Skocz do zawartości

Cruze 1,8 + LPG


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> Komputer łączy się z telefonem, ale zdjęć nie chce pobrać

> Spróbuję jutro w fabryce.

I to jest przerost formy nad treścią - bezprzewodowy lan i zdechło. Kabel pies zjadł, można jeszcze kartę wyjąć i do czytnika włożyć. Chyba, że się ma telefon na i grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest przerost formy nad treścią - bezprzewodowy lan i zdechło. Kabel pies zjadł, można jeszcze

> kartę wyjąć i do czytnika włożyć. Chyba, że się ma telefon na i

mam tak stary komputer, że tylko poprzez USB da się łączyć z telefonem smile.gif

A że akurat nie dało się, to wysłałem z telefonu zdjęcia via e-mail zlosnik.gif

286610450-Cr1m.JPG

286610450-cr2m.JPG

286610450-Cr3m.JPG

post-11224-14352518554821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A że akurat nie dało się, to wysłałem z telefonu zdjęcia via e-mail

blagam.gif

Niezła cHaBeta. Tylko tak, jakby trochę linia dachu za szybko idzie w dół. Ale licznik zacny (tradycyjny), a nie siakiś nowy, jak w T300 confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezła cHaBeta. Tylko tak, jakby trochę linia dachu za szybko idzie w dół. Ale licznik zacny

> (tradycyjny), a nie siakiś nowy, jak w T300

Zegary są zarąbiaste.

Linia dachu nie idzie szybko w dół - to tylko taka perspektywa z telefonu wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam tak stary komputer, że tylko poprzez USB da się łączyć z telefonem

> A że akurat nie dało się, to wysłałem z telefonu zdjęcia via e-mail

Kurde, przygarnąłbym coś takiego zamiast Almery. zlosnik.gif Ale za duże w stosunku do Astry i byłby tylko na miasto, a jest genialny z wyglądu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj odebrałem Cruze - jestem mile zaskoczony jak szybko przyzwyczajam się do tego auta.

> Bardzo przyzwoity fotel i kierownica. Fajne zegary. Sporo bajerów - jak np. podłączenie telefonu

Gratuluje autka.

Mam pytanie do kolegi rwIcIk: jak wypada Cruze w porównaniu do Twojego porzedniego Lacetti - czyli jakie wrażenia z "przesiadki".

Ja mam zbliżoną sytuację tzn. jeżdżę obecnie lacetti kombi 1.6 (LPG) i przymierzam się do Orlando 1.8 (LPG). Więc jestem ciekaw opinii z takiej "zamianki". Wiem że auta różne (Cruze vs Orlando) jedna mające wiele wspólnego (silniki, podzespoły...itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie tak coś czułem, że gra jakby nie stąd było

ja uwazam ze jak na fabryczne radio to gra calkiem niezle, mozna jedynie z glosnikami powalczyc cool.gif

BT tez dziala bardzo przyzwoicie, brakuje mi tylko wybierania glosowego ktorego nie ma w wersjach europejskich no.gif

a i jeszcze jedna wade znalazlem albo poprostu sie czepiam - jak sie gada przez tel to nie wyswietla sie zegarek i temperatura zewnetrzna biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być podobno niedługo lekkie ocieplenie.

> Dzisiaj odebrałem Cruze - jestem mile zaskoczony jak szybko przyzwyczajam się do tego auta.

Gratulacje!

> Bardzo przyzwoity fotel i kierownica. Fajne zegary. Sporo bajerów - jak np. podłączenie telefonu

> przez bluetooth - udało mi się już rozmawiać przez to z telefonem pozostającym w kieszeni -

> rewelacja

A pokazuje gdzieś kto dzwoni? Epica pokazuje tylko numer, więc taka informacja jest niemal bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem pewien że kupisz sedana kontynuując linię lacetti. Dlaczego HB? Jakie jest wstępne porównanie

> dynamiki silnika do lacetti (chociaż z dołu bo go kręcić jeszcze raczej nie można).

Ja chciałem Lacetti kombi, ale żona nie chciała jeździć bagażówką i wyszedł sedan zlosnik.gif

Teraz upałem by był HB ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z tyłu z miejscem nad głową , jak spalanie

Miejsca jest dość - jak dla mnie. Ile mam nad głową nie sprawdzałem, ale auto jest wysoookiiiieeeee smile.gif

Spalanie dopiero będę liczył.

Na razie widzę, że na chwilowym spalanie jest bardzo różne - jak depnie, to leci w kosmos, jak jadę na 5 90km/h to ustala się w okolicy 6 litrów.

Ogólnie jestem miło zaskoczony kulturą pracy i elastycznością tego silnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja uwazam ze jak na fabryczne radio to gra calkiem niezle, mozna jedynie z glosnikami powalczyc

mi chyba brakuje jakiegoś korektora dźwięku hmm.gif

> BT tez dziala bardzo przyzwoicie, brakuje mi tylko wybierania glosowego ktorego nie ma w wersjach

> europejskich

> a i jeszcze jedna wade znalazlem albo poprostu sie czepiam - jak sie gada przez tel to nie

> wyswietla sie zegarek i temperatura zewnetrzna

Tego nie zauważyłem, ale BT to rewelacyjna opcja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak oceniasz wyciszenie kabiny?

Bardzo przyzwoite, choć ciche terkotanie silnika słychać, ale nie jest dokuczliwe.

Nie wiem jak przy większych prędkościach - jeszcze nie jechałem w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Później będzie głośno

Domyślam się, ale normalnie raczej więcej jak 150-160km/h nie jeżdżę i to naprawdę sporadycznie.

Czasy, gdy autostradą za granicą poginałem 180km/h obserwując wskaźnik temperatury mam już za sobą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu takowa osłona miałaby służyć

> W Lacetti nie było osłony i akumulator dzielnie przerwał blisko 7 lat i następnemu właścicielowi

> jeszcze posłuży.

Chroni przed kurzem, brudem i wodą górę akumulatora, czyli jego klemy. Dzięki niej jest tam czysto i nie ma ryzyka jakiegokolwiek zwarcia.

Woda z otwartej kapoty nie kapie na akumulator.

I nie miałaby tylko służy faktycznie w różnych innych Cruzakach, próbujemy ustalić dlaczego w jednych jest, a w innych jej nie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chroni przed kurzem, brudem i wodą górę akumulatora, czyli jego klemy. Dzięki niej jest tam czysto

> i nie ma ryzyka jakiegokolwiek zwarcia.

> Woda z otwartej kapoty nie kapie na akumulator.

W Lacetti nie zauważyłem potrzeby obudowy. Brud nie wpłynął na stan akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Lacetti nie zauważyłem potrzeby obudowy. Brud nie wpłynął na stan akumulatora.

Bo tą potrzebę zauważa się dopiero gdy się ma osłonę, wtedy widać jak dużo brudu nie zbiera się na akumulatorze i jego klemach,

tym bardziej że 1.8 nie ma osłony pod silnikiem, wiec jest się co zbierać.

Poza tym skoro w innych Cruzakach i Astrach ona jest to znaczy, że GM znalazło dla niej uzasadnienie i ją montuje.

Ja bym zadzwonił i zapytał: gdzie jest moja osłona grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo tą potrzebę zauważa się dopiero gdy się ma osłonę, wtedy widać jak dużo brudu nie zbiera się na

> akumulatorze i jego klemach,

> tym bardziej że 1.8 nie ma osłony pod silnikiem, wiec jest się co zbierać.

> Poza tym skoro w innych Cruzakach i Astrach ona jest to znaczy, że GM znalazło dla niej

> uzasadnienie i ją montuje.

> Ja bym zadzwonił i zapytał: gdzie jest moja osłona

Jak już pisałem, nie odczuwam takiej potrzeby smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale może się ona Tobie należy jak psu zupa?

> Więc co szkodzi zapytać?

Popatrzyłem dzisiaj (płyn do spryskiwaczy skończył się po 600km, więc trza było zajrzeć pod maskę.

Akumulator z przodu ma zabudowę metalową, a od góry jest plastik osłaniający zacisk + .

IMO to wystarczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a od góry jest plastik osłaniający zacisk + .

Tak to jest mała osłonka jedynie na klemę +, z przodu powinna być druga, większa na -, żeby np. nie oblać jej w czasie nalewania płynu do spryskiwaczy tuż obok.

2011-Chevrolet-Cruze-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest mała osłonka jedynie na klemę +, z przodu powinna być druga, większa na -, żeby np. nie

> oblać jej w czasie nalewania płynu do spryskiwaczy tuż obok.

IMO zbędne jest osłanianie klemy aku (-), gdy obok pozostaje nieosłonięty komputer zlosnik.gif

Pamiętajmy, że (-) jest nie tylko na klemie, ale też na wszystkich metalowych częściach auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO zbędne jest osłanianie klemy aku (-), gdy obok pozostaje nieosłonięty komputer

> Pamiętajmy, że (-) jest nie tylko na klemie, ale też na wszystkich metalowych częściach auta.

Jak tam chcesz, ja bym się kłócił o to przy kupnie nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

(...) Miał pomóc EMULATOR, który zamówiłem przez serwis

> bodajże w pażdzierniku. Miałem czekać dwa tygodnie. Czekam do dziś...

I kolejna niespodzianka. BRC już nie dokłada żadnych emulatorów. Robi to Chevrolet poprzez update software'u. Takowy mi zrobili i ... zgasła lampka "SHIFT". Chyba już na zawsze czacha.gif Wizyta w ASO, sprawdzanie, zobaczymy co da sie zrobić i takie tam. Wysłali zapytanie do głównej siedziby Cheviego i czekać. pewnie odpowiedź będzie: TAK MA BYĆ old.gif

Dla mnie to zwykla fuszerka. To tak jakby powiedzieć: "Uratowaliśmy wątrobę ale zepsuliśmy panu oczy". Partactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I kolejna niespodzianka. BRC już nie dokłada żadnych emulatorów. Robi to Chevrolet poprzez update

> software'u. Takowy mi zrobili i ... zgasła lampka "SHIFT". Chyba już na zawsze.

Jak są tacy dobrzy to może przy następnej wizycie uda im się uruchomić magiczną lampkę "LPG"? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Lekko odświeżę temat.

Lampka "Shift" dalej nie świeci i świecić już nie będzie. Wskazówka od paliwomierza opada, szczególnie na dłuższych trasach. Chevrolet Poland poszedł na ugodę i zwrócił mi całkowity koszt instalacji gazowej bez jej demontażu.

Teraz muszę znaleźć jakiegoś magika od elektryki, który za bardzo nie namiesza w układzie, a "ożywi" w/w lampkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.