy i najlepszy. Psuly sie jakies pierdoly z elektroniki jak krancowka w zamku, cos z centralnym. Cieklo przez chwile do srodka. A pozatym samochod swietny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawa sie sfinalizowala:) Golfa nawet nie sprawdzam bo po co sie denerwowac. A audi niestety

> ma cofniety licznik o dobre 100tys km Wiec popatrze dalej

jak ma 2,5 paki pewnego przebiego to o co chodzi......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to nie ma teraz silnikow idelanych. Patrzac na te auta to chyba leon 1.8T byl najprostszy i

> najlepszy. Psuly sie jakies pierdoly z elektroniki jak krancowka w zamku, cos z centralnym.

> Cieklo przez chwile do srodka. A pozatym samochod swietny

Miałem ibizę z tym silnikiem. Zdłubana na 200KM. Miło wspominam bo silniczek jest po prostu świetny. Teraz żałuję że sprzedałem. Mogłem wsadzić gaz...

Kolejne moje auto najprawdopodobniej będzie miało właśnie ten silnik. Tylko buda trochę większa. I do gazu po wirusie i będzie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem ibizę z tym silnikiem. Zdłubana na 200KM. Miło wspominam bo silniczek jest po prostu

> świetny. Teraz żałuję że sprzedałem. Mogłem wsadzić gaz...

> Kolejne moje auto najprawdopodobniej będzie miało właśnie ten silnik. Tylko buda trochę większa. I

> do gazu po wirusie i będzie jeździć.

Niestety z kobieta klocic sie nie bede:) Uparla sie i teraz chce TDI. No coz zobaczymy jak to bedzie smirk.gif w gieldzie napisze ze cos tam zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie ?

> W razie czego zmienisz kobietę

> W dzisiejszych czasach łatwiej o taką nie bitą , mało eksploatowaną , z nie cofanym licznikiem niż

> o auto w takim (lub podobnym) stanie.

Wole nie:) w sumie auto nie jest na cale zycie:) musi nabrac kolejnych doswiadczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wole nie:) w sumie auto nie jest na cale zycie:) musi nabrac kolejnych doswiadczen

No to mamy 2 kandydatow jest troszke drozej ale do wyboru sa audi a4 b6 do przywiezienia z niemiec. Oba w bardzo podobnej cenie.

A4 b6 1.9tdi z konca 2004 roku w sumie golas 2 szyby elektryczne, grzane fotele bardzo zadbany na liczniku 189tys ksiazki brak do malowania prawy bok rysa od lampy do lampy.

No i moj faworyt koniec 2002 roku tez 1.9tdi 230tys km z ksiazka ale bardzo zadbana sztuka naped na 4 kola, skora, tempomat.

Teraz zastanawiam sie tylko mlodsze czy starsze. Ceny dosc niskie bo w mlodszej bok do pomalowania i turbo do wyczyszczenia bo na vagu korekcja ok inne parametry w normie ale turbo przeladowuje. Starsza sprawdze po swietach ale jezdzilem nia dzis po sniegu i calkiem niezle wrazenie.

Ktos moze bedzie glosem rozsadku i powie dlaczego mialbym wziasc mlodsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa lata to nie przepaść ale 4 łapy to juz tak jak dla mnie wybor byłby prosty

> Ale nie wiem czy mój glos sie liczy bo tak naprawde nie kupil bym VAGa za duzo tego go...

> naprawiam

Tak wiem slyszalem opinie znajomego, ze wlasciciele Audi/Vw powinni placic podatek od glupoty.

Ale coz zrobic teraz zobaczymy co warte jest a4. Zawsze mozna sprzedac zlosnik.gif

Ale narazie ja mam dylemat kupujacego.

Pierwsza z 2004 ma piekny kolor, wyglada na bardzo zadbana. Jak juz pisalem bok do malowania i okazalo sie ze turbo przeladowuje. Wg znajomego mechanika turbo do czyszczenia. Wtryski wg vag-a ok , sprawdzal vagiem nie wiem co ale powiedzial, ze wyglada ze cisnienie na baniakach rowne. No ale cisnienie rzeczywiste wyzsze niz oczekiwane przez auto.

Nie chodzi jakas sztanga na turbo czy cos innego.

Coz moze byc przyczyna takiej niesprawnosci oprocz brudnej turbosprezarki.?

Ta druga 4x4 bede sprawdzal po swietach ale jakos sie jej obawiam bo facet ma szwagra mechanika a juz nie bylo czasu jej podlaczyc bo musielismy wracac do Polski na swieta. Ale zaraz po swietach ja podlacze. Co oprocz Vaga mozna sprawdzic jak ocenic napedy w aucie czy sa sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.