Skocz do zawartości

Cruze 1,8 + LPG


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> No co ty? Były pakiety wyposażeniowe np. Premium

> Może ty masz taki?

Teraz doczytałem w cenniku roku modelowego 2013, że to co mam to czysta wersja LT, w której czujniki parkowania i lampy p.mgielne są w standardzie. smile.gif

Na stronie jest inny opis i w pdf jest inny - zapewne bardzie aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wczoraj byłem w salonie, zarezerwowałem jedną sztukę ... a o LPG trzeba będzie pomyśleć, bo cena

> paliwa kusi mocno. ASO chce 4000zł.

zapytaj jeszcze o koszt przeglądu za lpg (koszt filtrów), koszt ewentualnej wymiany reduktora , aso ma dziwne ceny na "ich" instalki no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapytaj jeszcze o koszt przeglądu za lpg (koszt filtrów), koszt ewentualnej wymiany reduktora , aso

> ma dziwne ceny na "ich" instalki

Popytam.

W ogóle muszę zastanowić się na LPG, bo mam w domu jeszcze autko z dieslem - jakby je sprzedał, wtedy warto założyć gaz, a jak nie, to zostanę przy benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jej! spasował Ci 1.8? niemożliwe

Nie to że spasował, ale jest kompromisem.

1,4T sporo drożej wychodzi.

A ten 1,8 w Cruze nie jest gorszy pod względem osiągów od mojego 1,6 w Lacetti zlosnik.gif

> Dołem się nie przejmuj, jak się dotrze to jeszcze przed 2000 RPM poczujesz, że zaczyna przyspieszać

> Byle go nie zamulić przy docieraniu

Dotrzemy odpowiednio ok.gif

Lubię kręcić motory do wyższych obrotów, gdy trzeba.

Nie wiem jak tutaj zalecają - ale pewnie pierwszy tysiąc trzeba będzie ciut lżej traktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale alusów nie ma

A pluj na te felgi, bo dla poliftowych Cruzaków to faktycznie jakiś waginosceptyk koła projektował grinser006.gif

Nie ma czego żałować

A na wiosnę kupisz sobie np Dezenty Re, które bdb wyglądają na Cruzaku i z nimi będziesz happy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pluj na te felgi, bo dla poliftowych Cruzaków to faktycznie jakiś waginosceptyk koła projektował

> Nie ma czego żałować

> A na wiosnę kupisz sobie np Dezenty Re, które bdb wyglądają na Cruzaku i z nimi będziesz happy

Biorę od razu zimówki na felgach stalowych alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie to że spasował, ale jest kompromisem.

Dla mnie też był on tylko kompromisem gdy go kupowałem,

ale potem odkryłem jego kilka atutów i nauczyłem się je wykorzystywać wedle potrzeb.

> A ten 1,8 w Cruze nie jest gorszy pod względem osiągów od mojego 1,6 w Lacetti

Trudno żeby nie był. Po prostu ma wyżej położony max moment obrotowy i chwilę zajmuje nim się do nieco zbliży.

Ruszyć z miejsca może wolniej w stosunku do Twego lacka 1.6

(chociaż przy puszczeniu sprzęgła przy dużych obrotach może wcale nie wolniej),

ale już za chwilę lub dwie go przegoni.

Wiem bo w NUII tez mam motor 1.6 i skuteczna walka jest możliwa tylko na krótkich dystansach.

No chyba że Cruzakiem jedzie jakiś ciućmok redukujący biegi przy 4000 rmp grinser006.gif

> Lubię kręcić motory do wyższych obrotów, gdy trzeba.

W 1.8 jest ogranicznik max obrotów smile.gif

To tak żebyś się nie zdziwił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie też był on tylko kompromisem gdy go kupowałem,

> ale potem odkryłem jego kilka atutów i nauczyłem się je wykorzystywać wedle potrzeb.

> Trudno żeby nie był. Po prostu ma wyżej położony max moment obrotowy i chwilę zajmuje nim się do

> nieco zbliży.

> Ruszyć z miejsca może wolniej w stosunku do Twego lacka 1.6

> (chociaż przy puszczeniu sprzęgła przy dużych obrotach może wcale nie wolniej),

> ale już za chwilę lub dwie go przegoni.

> Wiem bo w NUII tez mam motor 1.6 i skuteczna walka jest możliwa tylko na krótkich dystansach.

> No chyba że Cruzakiem jedzie jakiś ciućmok redukujący biegi przy 4000 rmp

> W 1.8 jest ogranicznik max obrotów

> To tak żebyś się nie zdziwił

Ja już nauczyłem się w Lacetti, że do sprawnego wyprzedzania należy zredukować bieg do 4 a nawet 3 i cisnąć do 5-6 tysl. obrotów. Tu zapewne będzie podobnie, bo przy tej masie, 141KM daje raptem 11s do 100km/h - podobnie jak w Lacetti smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już nauczyłem się w Lacetti, że do sprawnego wyprzedzania należy zredukować bieg do 4 a nawet 3

> i cisnąć do 5-6 tysl. obrotów. Tu zapewne będzie podobnie, bo przy tej masie, 141KM daje

> raptem 11s do 100km/h - podobnie jak w Lacetti

No niestety, z wolnossącej benzyny w dzisiejszych (ciężkich) kompaktach dużo się nie wyciągnie i trzeba konkretnie redukować, żeby był "kop" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz jaki jest zakres funkcjonalności 3-go biegu w dotartym 1.8 w odniesieniu do km/h?

> 40-140 km/h

Ładnie.

W trasie jadąc 1.6 za ciężarówką powiedzmy 80km/h, gdy już miałem wyprzedzić, redukowałem bieg do 3 i ciągnąłem aż wyprzedziłem - pewnie 120km/h często osiągałem.

Znów jadąc w mieście zdarzało mi się zejść na 5 biegu do 50km/h - do turlania się było ok, dopiero gdy trzeba było przyspieszyć, redukowałem do 4.

1,6 109 KM w Lacetti był wystarczającym silnikiem, gdy jechałem sam i mam nadzieję, że z 1,8 w Cruze nie będzie gorzej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,6 109 KM w Lacetti był wystarczającym silnikiem, gdy jechałem sam i mam nadzieję, że z 1,8 w

> Cruze nie będzie gorzej

Będzie trochę lepiej, ale nadal podobnie. Dlatego ja jak już bym się decydował wydać taki worek kasy to osobiście wykombinowałbym jeszcze te 4tys.zł żeby poczuć jak największą różnicę i potem nie żałować, że mogło być dużo lepiej.

Ja już się 2 rok zastanawiam co kupić, żeby nie żałować grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie trochę lepiej, ale nadal podobnie. Dlatego ja jak już bym się decydował wydać taki worek

> kasy to osobiście wykombinowałbym jeszcze te 4tys.zł żeby poczuć jak największą różnicę i

> potem nie żałować, że mogło być dużo lepiej.

> Ja już się 2 rok zastanawiam co kupić, żeby nie żałować

W takim przypadku kupiłbym diesla 160 KM i śmiał się ze wszystkich zlosnik.gif

Ja już starzeję się, coraz bardziej cenię sobie spokojna jazdę. A jak trzeba, umiem redukować biegi smile.gif

W obecnym Lacetti brakowało mi trochę wygodnych bajerów, a w Cruze będę je miał. Nie chciało mi się dłużej czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kupowałem lacka to zakładali od razu do nowego auta - wtedy była pełna gwarancja 3 lata na cały

> samochód i na instalację LPG.

> Jakbym założył po miesiącu to już bym miał tylko 24-miesięczną gwarancję BRC na na instalację, a

> nie 3 letnią GM. 3 lata byłoby wtedy tylko na "resztę" auta.

O a tego to nawet nie sprawdziłem. Rzeczywiście założyłem po miesiącu ale co z gwarancją to muszę sprawdzić. Także lepiej od razu brać z LPG z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O a tego to nawet nie sprawdziłem. Rzeczywiście założyłem po miesiącu ale co z gwarancją to muszę

> sprawdzić. Także lepiej od razu brać z LPG z salonu.

dodatkowo odpada ponowna wizyta w wydziale komunikacji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowo odpada ponowna wizyta w wydziale komunikacji

O tym nie pomyślałem hmm.gif

BTW. Dzisiaj oddałem Lacetti.

Po uporządkowaniu, wypatroszeniu z niepotrzebnych rzeczy stwierdzam, że na pierwszy rzut oka po 6,5 latach eksploatacji auto całkiem przyzwoicie jeszcze wyglądało. ok.gif

W poniedziałek odbieram Cruze i będę dumał nad LPG - problem jest, bo mamy w domu jeszcze diesla do poruszania się po mieście, więc Cruze nie będzie robił więcej jak 15kkm rocznie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym nie pomyślałem

> BTW. Dzisiaj oddałem Lacetti.

> Po uporządkowaniu, wypatroszeniu z niepotrzebnych rzeczy stwierdzam, że na pierwszy rzut oka po 6,5

> latach eksploatacji auto całkiem przyzwoicie jeszcze wyglądało.

> W poniedziałek odbieram Cruze i będę dumał nad LPG - problem jest, bo mamy w domu jeszcze diesla do

> poruszania się po mieście, więc Cruze nie będzie robił więcej jak 15kkm rocznie

LPG nie zginie, później będzie szkoda założyć wink.gif a z doświadczenia wiem, że jak już jest LPG to i więcej km się zrobi zlosnik.gif Ale co kto woli. Gratuluje zakupu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszty przeglądów instalacji, w SKP i ogólną uciążliwość uwzględniałeś?

Ogólnie różnica w koszcie paliwa to ok. 16 000 zł

4000zł instalacja.

Zostaje się 12 000 zł, gdzie trzeba uwzględnić koszt benzyny, przeglądów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wychodzi pewnie ze 150PLN miesiecznie, oplaca Ci sie w to bawic?

> Dodatkowo moga dojsc problemy z parkingami podziemnymi itp...

Wiele razy prowadziłem takie dysputy i nigdy LPG nie dołożyłem do swojego auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiele razy prowadziłem takie dysputy i nigdy LPG nie dołożyłem do swojego auta

Ja do tego inaczej podchodzę.według moich wyliczeń oszczędzam około 2-2,5kzł/rok więc po 5 latach od spłaty instalacji będzie to ponad 10kzł. Ta oszczędność to jednak są jakieś pieniądze, które mogę przeznaczyć na ciekawsze cele niż benzyna smile.gif

Więc dlatego u mnie jest już drugie auto na gaz, które używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do tego inaczej podchodzę.według moich wyliczeń oszczędzam około 2-2,5kzł/rok więc po 5 latach

> od spłaty instalacji będzie to ponad 10kzł. Ta oszczędność to jednak są jakieś pieniądze,

> które mogę przeznaczyć na ciekawsze cele niż benzyna

I właśnie z tego powodu mam dylemat zlosnik.gif

"Chciałaby a boi się" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I właśnie z tego powodu mam dylemat

> "Chciałaby a boi się"

Ja bym nie patrzał na to co może będzie za 7 lat, gdy przekroczysz magiczne 100 000 km, tzn. jeśli w ogóle przekroczysz grinser006.gif

Bo do tego czasu zbyt wiele może się stać i pisanie o jakichś prawdopodobnych oszczędnościach po 7-8 latach + inflacja jest mrzonką,

dlatego lepiej te 4 tyś wydać od razu na coś znacznie milszego niż instalacja LPG, po co czekać tyle lat? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już się 2 rok zastanawiam co kupić, żeby nie żałować

No właśnie tak czekasz wciąż nie wiadomo na co i w międzyczasie Koreańczyki zrobiły Ci figla i zmodernizowali Cruzaka wizualnie a'la kitajski tuning,

i teraz już sam nie wiesz czy się on Tobie nadal podoba czy już nie?

Mam racje? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tak czekasz wciąż nie wiadomo na co i w międzyczasie Koreańczyki zrobiły Ci figla i

> zmodernizowali Cruzaka wizualnie a'la kitajski tuning,

> i teraz już sam nie wiesz czy się on Tobie nadal podoba czy już nie?

> Mam racje?

To nie było co prawda do mnie ale trafiłeś w sedno grinser006.gif Chciałem kupić cruza ale mam już wątpliwości czy on mi się podoba hehe.gif Mam nadzieję że szybko wyjdzie kolejna generacja bo na Malibu póki co mnie nie stać wink.gif Moje lacetti ma dipiero 5 lat - jeszcze ze 2 mogę poczekać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tak czekasz wciąż nie wiadomo na co i w międzyczasie Koreańczyki zrobiły Ci figla i

> zmodernizowali Cruzaka wizualnie a'la kitajski tuning,

> i teraz już sam nie wiesz czy się on Tobie nadal podoba czy już nie?

> Mam racje?

IMO po faceliftingu Cruze wygląda lepiej - a różnice nie są aż tak drastyczne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym nie patrzał na to co może będzie za 7 lat, gdy przekroczysz magiczne 100 000 km, tzn. jeśli

> w ogóle przekroczysz

> Bo do tego czasu zbyt wiele może się stać i pisanie o jakichś prawdopodobnych oszczędnościach po

> 7-8 latach + inflacja jest mrzonką,

> dlatego lepiej te 4 tyś wydać od razu na coś znacznie milszego niż instalacja LPG, po co czekać

> tyle lat?

Przekonałeś mnie zlosnik.gif

Żartuję, ale tak czy siak, to na razie tych 4000zł nie mam. Trzeba było kupić ubezpieczenie i koła na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozna zrobic spota przy jakims koksowniku

Ma być podobno niedługo lekkie ocieplenie.

Dzisiaj odebrałem Cruze - jestem mile zaskoczony jak szybko przyzwyczajam się do tego auta.

Bardzo przyzwoity fotel i kierownica. Fajne zegary. Sporo bajerów - jak np. podłączenie telefonu przez bluetooth - udało mi się już rozmawiać przez to z telefonem pozostającym w kieszeni - rewelacja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.